Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses alusvankriga, amortide, velgede ja rehvidega.

Moderaatorid: etnies858, GTI, dellu, J.Aru

G1C
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 27 Aug 2009, 09:02
Telefon: 51903880
Auto: VW Golf Mk1 1974, VW Golf mk1 1976
Asukoht: Võru/Tallinn

Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas G1C »

Oskab keegi kommenteerida, kas Passat b3 plekkvelg 14", mis on laiendatud ees 7.5 tolli peale ja taga 8 tolli peale, mahub alla golf mk1-le ? Mõtlen just ET-d ja offseti, ega ei hakka kuskile vastu käima vms? proovimisvõimalust pole kahjuks hetkel kuna auto on võrus ja veljed tallinnas.
Viimati muutis argo, 02 Mär 2012, 16:44, muudetud 1 kord kokku.

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänatud: 25 korda
Kontakt:

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas Jurmola »

G1C kirjutas:Oskab keegi kommenteerida, kas Passat b3 plekkvelg 14", mis on laiendatud ees 7.5 tolli peale ja taga 8 tolli peale, mahub alla golf mk1-le ? Mõtlen just ET-d ja offseti, ega ei hakka kuskile vastu käima vms? proovimisvõimalust pole kahjuks hetkel kuna auto on võrus ja veljed tallinnas.
Keegi ei tea ju mis ETga need veljed on, ehk keegi ei oska öelda kas käivad vastu või mitte. Kui saad teada velgede ET on võimalik peaaegu et öelda mõnel Golf 1 gurul kas on hea või mitte. Samas oleneb vastukäimine ka vägapalju vedrustusest ja rehvist.

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänatud: 10 korda

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas Igor »

Jurmola kirjutas:
G1C kirjutas:Oskab keegi kommenteerida, kas Passat b3 plekkvelg 14", mis on laiendatud ees 7.5 tolli peale ja taga 8 tolli peale, mahub alla golf mk1-le ? Mõtlen just ET-d ja offseti, ega ei hakka kuskile vastu käima vms? proovimisvõimalust pole kahjuks hetkel kuna auto on võrus ja veljed tallinnas.
Keegi ei tea ju mis ETga need veljed on, ehk keegi ei oska öelda kas käivad vastu või mitte. Kui saad teada velgede ET on võimalik peaaegu et öelda mõnel Golf 1 gurul kas on hea või mitte. Samas oleneb vastukäimine ka vägapalju vedrustusest ja rehvist.
Omapoolt ütleks ka niipalju sõltub nende velgede tegijast, sest ei pruugi velje dünaamika paigas olla.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas daff »

DeepsouL kirjutas:
Jurmola kirjutas:
G1C kirjutas:Oskab keegi kommenteerida, kas Passat b3 plekkvelg 14", mis on laiendatud ees 7.5 tolli peale ja taga 8 tolli peale, mahub alla golf mk1-le ? Mõtlen just ET-d ja offseti, ega ei hakka kuskile vastu käima vms? proovimisvõimalust pole kahjuks hetkel kuna auto on võrus ja veljed tallinnas.
Keegi ei tea ju mis ETga need veljed on, ehk keegi ei oska öelda kas käivad vastu või mitte. Kui saad teada velgede ET on võimalik peaaegu et öelda mõnel Golf 1 gurul kas on hea või mitte. Samas oleneb vastukäimine ka vägapalju vedrustusest ja rehvist.
Omapoolt ütleks ka niipalju sõltub nende velgede tegijast, sest ei pruugi velje dünaamika paigas olla.
Ma arvan, et kõige olulisemad näitajad on siin velje originaal ET ja kuhu suunda (sisse, välja või mõlemasse) ja kui palju velge laiendati. Nende andmete põhjal saab välja arvutada ET antud velgedel ja siis saab hakata edasi vaatama.

