1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
K6ks
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2022, 21:00
Auto: Passat 1.8T G.O.A.L editsion, jeep crd, audi 200 2.2TQ 20v
Asukoht: tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas K6ks » 27 Veebr 2022, 21:08

Tervist , mure järgmine....

Autot käivitades süttib õlituli ning vilgub ca. Kolm kuni 5 korda ja siis kustub ära....oskab keegi nõu anda? :wtf:

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 27 Veebr 2022, 21:57

Õlisurve teema. Mul ühel audil sama motoga oli karteris sõel korralikult p*ska täis. Aitas selle puhastamine.
Kes tänasid kasutajat JaanusVambola selle postituse eest:
K6ks
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

K6ks
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2022, 21:00
Auto: Passat 1.8T G.O.A.L editsion, jeep crd, audi 200 2.2TQ 20v
Asukoht: tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas K6ks » 27 Veebr 2022, 22:53

JaanusVambola kirjutas:
27 Veebr 2022, 21:57
Õlisurve teema. Mul ühel audil sama motoga oli karteris sõel korralikult p*ska täis. Aitas selle puhastamine.


Terv ja tänud.....noo jah , kipun isegi sedasi arvama ,kuid enamjaolt on inimestel õlirõhu/õli pumbaga murekohad just ca 2000 pöörde juures ning püsiva iseloomuga see põlev või vilkuv tuluke....tegingi teema pigem naiivse lootusega ,et kuna minu tuluke vilgub ainult 3-5x käivitamisel ja peale seda enam muret pole , pole ka survega muresid 😁 masin 2003.a ning eelmise kevade ülevaatus eelne hooldus ning käigukasti õli vahetis sai tehtud endiselt esinduses aasta autos , ss lootsin ,et kuna olen jätkuvalt auto ainuke omanik ja kilometraaz ka passati kohta maru madal , et siis viga kuskil mujal ja kergema poolne aga jamh ,kuigi veakoode moodulisse talletatid pole ja ei teki siis eks tuleb alustada anduri vahetusega ja loota parimat😂😂😂 - tänud

K6ks
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2022, 21:00
Auto: Passat 1.8T G.O.A.L editsion, jeep crd, audi 200 2.2TQ 20v
Asukoht: tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas K6ks » 27 Veebr 2022, 22:54

Selle karteri sisuni jõudmiseks on ju lausa ropp töö maht , selles suhtes ,et ajuvaba kui palju detaile on vajalik eemaldada ja lahti lasta .....

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 28 Veebr 2022, 06:48

K6ks kirjutas:
27 Veebr 2022, 22:54
Selle karteri sisuni jõudmiseks on ju lausa ropp töö maht , selles suhtes ,et ajuvaba kui palju detaile on vajalik eemaldada ja lahti lasta .....
Kui ma ei eksi nüüd, siis on sellel motol üks õlivanni polt hooratta taga peidus. Ma tegin selle jaoks väikse nurga all võtme. Mul ka õlituli vilkus ainult külmaga. Kui õli oli juba vedel, siis jäi vilkumine järgi. Õlitule järgi ka tegelikult elada ei saa, sest esimese otsa Kia sorentodel hakkas õlituli põlema alles siis kui oli juba lootusetult hilja. Mingi tootjapoolne bläkk.
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

K6ks
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2022, 21:00
Auto: Passat 1.8T G.O.A.L editsion, jeep crd, audi 200 2.2TQ 20v
Asukoht: tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas K6ks » 28 Veebr 2022, 07:01

