Tagumiste suportite asendus

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
sparkplug
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 30 Mär 2008, 22:11
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Tagumiste suportite asendus

Lugemata postitus Postitas sparkplug » 05 Apr 2009, 10:03

Tere!
K?simus selline: kas keegi on vento tagumisi suporteid asendanud m?ne muuga? Nimelt tekkis endal idee asendada tagumised suportid sellistega, millel poleks k?sipidurifunktsiooni e. siis n?iteks v?iksemate esimeste suportitega. On keegi midagi sellist varem teinud? ;)

Mike
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 20 Jaan 2004, 23:16
Asukoht: 51 68 582
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mike » 05 Apr 2009, 10:30

Ja selle arenduse eesm?rk on?
A2 Racing www.a2.ee
www.audruring.ee

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 05 Apr 2009, 15:02

K?ike saab teha,kuid k?sipidur on autol kohustuslik.Pidurite ja rooli s?steemi ?mber ehitus ,kasutades detaile mitte ette n?htud kohtades(antud n?ites panna esimesed taha),v?i teise auto detaile ,,sobitada,, on RANGELT keelatud.

Mike
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 20 Jaan 2004, 23:16
Asukoht: 51 68 582
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mike » 07 Apr 2009, 17:16

Algselt postitas: T6nis2
Pidurite ja rooli s?steemi ?mber ehitus ,kasutades detaile mitte ette n?htud kohtades(antud n?ites panna esimesed taha),v?i teise auto detaile ,,sobitada,, on RANGELT keelatud.
No p?ris nii absoluutselt n??d k?ll v?ita ei saa. Keegi n?iteks ei keela asendada ?ksk?ik mis detaile ?ksk?ik millega autol, mis avatud liikluses ei osale. Samuti v?ib piduri- ja roolis?steemi t?iesti vabalt ?mber ehitada n?iteks enamustel Balti ringrajasarjade autodel, sest tehnilised tingimused ?tlevad, et nende ?mberehitused on vabad. Ka avatud liikluses kasutatava auto piduri- ja roolis?steeme v?ib ?mber ehitada, kuid selleks on omad kindlad reeglid ja n?uded.
A2 Racing www.a2.ee
www.audruring.ee

mix17
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 24 Jaan 2007, 16:40
Auto: VW Mk3 1,9Tdi 81kw
Asukoht: Lääne rajoon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas mix17 » 08 Apr 2009, 09:57

kuna vento ja g3 on ?hed ja samad taga pidurid siis ise mina v?tsin originaalid ?ra ja asendasin audi b4 omadega m?letamist m??da oli audil kolvi l?bim??t suurem ja tagumiku andur ?tleb et pidurdamine l?ks k?vasti paremaks . Asendasin ka kummist piduri torud metall kaitser??ga piduri torude vastu ja tagant piduri suppordi k?ljest v?tsin ?ra kummi turud ja asendasin metall toruga kuni silla talani kus tagasilla talak?ljest l?heb toru raami k?lge.?L probleeme ei olnud kuna pidurid v?tsid v?rtselt. ;)

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 08 Apr 2009, 18:44

mix 17 Kui kinnitused klapivad ja m??dud sobivad kettaga pole see ju ?mber ehitus. Mike sina r??gid autost mis avatud liikluses ei osale. Kus ma sellist infi sain teema p?stitajalt? .....v?ib ?mber ehitada,kuid selleks on omad kindlad reeglid ja n?uded. Siit v?iks ju t?psemaks minna. Algne jutt oli et ilma k?sipidurita ei ole m?tet s?steemi aretada.

Mike
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 20 Jaan 2004, 23:16
Asukoht: 51 68 582
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mike » 08 Apr 2009, 20:51

Algselt postitas: T6nis2
mix 17 Kui kinnitused klapivad ja m??dud sobivad kettaga pole see ju ?mber ehitus. Mike sina r??gid autost mis avatud liikluses ei osale. Kus ma sellist infi sain teema p?stitajalt? .....v?ib ?mber ehitada,kuid selleks on omad kindlad reeglid ja n?uded. Siit v?iks ju t?psemaks minna. Algne jutt oli et ilma k?sipidurita ei ole m?tet s?steemi aretada.
Ja kust sa said infot, et nii absoluutselt vastata? Minu vastus oligi see, et olenevalt olukorrast s?ltub ka vastus k?simusele. Kuigi mul on v?ga raske m?ista, miks peaks tagumiste supportite asemele esimesed panema...
A2 Racing www.a2.ee
www.audruring.ee

Mike
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 20 Jaan 2004, 23:16
Asukoht: 51 68 582
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mike » 08 Apr 2009, 20:59

