Mured/Ettepanekud/Lahendused

Teadaanded seoses foorumi, kodulehe, klubi ja meenetega (k.a. kleepsudega).

Moderaatorid: HawkHill, argo

Vasta
Janno25
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 24 Mär 2004, 10:13
Auto: Audi A6 Quattro 2,5 TDI
Asukoht: Pärnu

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Janno25 »

Tegelt mul jummalast pohh, mida teete, mõtlesin, et annaks inffi, mis võib olla kasulik foorumi arendamisel, mitte ei surunud oma mõtet peale.
Aga maahärrale: kui helitehnika, veljed vms sobib muude autode hulgas VW, siis ta ju sobib siia foorumisse.
Aga OK, rahu sellega.
Viimati muutis Janno25, 17 Apr 2013, 18:53, muudetud 1 kord kokku.

Janno25
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 24 Mär 2004, 10:13
Auto: Audi A6 Quattro 2,5 TDI
Asukoht: Pärnu

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Janno25 »

Mõtlesin, et annaks inffi, mis võib olla kasulik foorumi arendamisel, mitte ei surunud oma mõtet peale.
Aga maahärrale: kui helitehnika, veljed vms sobib muude autode hulgas VW, siis ta ju sobib siia foorumisse (nagu minu müüdud polüuretaanpuksid).

Aga OK, rahu sellega, minupoolest müüge kasvõi vanaema katkisi sukkasid veljeteemas.
Over and out.

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2488
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, Octavia ‘15 tdi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Siim »

► Näita Spoilerit
Mis sulle sisse läks? Mis toimub?

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 78 korda
Kontakt:

Re: EVWK Aastaplaan 2013

Lugemata postitus Postitas KuldarA »

alkeemik kirjutas:Ooh. See on küll huvitav teema "EVWK 10 aastat raamat". Ma omast aru olen olnud vägagi aktiivne liige viimased 10 aastat mida aga ei saa öelda meie suure uue liidri kohta. Mida tal seal kirjutada? Väga huvitav teema, mida tahaks täpsemalt kuulata. See kuuldub nagu esimese maailmasõja kroonika kirjutamisena 30 aastase poolt täna.

Peab ütlema, et foorumis on vähemalt nüüd mida lugeda...
+1, olen küll ainult 6a aktiivne foorumlane(varem ka klubiline) olnud, aga nüüd olles umbes aasta vähem aktiivne ja tagasi foorumisse jõudes ei saa aru, mis toimub. Selle aja jooksul on ilmunud tegelased, kes on teinud "riigipöörde" varem väga hästi toimunud foorumis ja klubis. Suuremalt osas on uute härrade plaanid väga ambitsioonikad ning minu arust suuremas osas overkill.

Lisaks on OT hulk muutunud ulmeliseks. VWKLubi foorumis arutatakse trennikavade, muusikamaitse ja kõige muu võimaliku üle ning seda juhivad suures osas need samad uued härrad. Isiklikult arvan, et VWKlubi foorum peaks jääma ikka autode ja klubiga seotud teemadeks, mitte mingiks üleüldiseks möla ajamise kohaks. Selle jaoks on meil vastavad foorumid olemas. Kui ma tahan trenni infot, siis lähen Fitness.ee foorumisse jne. Siit eeldaks eelkõige asjalikku abi, kui on tehniline mure, või siis põnevat lugemist projektiautode näol jne..

See "EVWK 10 aastat raamat" tõotab tulla naljakas üllitis. Millegi pärast hakkab see asi siin Tallinna linna meenutama. Annab Edgargi ju raamatuid välja, kirjutades seal, mis tegelikult toimub.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänatud: 10 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Igor »

Vabandan, Aastaplaani teema on mõeldud eelkõige aastaplaani arutamiseks. Seega pidime tõstma Hardrock14 postituse siia.
See kui hea oli ja kui hea ta ei olnud - valgest mustast - saab fülosofeerida vabas teemas, kui aga midagi konkreetsemat - siis siia teemasse - kui aga miskit isikliku siis PS-i.

See milleks üldiselt foorum vaja kõik teavad. Inimesed on erinevad ja selle foorumi eesmärk nende jaoks ka erinev. Üldiselt - kasutatakse ikkagi nagu Hardrock14 ütles - tehnilise info saamiseks, VW marki auto probleemidele vastuste saamiseks. Kes kasutab aga seda enda näitamiseks või arvamuste kogumiseks (auto teemade osas). On ka grupp inimesi - kes kasutavad foorumit just kui ajaviide. Selleks ongi alafoorumid loodud. Mina nt ei käi turu foorumis - lihtsal põhjusel - ei näe vajadust ja pole miskit müüa :D , küll aga käin siin, tehnilises ja vabas teemas. Vabas teemas on meil palju erinevad teisi teemasid. Kui oleks ainult kuiv tehniline - siis üks grupp inimesi teeks ettepaneku - aga võiks olla ka vaba teema. Woody saaks pikemalt rääkida milleks vaba teema nt vaja - ja kui paljud on selle läbi endale abi leidnud. :P

Ei taha kedagi maha teha - kuid see "möla" oli alati vabas teemas ja üldiselt mõnel korral oli sealt välja läinud.

