VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Vasta
Kasutaja avatar
Glots
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Apr 2015, 14:21
Auto: Golf MK1 Cabrio '89
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Glots » 04 Juun 2021, 11:24

Tere, ma olen tagasi! :wave:
2019. aasta suve lõpus lõpetasin eelmise teema nii :"Ehk ühel ilusal päeval uuesti, siis võtaks juba selle, millest päriselt unistanud ehk G1 cabrio. Senini aidaa! :) " ja ausaltöeldes seda kirjutades ma ei oleks arvanud, et ülejärgmiseks suveks ma selle lollusega hakkama saan :) Aga no juhtus nii!
Vahepeal olen korteri enam-vähem ära ehitanud (ja see hakkas järsku Instagramis inimestele üllatavalt palju huvi pakkuma!) ja äkki on suveks jaksu üks projektike jälle kõrvale võtta. Lootes muidugi, et väga midagi temaga tegema ei pea kui et sõitma ja nautima :D

Ei tea miks, puges eelmine Golfuke ikka südamesse ja paar kuud tagasi hakkasin valget cabrio otsima. Täiesti kindlalt tahtsin valget, aga neid oli hulgi ainult Hispaanias (tundus liiga kauge ja keeruline jauramine) ja üks Poolas. Hakkasin siis teisi värve ka kaaluma, kui üks üleni punane isend Rootsist silma jäi. Nagu nii rõvedalt punane, et uut autot elu sees sellist porri kombot ei ostaks - punane kere, punane katus ja üleni punane sisu (vaip, istmed, uksepolstrid). Aga suvepilliks tundus... täitsa rõvedalt lahe isegi :D

Teekond autoni ei olnud nii lihtne, kui esialgu oodatud. Kui müügikuulutusele reageerisin, oli auto juba oksjonile pandud ja oli vaja see trall ka läbi käia. Nõnda protsess venis, aga lõpuks tuli odavam. Siis leiti keegi, kes ta Eestisse sõitis, eelmine teisipäev sain ta kätte. Sõitsin temaga vaid 20 minutit otse Cueks Racingusse, kus temaga omajagu tööd ära tehti. Väga steroididel remont on see olnud võrreldes eelmise autoga! Minu arust selle ühe käiguga sai tehtud sama palju tööd kui eelmisega 5 aasta jooksul. Ma isegi enam ei mäleta ja järgmine kord Vallo juurde minnes kirjutan kõik endale kuskile üles, aga meelesolevast vahetati mootoririhm ja pinguti, tosool ja termostaat, õli, igasugu tihendeid ja korke, pesti kõik kapoti all puhtaks, reguleeriti sillad ja tasakaalustati veljed, summutikinnitus. Uuesti lähen sinna käigukastiga.

Eelmisel neljapäeval sain auto tagasi kätte, eelmisel reedel käisin ARKis angaaris näitamas, siis ootasin Rootsist posti teel originaaldokke (olid vaid koopiad ja nendega ei saanud arvele), need jõudsid üleeile, kolmapäeval, ja sain auto kohe arvele ning eile, neljapäeval, sai ka ÜV tehtud. Kõlab, nagu hakka suve nautima! Aga eile oli kohe esimene "seiklus". Käisin ülevaatusel hommikul kell 9 ja peale seda parkisin auto koju ära. Kui pealelõunal autost niisama möödusin, sest hakkasin poodi jalutama, kuulsin, et midagi kapoti all teeb häält. Ventilaator oli selleks hetkeks 5 tundi töötanud ja aku tühjaks tõmmanud :) Seal miski andur läbi. Aku sai eile laetud, aga mitte täis, loodan, et täna ka käivitub. Kuniks pole katkist juppi vahetatud, ronin enne ja peale iga sõitu kapoti alla ja ühendan ventilaatori lahti/kinni. Ilma ei kannatanud sõita, tõmbas kuumaks ära.
Aa, teine asi, millega vaja tegeleda, on tühikäik. Natukene protestib seal ka. Aga okei, hetkel muud vist polegi lisada. Ma pole isegi pilte temast jõudnud teha, nii palju sahmimist on olnud, et pole veel nautimiseni jõudnud!
Mõtlen siin, kas viia ta kemmi või ikkagi ise käed külge panna ja tekstiilipesur rentida :)

Aa, mul on kõrvalistuja ukselt liist puudu, kui kellelgi pakkuda on!
g1.png
g1.png (460.3 KiB) Vaadatud 2356 korda
g2.png
g2.png (460.74 KiB) Vaadatud 2356 korda
Viimati muutis Glots, 04 Juun 2021, 11:27, muudetud 2 korda kokku.
Kes tänasid kasutajat Glots selle postituse eest:
Pets115linksTRMGolfar1zephys
Glots

Kasutaja avatar
Glots
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Apr 2015, 14:21
Auto: Golf MK1 Cabrio '89
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Glots » 05 Juul 2021, 14:49

Kirjutan lihtsalt, mis siis kuu ajaga toimunud on.