Edit: Ise arvan, et originaalis velg 7,5 tolli lai ja laiendati väljapoole, seega ET läks väiksemaks ja erinevus ei tohiks olla liiga suur, mängida saab rehvi laiusega, kui peaks koopasse käima ehk siis kui käib koopasse, siis rehv kitsamaks ja veidi strechi peale. Iseenesest arvan, aga ei tea, et GI puhul istub ka taga ratas sügavamals koopas tehasest (kui ees ja taga sama ET), seega ei ole probleemi taga suurema ET-ga kui ees. Samuti ei ole velgi tünniks ka aetud, usun et ei ole probleemi nende velgedega kui tehase ET-d muidu samad olema peaksid. Kui ei eksi, siis B3/B4 tehase 14 tollise pleki ET 38, kui GI sarnane, sis peaks alla minema küll.
Viimati muutis daff, 15 Veebr 2012, 23:51, muudetud 1 kord kokku.

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas pppp »

daff kirjutas:Edit: Ise arvan, et originaalis velg 7,5 tolli lai
14" Passati plekkvelg on originaalis 6" lai, ET 38.

G1C
Huviline
Postitusi: 80
Liitunud: 27 Aug 2009, 09:02
Telefon: 51903880
Auto: VW Golf Mk1 1974, VW Golf mk1 1976
Asukoht: Võru/Tallinn

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas G1C »

Nagu pppp kirjutas siis velje orginaallaius on 6" ja lisan omaltpoolt et velge on laiendatud väljapoole, tekitatud niiöelda lai rant , esimeste velege puhul on laiuseks 7,5" ehk juurde lisatud 1,5 " ja tagumiste puhul 8" ehk lisatud 2". ET on 38...kuna ise veel Golf 1 alal võhik, siis keegi võiks kommenteerida kuidas see ET golf 1 alla istub. Äkki leidub mõni foorumlane, kelle golf 1 alla annab neid velgi tallinnas korraks proovida?
Viimati muutis G1C, 16 Veebr 2012, 07:44, muudetud 1 kord kokku.

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas overkill »

G1C kirjutas:Nagu pppp kirjutas siis velje orginaallaius on 6" ja lisan omaltpoolt et velge on laiendatud väljapoole, tekitatud niiöelda lai rant , esimeste velege puhul on laiuseks 7,5" ehk juurde lisatud 1,5 " ja tagumiste puhul 8" ehk lisatud 2". ET on 38...kuna ise veel Golf 1 alal võhik, siis keegi võiks kommenteerida kuidas see ET golf 1 alla istub. Äkki leidub mõni foorumlane, kelle golf 1 alla annab neid velgi tallinnas korraks proovida?
Ma panustaks selle peale, et kannatab alla panna küll, kuid pead ei julge anda.
Golf I-l on ette nähtud ET 35-45. Endal on 16x9 ja ET ka 10 või 15 ja käivad ringi küll. Esisillal ei käi isegi vastu kuskile keerates.
"Don't touch my monkey"

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas pppp »

ET ehk offset ehk maakeeli nihutus on otseselt velje laiusest sõltuv, sest see on velje kinnitustasandi kaugus velje keskjoonest (mis ju koos velje laiusega muutub). Mina saan ainult väljapoole laiendatud originaalis 6" laia ja 38 mm ET-ga velje ET-ks 19 mm kui velg on laiendatud 7,5" peale ning 13 mm kui velg on laiendatud 8" peale. Iseasi, kas sellest infost teema algatajale miskit kasu on...
Kuna lühikesest küsimusest oli saanud päris pikk arutelu, siis tõstsin selle eraldi teemasse.
Viimati muutis pppp, 16 Veebr 2012, 10:09, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5175
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Lühikesed küsimused

