Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 07 Apr 2021, 21:37

Omaltpoolt siis 2 arvustust:
1. Lamell
2. GY Ultra Grip Ice 2, 225/55 R17
3. Passat Alltrack
4. Vaikus, vaikus ja vaikus. 5 hooaega sõitnud, 2 jooks hetkel all. Veab ja peab piisavalt igasugustes oludes.

1. Lamell
2. Nokian Snowproof, 215/55 R17
3. Passat 1.5TSI
4. Ropendada ka võib w? :mrgreen: Tegemist siis Kesk-Euroopa rehviga, kiirusindeks 210 km/h. Kevad-sügis hooajaks ideaalne, kurve niidan hetkel nagu suverehviga. Pidamine 5+ ja ei mingit ujuvust ega läbivajumist, GY lamellidega selge vahe sees. Müra tuntavalt suurem, muster agressiivsem ja lamelle vähem ning suuremate vahedega. Näpuga katsudes jäik mis jäik, ka 1. hooaja sõitnud GY on näpu all oluliselt pehmem. Kuna auto sain alles veebruari keskel, siis talve on need rehvid näinud 2 päeva. Kuulsal jäävihma päeval pidin kodutänava otsas ühe kulleri kaubiku juba rajalt maha võtma ning Jussikese maja juures oli juba soov jala edasi minna. Korra sai kergemates lumeoludes veel testida ja tundub ikka lehm libedal jääl uisutamine. Huviga ootan järgmist talve, et näha kas sellistega sõita ka kannatab. Hetkel on kindel soovitus sellisest s.tast kauge kaarega mööda käia, kui just s.ta suusailma poolest kuulsal Jaanipäeval tule hakatust ei otsi.

jaan5
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Dets 2020, 19:39
Auto: Tiguan
Asukoht: Helsinki
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas jaan5 » 17 Okt 2021, 13:29

lamellrehv
225/65R17 102T Goodyear UltraGrip Ice SUV Gen-1
vw tiguan 2,0td
hea pidamisega vaikne rehv
soovitan

Kasutaja avatar
siLc
Tunnustatud
Postitusi: 2045
Liitunud: 20 Juun 2010, 07:07
Auto: Passat B7 EcoFuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 164 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas siLc » 17 Okt 2021, 16:36

1. Lamell
2. Pirelli Ice Zero FR, 205/55 R16
3. Passat B7
4. Autoga tulid kaasa aasta vanad rehvid. Pirelli talverehvid olid enda jaoks tundmatud aga üllatasid positiivselt. Võrdlusmoment GY Ultra Grip Ice'ga on, et suht samaväärne ja veidike odavam tükist. Nüüdseks 4 hooaega sõidetud ja võib rahul olla. Ka eelmainitud jäävihma päeva elasid üle.

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 08 Veebr 2022, 09:43

Kuidas GoodYear Ultragrip Ice 2 mehed käimasoleva talve raames rehvi pidamist/omadusi kommenteerivad? Endiselt positiivselt? Pean uue auto saabumisega kevadel talverehve taga ajama hakkama ja senimaani lamelle kasutanud, prooviks Conti asemel vahelduseks midagi muud (ligilähedast).

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas kraff » 08 Veebr 2022, 09:53

Puuriit kirjutas:
08 Veebr 2022, 09:43
Kuidas GoodYear Ultragrip Ice 2 mehed käimasoleva talve raames rehvi pidamist/omadusi kommenteerivad? Endiselt positiivselt? Pean uue auto saabumisega kevadel talverehve taga ajama hakkama ja senimaani lamelle kasutanud, prooviks Conti asemel vahelduseks midagi muud (ligilähedast).
Mina jätkuvalt rahul.
Kes tänasid kasutajat kraff selle postituse eest:
Puuriit