See ventilaatori kinni-/lahtiühendamine kaua ei toiminud, ventilaator lõpetas üldse töötamise. Sai Cueksis ühe hommikuga andur vahetatud ja ventilaator uuesti tööle. Sellega ok.

Vahepeal rentisin puhastaise.ee lehe kaudu tekstiilipesuri ja ühe nädalavahetuse veetsin neid istmeid ja vaipa pestes. Loputusvesi puhtaks ei läinukdi, ju aastatega seda pahna sinna nii palju kogunenud.

Tühikäiguga ei ole veel tegelenud, gaasi andes käivitus laitmatult, aga nüüd juhtus midagi ikkagi seal veel. Eile panin paagi täis, et pühapäeva nautida, aga tanklas ta rohkem enam ei käivitunud. Meesterahvas, kes tankuri vabanemist ootas, lükkas mu eesti ära ja oli üldse väga abivalmis, mis on hästi tore. Ma ei oska neid asju kirjeldada ka, kõik näidud läksid nulli (kellaaja näiteks resettis ära) ja süüdet keerates justkui mite midagi ei reageeriks. Mingi härra tuli veel autot uurima, kui Sikupilli parkasse seisma jäin, vaatas ühendused üle, aga midagi teha me ei osanud. Täiesti suvalisel hetkel ta jälle käivitus ja sai koju ära sõita. Aga see väike ekraanike nagu läks ka lolliks nüüd, mis kella ja muid näite visualiseeris.
PXL_20210704_112250898 1.png
PXL_20210704_112250898 1.png (337.03 KiB) Vaadatud 2063 korda
Ainus koht kuhu temaga minna mõtlen on Speedsteri Hannes, aga temal ka ajaga hetkel kitsas ja enne 15. juulit ei saa aega lubada :(

Jääme siis hetkel seisma ja ootama.
Muidu on ta igati tubli olnud, sõidab laitmatult ja mahutab üllatuslikult kogu mu golfivarustuse kah ära :)
PXL_20210629_054415174 1.png
PXL_20210629_054415174 1.png (515.28 KiB) Vaadatud 2063 korda
PXL_20210630_172859200 1.png
PXL_20210630_172859200 1.png (385.08 KiB) Vaadatud 2063 korda
Viimati muutis Glots, 05 Juul 2021, 14:55, muudetud 2 korda kokku.
Glots

GTI
Moderaator
Postitusi: 7833
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 176 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas GTI » 05 Juul 2021, 16:27

Number vist ilmselt juhuslik ei ole - sai valida?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
Glots
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Apr 2015, 14:21
Auto: Golf MK1 Cabrio '89
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Glots » 05 Juul 2021, 20:34

GTI kirjutas:
05 Juul 2021, 16:27
Number vist ilmselt juhuslik ei ole - sai valida?
See oli jah väike lollus, mis peast läbi käis. Üks pint õlut kulus, et päriselt ära telliks. :D
Aga nunnu on.
Glots

Kasutaja avatar
Glots
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Apr 2015, 14:21
Auto: Golf MK1 Cabrio '89
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Glots » 27 Apr 2022, 12:10

Deem, vahepeal peaks ikka siia midagi kirja ka saama, endal hea jälgida. Kohe jõuan selleni, aga see nädal hakkasid sõprad juppe tellima ja küsisid, kas peaks uue rihma ka tellima ja mõtlesin, et minu arust sai nagu vahetatud. Oleks siia kiiganud, olen selle eelmine suvi kirjagi pannud :)
Ega enam ei mäleta, mis seal eelmine suvi veel toimus, aga korra sai Cueksis ikka käidud ja tood jamad kadusid aku vahetamisega :D
Aga nüüd probleemide juurde. Juba eelmine hooaeg tegelikult kippus mootor kuumaks minema ja jälgisin juhendit lihtsalt salongis selle peale kuuma puhuma panna.
Laupäval aga hakkas auto täiega köhima ja jõud oleks nagu täiesti ära kadunud. Ma ise oleks jälle töökotta viinud, aga sõps avaldas huvi ise uurida. Pühapäeval sõitis temaga minu juurest ära. Kutid mõõtsid kompressiooni ja seda ei olnud kahes silindris.
278856455_1119743518866970_93133714311187006_n.jpg
Eile võtsime mootori lahti, kutid eeldasid, et plokikaanetihendis vast viga ja oligi. Aga see seal vist juba tükk aega olnud, sest üks silinder on täiesti... muljutud. Raske seletada, aga rant täitsa sees
PXL_20220426_191156259.jpg
Nüüd on mõttekoht, et mis edasi? Kas otsida uus samasugune mootor või siis juba vahetada millegi muu vastu...
Endal otseselt soovi võimsamat/kiiremat autot ehitada ei ole, kuigi see võib kah põnev olla.
Äkki ongi kellelgi täpselt sama mootor, või selle alumine osa, üle ja soovib müüa :) Hetkel on seal 1.8 70kw mootor.
Äkki on kellelgi midagi muud sobivat pakkuda, mida ma kaaluda võiks.
Viimati muutis Glots, 27 Apr 2022, 12:15, muudetud 1 kord kokku.
Glots