Lugemata postitus Postitas tito »

pppp kirjutas:ET ehk offset ehk maakeeli nihutus on otseselt velje laiusest sõltuv, sest see on velje kinnitustasandi kaugus velje keskjoonest (mis ju koos velje laiusega muutub). Mina saan ainult väljapoole laiendatud originaalis 6" laia ja 38 mm ET-ga velje ET-ks 19 mm kui velg on laiendatud 7,5" peale ning 13 mm kui velg on laiendatud 8" peale. Iseasi, kas sellest infost teema algatajale miskit kasu on...
Kuna lühikesest küsimusest oli saanud päris pikk arutelu, siis tõstsin selle eraldi teemasse.
Tupikul all 8" kui mälu alt ei vea :roll:
Pilt
Viimati muutis Anonymous, 16 Veebr 2012, 13:17, muudetud 1 kord kokku.
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

deadend
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 04 Jaan 2009, 16:43
Auto: Polo SDI
Asukoht: Tartu

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas deadend »

Sellel pildil esimesed veljed 7,5" ja taga 8" laiad.
Algselt olid esimesed 5,5" laiad ja ET 35 ning tagumised 6" laiad ja ET 38. Laiendatud mõlemad 2" nö. väljapoole.
Yohh Polo

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2576
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Võibolla tobe vastus (pppp),kuid mina olen saanud teadmist,et velje ET. originaal veljel mõõdetakse velje kinnitus punktist + siseserv veljel (vastu maad). kaugus. Kui lisatakse veljele väljapoole ,,laiendust,, siis ,kinnitus punkt jääb ju samaks,kuid mis ET meie räägime. Selline laiendus murrab laagreid. Kang efekt.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas daff »

t6nis3 kirjutas:Võibolla tobe vastus (pppp),kuid mina olen saanud teadmist,et velje ET. originaal veljel mõõdetakse velje kinnitus punktist + siseserv veljel (vastu maad). kaugus. Kui lisatakse veljele väljapoole ,,laiendust,, siis ,kinnitus punkt jääb ju samaks,kuid mis ET meie räägime. Selline laiendus murrab laagreid. Kang efekt.
Uus t6nis2? Laagritele mõjub originaalist erinev ET kindlasti, aga ilu nõuab ohvreid ja laagrid nii kallid nüüd ka ei ole. Originaalist erinev ET ei tähenda, et iga kuu vaja laagrit vahetada, laager ehk kestab ca 30% vähem, kui just päris kuumaastikul ei sõida kogu aeg. Velje ET mõõtmisel ei ole mitte mingit vahet, kas on tegu originaalvelje või mõne muu veljega.

Tunnistan ka oma viga ja vabandan, et eelmises postituses õhtuse väsimusega sai Passati originaal plekkvelje asemel kirja pandud mul B4-jal all oleva valuvelje laius hoopis. Kasutajal pppp on ET mõõtmise osas täiesti õigus ja mida väiksem on ET number (erandkorras võib ka miinuses olla), seda rohkem koopast väljas ratas istub. Kui siin teemas väidetud GI originaal ET on õige, siis ei tohiks algselt mainitud laiendatud velgedega probleemi olla. Vajadusel tuleb lihtsalt valida veidi kitsam rehv.

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2576
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Väline ilu-------ilu üle ei vaielda,kuid tehnilise kohapealt peab sõna võtma. Tehniliselt on sellel autol(ilma rooli võimuta) kordades raskem rooli keerata. Poosetada pole vaja. Aukudest läbisõit+sellelhetkel juhitavus?

Kasutaja avatar
Allar
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 09 Nov 2007, 15:48
Auto: Mk2, Audi 100 C4, Avensis T27
Asukoht: Tõrva/Tartu
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas Allar »

t6nis3 kirjutas:Väline ilu-------ilu üle ei vaielda,kuid tehnilise kohapealt peab sõna võtma. Tehniliselt on sellel autol(ilma rooli võimuta) kordades raskem rooli keerata. Poosetada pole vaja. Aukudest läbisõit+sellelhetkel juhitavus?
Sa räägid nagu oleks mk1 Golf mingi Gaz-53 vms :D .

