VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 20 Jaan 2022, 22:41

Luuranud siin foorumis teiste afk-te projekte ajast kui mul veel lube ei olnud, vahepeal unustan selle foorumi ning lasen kõigil oma teemasi uuendada, et jälle kord hooga peale lennata ja vaadata, kuidas, kes, mida, miks. Kuna töö juures on meeletult igav periood ja sõbra mk1 caddy jaoks oli vaja mõtteid aidata koguda siis kolasin jälle foorumis. Järsku mõtlesin, et ma lubasin endale, et teen ka enda autost teema, siin ma nüüd olen. Tervitust sama margi austajad! :wave:

Alustame algust, kust siis mujalt. Äkki oli kuupäev siis 16.11.21, miksi pärast oli mul ilgelt mk2 Caddy vaja, ahja "Hea asju vedada" oli teemas vennaga. Hoidsin kuukese peategelases silma peal aga rahakott ei hakanud gümnasistina peale, lõpuks kukkus hind sinna maani, kus mul ainult 50euri puudu. Kõne isale, kes mind muidugi väljas naeris, et ma mingit pirukat tahan osta, kuid vaja minev raha laekus mu arvele, samal ajal kui vennaga olime juba teel auto poole.
Müügipilt 1.jpg
Müügipilt 2.jpg
Müügipilt 3.jpg
Müügipilt 4.jpg
Alguses tundus ka mulle see värvi kombo veider, selle arvelt ka härralt 50euri alla tingitud, natuke vist solvus kui ütlesin, et see värv üldse ei istu. Juba eos oli selge, et see 47kw-ne vaevalt hingav elektroonilise pumba diisel on jõuline, teel koju sai see väga selgeks kui üle 120-ne ei tulnud sellest mitte mingi imega(ma olin juba tallinnast liikuma hakates 15minutit haapsalusse hiljaks jäänud, muidu vist ei kihuta nii palju) :D . Oli Mul golfi vahel 1z (1.9tdi) võtta ning see swap pidi juhtuma kuu pärast algaval koolivahe ajal, muidugi ei toimunud (Spoileriks, see on seal vahel nüüd).

Võtan siin vaikselt kõik kokku, mis üle aastaga on juhtunud, vähemasti nii palju kui mul juhtunud on ja palju pildimaterjali on (60+ pilti). Meeleldi vastan kõigile küsimustele ja soovin head lugemist. Kirjutan nii, kuidas aega on, töö juures on mul igav eks näeb äkki ei lähegi väga kaua ;)

Pets
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

kevva
Veteran
Postitusi: 704
Liitunud: 18 Juul 2007, 19:25
Auto: Golf Mk2 1.6TD '91 & Transporter 2,5TDI 03a. Transporter Kombi 2,5TDI 01a.
Asukoht: Lõunamaa
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 5 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas kevva » 20 Jaan 2022, 23:38

Kui 1,9tdi 66kw siia vahele paned ega siis enam midagi paljut kuuti panna ei saa sest kandevõime tõmmatakse vormistamisel 200kg allapoole kohe!
Transportteenused! Treileri ning autoveokonna rent - 56950650

Alhambra
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: 14 Veebr 2021, 18:54
Auto: Seat alhambra
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 33 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas Alhambra » 20 Jaan 2022, 23:59

Kes seda ikka vaatab, või kaalub, et mis ja palju sul seal peal on.

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas tito » 21 Jaan 2022, 06:37

kevva kirjutas:
20 Jaan 2022, 23:38
Kui 1,9tdi 66kw siia vahele paned ega siis enam midagi paljut kuuti panna ei saa sest kandevõime tõmmatakse vormistamisel 200kg allapoole kohe!
Pole kuulnudki, et SDI padasid penoplastist tehakse :D
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 09:11

kevva kirjutas:
20 Jaan 2022, 23:38
Kui 1,9tdi 66kw siia vahele paned ega siis enam midagi paljut kuuti panna ei saa sest kandevõime tõmmatakse vormistamisel 200kg allapoole kohe!
Ega see tdi 300kg raskem pole vaevalthingavast ju, miks nad kandevõime ära peaks kaotama?
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

tofetome
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 31 Mai 2011, 15:41
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 92 korda
Tänatud: 121 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas tofetome » 21 Jaan 2022, 09:25

