K:papitükk ventika ette ?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

sax82
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Jaan 2007, 09:52
Auto: Passat 96kw Primera Sri
Asukoht: Trtu

K:papitükk ventika ette ?

Lugemata postitus Postitas sax82 »

tervist . kas dislale see papitükk radika ette tasub ära või mitte. tahaks teada teiste arvamusi kah. kuigi mul pole midagi ette pandud ja maanteel püsib ilusti 90 kraadi peal. just sellekohapealt ,et just silikoon siduriga ventikale. sest tiivik käib seal ees ringi nagunii koguaeg .
hetke mõtted siis 03 disla isendi peal. :)

onusnooker
Huviline
Postitusi: 435
Liitunud: 18 Juul 2005, 23:13
Auto: VW Passat 1.6 77kw 2014a
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Bensukal küll toimib, miks ei peaks dislale sobima

jürts
Klubiline
Postitusi: 776
Liitunud: 28 Veebr 2009, 18:16
Telefon: 56643833
Auto: Passat B7, HIGHLINE; OhtlikPeldikEestiLiikluses; BMW 535d
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas jürts »

Mina olen jällegi kuulnud,et ei ole hea aga see siiski igaühe enda riisiko peal,kas paneb ette v mitte.See lihtsalt nende tänapäeva masuudikate eripära,et kui ei tarbi eriti energiat(kütust),siis ka ei tooda eriti energiat(sooja).

sax82
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Jaan 2007, 09:52
Auto: Passat 96kw Primera Sri
Asukoht: Trtu

Lugemata postitus Postitas sax82 »

jyrtsilla kirjutas:Mina olen jällegi kuulnud,et ei ole hea aga see siiski igaühe enda riisiko peal,kas paneb ette v mitte.See lihtsalt nende tänapäeva masuudikate eripära,et kui ei tarbi eriti energiat(kütust),siis ka ei tooda eriti energiat(sooja).
seepärast tegingi teema et saaks kah teada kas on siis mõtekas või mitte, arvan et äki ei mõju ventika silikoon laagrile või mis iganes tolle nimi seal ventikal on. imelikuna tundub mulle see et linnavahel on kuskil 60 kraadi kõigest aga niikui maanteel sõidan on ilusti 90 peal(mnt 90 ja linna sisse sõites hakkab langema kuskil 60 peale). vastupidi ei peaks olema ? või soojapuhur tõmbab siis niipalju salongi kohe ?
võta sa nüüd kinni mis on autole hea ja mis mitte :rolleyes:

[Muudetud: 22-1-2010 sax82]

romeoD

Lugemata postitus Postitas romeoD »

Kõvemate kylmadega on mul sama teema, et maanteel suudab masin hoida end 90 peal, a kui linna sisse jõuan ja vaikselt ringi kruiisin, siis temp vajub 70 kanti. Mootor ei tooda lihtsalt niipalju soojust, et ilma ja salongi jõuaks ära kytta. Golf 2 diislil olen kasutanud papitykki ja see aitas mootoril soojemaks minna kyll. Ylekuumenemismärke ei olnud. Ei tohiks olla ka, kui inimese moodi sõita:P Aga kindluse mõttes võid jätta pisikese ava, et mootor ikka õhku saaks.

koivil
Huviline
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Dets 2009, 23:48
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas koivil »

ma oma teisel autol 1.0 daihatsul panin poolenisti papitüki eelmine talv nii ,et pool radikat kattis ja siis kannatas isegi sõita muidu kohapeal oli soe aga 3 km tagant olid aknad nii jääs et ei näind midagi, nüüd golf 3 tahaks ka tegelt panna ,sest alles peale pikka sõitu sulavad kõik aknad ära jääst seestpoolt see on kõige imelikum aga noh ma elan väga külmas kandis ka aga probleem selles ,et golf radika ümber niipalju plassmass katteid ja asju ,et ei mahu see papp kuhugi vahele:kiss:

tarmi20
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 05 Veebr 2009, 15:47
Telefon: 5587451
Auto: G4 1,6 2001a; Toyota Avensis 2.0TD 1999a; Nissan Primera 2,2td 2003a; Volkswagen Bora 2.0 85kw 2002a; Volvo S60 2,4 103kw 2002a; Skoda Octavia 1,9 66kw 4WD 2000a.
Asukoht: Rakvere,Vinni.

