Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses käigukastide ja siduritega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier » 03 Jaan 2014, 14:41

whatever, tõsiasi selgub järgmisel nädalal, mis on ja mis ei ole...ärme rohkem aruta.
Ja nii ongi rääkisin ka molleri töökojale, et just miinuskraadide juures tekib see hääl ja ta ütles et jah nii ongi. Soojemate ilmadega seda ei pruugi tekkida kuid võib.
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas copilot » 03 Jaan 2014, 18:10

EliteSoldier kirjutas:whatever, tõsiasi selgub järgmisel nädalal, mis on ja mis ei ole...ärme rohkem aruta.
Ja nii ongi rääkisin ka molleri töökojale, et just miinuskraadide juures tekib see hääl ja ta ütles et jah nii ongi. Soojemate ilmadega seda ei pruugi tekkida kuid võib.
Just just...enda 81kw, millel hooratas koos siduriga vahetatud, tegi hooratas häält just külmemate ilmadega, kui juba miinused olid, kuid teinekord tegi ka plusskraadide juures ja nii on hetkel ka minu 96kw sel motol, millel pole jõudnud ära vahetada. Ja külmkäivituse all mõtlen ikkagi siis käivitust, kus moto on maha jahtunud a la üle öö ja olenemata kas väljas -10 v +10c.
Diesel Power KEEPS ME GOING

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 150 korda
Tänatud: 55 korda

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 07 Jaan 2014, 13:19

Väga huvitav, et nii vara ära kustus. Kes seda autot varasemalt kasutas? Kuigi see ei mängi vist rolli, see peab ilmselgelt praak-detail olema, 10 000 kilomeetri jooksul ei kustuta hooratast vist jõhkra väärkasutusega ka ära. Kui siis ehk mingil nelivedusel vms.

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier » 07 Jaan 2014, 18:35

Ma ise kahtlustan ka praaki...eks reedel või siis hiljem, kui nad lammutama hakkavad, saab teada. Annan kindlapeale siia kokkuvõtte ka asjast.
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 150 korda
Tänatud: 55 korda

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 07 Jaan 2014, 23:18

Räägi kas kohalt minnes mingit vibratsiooni on tunda külmalt?

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier » 08 Jaan 2014, 16:17

tobimarg kirjutas:Räägi kas kohalt minnes mingit vibratsiooni on tunda külmalt?
Minu meelest ei ole. Aga proovin sellele koju sõites tähelepanu pöörata ja homme hommikul samuti, panen siia kirja, kui midagi märkan.
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier » 14 Jaan 2014, 18:47

Nii. Täna sain auto kätte esindusest. Masinat pandi mitmeid kordi käima külmalt ja soojalt. Väidetavalt nendel häält ei esinenud. Panin tehniku juuresolekul auto käima ja nagu kiuste ei tekkinud ka seda lõginat. Ma seletasin veel üle, et hääl tuleb konkreetselt käigukasti lähedusest või seest. Sai siis natuke tehnikuga arutatud ja ütles et kui seal mingi lõgin tekib siis on see tingitud asjaolust, et tegemist 6-käigulise kastiga ning õli ei jõua kohe kõikide vajaminevate osadeni. Lõgin kestab natuke ja kaob natukese aja pärast. Ütles, et seda võib esineda ka suvisel soojal ajal peale pikka sõitu. Kinnitati et auto on täesti korras, ja sooviti muretuid kilomeetreid. Tehnik arvas, et hooratas see ei saa olla, kuna ta on mitmeid kordi analoogseltel mootoritel kaste lahti võtnud ja nentinud, et hooratas on korras olnud. Mainis veel seda, et üldiselt väga vähesed inimesed on nii terase kõrvaga, et kuulevad mingit lõginat antud teemaga seoses :D ma olevat üks väga väheseid, kes temale sattunud. Ainuke "defekt" mille avastasid oli mootorikatte all olev rotipesa koos kuuajase toiduvaruga vahtraseemnete näol, mis sai likvideeritud :D
Minu süda on selles suhtes rahul, et esindus on andnud oma hinnangu asja kohta ja konstateerinud fakti et masin on tehniliselt korras. Üldiset väga positiivne ja operatiivne teenindus.
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

Stollu
Huviline
Postitusi: 1970
Liitunud: 09 Mär 2008, 19:54
Auto: Bora AUQ(rip), Golf3 GTI(ex) , Audi A4 ASN
Asukoht: Soome/Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas Stollu » 14 Jaan 2014, 19:42

Sellist laginat mis sul videos nüüd küll käigukast ei tee , mul on samamoodi 6-ne käigukast , kindlasti koodid erinevad aga no pole see 200tkm jooksul ühtegi häält teinud , õli on korra ainult vahetatud ja siis oli ka ainuke asi , et käigud läksid kergemalt sisse , selle välistaks.

