Probleem õlifiltriga

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

Tere,

Mure selles, et mootor alles värskelt kokku pandud. Sõitnud kuskil 200 km. Täna hommikul käima pannes hakkas õlituli põlema, jätsin seisma ja voilaa kõik õli välja löönud õlifiltri vahelt. Panin õhtul uue filtri, valasin õli sisse ja auto töötas kuskil 1 min ja kapoti alla vaadates õlifilter täitsa viltu surunud selle pleki osa ning ajas õli välja.

Mis võivad vead olla? Karterituulutuse probleemi ei saa ju olla.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 158 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas GTI »

Vaata kas vana filtri tihend pole mootori külge jäänud, koos uue tihendiga filtri küljes on selline kooslus varemgi lekkeid põhjustanud.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

Kahjuks vana tihendit pole seal. Kõik on 200km tagasi niiöelda nullist kokku pandud. Kolvid ei käinud ainult ploki seest välja. Pump võib ka veidi paigast olla, pole veel kellaga paika pandud, aga enne töötas normaalselt.

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

Ei oska keegi aidata?
Võtsin õlifiltri jala küljest ära, puhusin kompressoriga läbi, aga ikka ei midagi.
Oskab keegi öelda, mismoodi see õli seal liikuma peaks?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 158 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas GTI »

kardaanirist kirjutas:Mure selles, et mootor alles värskelt kokku pandud.
Mis mootoriga tehti (misasjad ära vahetati)? Ilmselt ei lähe õli pumbast edasi kanalitesse ning järgi annab kõige nõrgem asi e. õlifilter.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

GTI kirjutas:
kardaanirist kirjutas:Mure selles, et mootor alles värskelt kokku pandud.
Mis mootoriga tehti (misasjad ära vahetati)? Ilmselt ei lähe õli pumbast edasi kanalitesse ning järgi annab kõige nõrgem asi e. õlifilter.
No uus plokk sai võetud ja sinna enda kaaned asjad külge laotud, põhi käis ka alt ära. Õlisurve lööb iseenesest kohe üles, kui käima panna. Õli nagu pressikski selle puruks, lihtsalt tagasitee oleks justkui ummuksis. Sellest ka küsimus, et mismoodi see ringlus seal toimub kuna filtri jalg käis küljest ära ja puhusin plokis kanaleid läbi.

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2576
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Maini , kas on tegemist poisikese plokiga, 1,4 .1,6, B. .või mehisema 1,9 TDi plokiga.

kevva
Veteran
Postitusi: 707
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:25
Auto: Golf Mk2 1.6TD '91 & Transporter 2,5TDI 03a. Transporter Kombi 2,5TDI 01a.
Asukoht: Lõunamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kevva »

kardaanirist kirjutas:
GTI kirjutas:
kardaanirist kirjutas:Mure selles, et mootor alles värskelt kokku pandud.
Mis mootoriga tehti (misasjad ära vahetati)? Ilmselt ei lähe õli pumbast edasi kanalitesse ning järgi annab kõige nõrgem asi e. õlifilter.
No uus plokk sai võetud ja sinna enda kaaned asjad külge laotud, põhi käis ka alt ära. Õlisurve lööb iseenesest kohe üles, kui käima panna. Õli nagu pressikski selle puruks, lihtsalt tagasitee oleks justkui ummuksis. Sellest ka küsimus, et mismoodi see ringlus seal toimub kuna filtri jalg käis küljest ära ja puhusin plokis kanaleid läbi.
Kas läks ka uus õlifilter? Olen ise kunagi mingi odavaotsa filtriga sama asja üle elanud. :thumbdown:
Transportteenused! Treileri ning autoveokonna rent - 56950650

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

[/quote]Kas läks ka uus õlifilter? Olen ise kunagi mingi odavaotsa filtriga sama asja üle elanud. :thumbdown:[/quote]

Ikka, ikka uus. Nüüd ma olen peale neid puhumisi ja puhastamisi veel kolm korda proovinud. Et hakkab kahju nendest filtrite ja õli ostmisest juba.
Viimati muutis kardaanirist, 02 Apr 2016, 10:24, muudetud 1 kord kokku.