Lugemata postitus Postitas tarmi20 »

koivil kirjutas:ma oma teisel autol 1.0 daihatsul panin poolenisti papitüki eelmine talv nii ,et pool radikat kattis ja siis kannatas isegi sõita muidu kohapeal oli soe aga 3 km tagant olid aknad nii jääs et ei näind midagi, nüüd golf 3 tahaks ka tegelt panna ,sest alles peale pikka sõitu sulavad kõik aknad ära jääst seestpoolt see on kõige imelikum aga noh ma elan väga külmas kandis ka aga probleem selles ,et golf radika ümber niipalju plassmass katteid ja asju ,et ei mahu see papp kuhugi vahele:kiss:
G3-el pole sinna ette papi tükki mingit kunsti panna-kruvikaga aidates saad esi võre nagadest ilusti lahti ja kui on eemaldatud siis sealt vahelt saadki panna soovitatavalt kolmveerand radikat kinni-mitte rohkem.
Teema algatajale nii palju,et kuna ma vanakooli mees siis olen ikka talveks radika ette papi pannud siinkohal ei hakka kõiki auto marke ja mudeleid üles loetlema aga nende hulgas on olnud ka diisel mootoriga masinaid. Ja diisel mootoriga autod lähevad ültse kauem soojaks kui bensiini mootoriga autod.

lohe
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2008, 15:55
Auto: VW Passat Variant 4motion TDI 96kw; T5 Shuttle Long 2,5TDI 96kw
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas lohe »

Peale hangedes paarutamist on autol aumine osa stangest lund täis. Nõõd läheb auto ikka olulislt kiiremini soojaks ja põsib ka linnasõidul soojem :)
Kindlasti ei ole kasulikum sõita 70kraadise külma mootoriga kui see papitykk osaliselt ette panna.

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

ma vahetasin oma salongi radika ära . mul temp seisab koguaeg 70 ne peal nii suvel kui talvel .hommiku auto läheb soojaks mingi 10 minutiga kohapeal käijes
muidugi puhur on 2 hea peal
ja maanteel v linnas sõites lausa palav hakkab

TM666
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 16 Aug 2006, 12:40
Asukoht: Tartumaa

Lugemata postitus Postitas TM666 »

Kui mõelda auto jahutus süsteemi ehituse peale, siis oleks huvitav teada, mis sellest papi tükist kasu on. Arvestades muidugi, et termostaat on korras.

lohe
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 06 Juul 2008, 15:55
Auto: VW Passat Variant 4motion TDI 96kw; T5 Shuttle Long 2,5TDI 96kw
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas lohe »

TM666 kirjutas:Kui mõelda auto jahutus süsteemi ehituse peale, siis oleks huvitav teada, mis sellest papi tükist kasu on. Arvestades muidugi, et termostaat on korras.
Vaata auto jahutussüsteemi 1 osa on kogu õhu liikumine kapoti all, mitte ainult radikas. Papitükk radika ees = papitükk külma õhu juurdevoolu ees. Moodsatel mootoritel ei jõua see tilk diislit mis vaikselt tiksudes kasutatakse mootorit piisavalt soojana hoida. Ka suletud ringi puhul.