Algselt postitas: mix17
kuna vento ja g3 on ?hed ja samad taga pidurid siis ise mina v?tsin originaalid ?ra ja asendasin audi b4 omadega m?letamist m??da oli audil kolvi l?bim??t suurem ja tagumiku andur ?tleb et pidurdamine l?ks k?vasti paremaks . Asendasin ka kummist piduri torud metall kaitser??ga piduri torude vastu ja tagant piduri suppordi k?ljest v?tsin ?ra kummi turud ja asendasin metall toruga kuni silla talani kus tagasilla talak?ljest l?heb toru raami k?lge.?L probleeme ei olnud kuna pidurid v?tsid v?rtselt. ;)
Tagumiste pidurite pidurdusj?u suurendamine v?rreldes esimestega v?ib pidurite tasakaalu ohtlikult muuta, tekitades s?ltuvalt esimeste ja tagumiste pidurite tasakaalust pidurdades autole ebastabiilsust (tagumine ots hakkab libisema). Kuna tavaautol on tavaliselt automaatne pidurite tasakaalu korrigeeriv seade, mis on arvestatud t??tama algsete piduritega, siis reguleerib ta tasakaalu sel juhul valesti. Ja kuna ?ldiselt puudub tavaautodel ka manuaalne pidurite tasakaalu reguleerimise v?imalus (pidurite kraani v?i pedal boxi balance bari abil), ei saa olukorda ka lihtsalt parandada.
A2 Racing www.a2.ee
www.audruring.ee

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 08 Apr 2009, 21:19

Jutu m?te ongi see et tahes suurendada taga pidurite effektiivsust(v?imsust) mida tegi mix ja kiites et tunduvalt parem sai pidur...... mix. Kas insenerid teevad meelega ,,jama,, . Esi ja taga pidurite oma koosk?la(toimimine) on siiski enne meid paika pandud. ?hte ei vahetata. Vahetatakse komplekt, k?ik . Kehtib ka p?lluralli korral kui tahad v?hematki stabiilsust s?idu ajal.

Mike
Huviline
Postitusi: 130
Liitunud: 20 Jaan 2004, 23:16
Asukoht: 51 68 582
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Mike » 09 Apr 2009, 16:08

Algselt postitas: T6nis2
Jutu m?te ongi see et tahes suurendada taga pidurite effektiivsust(v?imsust) mida tegi mix ja kiites et tunduvalt parem sai pidur...... mix. Kas insenerid teevad meelega ,,jama,, . Esi ja taga pidurite oma koosk?la(toimimine) on siiski enne meid paika pandud. ?hte ei vahetata. Vahetatakse komplekt, k?ik . Kehtib ka p?lluralli korral kui tahad v?hematki stabiilsust s?idu ajal.
J?llegi, k?ik s?ltub asjaoludest. Sa ei saa midagi absoluutselt v?ita.
A2 Racing www.a2.ee
www.audruring.ee

mix17
Huviline
Postitusi: 291
Liitunud: 24 Jaan 2007, 16:40
Auto: VW Mk3 1,9Tdi 81kw
Asukoht: Lääne rajoon
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas mix17 » 09 Apr 2009, 18:20

Algselt postitas: T6nis2
Jutu m?te ongi see et tahes suurendada taga pidurite effektiivsust(v?imsust) mida tegi mix ja kiites et tunduvalt parem sai pidur...... mix. Kas insenerid teevad meelega ,,jama,, . Esi ja taga pidurite oma koosk?la(toimimine) on siiski enne meid paika pandud. ?hte ei vahetata. Vahetatakse komplekt, k?ik . Kehtib ka p?lluralli korral kui tahad v?hematki stabiilsust s?idu ajal.
vastuseks kuna ark stend m??tis ja olid rahul siis ei ole probleemi ka piduri j?u erinevustega. jah seda n??d k?ll t6nis2 et kui auto juba on k?lg ees on siis t?esti see oht et viskab rohkem k?lge ette.(tekkib k?sipiduri efekt) aga kui s?ita inimlikult ei ole seda efekti n??d k?ll t?heldanud et pidurtamisel n??d kohe k?lg ees on.ja minu viga t?esti et t?hele panelikult algust ei lugenud. aga nigu ma ?tlesin et tagumiku andur ?tleb et pidurdab paremini ,ark k?siti ainult et kas taga piduri supordi k?ljest kummi voolik ei peaks tulema muud midagi ja see et ma olen n??d piduri j?u tasakaalu esi ja tagasillaga muutnud ei ole n??d nii kohutab et n??d kui pidurit puudud et tagarattad kohe loha oleks .

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 09 Apr 2009, 18:48

Ma ei tahagi jutuga ??rmusesse minna(kui midagi muudad on kohe k?ik n?ssus,tasakaalust v?ljas). Teatud vahemikku v?ivad muutused j??da ilma et oleks kohe tunda halba poolt. Need tekivad siiski ekstreem olukordades. Insener paneb paika selle kuldse kesktee. Mis oli mul suureks vaidluseks kunagi kui ?tlesin et puhastasin sisust tagapidurite regulaatori. Siis oli samuti et talvel lendad teelt v?lja,pidur ei ole enam tasakaalus esimesega jne. S?idan siiani muretult.

Vasta

Mine “Veermik”