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

kevva kirjutas:
Kas läks ka uus õlifilter? Olen ise kunagi mingi odavaotsa filtriga sama asja üle elanud. :thumbdown:
Ikka, ikka uus. Nüüd ma olen peale neid puhumisi ja puhastamisi veel kolm korda proovinud. Et hakkab kahju nendest filtrite ja õli ostmisest juba.
Viimati muutis kardaanirist, 02 Apr 2016, 10:32, muudetud 6 korda kokku.

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

t6nis3 kirjutas:Maini , kas on tegemist poisikese plokiga, 1,4 .1,6, B. .või mehisema 1,9 TDi plokiga.
Tegemist 1.9 TD-ga.

kevva
Veteran
Postitusi: 707
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:25
Auto: Golf Mk2 1.6TD '91 & Transporter 2,5TDI 03a. Transporter Kombi 2,5TDI 01a.
Asukoht: Lõunamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kevva »

kardaanirist kirjutas:
kevva kirjutas:
Kas läks ka uus õlifilter? Olen ise kunagi mingi odavaotsa filtriga sama asja üle elanud. :thumbdown:
Ikka, ikka uus. Nüüd ma olen peale neid puhumisi ja puhastamisi veel kolm korda proovinud. Et hakkab kahju nendest filtrite ja õli ostmisest juba.
Mina kasutan oma bussidel ja sõiduautodel ainult Hengsti filtreid :thumbup: siis vähemalt tead et pole probleeme.
Transportteenused! Treileri ning autoveokonna rent - 56950650

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

kevva kirjutas: Mina kasutan oma bussidel ja sõiduautodel ainult Hengsti filtreid :thumbup: siis vähemalt tead et pole probleeme.
Sama siin 8)

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 158 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas GTI »

kardaanirist kirjutas: No uus plokk sai võetud ja sinna enda kaaned asjad külge laotud, põhi käis ka alt ära. Õlisurve lööb iseenesest kohe üles, kui käima panna. Õli nagu pressikski selle puruks, lihtsalt tagasitee oleks justkui ummuksis. Sellest ka küsimus, et mismoodi see ringlus seal toimub kuna filtri jalg käis küljest ära ja puhusin plokis kanaleid läbi.
Õlivõtturist läheb õli pumpa, sealt filtrisse ja edasi peamagistraali pidi õlikanalitesse (saaled, vahevõll ja ülesse kaande). Õlifiltriga paralleelselt on õlitusskeemil möödavooluklapp, mis garanteerib ummistunud filtri korral mootori õlituse otse, s.t. õlifiltrist mööda. Kas ei või olla juhtunud et nimetatud klapp on purunenud ja sattunud peale õlifiltrit peamagistraali ning selle sulgenud? Kuskohas mootoril see klapp asub, osadel asub see ka õlifiltris, antud mootoril jään vastuse võlgu. Samuti võib peamagistraali sattuda ka vana filtri sisu tükke, mis võivad tekitada ummistuse.
edit. Kas see plokk oli varem korras enne kui omale said?
Viimati muutis GTI, 02 Apr 2016, 15:59, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: .
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

TiitRE kirjutas:
kevva kirjutas: Mina kasutan oma bussidel ja sõiduautodel ainult Hengsti filtreid :thumbup: siis vähemalt tead et pole probleeme.
Sama siin 8)
Jah, neid olen ma suutnud kolm tükki puruks teha.

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

GTI kirjutas:
kardaanirist kirjutas: No uus plokk sai võetud ja sinna enda kaaned asjad külge laotud, põhi käis ka alt ära. Õlisurve lööb iseenesest kohe üles, kui käima panna. Õli nagu pressikski selle puruks, lihtsalt tagasitee oleks justkui ummuksis. Sellest ka küsimus, et mismoodi see ringlus seal toimub kuna filtri jalg käis küljest ära ja puhusin plokis kanaleid läbi.
Õlivõtturist läheb õli pumpa, sealt filtrisse ja edasi peamagistraali pidi õlikanalitesse (saaled, vahevõll ja ülesse kaande). Õlifiltriga paralleelselt on õlitusskeemil möödavooluklapp, mis garanteerib ummistunud filtri korral mootori õlituse otse, s.t. õlifiltrist mööda. Kas ei või olla juhtunud et nimetatud klapp on purunenud ja sattunud peale õlifiltrit peamagistraali ning selle sulgenud? Kuskohas mootoril see klapp asub, osadel asub see ka õlifiltris, antud mootoril jään vastuse võlgu. Samuti võib peamagistraali sattuda ka vana filtri sisu tükke, mis võivad tekitada ummistuse.
edit. Kas see plokk oli varem korras enne kui omale said?
Väga hea, oskaks keegi nüüd öelda, kus see klapp asub. Ja sellise võimaliku ummistuse korral oleks kõige lihtsam variant milline?

