VW Passat B7 Alltrack 2.0 - 2014 - KristoR

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Vasta
KristoR
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 26 Nov 2019, 20:19
Asukoht: Läänemaa

VW Passat B7 Alltrack 2.0 - 2014 - KristoR

Lugemata postitus Postitas KristoR »

Olles ise 15a autosi parandanud ei oleks arvanud, et kunagi kuhugi foorumisse satun aga võta näpust.
Pool internetti on läbi lapatud aga pole oma küsimustele vastuseid leidnud.
Foorum oleks rohkem abiks, kui oleks eraldi teemad "Tüüpvead" vms aga kõiki teemasi ükshaaval läbi lugeda võtab ropu aja ja siiani vastuseid pole saanud.
Reeglites on kirjas, et iga teema peaks veel eraldi postituses olema, aga mul neid küsimusi hulgi.

Üldiselt olen pea aasta selle autoga nüüd sõitnud ja tekkinud on hulgaliselt küsimusi, mida pole kellelegi esitada :D

Kuna väljast on Passat nagu ikka, siis seest üks pildike.
55.jpg
55.jpg (131.77 KiB) Vaadatud 5178 korda
Aga hakkaks pihta oma murede/ küsimustega.
1. Mingil põhjusel ei toimi kärupistik. Arvutiga vaadates pole ühtegi viga ja ühendus mooduliga olemas. Pole küll samal ajal vaadanud mis parameetreid näitab,kui käru taga on aga usun, et see mind eriti kaugemale ei vii. Kaitsmeid olen püüdnud ka kõik üle vaadata aga kõik on korras, samuti olen vaadanud kas mõni kaitse äkki puudu.
2. Suurim ja häirivam mure on vibratsioon sõites. Vibratsiooni sagedus on sama mis ratta pöörlemis sagedus, seega võiks sealt midagi otsida. Pidurikettad on vahetatud ja vibra ei teki pidurdades. Rattad tasakaalustatud ja rehvid 2x vahetatud. Vibratsioon ei kao ära, kui käik välja võtta, ehk mootori pööretega pole seotud. Vibratsioon ei teki ka otseselt kiirendades. Lihtsalt vahepeal jälle tuleb ja siis jälle läheb. Vibratsioon pole väga suur, sest pinnatud teedel ei pruugi seda üldse tähele panna. Siledal teel aga on värinat tunda. Tunne oleks nagu iste ise väriseks, sest roolist ma seda vibratsiooni ei tunne(Vähemalt mitte häirivalt). Võiks kahtlustada pooltelje otsasi aga ma ei tea kas need tekitavad vibratsiooni ainult kiirendades või ka muul ajal. Küll aga on neid pooltelje otsi 8tk ja kuna läbisõit pea 250k, siis on need ju loomulikult kulunud ja kerge lõtk on neil kõigil.
3. Teine suurem mure on tuled, ma ei tea kas need peavadki nii kehvad olema või mitte. Kusagilt lugesin, et need ei pidanudki head olema aga see ei ole arvestatav fakt. Võrreldes näiteks mõne teise margi autoga, millel oli halogeen pirn, siis ootaks sellest passati tulest rohkem. Saan aru, et tule ehitus on selline, et kaugtuli ei saagi puude latvasi valgustada, aga seda enam peaks tee valgem olema. Vahetatud said ka xenon pirnid mis maksid pea poole rohkem võrreldes odavate hiinakatega. Tulede stendi järgi läks valgustugevus numbriliselt ka suuremaks aga sõites nagu ikka väga valge pole. Kõll aga on mul kahtlus, et tulede "klaas" on kivitäkkeid täis ja valgus lihtsalt peegeldub igale poole mujale, Sest pooltuledega sõites on näha, kuidas üleval pool on ka kõik kergelt valgustatud, kaasaarvatud liiklusmärgid. Võimalik, et see on teistel ka sedasi.
4. Kuidas ma teada saan, kas ma saan omale panna ainult HBA või on mingi võimalus, et ka DLA? Tehasetähise järgi vaadates tule koodi? Olemas on rajahoidja ja ka tuled keeravad ennast kurvi suunas.
5. Keegi pole välja mõelnud, kuidas webastot koos istmesoojendusega tööle saaks panna?
6. Kas vihmasensoril on ka mingi tarkvara uuendus? Ka uue klaasiga need kojamehed ei toimi üldse nii nagu tahaks. Tundlikus on ikka väga kehva ja reaktsioon aeglane(Võrreldes eelmiste autodega). Eriti masendav oli, kui üks veoauto akna täiesti täis viskas ja kojamehed alles paari sekundi pärast tööle hakkasid. Oleks ise käsitsi ka kiirem saanud.
7. Mis teema selle taga luugi sulgemisega on, kusagilt vaatasin, et seda saab puldist kinni ka panna ja osadel ka salongist. Kas selleks peab olema see varustus, et jalaga vehkides läheb luuk lahti? Kuidagi jabur, et lahti saab teha aga kinni ei saa panna.
8. Kas püsikiiruse hoidja sammu on võimalik muuta? Hetkel läheb 10km haaval.
9. Rehvide kulumine, kas peab paika, et sellega on ka mingi anomaalia? Veermik justkui paigas, kontrollitud mitmes stendis aga rehvid kuluvad ikka kuidagi imelikult.
10. Ei teagi kas vajalik asi aga kui mul kaamera, kas saab aktiveerida ka selle liiklusmärkide tuvastuse?
11. Joonte vahel hoidja on ka asi, mida tahaks reguleerida. Sellel ka äkki mingi tarkvara uuendus? Kitsastel teedel on üsna häiriv sõita...
12. Varuosade tellimine, tellisin põhja alla uue plastiku aga se tuli hoopis sellest pehmest materjalist. Ise usun, et tegu asendus tootega ja mõeldud tavalisele Passatile mitte Alltrackile aga kas originaali ei saagi tellida?
13. Tagurdus kaamera ja see veevärk. Vahetasin ploki ära ja ka paar klemmi pistikus ja näha oli, et seda oli ka eelnevalt parandatud. Kuna sellel hetkel ei mõelnud selle peale, et tegu tüüpveaga, siis nüüd ei taha taha klaasile vett pritsida. Küsimu on, kust see vesi seal lekib?
14. Tulede pesuri katted, kas ainult minul need lendavad koguaeg minema või teistel ka selline mure?
15. Rooste tagumiste uste avade ülemistes äärtes, tihendid on värvi maha hõõrunud ja rooste uss on kallal.Teistel ei oe seal roostet? Roostet on üldse paljudes kohtades, kuigi auto sai alles 5a täis.
16. Sellega, et kütusekulu valesti näitab, ei ole vist midagi teha?

Suures pildis häirib ikkagi kõige rohkem see vibratsioon, millele ma ei tea kust lahendust otsida...ja no kärupistiku tahaks tööle saada.
Viimati muutis KristoR, 09 Sept 2020, 08:05, muudetud 2 korda kokku.

Sellel teemal on 8 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Huviliste autod”