JaanusVambola kirjutas:
28 Veebr 2022, 06:49
K6ks kirjutas:
27 Veebr 2022, 22:54
Selle karteri sisuni jõudmiseks on ju lausa ropp töö maht , selles suhtes ,et ajuvaba kui palju detaile on vajalik eemaldada ja lahti lasta .....
Kui ma ei eksi nüüd, siis on sellel motol üks õlivanni polt hooratta taga peidus. Ma tegin selle jaoks väikse nurga all võtme. Mul ka õlituli vilkus ainult külmaga. Kui õli oli juba vedel, siis jäi vilkumine järgi. Õlitule järgi ka tegelikult elada ei saa, sest esimese otsa Kia sorentodel hakkas õlituli põlema alles siis kui oli juba lootusetult hilja. Mingi tootjapoolne bläkk.
Õudne teema tõesti....täiesti kohutav.. Märtsis ka uus TÜV vaja sooritada ,kuid pole aimu ka kas saan ennem ülevaatuse tehtud ja ss laiali kiskuda selle karteri või ss kehvemal juhul tüv.lt läbi enne ei saagi kui see tuluke kadunud...samas ta vilgub vaid käivitusel 3-5x🥱 ,kuid tundub ,et ega selle õlitusega on mootoril murekohti oioi kui mitu😅

Alhambra
Huviline
Postitusi: 596
Liitunud: 14 Veebr 2021, 18:54
Auto: Seat alhambra
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 34 korda

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas Alhambra » 28 Veebr 2022, 13:12

Mul kunagi oli ühel roimal põles käivitades alguses mingi 30 sekki vist umbes :D
Sõitsin mitu aastat ja ei juhtunud midagi.
Tegu oli küll teise margi autoga.
Loomulikult soovitan ikka korda teha, aga kui alguses paar korda vilgub, siis vast kohe kokku ei jookse ja ülevaatusel ka see kedagi vaevalt huvitab

Kasutaja avatar
links
Klubiline
Postitusi: 1031
Liitunud: 12 Mai 2018, 18:31
Auto: 1.9 TDI hallmetallik
Asukoht: Eestimaa
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 91 korda

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas links » 28 Veebr 2022, 13:15

Arvuti sappa panna, siis peaks ju ära näitama veakoodina juba? Nii tark auto, et igasugune tulekene jätab jälje kuskile :)

K6ks
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 27 Veebr 2022, 21:00
Auto: Passat 1.8T G.O.A.L editsion, jeep crd, audi 200 2.2TQ 20v
Asukoht: tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas K6ks » 28 Veebr 2022, 19:22

links kirjutas:
28 Veebr 2022, 13:15
Arvuti sappa panna, siis peaks ju ära näitama veakoodina juba? Nii tark auto, et igasugune tulekene jätab jälje kuskile :)
Tervist, no täna täheldasin ,et kellaplokk näitab ka service käivitusel , kahjuks ise oman vaid mingisugust nuudli-lõugade vag-com või pigem can obd2 vms , 85% koodid loeb ära ja ka kuvanud siiani (ka kustutada lasknud) , kuid antid juhul moodulis koodide sektor täiesti plank....
Eks vaatab jooksvalt , plaan niikuinii diagnost teha , aga tänaseks juba kindel plaan tekkinud ,et esimese asjana vaatan üv punktist läbi , et mis nad
Seal räägivad ning siis jrgm. diagnostika või anduri vahetus esialgu ....
Kui peale diagnostikat ka veel sama tark olen siis võtan selle ajude hoonimise ka ette ....idee on juba ammu nkn H profiil kepsud ja uued saaled sisse pista mis on juba soetatud ,kuid on aastake juba edasi sujuvalt aina lükkunud ....seega hullu polegi vaid pigem nagu kerge märguanne kuskilt kõrgemalt ,et aeg on küps 😂

teet82
Huviline
Postitusi: 619
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 25 korda

1.8T 03.a passat õlituli vilgub

Lugemata postitus Postitas teet82 » 28 Veebr 2022, 21:32

Arvutiga pole seal suurt midagi teha, õlirõhu probleem ei jäta mingeid veakoode kuskile, vähemalt mitte sellel autol. Kellaploki alt kuskil grupis peaks lihtsalt nägema, et kas rõhk on OK või NOT OK, iseasi kas saab ära vaadata nii kiiresti käivitamise ajal.
Pigem siis manomeeter külge õhtul ja hommikul vaadata rõhu üles tulemist.

Vasta

Mine “Mootor”