Keegi siin kirjutas väga väga hästi (vabandust - ei mäleta nime - julgen arvata, et Maahärra) " EVWK klubi - haldab antud foorumi - klubiliikmed aastamaksudest hoiavad seda foorumi üleval", üks kasutaja kirjutas ka nii "Alati kui olid probleemid - need said lahendatud - kas siin teemas või - loodi selline teema nagu Parim EVWK - foorumi arendamiseks". Päris palju asju sai muudetud - eriti endale meeldis mobiilne versioon - mis pidevalt ka täiendatakse.

Ma ei näinud eriti, et see OT hulk on muutnud ulmeliseks. Siia lisasime tagasi see mis oli - ehk Sümboolika kord. Nind Woody korra tagamiseks lõi Vaba teema "väike reeglistik". Kõik.

Ühtlasti jälle see teema tuleb ülesse - EVWK juhtkond ja EVWK juhtkond. Peaks enda signatuuri alla panema vist paar lauset mis ütleb, et EVWK juhtkond juhindub EVWK klubiliikmete arvamusest. See et härrade plaanid on suured see on hea. Kuid nad ei rakendu ega ei lähe käiku kui nad EVWK enamustele klubiliikmetest ei sobi. + Hoiame lahus kaks mõisted - klubiliige ja huviline. Kes on klubiliige ja miks ta on klubiliige ja mida ta saab - ja kes on huviline.

Mulle meeldivad arukad inimesed- seega loodan, et peale selle postitust enam igast huvitavaid küsimusi millele vastused said antud kirjutatud. Vastan vajadusel kasvõi 100 korda - kuid ei kavatse vastata sellistele küsimustele - millele vastus on ilmselge olemas. Arvamusi on niipalju kui inimesi - väga hea et tullakse heade ettepanekutega. Kuid üldine mula, konkreetika puudus, alusetud etteheited - ei saa selle põhjal miskit teha.

Täna hommikul - üks kasutaja helistas - ja tõi asjaliku kommentaari välja "Kuule Igor - tead aga 4x4 foorumis Turu alafoorumis on hinnad väljas ja ka müüja asukoht paigas - meil siin aga kus on kus ei ole kuigi seal reeglites on kirjas, et peab olema". Aitäh nendele kes reaalselt aitavad nagu see kasutaja. Mõne asja sissejuurutamine võtab aega - usun et mõne aja pärast see ka paraneb.
Viimati muutis Igor, 18 Apr 2013, 19:25, muudetud 1 kord kokku.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

Hei,

Tahtsin küsida kuskohast on pärit kodulehel info VW Golfide kohta? Nimelt juba ainuüksi Golf 4 R32 puhul on faktivigasid mitu.

Kiirendus ei ole antud masinal 6,3 sekundit. Tehase andmetel manuaalkastiga 6,6 ja DSG kastiga 6,4.
Teine fakt, et kokku tehti R32-sid 5000 on ka vale, sest ainuüksi Ameerikasse tehti nii palju neid.

--
Heinar
Viimati muutis alkeemik, 24 Apr 2013, 14:40, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänatud: 10 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Igor »

► Näita Spoilerit
Kes tegi Golfi osa - jään vastuse võlgu. Usun, et kõik andmed pärinevad Wikipeediast, sellelt lehelt: http://et.wikipedia.org/wiki/Volkswagen_Golf" onclick="window.open(this.href);return false;
Kui Sa saaksid anda linki Piktor -ile - just nende tehase andmetele - oleks 5+ paneks ära (tekitaks kasutatud allikate loetelu), siis ei tekki kellegil enam küsimusi. Kas leidsid midagi veel? (See "nimelt juba ainuüksi" lauselt loeb välja, et miskit veel on.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

DeepsouL kirjutas:Kas leidsid midagi veel? (See "nimelt juba ainuüksi" lauselt loeb välja, et miskit veel on.
No kui juba sellises väikeses osas nagu R32 on juba 2 faktiviga, see annab põhjust kahelda ka teistes andmetes.