Auto kohalt ma ei oska väga midagi öelda, kui edu projektiga! Mis aga olen mina elus õppinud: "Kuulutuse hind ei ole tehingu hind" :wink: Loodan, et su tööandja sellega rahul on, et sul igav on :thumbup:
Kes tänasid kasutajat tofetome selle postituse eest:
Arx140
Tallinna ümbruses saab minult ka tekstiilipesurit rentida!

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 10:52

tofetome kirjutas:
21 Jaan 2022, 09:25
Auto kohalt ma ei oska väga midagi öelda, kui edu projektiga! Mis aga olen mina elus õppinud: "Kuulutuse hind ei ole tehingu hind" :wink: Loodan, et su tööandja sellega rahul on, et sul igav on :thumbup:
Edu läheb tarvis, tänud! Enamasti ikka saab hinna kohapealt rääkida jah, nii on. Tuleb osata nägu teha nagu poleks igav ja räigelt tegevust on :wink:
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 12:07

Kust sai ikkagist idee osta pirukat? Süüdistaks oma venda, kelle kunagi samasugune kongikas oli.
270917186_237120581914775_9092225772912947505_n.jpg
271726731_3649644591827194_5540930387272695791_n.jpg
271777112_1092502624856673_2246703649182109437_n.jpg
Süüdi oli ta kindlasti, kas just see pisik tuli sealt või oli ta mulle saatnud igasuguste selliste kastikate ja kongikate müügikuulutusi, sest "Oh sellega oleks hea asju vedada". Audiofookuse kastikas oli mulle kui suurte supikausside austajale ammu teada, ning algul oligi mõte sebida endale kuskilt mk2 pickup. Miks mitte mk3 kong? Vastus lihtne, mulle ei meeldi uute autodega sõita ja 90-00a. volkareid on naeruväärselt odav remontida.

Samal toomise õhtul jõudis loomulikult ka peategelane garaazi
Garaaziga tutvumas.jpg
Esimese asjana said need naljakad plekid sealt alt ära ja valukad alla
Talve velgedega.jpg
Sai juba nägemise vähe meeldivamaks, ning nii palju enam see sinine-must-valge(katus sinine, liist/tihend must ja auto valge) värvi kombo ei häirinudki.

Sõita oli kole külm, vend andis soovituse panna vaheseinale veel lisaks mingi riie, hüppasin peale kooli kaltsukast läbi, oh mingi kalts, vaatasin, et no siin on riiet küll ja veel. Garaazi jõudes kukkusin kohe paigaldama ning tuli välja, et täpselt õige mõõt.
Kaardin.jpg
Muidugi sai ka minu golfist pärinev nahk salong riiuli otsast alla tiritud ja esiistmed pirukasse visatud, eelmised istmed oli eelmise omaniku juurde ford mondeolt pärit, kui need rauasae abil sealt autost eemaldusid siis tulid välja seati kirjad, ehk siis ford mondeo istmed, Vw caddys ja seati kirjadega, korras kombo.

Mikski pärast on mul igale poole vaja toppida tulukesi, seda Te näete :) Esimese asjana said ette prosed kuna peale paari sadat kilomeetrit sai selgeks, et nende originaal teeküünaldega küll sõita ei kannata. Prosedeks said laka pealt mingi mersu veoka udukad. Lisaks sai seda sinised kombot veidi vähendatud ja riiulist külge polo must esivõre. Mingi pilt ka:
Nina tuunimine.jpg
Muidugi, olid ka puudu eest udukad, ka need tulid riiuli pealt, polo omad. Eriline elektrik ei ole ning aru ei saanud, miks tööle ei hakka. Kahtlustasin releed, ning tõmbasin selle välja, et kuskilt kastist samasugune võtta, Hoidsin korra peos ja nägin, Ingel see on 24v ju, õuest mingi auto küljest 5jalga relee ja kõik toimis. Uduka ja täistule kombost ka pilti, sest prosedes pargid puudusid, too hetk :wink:
Udukad.jpg
Pesupäev (2).jpg
Jätkame nende tulede saaga, kuna ma ei mäleta, enam mis asi, mis järjestuses toimus. Nii siis, prosedes puudus pargid eks, ehituspoest käbipuur, autopoest 2x t10 pirnipesa ja garaazi, 4juhet esivõre vahe juurde, mõlemad pargid eraldi tulest, sest Vw-l saab ju paremat ja vasakut parki eraldi lülitada ja valmis ta saigi
Prose pargid.jpg
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 12:36