[Muudetud: 22-1-2010 lohe]

sax82
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Jaan 2007, 09:52
Auto: Passat 96kw Primera Sri
Asukoht: Trtu

Lugemata postitus Postitas sax82 »

TM666 kirjutas:Kui mõelda auto jahutus süsteemi ehituse peale, siis oleks huvitav teada, mis sellest papi tükist kasu on. Arvestades muidugi, et termostaat on korras.
seda et siis ei puhu külm tuul kohe otse radikasse :)

sax82
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Jaan 2007, 09:52
Auto: Passat 96kw Primera Sri
Asukoht: Trtu

Lugemata postitus Postitas sax82 »

aga oskab keegi selle silikoon ventika kohta öelda ? kui mul oleks ventikas mis seisaks ja läheks käima alles siis kui kuumus laes sis paneksin küll papi ette kindlasti aga mul see ventikas paneb koguaeg tühja seal :)

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas h6bekuul »

Radikasse võib ju tuul puhkuda. Korras termokas hoiaks seda ringlust nagunii suletuna. Papi võiksid panna samahästi radika taha. Siin on point külma õhu takistamises tervesse mootoriruumi, mitte radikaribide vahele! Kasuks tuleb ka põhjakate ja kapotivooderdus!

lepik
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 31 Okt 2008, 21:47
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas lepik »

Mina torkasin puhtalt huvi pärast ja võrdlusmomendi tekitamiseks 1/2 ulatuses papitüki radika ette Ventol(bensukaga tegu). Kuna kasutan seda autot ainult tööl käimiseks ja distants on 6km üks ots linnas maanteel pooleks, siis viimase aja külmadega ei jõudnudki põhimõtteliselt mootorit soojaks saada (kohapeal soendan ca 5 minutit)ja kütusekulu tuli sinna 14l kanti ikka. Papitükiga on tööle jõudes mootor praktiliselt soe ja kütusekulu kompuutri järgi ca 12l/100km. Esialgu jätan siis selle papitüki oma kohale, aga eks kui külm vähegi järgi annab, tuleb see sealt kiirelt koristada.

jürts
Klubiline
Postitusi: 776
Liitunud: 28 Veebr 2009, 18:16
Telefon: 56643833
Auto: Passat B7, HIGHLINE; OhtlikPeldikEestiLiikluses; BMW 535d
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas jürts »

sax82,minu arust see ventikas käib seal omast inertsist natuke ikka kaasa aga see peaks külmana ikka seisma jääma kui näpud vahele toppida:lol: Aga kui tõsiselt siis võid proovida nii,et kasvõi mingi puupulgaga hoiad kinni õrnalt ja keegi käivitab.
Ja kui ikka papi tahad ette panna(mina seda ei julge teha) siis kata kas ülemine osa alt jäta lahti,või kui ülevalt alla siis kata see pool,kust sissetulev lõdvik on ja teine külg vähemalt kolmandiku ulatuses lahti.

Mafeikin17
Huviline
Postitusi: 325
Liitunud: 01 Mai 2007, 21:33
Asukoht: viljandi

Lugemata postitus Postitas Mafeikin17 »

Äkki mõni targem ütleb ka miks golf3 ees radika korpusel need ribid on ?
kas nad avanevad siis sõites et tuul läbi pääseks või millejaoks ?
kuna ribid loksuvad seal otsas niisama mingit kangi ega midagi küljes pole et avatuks nad jätta.

GOLFIST
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 16 Dets 2004, 18:32
Auto: VW TYP3 Variant´69 VW 1302S ´71
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas GOLFIST »

Lihtsalt infoks. Põhjanaabrite juures oli müüa ja kasutati usinasti päris viisakaid plastikust katteid radika ees. Tähele panin neid just VWdel.