MaidoR
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 23 Aug 2012, 12:40
Telefon: 56912453
Auto: VW Golf 3 GTI(USA), VW Golf 3 1.9tdi,ZAZ 968M, vw golf 3 1.4
Asukoht: Tallinn

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas MaidoR »

Janno25 kirjutas:Kummaline, et VW klubi foorumi auto müügi teemas müüakse kummalisi digimoondunud vw'd: esimesel lk Honda legend, KIA Carnival, Audi 80.
Margiklubis võiks hangeldada siiski vastavate automarkidega.

Vastava teema model näpud sahtli vahele ... :P

Või on kõik oma kruiiside korraldamisega nii ametis, et enda tööülesanded ripakil ...? Tavaliselt, kui tööline ei saa oma tööga hakkama, siis ta vallandatakse.
Kus mujal foorumis sa saad vahetada kiat vw vastu vahetada kui mitte siin? Honda ja kia omas ju selgelt kirjas et vahetada vw vastu.
Golf 3 2.0 85kw(USA,GTI)+ paar g3 veel
Never say never.

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

Klubi kodulehel galeriis "Sauga ringrada 2010" on 6 pilti minu autost ilma minu nõusolekut küsimata. Seega palun eemaldada antud pildid.
Viimati muutis alkeemik, 05 Mai 2013, 22:18, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänatud: 10 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Igor »

alkeemik kirjutas:Klubi kodulehel galeriis "Sauga ringrada 2010" on 6 pilti minu autost ilma minu nõusolekut küsimata. Seega palun eemaldada antud pildid.
Selliste probleemide/ettepanekutega parem pöörduda otse, eriti kui tead kelle poole pöörduda - just in case - Argo (http://foorum.vwklubi.eu/memberlist.php ... le&u=10476" onclick="window.open(this.href);return false;) . Saab palju kiiremini ja hoiab teema ka puhtana + tagab see et õige inimene ikkagi saab selle kätte. No offence.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

DeepsouL kirjutas: Selliste probleemide/ettepanekutega parem pöörduda otse, eriti kui tead kelle poole pöörduda - just in case - Argo (http://foorum.vwklubi.eu/memberlist.php ... le&u=10476" onclick="window.open(this.href);return false;) . Saab palju kiiremini ja hoiab teema ka puhtana + tagab see et õige inimene ikkagi saab selle kätte. No offence.
Okei, aga kuskohast ma selle info peaks välja lugema, et peaksin Argoga suhtlema sel teemal? Minu teada ongi see koht just selle jaoks, et saaks oma mure edastatud. No offense.

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänatud: 10 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Igor »

alkeemik kirjutas:
DeepsouL kirjutas: Selliste probleemide/ettepanekutega parem pöörduda otse, eriti kui tead kelle poole pöörduda - just in case - Argo (http://foorum.vwklubi.eu/memberlist.php ... le&u=10476" onclick="window.open(this.href);return false;) . Saab palju kiiremini ja hoiab teema ka puhtana + tagab see et õige inimene ikkagi saab selle kätte. No offence.
Okei, aga kuskohast ma selle info peaks välja lugema, et peaksin Argoga suhtlema sel teemal? Minu teada ongi see koht just selle jaoks, et saaks oma mure edastatud. No offense.
Heinar - http://vwklubi.eu/kontaktid" onclick="window.open(this.href);return false; .
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

DeepsouL kirjutas: Heinar - http://vwklubi.eu/kontaktid" onclick="window.open(this.href);return false; .
Aga milleks see teema siis siin üldse on? :)
Ja ehk peaks suhtlema hoopis Etziga. Või hoopis suhtekorraldajaga - ma ju selline ...
Või tegelikult on ju tegemist kodulehega, seljuhul lausa han_wiziga. Igaljuhul arvan, et see teema ongi just selle jaoks. Nagu registratuur või midagi sellist. Võtan siis argoga ühendust ja annan üle oma soovi.

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänatud: 10 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Igor »

Heinar - kui soovid pikemalt lobiseda- selleks on vaba teema.
Üks huvitav asi veel - kui kirjutad Argole - offtopik toon ka ühe huvitava asja välja - tuleb ka tõestada- et Sa oled piltide autor ja piltide peal olev auto on Sinu oma. Sellel on ka omad põhjused - aga see selleks - kirjuta -ja usun et leiad lahenduse. Enam sellel teemal ma ei kommenteeri.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

Kasutaja avatar
Zenki
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Juul 2009, 00:02
Auto: Roller
Asukoht: Rapla-Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Zenki »

