golf III ei jää käima sooja mootoriga

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
topeltgaas
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Mai 2015, 21:27
Auto: vw golf III
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

golf III ei jää käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas topeltgaas » 19 Mai 2015, 22:03

Tere tere kõigile vw huvilistele ja teadjameestele, see postitus otsib abistavat infot. Mu golf 3 1.4 44kw ei jää käima. Põhimõtteliselt isegi jääb käima, kuid sõitma hakates lihtsalt sureb välja. Varem (enne kui probleem tekkis) oli hommikuti tavaline probleem , et külmalt käivitades ei tahtnud kohe käima jääda, eriti kui mootor polnud teatud temperatuuri saavutanud. Nüüd ükspäev sai mul kütus täiesti otsa. Järgmine päev (loomulikult olin saanud vahepeal ära tankida) tekkis probleem, auto ei jäänud käima. Ei jäänud külma mootoriga ega sooja mootoriga. Arvasin et küllap on paagi põhjast prahti filtrisse tõmmanud ja ei saa bensu korralikult kätte, kuna käima läks, veidi liikus ja siis gaas vajus nagu ära, võisin küll väljasuremise hetkel igasugu trikke teha, kuid käima ei suutnud teda jätta. Peale välja suremist kohe käima ka ei läinud, alguses piisas 3-st proovimisest, siis juba 6-7. Kohapeal kuskil 10 minutit suutis nagu omal jõul käia, siis jäi seisma, kui gaasiga ei abistanud. Läks paar päeva mööda, vahetasingi bensiini filtri ära. Tundus et kõik on nagu korras, kuid siis tuli jälle sama jama - ei jäänud käima. Seekord siis vaatluse põhjal saan lisaks ütelda et, auto sõitis üsna veatult just külma mootoriga (gaas reageerimine oli ehk sajandiku maas, kuid üsna normaalne ja erk oli). Niipea kui mootor saavutas soojuseks 70+ jäi seisma. käivitamisel ei aidanud ka miski. väikese ootamise järel ehk korra käima läks, kuid vajus ära ka. gaasi vajutamisele ei tahtnud reageerida. tühikäigul kannatas tiksuda, kuid sõita ei kannatanud, lihtsalt jäi seisma. Pidin ootama et uuesti auto käima saada, ja veidi sõita.
Lisaks on minuarust tekkinud mootri käimisel imelik klõgin sünkroonis mootori pöörete kiirusega. selline vaikne klõgin.

Kas peaksin mingeid hall andureid ja kommutaatoreid hakkama vahetama, või on bensiini süsteemis probleem või on siin samas meie seas persoon, kes oskab hoopis kolmandat asja soovitada?
Tänud

GTI
Moderaator
Postitusi: 7842
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Re: golf III ei jää käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas GTI » 19 Mai 2015, 22:24

Pakuks segusiibri viga, vahest aitab uuesti kalibreerimine.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

topeltgaas
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Mai 2015, 21:27
Auto: vw golf III
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: golf III ei jää käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas topeltgaas » 20 Mai 2015, 21:08

Nonii, jätkame siis mõistatusega kõigile asjahuvilistele:

andsin alustuseks veidi gaasi trossi järele, pöörded kole kõrged vahepeal. otsustasin trossi kõrval asuvat pistikut ka kontrollida, et ega must vms pole ja leidsin et õline on. proovisin võimalikult palju ära kuivatada, ja tahtsin seda kaant ka lahti võtta seal (sorry, pole eriline erialase sõnavara valdaja, seega ma ei tea mille kaas see oli, igastahes pistiku peal olev kaas), kuid polnud sobivat võtit. puhastasin ära, ja tundus et mured ongi lahendatud, kuid ikkagi suri ühel hetkel välja ja pidin ootama. peale välja suremist käivitamisel ei anna lootustki et võiks käima minna, käib lihtsalt ringi. ootasin ja puhastasin ja läks käima ja nagu toimis ja siis jälle ei läinud käima ja siis jälle läks jne.. lisaks nende kõigi nende viimaste nädalate probleemide ja sõitmistega on peale auto käimast panemist jäänud veidikeseks vent (v jahutus vms) tööle (on auto väljast kuulda) , varem see ei jäänud käima.
Aga nüüd küsimuse juurde:
Mis pistik see on ja kuidas sinna õli sattuda võib???


Pilt

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: golf III ei jää käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas R36 » 20 Mai 2015, 21:14

Ma arvaks, et kontrolliks halli andurit, kui sooja mootoriga sureb.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

golfrace
Huviline
Postitusi: 174
Liitunud: 30 Apr 2013, 14:21
Auto: Audi A4 b8 2.7/140, Golf 3 Variant 1,8/55 1996, Audi 90 (USA) 2,8/128 1993
Asukoht: Elva
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: golf III ei jää käima sooja mootoriga

Lugemata postitus Postitas golfrace » 20 Mai 2015, 21:29

Puusalt tulistades pakuks, et autol on kuskil mingi viga.

Nali naljaks, aga ma soovitaks kontrollida vända otsapolti. Ja ma mõtlen seda jumala tõsiselt.
Viimati muutis golfrace, 20 Mai 2015, 21:32, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Mootor”