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier » 14 Jaan 2014, 19:52

Stollu kirjutas:Sellist laginat mis sul videos nüüd küll käigukast ei tee , mul on samamoodi 6-ne käigukast , kindlasti koodid erinevad aga no pole see 200tkm jooksul ühtegi häält teinud , õli on korra ainult vahetatud ja siis oli ka ainuke asi , et käigud läksid kergemalt sisse , selle välistaks.
Novot, ei tea jah, ma ise ka kahtleks, aga vahet pole...sõidan rahulikult edasi. Märge on maas, et olen taolise murega seal käinud. Kui tulevikus miskit peaks esinema antud teemas, siis on minupoolt asi jonksus. Mina olen muret tundnud ja esinduse poole pöördunud.
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 150 korda
Tänatud: 55 korda

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas tobimarg » 15 Jaan 2014, 16:43

Eks see ole jah see igipõline autoremondi värk, et on olemas ilmselge viga (videolt ju kuulda, et ei tee päris õiget häält) aga nii kui esindusse jõuad on nagu kiuste hääl kadunud, seda reprodutseerida ei õnnestu ja kõik korras. Mul on endal ka pillil paar sellist kiisku, et kindlalt on midagi valesti (kui ikka sillas käib päris tihti kolks, siis seal käib kolks, ma ei ole kurt) aga kui näitama lähed siis ei kolksu ja midagi pole teha kui sild on üle vaadates 5+. Hoian vaid hinge kinni, et see "lõplik kolks" ikka garantii ajal ära käiks.

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier » 15 Jaan 2014, 17:49

tobimarg kirjutas:Eks see ole jah see igipõline autoremondi värk, et on olemas ilmselge viga (videolt ju kuulda, et ei tee päris õiget häält) aga nii kui esindusse jõuad on nagu kiuste hääl kadunud, seda reprodutseerida ei õnnestu ja kõik korras. Mul on endal ka pillil paar sellist kiisku, et kindlalt on midagi valesti (kui ikka sillas käib päris tihti kolks, siis seal käib kolks, ma ei ole kurt) aga kui näitama lähed siis ei kolksu ja midagi pole teha kui sild on üle vaadates 5+. Hoian vaid hinge kinni, et see "lõplik kolks" ikka garantii ajal ära käiks.
Nagu Murphy seadus eksole :D
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

Kasutaja avatar
Alltrack13
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 24 Aug 2021, 19:17
Auto: Alltrack b7
Asukoht: tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 0

Külma mootori hääl (kas tõesti kahemassiline hooratas???)

Lugemata postitus Postitas Alltrack13 » 12 Aug 2022, 17:21

Tõstataks ka siinpool sarnase küsimuse õhku, et kas kellegil veel on sarnast probleemi esinenud. Enda 130kw 2 liitrine masuudipress hakkas ka hiljuti külmalt käies klõbisema/kõrisema (nagu vanakooli mersu klõbin/lagin) Kui temperatuuri osuti juba midagi näitama hakkab siis see heli kaob. Anomaalia kostub kõige selgemalt 1000-1500 pöörete vahemikus kiirendades või lihtsalt raskemal veol nagu mäkke tõus jms. Aegajalt käiguvahetusel või kohaltvõtul ka tekib paariks sekundiks vibratsioon. (hetkel ka veel välis temperatuur on suvine ja ei saa olla ka a/la talvise kliima sümptomid)...! Arvuti ei näita mingeid probleeme...! Lihtsalt ehku peale hakata hooratast ja siduri komplekti vahetama ka ei tahaks.

EHK KEEGI OMANUD SARNAST ANOMAALIAT JA SAANUD MUREST JAGU...

miilits
Huviline
Postitusi: 2186
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 123 korda
Kontakt:

Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas miilits » 12 Aug 2022, 20:12

Mis anomaalia see sul ikka siin muud on. Vii kuhugi auto ôhtul ara na las kaivitab mees hommikul, kes vôtab siis otsuse vastu. Ega see, et laks rahakotti ruleb nyyd pole anomaalia, see kuluosa passatil
Kes tänasid kasutajat miilits selle postituse eest:
Alltrack13
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

anonymous2
Klubiline
Postitusi: 817
Liitunud: 28 Okt 2013, 08:09
Auto: Vw Passat Alltrack 4Motion 2014
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Tänanud: 114 korda
Tänatud: 55 korda

Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas anonymous2 » 12 Aug 2022, 21:11

@miilits
See on õige tähelepanek, et viia eelnev päev kohale.
Oli mul ka see probleem ja hommikul 7.30 ks viisin forssi ja kui kell 10 see töösse läks sain kõje, et miks ma arvan, et hooratas.(nemad seda “kolinat” ei kuulnud.
Aga töösse ta läks ja vaikus oli majas järgmine hommik.
Viimati muutis anonymous2, 12 Aug 2022, 21:12, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat anonymous2 selle postituse eest:
Alltrack13
"When I die, bury me face down so the world can kiss my ass."

Kasutaja avatar
Alltrack13
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 24 Aug 2021, 19:17
Auto: Alltrack b7
Asukoht: tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 0

Külma mootori hääl (kahemassiline hooratas)

Lugemata postitus Postitas Alltrack13 » 18 Okt 2022, 08:07

Ei taha siin hakata weebi tohtreid maha tegema kuid kõik hääled mootoris pole HOORATTA-ga seoses. Lasin hooratta vahetada kuid selgus hiljem hoopis, et häält teeb 4 silindri pihusti...! Vot väike mõttetera siis...
Ja järgmisel päeval jälle külma mootoriga ikka klõbin kostus, ning uuesti mootori meestele külla minnes selgus, et ka 1 ja 2 silindri pihustid pekkis. Nüüd kulutatud 600 hoorattale ja 900 pihustitele hiljem saan teatada, et masin taas vaikne...
Viimati muutis Alltrack13, 24 Okt 2022, 19:54, muudetud 1 kord kokku.

Vasta

Mine “Ülekanne”