'94 VW Corrado 16V--->VR6 - Tuunikala

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Vasta
Tuunikala
Huviline
Postitusi: 1085
Liitunud: 23 Okt 2009, 22:18
Telefon: +37253585562
Auto: VW Corrado VR6, Opel Omega V6
Asukoht: Jõgeva

'94 VW Corrado 16V--->VR6 - Tuunikala

Lugemata postitus Postitas Tuunikala »

Nagu Ristotu kirjutas, kui andsin teada, et see nüüd minu käes, siis tegemist on tõesti rändkarikaga.. :D
Tean siis dcshoes, Corra, Asko.. Rohkem ei teagi. Aga, alustagem algusest, jutt pikk ja veniv.
Oli esmaspäevane õhtu, kui rääkisin telefoni teel kasutajaga west9 VW teemalist juttu. Rääkisime käigukastidest ja 1.3 mootori erinevustest 1.6 mootorist.
Varasemalt olnud tihedalt seotud selle kõigega, siis mida aeg edasi, seda vähemaks jäi see seotus. Ütlesin ka, et aitab mulle. MB sai maha müüdud väga hea hinna eest maha müüdud, ka Ventost lahti saamine oleks tore. Rääkisin tsiviliseeritud inimese juttu, ostan kas A8 D2 või S-klassi..
Noh, jah..
Oli varasemalt kasutajaga dcshoes kokkulepe. Ja kolmapäeval sai selle ka ellu viia..
Ütlen ausalt. Selle auto toomisega oli nii palju probleeme, kulus omajagu närve ja eelnes unetu öö. Kuid, oli seda väärt.
Aga, alustame algusest.
Mõnda aega tagasi panin müüki enda RH ZW1 veljed, mis kuidagist mulle ei sobinud. Ei istunud MB alla nii, nagu oleks võinud.
Müütasin ja müütasin, kuid keegi huvi ei tundnud. Noh, õigemini tunti, kuid väga pealiskaudselt. Kuniks tuli see kõik jutuks dcshoes-iga. Nimelt oli mul märgitud, et võib vahetuseks pakkuda autot.
Noh, ja siis ta selle Corradoga lagedale tuli..
Corrado on minu jaoks veidi, selline, hell koht. Mulle meeldib ta jubedalt, kuid nende kesine turg ei andnud lootust mul ühtegi omada. Oleks võimalik olnud osta kunagine projekt, mis kümme aastat ja veidi peale seisnud. 1.9 TDI swap, hele nahk lastud teha ja muud sellist. Kuid jah, oli hind, alla mille ei räägitud ja arvestades seda, mida kõike 10 aastaga juhtub, siis vähe raske tundus otsus see töö vastu võtta. Aga, kui seda sai paar korda vaatamas käidud, siis jah, pisik tuli sisse..
Igatahes..
Kogu selle asja kokkuleppimine võttis aega. Alguses kogusin raha, siis sain MB müüdud. Siis ajad ei klappinud ja kõike muud. Corrado muidugi tujutses, vahest lagunes ja muud sellist. Tegi, mida VW tegema peab.
Hinna teemal arutelusid sai ka peetud pikalt-laialt..
Kuid kuidagimoodi, teisipäeval vaatasin, et tähtede seis klapib ja Corrado sõidab. Isa oli ka Rootsist teel tagasi, kuid kõrvalistujana, mis tähendab, et ta saaks sõita teise autoga tagasi.
Plaanid tehtud, jäin ootama..
Ja siis sain teada, et paagisisene pump kutu.
Konsulteerisin vastava kirjandusega:
Pilt
Tutvusin veidi lihtsalt.
Uurisin ka erinevaid pumpasid, mida kõiki Corradole pakuti. Noh, jah, esimese variandiga leppisin, teine aga oli selline, mida ei tahaks näha ka..
Igatahes, und ei tulnud, kell 1 öösel sain magama ja veerand 5 ärkasin. Tankisin bussi täis ja teele..
Oli selline rahulik sõit, loomadest nähtud ühte rebast. Energiajook ja kohvi hoidis ära leemurite ja nokk-loomade nägemise.
Nõksa enne seitset olin Tallinnas. Koheselt sain kokku dcshoes-iga, võtsin tema käest auto võtmed ja läksin siis patsienti üle vaatama.
