mure käigukastis

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses käigukastide ja siduritega.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Kondimurdja
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26 Mai 2009, 16:38
Asukoht:

mure käigukastis

Lugemata postitus Postitas Kondimurdja »

autoks siis golf3 2.0 85kw

Alguses hakkas sõiduajal viiendat käiku liigutama st. kui viiendaga sõitsin ja gaasi juurde andsin siis hakkas käigukangi suruma taha poole nagu tahaks välja lüüa aga kui gaasi vähemaks lasin siis käik läks uuesti tagasi ja ei......

Ma loodan, et mõni sai sellest jutust aru mida tahtsin öelda.

Siis aga mingi ajapärast hakkas mingi kõrin käigukastis.
Kui sõitsin viienda käiguga siis kõrises käigukastis, kui teiste käikutega siis ei kõrisenud
Ja lõpuks hakkas ka siis kõrisema, kui käik on lihtsalt väljas. Aga kui vajutasin siduri alla siis ei kõrisenud. Lasin üles ja jälle kõrises jne....
Milles võib asi olla??
Oskab keegi öelda täpsemat vastust kui, et hammakad on kulunud.

Ja sorry, et nii pikk jutt:)

Kasutaja avatar
Ristotu
EVWK juhatus
Postitusi: 644
Liitunud: 28 Sept 2009, 08:19
Telefon: 58151062
Auto: VW Jetta G2, Audi Coupe typ85, Peugeot 406, VW G4, audi 100 avant, Lupo, Škoda Superb 2 FL
Asukoht: Kose vald
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 56 korda

Lugemata postitus Postitas Ristotu »

see et sul siduri alla vajutades kõrin ära kaob, see tuleb su survelaagrist, survelaager on ära väsinud ja tahaks vahetamnist, pärast seda peaks kõrin ära kaduma, aga see et ta sul käigukangiga mängib, see tuleb sellest et sul on käigukasti padi ja mootori padjad kulunud, peaksid välja vahetama need detailid.

Loodan et oli minust abi midagi

Kondimurdja
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26 Mai 2009, 16:38
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Kondimurdja »

ok tunduvad head vastused aitäh:)
aga küsiks siis et, miks surve laager siis kõriseb, kui sõidan viienda käiguga.
Kas ma tegelt võin sõita või mitte? Kas sõidu ajal ültse surve laager ringi käib, et kuidas see süsteem ültse käib.
Ja mis võib juhtuda, kui surve laager seal kokku jookseb. Kas ta lõhub seal midagi väga ära?

faststone
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 03 Okt 2009, 18:44
Asukoht: rakvere

Lugemata postitus Postitas faststone »

mul oli selle pedaali värgiga sama jama... et kui vajutasin kadus kõrin ja lahti laskes tuli tagasi.minul oli veaks see et õli vähe sees:)

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Kondimurdja kirjutas:ok tunduvad head vastused aitäh:)
aga küsiks siis et, miks surve laager siis kõriseb, kui sõidan viienda käiguga.
Kas ma tegelt võin sõita või mitte? Kas sõidu ajal ültse surve laager ringi käib, et kuidas see süsteem ültse käib.
Ja mis võib juhtuda, kui surve laager seal kokku jookseb. Kas ta lõhub seal midagi väga ära?
Sest ta on nii öelda vaba jooksu asendis, koormust peal ei ole. Sõita võid, aga mida kauem sõidad, seda rohkem ta seal kahju teeb, sest see kõrin tähendab seda, et survelaagri kuulid ei veere enam ja see hakkab sidurikorvi lammele sööma. Kui laager kokku jookseb, siis saad vahetada nii korvi ja ketta ka. Ise soovitaks ära vahetada, nii kiiresti kui võimalik.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

100avant
Huviline
Postitusi: 1300
Liitunud: 23 Nov 2006, 09:40
Telefon: 56682276
Auto: Mk 2 Jetta & Seat Alhambra 1,9TDI 81kW & Skoda Octavia 1,6 TDI 85kW
Asukoht: Kesk-Eesti
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas 100avant »

Kui tegu vanema 020 tüüpi kastiga masinaga, siis jätke see survelaager küll mängust välja. Kui 02A kast, siis survelaager võib ju häält teha küll, aga hoopis tõenäolisemalt teeb ta seda alla vajutatud pedaali korral. See et asi ära kaob, kui pedaal all, on kahtlane, pluss veel see, et asi alustas hääle tegemist viiendaga, siis mis ühist on viienda käigu ja survelaagri vahel?
Mina panustaks küll kulukamale kasti remondivajadusele...
Ei ole mõtet küsida, mis mind neis vanades ja kandilistes masinates võlub...

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

100avant kirjutas:Kui tegu vanema 020 tüüpi kastiga masinaga, siis jätke see survelaager küll mängust välja. Kui 02A kast, siis survelaager võib ju häält teha küll, aga hoopis tõenäolisemalt teeb ta seda alla vajutatud pedaali korral. See et asi ära kaob, kui pedaal all, on kahtlane, pluss veel see, et asi alustas hääle tegemist viiendaga, siis mis ühist on viienda käigu ja survelaagri vahel?
Mina panustaks küll kulukamale kasti remondivajadusele...
Ei hakkanud inimest hirmutama ja ei lugenud alguses kõike korralikult läbi.
My bad, aga 100avant räägib õigust... :blush: Peksa ei taha eksituste eest.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

Kondimurdja
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 26 Mai 2009, 16:38
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas Kondimurdja »

Mhh ma juba lootsin, et saab odavamalt hakkama. Eks ma võtan kasti maha siis saan teada, milles tegelt asi.

Vasta

Mine “Ülekanne”