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 93 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas TiitRE »

kardaanirist kirjutas:
TiitRE kirjutas:
kevva kirjutas: Mina kasutan oma bussidel ja sõiduautodel ainult Hengsti filtreid :thumbup: siis vähemalt tead et pole probleeme.
Sama siin 8)
Jah, neid olen ma suutnud kolm tükki puruks teha.
Sellisel juhul pole filter süüdi, vaid miski/keegi teine :wink:

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

Aga mida see jublakas teeb, mis niiöelda piduritele vaakumit tekitab. Sellele tuleb ju ka alt õlipumbast pulk sisse ja siis omakorda selle pikavõlli pealt hammasülekanne või ei saa sellel mingit seost sellega olla?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 158 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas GTI »

kardaanirist kirjutas:Aga mida see jublakas teeb, mis niiöelda piduritele vaakumit tekitab. Sellele tuleb ju ka alt õlipumbast pulk sisse ja siis omakorda selle pikavõlli pealt hammasülekanne või ei saa sellel mingit seost sellega olla?
Vaakumpump ja õlipump mõlemad saavad vahevõlli pealt ajami. Parem meenuta ega kuhugi õlikanalisse mingit kaltsu ette ei jäänud sellel teisel plokil. :)
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

GTI kirjutas:
kardaanirist kirjutas:Aga mida see jublakas teeb, mis niiöelda piduritele vaakumit tekitab. Sellele tuleb ju ka alt õlipumbast pulk sisse ja siis omakorda selle pikavõlli pealt hammasülekanne või ei saa sellel mingit seost sellega olla?
Vaakumpump ja õlipump mõlemad saavad vahevõlli pealt ajami. Parem meenuta ega kuhugi õlikanalisse mingit kaltsu ette ei jäänud sellel teisel plokil. :)
Oletame, et on kaltsu probleem, aga kuidas ma selle sealt üles nüüd leian? :( et võtan pulkadeks jälle?

Sest mul oli õlifiltri jalg kaks korda küljest ära, ajasin traati ja asja sealt aukudest sisse, puhusin kompressoriga. Ikka ei midagi. Kuigi ega see traat ei lähe sealt absull sisse, kanal keerab kohe alla karterisse ju.

Kõige hullem veel see, et auto Tallinnas ka, pole siin ei võtmeid ja asju mul :D

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

Seisan endiselt probleemi ees, küsimus vahejahuti kohta, see ei saa takistada kuidagi õli liikumist? Sealgi mingid vedrudega klapid ja õli peaks ju liikuma seal mingil kujul.
Kuna kanalid puhtad, õli liigub. Ei oska nagu enam midagi teha.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 158 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas GTI »

kardaanirist kirjutas:Seisan endiselt probleemi ees, küsimus vahejahuti kohta, see ei saa takistada kuidagi õli liikumist? Sealgi mingid vedrudega klapid ja õli peaks ju liikuma seal mingil kujul.
Kuna kanalid puhtad, õli liigub. Ei oska nagu enam midagi teha.
Kas vahejahuti valepidi ei saa küljes olla?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

kardaanirist
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 08 Veebr 2011, 17:32
Telefon: 56477597
Asukoht:

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas kardaanirist »

Valepidi ei saa olla. Vaatab, panen mingi päev enda vana mootori küljest selle jahuti ja eks proovib siis uuesti õli sisse valada :D
Viimati muutis kardaanirist, 10 Apr 2016, 21:18, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5297
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Ehk on probleem liigses õlisurves, kuigi siis peaks vist ka hüdrotõukurid pikaks suruma ja klapid lahti jätma?

ReijoK
Klubiline
Postitusi: 556
Liitunud: 23 Veebr 2009, 01:03
Telefon: 53707175
Skype: r.kuusemae
Auto: Sharan ´06
Asukoht: Tallinn, Stroomi
Tänanud: 1 kord

Re: Probleem õlifiltriga

Lugemata postitus Postitas ReijoK »

Filtrijala tihend? VAG 038117070A
Kunagi oli samalaadne probleem ja viga oli selles...
Viimati muutis ReijoK, 10 Apr 2016, 22:48, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Mootor”