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2576
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

See vastus paneb mind vägisi suhtlema sinuga kes on isa ja kes poeg. Ise oled vanuses 22 ja juba kommenteerid G1-hte.

Kasutaja avatar
Allar
Huviline
Postitusi: 1093
Liitunud: 09 Nov 2007, 15:48
Auto: Mk2, Audi 100 C4, Avensis T27
Asukoht: Tõrva/Tartu
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 3 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas Allar »

t6nis3 kirjutas:See vastus paneb mind vägisi suhtlema sinuga kes on isa ja kes poeg. Ise oled vanuses 22 ja juba kommenteerid G1-hte.
Kuidas juba? Ma olen Sinuga selles osas nõus, et raskem on seda laiemat velje/rehvi komplekti keerata kui stock komplekti, aga leian, et kui mehel on käes natukengi jõudu, siis pole see 7,5'' lai velg koos a la 185/55 rehviga mingi meeletu raskus :) .

helari
Huviline
Postitusi: 629
Liitunud: 27 Veebr 2009, 21:46
Telefon: 5182668
Auto: Vw Polo Coupe
Asukoht: Tartust 18 Km Viljandi poole

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas helari »

Kõige kindlam on sul see velg nädalavahetusel või kunaig kui lähed autojuurde kaasa võtta. Sest siis saad täpselt teada kas/kuidas ta sinna alla istub.
Viimati muutis helari, 17 Veebr 2012, 08:04, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5175
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 188 korda
Tänatud: 219 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas tito »

t6nis3 kirjutas:See vastus paneb mind vägisi suhtlema sinuga kes on isa ja kes poeg. Ise oled vanuses 22 ja juba kommenteerid G1-hte.
Mis see vanus siia puutub? Sa ise oled juba vist nii muld vana ,et peaksid teadma Ford T suguelu ja Golf 1 on Sinu jaoks kosmos!!?!?! Eksin rängalt?

:ninja:
Et teemas püsida siis 8" on mu meelest kole g1 :D
Tanel võiks pilte jagada eelmise aasta vanakooli kokkutulekult ,kus ühel läti ekipaazil oli eriti raju velg alla keeratud :)
Edit: aa ei pagan sina istusid ja Kristjan hoopis pildistas :oops:
Pilt
Vangi mind kord pannakse :ninja:
Viimati muutis Anonymous, 17 Veebr 2012, 10:19, muudetud 2 korda kokku.
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas overkill »

Allar kirjutas:
t6nis3 kirjutas:See vastus paneb mind vägisi suhtlema sinuga kes on isa ja kes poeg. Ise oled vanuses 22 ja juba kommenteerid G1-hte.
Kuidas juba? Ma olen Sinuga selles osas nõus, et raskem on seda laiemat velje/rehvi komplekti keerata kui stock komplekti, aga leian, et kui mehel on käes natukengi jõudu, siis pole see 7,5'' lai velg koos a la 185/55 rehviga mingi meeletu raskus :) .
Ma ennast küll mingiks ulme tugevaks vennaks ei pea, kuid 9" laiad 225 rehviga on mitte oluliselt raksemini keeratavad kui originaalid. Isegi ükski nõrgema sugupoole esindaja, kes mu autoga sõitnud on, ei ole selle üle kurtnud. Rooli keeramise raskus ei tohiks argument siin teemas olla.
Laagrite kulumise kohta niipalju, et sellest probleemi tegema hakata oleks liialdus. Ma olen nüüd 4 suve oma 16"x9"-ga Tartu kuumaastikku trotsinud ja pole mingeid probleeme tähendanud.
"Don't touch my monkey"

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas pppp »

t6nis3 kirjutas:Võibolla tobe vastus (pppp),kuid mina olen saanud teadmist,et velje ET. originaal veljel mõõdetakse velje kinnitus punktist + siseserv veljel (vastu maad). kaugus.
http://spidoweeb.planet.ee/home" onclick="window.open(this.href);return false; esimene lause kohe peale poldiringi pilti. Mainitud mõõtu kutsutakse inglise keeles backspace, eespool mainitud artiklis on seda eesti keelde tõlgitud kui velje sisseulatus

deadend
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 04 Jaan 2009, 16:43
Auto: Polo SDI
Asukoht: Tartu