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 08 Veebr 2022, 12:41

Puuriit kirjutas:
08 Veebr 2022, 09:43
Kuidas GoodYear Ultragrip Ice 2 mehed käimasoleva talve raames rehvi pidamist/omadusi kommenteerivad? Endiselt positiivselt? Pean uue auto saabumisega kevadel talverehve taga ajama hakkama ja senimaani lamelle kasutanud, prooviks Conti asemel vahelduseks midagi muud (ligilähedast).
Ma ütleks, et GoodYear veidi ettearvamatum kui Conti, veidi ulus ka(mustrist tulenevalt tõenäoliselt). MIchelin X-ice ja Nokian Hakka R3 on sarnane tase nagu Conti.
Kes tänasid kasutajat KuldarA selle postituse eest:
Puuriit
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

merchant
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 04 Okt 2017, 09:44
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 15 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas merchant » 08 Veebr 2022, 13:08

No maitea, UG Ice 2 on raudset kõige vaiksem lamell, mida ma kasutanud olen.
Naise autol praegugi mitu hooaega käinud see 16'' rehv all ja töötab endiselt täiesti talutavalt.
Kes tänasid kasutajat merchant selle postituse eest:
kraff

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 08 Veebr 2022, 14:17

merchant kirjutas:
08 Veebr 2022, 13:08
No maitea, UG Ice 2 on raudset kõige vaiksem lamell, mida ma kasutanud olen.
Naise autol praegugi mitu hooaega käinud see 16'' rehv all ja töötab endiselt täiesti talutavalt.
+1, mingit ulgumist pole olnud ja mul neid 17” olnud 3 jooksu.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 08 Veebr 2022, 14:32

Mul olid nad eelmisel elektriautol all ja võtsin spetsiaalselt täiendava mürasummutusega variandi ja teatud kiirusel tekkis õrnalt häiriv heli. Uuel on Conti ja seda muret pole(täiendavat summutust pole).
Viimati muutis KuldarA, 08 Veebr 2022, 14:32, muudetud 1 kord kokku.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 08 Veebr 2022, 15:00

KuldarA kirjutas:
08 Veebr 2022, 14:32
Mul olid nad eelmisel elektriautol all ja võtsin spetsiaalselt täiendava mürasummutusega variandi ja teatud kiirusel tekkis õrnalt häiriv heli. Uuel on Conti ja seda muret pole(täiendavat summutust pole).
Auto ise võinud seda heli tekitada?
Mul kõik ilma mürasummutuseta olnud ja mingit undamist pole täheldanud. Järgmiseks talveks vaja uus rehv osta ja tõenäoliselt taas UG2.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1530
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 08 Veebr 2022, 16:26

Lamell
255/45/19
Yokohama IG60A
Tiguani all äärmiselt vaikne see lamell. Olles enne sõitnud naastudega, siis ilmselt enam ei ostaks naastu. Pidamine on hea. Nelik aitab ka kaasa kindlasti sellele mittelibisemisele.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 08 Veebr 2022, 17:25

SanderSPS kirjutas:
08 Veebr 2022, 16:26
Lamell
255/45/19
Yokohama IG60A
Tiguani all äärmiselt vaikne see lamell. Olles enne sõitnud naastudega, siis ilmselt enam ei ostaks naastu. Pidamine on hea. Nelik aitab ka kaasa kindlasti sellele mittelibisemisele.
Nelikuga on see häda, et stardib hästi, vahest liigagi hästi ja siis avastad, et ingel [VW Bot: "Keel korda!"] nüüd on vaja pidama saada, aga seda ei pruugi samasuguse innukusega juhtuda. :D
Alltrackiga sai ennast ikka niimoodi ehmatada rohkem kui 1x.
Kes tänasid kasutajat murf selle postituse eest:
MartenL

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1530
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 08 Veebr 2022, 18:49

murf kirjutas:
08 Veebr 2022, 17:25
SanderSPS kirjutas:
08 Veebr 2022, 16:26
Lamell
255/45/19
Yokohama IG60A
Tiguani all äärmiselt vaikne see lamell. Olles enne sõitnud naastudega, siis ilmselt enam ei ostaks naastu. Pidamine on hea. Nelik aitab ka kaasa kindlasti sellele mittelibisemisele.
Nelikuga on see häda, et stardib hästi, vahest liigagi hästi ja siis avastad, et ingel [VW Bot: "Keel korda!"] nüüd on vaja pidama saada, aga seda ei pruugi samasuguse innukusega juhtuda. :D
Alltrackiga sai ennast ikka niimoodi ehmatada rohkem kui 1x.
Jah ma siin võin jälle seda @aus teemat tsiteerida ja öelda, et pidurid on kiiruse surm, aga neetud õigus on Sul. Kuna mul on see Tiggy esimene nelik, siis ma sisendasin endale, et ma ei tea nendest sõiduomadustest midagi. Talviti olen alati pigem varajane pidurdaja olnud, aga lamell ja nelik kombo eks. Õppisin uuesti sõitma küll. Lume peal läksin järsemalt kurvi ja pidurdasin ja vajutasin veits. Saan aru küll mida see nelik teeb ja saan aru jah, et nelik pidurdamisel appi ei tule😄
Kes tänasid kasutajat SanderSPS selle postituse eest:
MustVälk
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