Kuhu on kadunud mõned huviliste vanemad autode teemad ? Juba kolmandat korda olen mõnda konkreetset autoteemat otsinud, et sealt kasulikku informatsiooni leida, kuid tulutult. Osades margifoorumites on alakategooria "Huviliste endised autod"
RSosad OÜ - autoremont, varuosad, peformance osad, coiloverid - küsi pakkumist.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Zenki kirjutas:Kuhu on kadunud mõned huviliste vanemad autode teemad ? Juba kolmandat korda olen mõnda konkreetset autoteemat otsinud, et sealt kasulikku informatsiooni leida, kuid tulutult. Osades margifoorumites on alakategooria "Huviliste endised autod"
Siin on ka täitsa selline alakategooria olemas! :)

Kasutaja avatar
Zenki
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Juul 2009, 00:02
Auto: Roller
Asukoht: Rapla-Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Zenki »

J.Aru kirjutas:
Zenki kirjutas:Kuhu on kadunud mõned huviliste vanemad autode teemad ? Juba kolmandat korda olen mõnda konkreetset autoteemat otsinud, et sealt kasulikku informatsiooni leida, kuid tulutult. Osades margifoorumites on alakategooria "Huviliste endised autod"
Siin on ka täitsa selline alakategooria olemas! :)
Äkki sa pead silmad "Klubiliste endised autod" ? Ma olen foorumi tavakasutaja ning ei näe üldse klubiliste autosid. Kuid hetkel huvitasid mind konkreetselt huviliste osad vanemad autoteemat, mida kunagi olen lugenud. Näiteks üks golf 3 ringraja projekt (2E mootor ehitatid 16v-ks. Oli palju õpetlikku informatsiooni kuidas seda teha), deadendi kunagine mk1 caddy.
RSosad OÜ - autoremont, varuosad, peformance osad, coiloverid - küsi pakkumist.

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 1 kord

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas --keit-- »

Zenki, täiesti olemas selline teema Huviliste autode all :
http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=50&t=83221" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui muidugi seda silmas pidasid :)

Ja deadendi caddy teemat näevad kindlasti klubilised, huvilised vist mitte.
Klubiliste jaoks täiesti olemas, endiste autode all:
http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php? ... ilit=caddy" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis --keit--, 04 Juun 2013, 17:13, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
Zenki
Huviline
Postitusi: 420
Liitunud: 07 Juul 2009, 00:02
Auto: Roller
Asukoht: Rapla-Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Zenki »

--keit-- kirjutas:Zenki, täiesti olemas selline teema Huviliste autode all :
http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=50&t=83221" onclick="window.open(this.href);return false;

Kui muidugi seda silmas pidasid :)

Ja deadendi caddy teemat näevad kindlasti klubilised, huvilised vist mitte.
Klubiliste jaoks täiesti olemas, endiste autode all:
http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php? ... ilit=caddy" onclick="window.open(this.href);return false;

Minu paha, olin taaskord saamatu. Aga tänud :)
RSosad OÜ - autoremont, varuosad, peformance osad, coiloverid - küsi pakkumist.

Kasutaja avatar
StreetWolf
Huviline
Postitusi: 250
Liitunud: 27 Veebr 2010, 23:10
Telefon: 56481752
Auto: Vw Passat B5.5 1.9tdi
Asukoht: Tartu
Tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas StreetWolf »

e-poe nimekirja peab olema liige või huviline? Mina sinna ligi ei saa.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3327
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 75 korda
Tänatud: 54 korda
Kontakt:

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas HawkHill »

StreetWolf kirjutas:e-poe nimekirja peab olema liige või huviline? Mina sinna ligi ei saa.
Poodi saavad nii huviline kui klubiline, juhul kui pood on lahti. Hetkel pood avatud ei ole ja avamine on endiselt IT probleemide taga. Loodame siiski peatselt e-poe kõigile avada.

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2488
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, Octavia ‘15 tdi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Siim »

Kuidas telefoniga alafoorumites järgmisele lehele saab? :D

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänatud: 10 korda

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Igor »

Vaata paremal all on "#" märk, klikki peale. :)
Viimati muutis Igor, 06 Juul 2013, 22:29, muudetud 1 kord kokku.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

Tuunikala
Huviline
Postitusi: 1085
Liitunud: 23 Okt 2009, 22:18
Telefon: +37253585562
Auto: VW Corrado VR6, Opel Omega V6
Asukoht: Jõgeva

Re: Mured/Ettepanekud/Lahendused

Lugemata postitus Postitas Tuunikala »

Küsiks, et kas erinevad foorumi disainid kadusid ära ja alles on see tavaline sinine ainult, või on see valiku asukoht muutunud? Sai mustaga harjutud lihtsalt, et kui võimalik, muudaksin hea meelega tagasi. :)
Viimati muutis Tuunikala, 13 Juul 2013, 13:38, muudetud 1 kord kokku.
Petzo: "Täpsustan: kuskil pole nii vigast golfi. :D"

Vasta

Mine “Ametlikud teated”