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas deadend »

Allar kirjutas:
t6nis3 kirjutas:Väline ilu-------ilu üle ei vaielda,kuid tehnilise kohapealt peab sõna võtma. Tehniliselt on sellel autol(ilma rooli võimuta) kordades raskem rooli keerata. Poosetada pole vaja. Aukudest läbisõit+sellelhetkel juhitavus?
Sa räägid nagu oleks mk1 Golf mingi Gaz-53 vms :D .
t6nis3 kirjutas:See vastus paneb mind vägisi suhtlema sinuga kes on isa ja kes poeg. Ise oled vanuses 22 ja juba kommenteerid G1-hte.
:lol:
Oo vana t6nis3 äkki lubad mul natuke kirjutada... ma ka päris noor ju veel :roll:

On mul need 7,5" laiad plekkveljed nii Caddy kui Jetta all olnud ja mingi väga raske rool ja aukudes juhitavuse kadumine on küll jama jutt. Ei kadunud juhitavus ja on naisterahvad ka roolikeeramisega ilusti hakkama saanud. Teine lugu on sportrooliga, vot see tegi juba rooli raskeks ja naised hakkasid kurtma :D
Yohh Polo

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2576
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Teema lõpetuseks. Väliselt olgu velg kuitahes effektiivne,põhiline teadmine on siiski selline,et ümber ehitus ei tohi segada auto juhtimist. Pilt mis on punasest jettast näitab,et foorumi kasutajad on ,,sillas,, velgede kohapealt,kuid ei anna endale aru,et sellise autoga sõita ei saa. Mina arvan,et teema on autodest ,millel on kindlustus, ja mis liikleb igapäevaselt.

deadend
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 04 Jaan 2009, 16:43
Auto: Polo SDI
Asukoht: Tartu

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas deadend »

t6nis3 kirjutas:Pilt mis on punasest jettast näitab,et foorumi kasutajad on ,,sillas,, velgede kohapealt,kuid ei anna endale aru,et sellise autoga sõita ei saa. Mina arvan,et teema on autodest ,millel on kindlustus, ja mis liikleb igapäevaselt.
Huvitavad teooriad sul :shock:

Kas sa oled mu autoga sõitnud ?

Kas laiade velgedega autole ei saa kindlustust teha ja temaga igapäevaselt liigelda ?
Yohh Polo

t6nis3
Huviline
Postitusi: 2576
Liitunud: 22 Jaan 2012, 20:01
Auto: Golf III 1.9 TDI 81kw(104kw), Golf IV 1.9 TDI 81kw(104kw),
Asukoht: harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 32 korda

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas t6nis3 »

Kui foorumis SINU profiili vaadata.......Anna andeks ,räägime tehnilises foorumis tehnikast. Simpsonid jäägu laste lõbustamiseks. Vastasin ju ,et laial veljel ja LAIAL VELJEL on TEHNILINE erinevus ,G1-hel. Pildil olev JETTA on ebareaalse veljega.

deadend
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 04 Jaan 2009, 16:43
Auto: Polo SDI
Asukoht: Tartu

Re: Laiendatud plekkvelje sobivus G1-le

Lugemata postitus Postitas deadend »

Mismoodi minu profiil ja Simpsonid on seoses selle teemaga ?

Eelnevalt seletas kasutaja pppp ilusti ära kui suur/väike ET tuleb kui teema alguses mainitud plekkvelgi laiendada ja pole seal midagi ebareaalset. Ja minu Jetta veljed on ka väga reaalsed ja igapäevaselt kasutatavad.
Yohh Polo

Vasta

Mine “Veermik”