Heiki007
Huviline
Postitusi: 137
Liitunud: 16 Mai 2007, 17:32
Asukoht: raplamaa

Lugemata postitus Postitas Heiki007 »

Papp aitab! Ja ei tapa ta mootorit ka midagi, kannatab ka jäärajal paarutada. Proovitud asi G3 1,8 66kw peal. Hetkel papike ees 1,8 55kw ja aitab samamoodi. kütusekulu langeb, kuna mootor kiiremini soe ja püsib ka sõites soe. Klaasid puhtad ja ise ei pea ka roolitaga värisema.

rewo
Huviline
Postitusi: 106
Liitunud: 13 Okt 2007, 22:07
Asukoht: Tartumaa, Kabina

Lugemata postitus Postitas rewo »

Täiesti rahulikult võib nende külmadega kogu radika kinni katta, neid kohti kus külm õhk mootoriruumi jõuab, neid on piisavalt palju. Oli eelmisel autol (VW Passat, 1.9 tdi 96 kw, 2004 a) kui ka praegusel autol (MB bensukas). Mõlemil viskosiduriga ventikad. Effekt siis selles, et mootor läheb rutem soojaks, nende külmadega ülekuumenemise ohtu ei ole (muidugi kui kohapeal klotsi põhja ei vajuta ja ootama ei jää, et mis juhtub).
Ja kui keegi küsib, et mis mõte sellel papil on, kui termostaat on korras - väga lihtne ju, külm õhk ei tuiska läbi radika mootorit jahutama. Sellise külmaga termostaat oma funktsiooni nagunii suurt ei täida, kuna termostaat ei jõua avanedagi.
Ülekuumenemise oht tekib soojemate ilmadega, kui on rohkem linnavahel sõitmist, preaguse külmaga -20 ja vähem seda ohtu ei ole.

sax82
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 24 Jaan 2007, 09:52
Auto: Passat 96kw Primera Sri
Asukoht: Trtu

Lugemata postitus Postitas sax82 »

rewo kirjutas:Täiesti rahulikult võib nende külmadega kogu radika kinni katta, neid kohti kus külm õhk mootoriruumi jõuab, neid on piisavalt palju. Oli eelmisel autol (VW Passat, 1.9 tdi 96 kw, 2004 a) kui ka praegusel autol (MB bensukas). Mõlemil viskosiduriga ventikad. Effekt siis selles, et mootor läheb rutem soojaks, nende külmadega ülekuumenemise ohtu ei ole (muidugi kui kohapeal klotsi põhja ei vajuta ja ootama ei jää, et mis juhtub).
Ja kui keegi küsib, et mis mõte sellel papil on, kui termostaat on korras - väga lihtne ju, külm õhk ei tuiska läbi radika mootorit jahutama. Sellise külmaga termostaat oma funktsiooni nagunii suurt ei täida, kuna termostaat ei jõua avanedagi.
Ülekuumenemise oht tekib soojemate ilmadega, kui on rohkem linnavahel sõitmist, preaguse külmaga -20 ja vähem seda ohtu ei ole.
vot see sama jah :) viskosidur. nüüd võib teema lukku lüüa ,kuna tean et ei tee miskit sidurile liiga !

H3ndr1
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 11 Okt 2008, 15:25
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas H3ndr1 »

Endal samuti bensukal pool radikast kaetud. Läheb kiiremini soojaks jms. Sellise külmaga ainult kasuks.

erlend112
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 18 Veebr 2008, 21:33
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas erlend112 »

Söitsin just 2000km norra.terve tee oli papp ees. oli mõnus soe. autoks 94a. passat. norras viskasin eest. +5c

Golfar
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 17 Veebr 2009, 13:43
Telefon: 5139361
Auto: Volkswagen Golf III 1,8 66 kW
Asukoht: Viljandi/Tõrva

Lugemata postitus Postitas Golfar »

Mu golfil ka papp ees sest termostaat on omadega õhtusse jõudnud. Läheb soojaks küll.

daqqer
Veteran
Postitusi: 694
Liitunud: 26 Apr 2004, 23:47
Telefon: 5177458
Auto: BMW
Asukoht: [ Tallinn ]

Lugemata postitus Postitas daqqer »

Papi võib ette panna küll, aga mitte radika vastu.

Ken

Vasta

Mine “Mootor”