twist
Huviline
Postitusi: 390
Liitunud: 31 Jaan 2010, 10:05
Asukoht:
Tänanud: 55 korda
Tänatud: 62 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas twist » 09 Veebr 2022, 09:07

Vahelduseks kirjutan naastu kaitseks ka midagi.
Ise olin ka juba vaikselt lamelliusku kaldumas pärast ebameeldivat kogemust Pirelli naastudega ja olles nautinud mitme auto all lamellide vaikust. Siiski sai otsustatud viimane kord elus naastud osta.
Testitulemustest sai omale sobivad omadused välja valitud ja otsus langes Michelin X-Ice North 4 kasuks. On need mul kahe auto all, 215/60-16 ja 225/45-17.

Ei ole tüüpilist ujuvat tunnet asfaldil, nagu tavaliselt naastudega. Saab ka järsemalt pidurdada-kiirendada ilma, et oleks läbilibisemise tunnet või lõauluusse krampi tekitavat naasturagainat.
Kuidagi on sel aastal juhtunud, et olen kõigi suurte lumetormide ajal pidanud mingeid pikki sõite tegema ja sel rehvil on nii tuisuvaalus, lobjakaribal, kui kiilasjääl uskumatult ühtlased omadused. Lausa ohtlikult head omadused, mis tekitavad kohati liigset kindlustunnet.
Positiivselt üllatas ka müratase. Tutikana(~1000km) oli sisuliselt täielik vaikus naastumüra kohapealt. Nüüd, kui naast on juba grammike välja roninud, on õhkõrn urin tekkinud. Küllap neil 250-l pisikesel naastul on oma mõte.
Aga selle rehvi muude omaduste kõrvalt on see väike lõiv, mida maksta.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1530
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 09 Veebr 2022, 09:56

Ma ei tahaks ka kuidagi nõustuda sellega, et naast halb on. Lamell vs naast on mõlemal oma eelised. Vanemate juures maal sissesõidu tee oli selline sile kaunis uisuväljak. Isegi kui ma lamelliga hoo praktikiselt seisma pidurdasin vajus auto ikka veidi teeserva poole. Naast oleks olnud kasulik eks. Hea naast ongi hea ja hea lamell on ka hea. Pigem olen seda meelt, et linnatingimustesse naastu pole vaja. Asfaldile väga ka mitte. Musta jää puhul lendad teelt välja mõlemaga. Maale ja külateedele pigem naast. Vanemate näitel taas. Lamelliga pakke vedades küla vahel auto seistes vajus kraavi. Kui mu segane iba aitas sul nüüd naastu kaitsele kaasa😄
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 804 korda
Tänatud: 131 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 09 Veebr 2022, 10:21

Ma kiidan ikkaveel oma hankook lamelle. Linnas sees eelmine kuu leidsin ühe hea kaldega ja kitsaste pööramis kohtadega uisuväljaku kus käruga manööverdada. Käru terve ja auto terve. Kenasti oli näha jääpeale jäänud jälgedest kuidas lamell teeb terve pinnaga tööd. :)
Jah siiani samad sõnad, et teeb ettevaatlikumaks küll. Kohalt ära saab natuke aeglasemalt, aga vähemalt tead, et kunagi vaja seisma ka jääda ja sellele vaja varem mõelda. :)
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 09 Veebr 2022, 10:57

