Käigukasti, hooratta, siduri hääl?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses käigukastide ja siduritega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kobinakalle
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Okt 2020, 10:35
Auto: VW Golf MK5 2006, 1.6 FSI 85kw manuaal
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Käigukasti, hooratta, siduri hääl?

Lugemata postitus Postitas Kobinakalle » 04 Okt 2020, 11:20

Tervist!
Nimelt minu VW golf mk5 1.6FSI (2006) manuaal teeb kohapeal olles sellist häält:
Sidurit põhja vajutades kaob hääl nii umbes 1 sekundi jooksul ära. Autoga sõites häält ei ole. Mehaanik ütles alguses, et survelaager, ning vahetasime survelaagri koos siduri komplektiga ära. Peale vahetamist oli probleem endine, ning siis öeldi, et kas hooratas (DMF) või siis mingid laagrid käigukasti sees (ei osatud täpsustada mis laagrid täpsemalt). Mõnes teises kohas jällegi öeldi, et minu autol ei ole isegi kahemassilist hooratast jne jne. Lõpuks jäigi selgusetuks, et kas mu autol on kahemassiline hooratas või ei ole, kuna igal pool öeldi erinevat asja. Kas kellegil on olnud selle sama asjaga kogemust ja äkki oskab keegi öelda kas sellel mudelil on kahemassiline hooratas ilma käigukasti maha võtmiseta. Tänud!

teet82
Huviline
Postitusi: 616
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 25 korda

Käigukasti, hooratta, siduri hääl?

Lugemata postitus Postitas teet82 » 04 Okt 2020, 17:31

Starteri august vaadates peaks aru saama.
Aga pole küll kuulnud hooratast sellist häält tegemas, pigem siis juba käigukast.
Aga muidu võib vist olla ka kahemassiline, näiteks mingil FSI Passatil sai hiljuti vahetatud, see oli küll 2.0 mootor. Aga kas siis aru ei saanud sidurit vahetades..
Viimati muutis teet82, 04 Okt 2020, 17:35, muudetud 1 kord kokku.

ivorturb12
Huviline
Postitusi: 70
Liitunud: 22 Mär 2015, 19:52
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 2 korda

Käigukasti, hooratta, siduri hääl?

Lugemata postitus Postitas ivorturb12 » 04 Okt 2020, 20:52

Võta vana sidur kätte, kui on alles ning saabki järelduse teha, kas ühe või kahemassiline hooratas.
Või siis võta arve pealt uue sidurikomplekti tootekood, mis külge sobis ning saad samuti vastuse, mis hooratas seal on.
Hooratta hääl see ei ole. Suure tõenäosusega käigukast. Mingil golf 5 1,6 85kw tuli kunagi sarnase häälega ning viga peitus kastis. Minu mäletamist mööda oli seal kasti korpus kuskilt juba puru ning kast oli kuival.

-lex3210-
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Okt 2010, 08:51
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Käigukasti, hooratta, siduri hääl?

Lugemata postitus Postitas -lex3210- » 05 Okt 2020, 05:33

Oli alles hiljuti enda passat b6 2,0tdi 4-motioniga sama probleem. Autot ostes oli seda häält kergelt aimatavalt kuulda, ca 200km pärast oli juba päris tugevalt kuulda. Vigane oli kasti peavõlli tagumine laager vms. Lasin tuttaval ära remontida, vahetusse läks see sama laager, siduri survelaager ja kasti õli. Koos tööga, mis oli enamus sellest summast, läks kokku 300€.

Vasta

Mine “Ülekanne”