Vaadatud sai nii ja naa, kuid siiski, oli lootust. Eks leidus asju, mis pole minu maitse järgi, kuid suures plaanis oli tegemist roogitava räimega.
Esimese asjana muidugi vaja kohe käed mustaks teha ja paagisisene pump kätte saada, mis sai muidugi ka edukalt tehtud. Kuid, kuna Tallinna sai nii vara kohale jõutud, siis uue pumba saamisega oli veidi raskusi. Ega muud ei olnud, kui et sisustasin aega kohvi ja juhtmestiku ülekontrollimisega. Kuniks Forss lahti tehti. Muidugi koodi järgi õiget pumpa ei saanud, kuid analoogse sobivusega pumba sai.
Sai siis külge kruvitud ja proovitud muidugi alles siis, kui kõik oli koos. Öeldakse küll, et liiga enesekindel olla ei tasuks, kuid oli usku. :D
Kuna juba algusest peale oli teada, et masina ära võtan, siis proovisõidu ajal panin paagi täis ja sõitsin veidi mööda Tallinnat ringi. Siis sain teada, et kindlustus unustati peale teha.. :D
Hiilisin vaikselt parklasse tagasi ja läksin isale teise autoga järgi..
Igatahes, isa käes, läksime auto juurde. Kindlustus oli vahepeal peale tehtud. Sõitsime siis dcshoes-i juurde, andsin üle veljed ja raha, vahetasin ära aku ja nii tulema hakkasimegi.
Tagasisõit möödus viperdusteta isegi, täitsa rahulik oli kõik. Auto oli nii, nagu räägitud, sõitis ilusti. Väljalaskesüsteem häiris veidi, kuid seda sellepärast, et raadiot polnud.
Aga, 7 km kodust..
Pilt
Juba kaugelt oli näha, et järgi tullakse. Piisas nurga tagant välja tulemisega, kui politseinikud juba autosse istusid.. :D
Peeti siis kinni ja vaadati auto üle. Muidugi olid all suverehvid. Aku ka lahti. Kommenteeriti ka numbri asukohta. Eks see teada oli, et pean nende masinasse istuma ja valmistasin end vaimselt trahviks ette.
Läks aga nii, et kirjutati kordusülevaatus välja. Muidugi, tore oli see, et väga positiivselt suhtuti. Vaadati ja sisimas võisin arvata, et eks neile mingil määral see masin vist meeldis. See, kes kinni pidas, vaatas autot mitu korda, andis veel soovitusi, et tee viisakaks ja muud sellist. Lubati veel koju ka sõita.
Korduv tehti siis aku kinnituse puudumise ja suverehvide eest.
Sõitsin koju ja jätsin praegu nii. Aku vahetasin ära ja keerasin kinni ning käisin uurimas ka rehve kohalikest rehviboksidest, kuid ei miskit.
Ja jõuamegi tänasesse päeva.
Hetkeseis siis selline, et kui rehvid kätte saab, laseb monteerida ja läheb ülevaatusele. Ilmselt peaks numbri ka veidi paremini paigutama, et noh, jah, kinni ei peetaks jälle.
Kuna häirib ka graffiti tiival, tuleb ka see üle teha. Ajutiselt läheb lihtsalt matt-musta alla..
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Plaanideks siis:
1. Uued rehvid
2. Õlilekked korda teha
3. Uus ÜV
4. Juppide otsimine
5. Sisu keemiline
6. Laepolstri üle tegemine
7. Sisu korrastamine
8. Välimuselt viisakaks..
9. Uued veljed
10. Veermik korda
11. Pidurid üle käia
Kindlasti on asju veel ja asjad ei toimu ka samas järjestuses. Tehtud saab see, mis tehtud saab.
Mis tuletab meelde. Kui kellelgi ehk pakkuda originaal iluvõre ja esitulesid, siis oleks huvitatud. Originaal esilisa huvitaks ka.
Viimati muutis Tuunikala, 14 Jaan 2018, 18:12, muudetud 1 kord kokku.
Petzo: "Täpsustan: kuskil pole nii vigast golfi. :D"

Sellel teemal on 126 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Huviliste autod”