Teema lappesse minemise vältimiseks täpsustan igaks juhuks, et ei kahtle naastrehvide vajalikkuses ja minu algne postitus oli otsene küsimus lamelli kohta, s.t. konkreetse mudeli kohta. Kuna elan pealinnas ja talvine marsruut mind 90% ajast linnast välja ei vii, siis sellest tingitult ka vastav eelistus. Selle viimase osa võib vist olemasoleva lamell vs naast teema alla tõsta.
Viimati muutis Puuriit, 09 Veebr 2022, 10:57, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat Puuriit selle postituse eest:
MustVälk

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 09 Veebr 2022, 11:17

murf kirjutas:
08 Veebr 2022, 15:00
Auto ise võinud seda heli tekitada?
Mul kõik ilma mürasummutuseta olnud ja mingit undamist pole täheldanud. Järgmiseks talveks vaja uus rehv osta ja tõenäoliselt taas UG2.
Ei, suvekatega (Pilot Sport 4, mürasummutusega) seda polnud. Võimalik, et tavakasutajale täiesti suvaline asi. Ma selles osas üle keskmise tundlikum.

Sama põhjus on Hankooki lamelliga. Muidu väga ok rehv, aga teatud kiirustel häiriv heli.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 09 Veebr 2022, 11:20

KuldarA kirjutas:
09 Veebr 2022, 11:17
murf kirjutas:
08 Veebr 2022, 15:00
Auto ise võinud seda heli tekitada?
Mul kõik ilma mürasummutuseta olnud ja mingit undamist pole täheldanud. Järgmiseks talveks vaja uus rehv osta ja tõenäoliselt taas UG2.
Ei, suvekatega (Pilot Sport 4, mürasummutusega) seda polnud. Võimalik, et tavakasutajale täiesti suvaline asi. Ma selles osas üle keskmise tundlikum.

Sama põhjus on Hankooki lamelliga. Muidu väga ok rehv, aga teatud kiirustel häiriv heli.
Suvekas teeb tavapäraselt lamellist rohkem müra, mistõttu ei pruugi ka kõiki teisi helisid kuulda.
Aga võimalik, et ka UG2 oli müraallikas, ise pole seni täheldanud.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 09 Veebr 2022, 11:29

murf kirjutas:
09 Veebr 2022, 11:20

Suvekas teeb tavapäraselt lamellist rohkem müra, mistõttu ei pruugi ka kõiki teisi helisid kuulda.
Aga võimalik, et ka UG2 oli müraallikas, ise pole seni täheldanud.
Jah, sellest teadlik. Mürasummutusega PS4 oli üllatavalt vaikne rehv, tavaline PS mu lemmik pole.

twist kirjutas:
09 Veebr 2022, 09:07
Vahelduseks kirjutan naastu kaitseks ka midagi.
Ise olin ka juba vaikselt lamelliusku kaldumas pärast ebameeldivat kogemust Pirelli naastudega ja olles nautinud mitme auto all lamellide vaikust. Siiski sai otsustatud viimane kord elus naastud osta.
Testitulemustest sai omale sobivad omadused välja valitud ja otsus langes Michelin X-Ice North 4 kasuks. On need mul kahe auto all, 215/60-16 ja 225/45-17.

Ei ole tüüpilist ujuvat tunnet asfaldil, nagu tavaliselt naastudega. Saab ka järsemalt pidurdada-kiirendada ilma, et oleks läbilibisemise tunnet või lõauluusse krampi tekitavat naasturagainat.
Kuidagi on sel aastal juhtunud, et olen kõigi suurte lumetormide ajal pidanud mingeid pikki sõite tegema ja sel rehvil on nii tuisuvaalus, lobjakaribal, kui kiilasjääl uskumatult ühtlased omadused. Lausa ohtlikult head omadused, mis tekitavad kohati liigset kindlustunnet.
Positiivselt üllatas ka müratase. Tutikana(~1000km) oli sisuliselt täielik vaikus naastumüra kohapealt. Nüüd, kui naast on juba grammike välja roninud, on õhkõrn urin tekkinud. Küllap neil 250-l pisikesel naastul on oma mõte.
Aga selle rehvi muude omaduste kõrvalt on see väike lõiv, mida maksta.
Mul ühel autol X-ice Snow ehk X-ice north 4 lamelli ekvivalent generatsiooni mõttes ja kogemus sama hea. Pole kuskil tekkinud tunnet, et libe oleks. Auto mõnusalt juhitav(halva rehvi tunnus talvel on enamasti alajuhitavus või ootamatu ülejuhitavus) ja väga vaikne.
Viimati muutis KuldarA, 09 Veebr 2022, 11:30, muudetud 1 kord kokku.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

murf
Huviline
Postitusi: 885
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas murf » 09 Veebr 2022, 11:55