Alhambra
Huviline
Postitusi: 591
Liitunud: 14 Veebr 2021, 18:54
Auto: Seat alhambra
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 33 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Alhambra » 27 Apr 2022, 21:17

Sinna peaks suht bolt-on minema vist enamus selle aja audi-vw-seat toodang.
Äkki pritsega 85 kw, 2 liitrine audi 80 pealt oleks huvitav mõte
Kes tänasid kasutajat Alhambra selle postituse eest:
Glots

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Petzo » 27 Apr 2022, 21:49

Alhambra kirjutas:
27 Apr 2022, 21:17
Sinna peaks suht bolt-on minema vist enamus selle aja audi-vw-seat toodang.
Äkki pritsega 85 kw, 2 liitrine audi 80 pealt oleks huvitav mõte
Milleks ajada asi keeruliseks pikkimootori ja teise margiga? Volkswagenil ju 2.0 85kw olemas.

Gloriale:
Cabriod kahjuks vist tootmise lõpuni vanakooli elektriga, seega kõik swapid eeldavad vähem või rohkem elektriga mässamist.
Lihtsaim ilmselt mingisugune sõitev 1.8 mootoriga auto osta, surved ära mõõta, cabrio mootori kolded sellele ringi tõsta ja edasi vurada. Tänase raua hinna juures on 300 eurone põhimõtteliselt tasuta saadud.
Kui tahta edasiarengut läheks mina ABF-i teed (Google it). Keerulisem leida, vähe kallim ja kindlasti tuleks mootorile suurem hoole või suisa kap. repont teha.
Kes tänasid kasutajat Petzo selle postituse eest:
Glots
Rait.

Kasutaja avatar
kaupo51
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 20 Nov 2021, 17:16
Auto: VW Golf 4 cabrio, Mercedes Benz W123, ja üks Peugeot
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 23 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas kaupo51 » 27 Apr 2022, 22:01

Mina hindan vanasõidukites originaalsust ja kaaluks ikkagi varianti, et leida sinna peale samasugune mootor nagu algupärane.
Kes tänasid kasutajat kaupo51 selle postituse eest:
Glots

Kasutaja avatar
Glots
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Apr 2015, 14:21
Auto: Golf MK1 Cabrio '89
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Glots » 28 Apr 2022, 12:14

Tänud kaasa mõtlemast!
Ise hindan ka pigem originaalsust ja loodaks tõesti sama leida.
Ise nii palju matsu ei jaga ka ja kõik lisatöö tundub tüütu, tahaks lihtsalt autot juba nautima hakata :)
Glots

Kasutaja avatar
Glots
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 27 Apr 2015, 14:21
Auto: Golf MK1 Cabrio '89
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 8 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas Glots » 28 Apr 2022, 12:32

Ma lisan mõned eelmise hooaja pildid ka. Need on tehtud värskelt peale arvele saamist, parklas tuli üks noor kutt juurde ja küsis, kas keegi on autot pildistanud. Ütlesin et ei, täitsa tutikas siin Eestimaa pinnal. Ja nõnda samal nädalal pildistama sattusime. Rene Aadusoo on piltide autor.
► Näita Spoilerit
Vahepeal tegin oma autole ka Instagrami :D ja läbi selle olen heaks sõbraks saanud Andresega, kes ka fotograaf, ja üks suvelõpu kruiis tegi tema ka mõned pildid :)
► Näita Spoilerit
Aga minu lemmikhetk eelmise hooaja lõpust oli ikkagi see, kui sõitsin Kakumäe randa, auto ära parkisin ja lihtsalt ilusat ilma nautisin ning autos raamatut lugesin. Ja ühtäkki ilmus sinna kaks golfikese venda :) Ilus oli vaadata. Ma ei tea, kas te foorumis ka olete, aga minu auto nende kõrval ikka paras roim :D
► Näita Spoilerit
Viimati muutis Glots, 28 Apr 2022, 12:33, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat Glots selle postituse eest:
GolhvMustVälk
Glots

MustVälk
Veteran
Postitusi: 3372
Liitunud: 02 Juul 2010, 19:35
Asukoht: Tallinn; Haapsalu; Tartu; Võru
Tänanud: 807 korda
Tänatud: 131 korda

VW Golf MK1 Cabrio 1.8 - '89 - Glots

Lugemata postitus Postitas MustVälk » 28 Apr 2022, 14:08

Üks päev käisin kliendi juures ja avastasin selle punase samast hoovist. :)
Väga kena!
Kes tänasid kasutajat MustVälk selle postituse eest:
Glots
Kui sa arvad, et su tööd suudaks teha ka mingi masin, siis me ehitame selle masina sulle!

Vasta

Mine “Huviliste autod”