VW Passat B7 rehvimüra salongis

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kasutaja avatar
seitsmene
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 24 Apr 2011, 10:05
Auto: VW Passat 1.4 Ecofuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas seitsmene » 07 Juul 2022, 05:05

Kuidas üldiselt hinnata B7 Passati müraisolatsiooni - kas ebamäärane kumin, vibreeriv urin rehvidest ja erinevatel teekatetel erineva häälega on okei? Rehvimõõt on 235/45/17, tegu Hiina tootega Firemax. Ilmselt on nad eelmise omaniku poolt alles ostetud, muster on uhke ja visuaalselt ma palja silmaga mingeid muhke ega muid lollusi ei tuvasta. Ometi tundub, et nii roppu moodi ei peaks üks normaalne rehv siiski ulguma.
Kuivõrd autol pole varuratast (gaas), siis sellistele soovitati tehasest sageli ka run on flat rehve, mis on omakorda veel jäigemad, päris kõvasti raputab kogu see kompositsioon. Kuivõrd ROF märgistuseks tööstusel ühtset standardit ei ole, siis pole mul aimu ka, kas need pretendeerivad miskile sellisele nimetusele. Rehvirõhk on "lubatud" mõõtude kohaselt just neil ka kõige suurem. Linnavhel on silma jäänud ka paar tolli suuremate ratastega samasugused autod - kuidas sinna veel suuremat velge panna, jääb mulle mõsitetamatuks. Peabki mürisema või on aeg rehve vahetama hakata? Kus seda õigupoolest kontrollida saaks, lihtsalt tasakaalustuspink midagi väge ei reeda ju?

Umbes sellised nad vast on: https://www.rehviliider.ee/autorehv/fir ... 7w-1117659

Kasutaja avatar
etnies858
Moderaator
Postitusi: 1728
Liitunud: 10 Nov 2014, 17:22
Auto: Passat B6 1.4 Ecofuel Skoda Karoq Sportline
Asukoht: Tartu
Tänanud: 401 korda
Tänatud: 194 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas etnies858 » 07 Juul 2022, 05:27

Küsiks esiteks, kas universaal või sedaan? Kui universaal siis need ongi lärmakamad ja kui sinna juurde panna odavad rehvid ka siis ongi selline mõnus kõlakast valmis. Teiseks ma kahtleks, et seal mingid run flat rehvid on, esiteks need kallid ja saadavus pigem kehv.
Kes tänasid kasutajat etnies858 selle postituse eest:
MustVälk

Kasutaja avatar
seitsmene
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 24 Apr 2011, 10:05
Auto: VW Passat 1.4 Ecofuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas seitsmene » 07 Juul 2022, 06:27

etnies858 kirjutas:
07 Juul 2022, 05:27
Küsiks esiteks, kas universaal või sedaan? Kui universaal siis need ongi lärmakamad ja kui sinna juurde panna odavad rehvid ka siis ongi selline mõnus kõlakast valmis. Teiseks ma kahtleks, et seal mingid run flat rehvid on, esiteks need kallid ja saadavus pigem kehv.
Universaal on ta küll, ikkagi ei arva ma, et see päris tootja taotlus oli, et kumiseb ja müriseb - isegi raske öelda, milline rehv; vahepeal tundub, et kõik korraga.

Hapnik
Huviline
Postitusi: 977
Liitunud: 10 Sept 2010, 15:38
Auto: VW Passat B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 10 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas Hapnik » 07 Juul 2022, 08:06

Mul olid rehvid ebaühtlaselt kulunud, kuigi mustrit veel oli ja see tekitas korraliku müra. Kevadel said uued hankookid alla ja nüüd täitsa okei. Ega ta just vaikne ei ole aga kindlasti parem kui enne.

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3371
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 805 korda
Tänatud: 131 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 07 Juul 2022, 10:55

Ma soovitaks vaiksemaid Bridgestone rehve vaadata.
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas kraff » 07 Juul 2022, 12:01

Andmete järgi 69 dB on juba üsna vaiksed rehvid, kuigi isiklik kogemus ütleb, et need soodsa hinnaklassi rehvide müranäitajad ei ole päris samad, mis kvaliteetrehvidel. variante on laias laastus 2, mida teha, kas vaiksemad rehvid, kuigi ega alla 67 dB naljalt ei leia (helirõhu maailmas ±3dB tähendab juba kas poole tugevamat või siis poole vaiksemat helitaset) või siis müraisolatsioon, mis lisaks rehvimürale vähendab muidugi ka muud müra (nii sissetulevat, kui väljaminevat)

Kasutaja avatar
JaanusVambola
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 16 Juun 2018, 14:06
Asukoht:
Tänanud: 28 korda
Tänatud: 39 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas JaanusVambola » 07 Juul 2022, 18:14

Volks polegi ju vaikne masin. Välja arvatud phaeton muidugi. Ja ega teised "premium" margid kannatavad müraisolatsiooni puuduse käes samamoodi. Eriti just uuemad masinad. Kui kahtlustad rehvi, siis lase rehvile sisse müraisolatsioon teha, aga kui autot tahad vailseks saada, siis sea sammud ravolari. Kusjuures volksud saab isegi väga vaikseks.
Das auto? 🤣🤣🤣 Nope!

Kasutaja avatar
kaupo51
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 20 Nov 2021, 17:16
Auto: VW Golf 4 cabrio, Mercedes Benz W123, ja üks Peugeot
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 22 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas kaupo51 » 07 Juul 2022, 22:33

Ma kaaluks enne Ravolari minekut ikkagi hiina odavrehvide väljavahetamist mingite normaalsemate vastu. Bridgestone, Hankook, Continental, Michelin. Paigaldada mürasummutus Ravolaris ja jätte alla hiina rehvid....

Kasutaja avatar
kuzmits
Huviline
Postitusi: 39
Liitunud: 26 Aug 2015, 09:14
Auto: VW Passat Alltrack 2,0 TDI DSG 130kw 4motion 2014a, VW Sharan 2,0 TDI DSG 130kw, 2013a
Asukoht:
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 1 kord

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas kuzmits » 08 Juul 2022, 15:11

Mul oli algul sama asi kui auto ostsin. Siis olid Nokiani suverehvid all ja ülilärmakad. üldse mitte vanad kusjuures, ainult 2 a vanad ja mustrit üle poole veel järgi. 225/50/17 (Alltrack)
Peale uute Hankook Ventus prime 3 suverehvide ostmist on tegu nagu teise autoga. Enam ei ole nii häiriv müra vaid talutaval tasemel.
Aga jah, see näitab seda et müraisolatsiooni on vähe kui rehvile nii tundlik
ja sul on veel 235 ka.

Enne vaheta rehvid ja siis mõtle edasi.

Alhambra
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: 14 Veebr 2021, 18:54
Auto: Seat alhambra
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 33 korda

VW Passat B7 rehvimüra salongis

Lugemata postitus Postitas Alhambra » 10 Juul 2022, 10:29

B7 passatiga kokkuvõttes nii vähe sõitnud ja omanud ei olegi.
B6 kohta võin öelda, et pole nad vaiksed kuskilt otsast ega ühegi rehviga ja olenemata kere tüübist. Mitut omanud ja sõitnud paljude erinevatega.
Võib arvata, et see mitte väga vaikne olemine on lihtsalt järgmisele generatsioonile edasi liikunud.

Vasta

Mine “Veermik”