KuldarA kirjutas:
09 Veebr 2022, 11:29
Jah, sellest teadlik. Mürasummutusega PS4 oli üllatavalt vaikne rehv, tavaline PS mu lemmik pole.
OT teemaga võrreldes, aga kas sa mürasummutusega PS4 soovitad? Tavalisega kogemus olemas, lärmab päris hästi. No äkki oli kriipsukese Pirelli Cinturatost vaiksem.

CD-R
Huviline
Postitusi: 466
Liitunud: 01 Juul 2008, 18:19
Telefon: 5027277
Auto: Golf mk3 VR6, Polo G60, Jetta mk1 16V, Passat B3 16V
Asukoht: Märjamaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 21 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas CD-R » 09 Veebr 2022, 12:05

1. Lamellrehv
2. Goodyear UltraGrip Ice 2 205/55/r16
3. Jetta mk6
4. Väga vaimustuses pole, vaiksed on küll ja mitte nii ekstreemse talve puhul ilmselt täiesti okeid rehvid. Eelnevalt on kogemus ainult Bridgestone blizzak mingite igivanade lamellidega Passat b3/Polo all, kuid need jätsid pidamise poolest küll oluliselt parema mulje, eriti sarnastes oludes nagu praegu. Pologa sai omal ajal ikka igasugustes kohtades müttamas käidud ja autosid välja tõmmatud. Arvestades palju ma nende rehvidega peaegu kinni olen jäänud viimasel ajal siis sarnast tunnet küll ei teki.

tegelane5
Huviline
Postitusi: 167
Liitunud: 28 Dets 2005, 22:56
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 10 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas tegelane5 » 09 Veebr 2022, 14:11

CD-R kirjutas:
09 Veebr 2022, 12:05
1. Lamellrehv
2. Goodyear UltraGrip Ice 2 205/55/r16
3. Jetta mk6
4. Väga vaimustuses pole, vaiksed on küll ja mitte nii ekstreemse talve puhul ilmselt täiesti okeid rehvid. Eelnevalt on kogemus ainult Bridgestone blizzak mingite igivanade lamellidega Passat b3/Polo all, kuid need jätsid pidamise poolest küll oluliselt parema mulje, eriti sarnastes oludes nagu praegu. Pologa sai omal ajal ikka igasugustes kohtades müttamas käidud ja autosid välja tõmmatud. Arvestades palju ma nende rehvidega peaegu kinni olen jäänud viimasel ajal siis sarnast tunnet küll ei teki.
Kui Autoweeki andmed õiged on siis kaalub Jetta Mk6 umbes 100 kilo rohkem kui mk4 Jetta ehk Bora. Borale oleks talveks 205 kindlasti liiga laiad minumeelest, stokk on sellel ju 195-talveks võiks mõõt kitsamgi olla.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 09 Veebr 2022, 14:48

murf kirjutas:
09 Veebr 2022, 11:55

OT teemaga võrreldes, aga kas sa mürasummutusega PS4 soovitad? Tavalisega kogemus olemas, lärmab päris hästi. No äkki oli kriipsukese Pirelli Cinturatost vaiksem.
Jah, ma olin meeldivalt üllatunud. Muudel juhtudel proovin pigem rehve, millel mudelinimes "Sport" vältida kuna on lärmakad ja jäigad.
Kes tänasid kasutajat KuldarA selle postituse eest:
murf
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

Mis talverehviga sõidan ja kuidas selle omadusi hindan?

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 09 Veebr 2022, 15:45

Bussil(vw t5) all dunlop sp ice sport lamellid ja peavad küll.
Pereautol(mb r500) all habilead ice max naelad ja noh.... Juba teist talve ja tunne on selline, et mingeid conti ja goodyeari rehve enam küll ei osta. Pidamine on super ja müra on Ok
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

Vasta

Mine “Veermik”