Ikkagist oli tulesi vähe, jällegist autopoest 2x t10pirnipesa ja sahtlist eelnevaalt soetatud käbipuur, mõned juhtmed veetud ja jälle 2 parki ees juures, see kord siis suunad põlemas.
Usa park.jpg
Algselt sai proovitud t10 12v äkki 5w pirni, suunatule vilkumist polnud eriti võimalik eristada, takistite ja asjadega ma sina peal pole, küll aga leidus mul garaazis 24v t10 pirni, mis sobisid sinna väga hästi, boonuspilt ka pimedas :
Usa park 1.jpg
Sõbra v70-l oli juba tehasepoolt selline lisa, seal lahendatud asi 2niidiga pirniga, pirnipesa vahetamine oleks ma usun palju parem jäänud kui olen ka praeguse lahendusega rahul, lisaks on seda pirnipesa sealt kõrvalt palju lihtsam välja tõmmata üv-ks kui iga kord pirnipesa vahetada.
Usapark gäng.jpg
Enamjaolt sul kalla ja talla pill, kui ma endale kivi poleks põhja alla sõitnud ja sealt maha nikerdades poleks sidur maha põlenud, Kuna tegu on siiski ju praktilise autoga ja oma kärukonksu siis sai igal pool transpordiga abis oldud, mõned klõpsud ka:
Käru tirimas.jpg
Käru tirimas (2).jpg
Olete selgeks saanud nüüd, et mulle meeldib, et mu auto oleks nagu juudi jõulupuu, riiul peal ootab üks kena tükk ka, mis peale auto sõidukorda saamist ka ilmselt külge rändab. Ja boonuseks üks talvine klõps siia vahele:
Talvine klõps.jpg
Kuna kongiuste toon oli juba väsind siis sai mõeldud, mis teha. Toonkile peale tuleb ju iga üks, tänuvahe seinale pole neist mul mitte mingit kasu ja plaan ka autoga matkama minna siis jäi silma must aerosool, mida alati peab garaazis olema eks. Bemmivenad teevad Kempi lukke, mina tegin Motipi tooni :D
Toon 1.jpg
Toon 2.jpg
Kord sai kuskil parklas autost väljudes kuuldud väikeste poiste seltskonnast "Ou see on ju see politsei auto" :lol: Sõpradega sai ka kord sama pildi peale satutud:
Milkudega.jpg
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 13:04

Kuna 1. märtsist oli juba aega möödas ja mina lasin oma siletaks lastud kunagiste naeltega veel ringi siis oli hädasti vaja velgi, kuna üks tegelane, kes velgi müüs ei olnud mu pommitamistele 2kuud vastanud siis sai öösel kell kolm postitust tehtud, et otsin velgi, sama päeva hommikul 8st oli mulle juba pakutud meelepäraseid velgi, hind oli soodne aga nagu mulle läänlasele kohane siis muidugi asusid ka need tartus, sõbrale kõne, et ma olen 10minuti pärast su maja ees, me lähme tartusse ja toodud nad said. Koha peal muidugi õige veljepilt ka, kus ikka vanavelg ja tung ka pildid :
Õige veljepilt.jpg
Muidugi ei suutnud ma kiusatusele vastu panna ja kruttisin samal õhtul kell 12öösel need veljed veel alla endale :
Uute velgedega laiamas.jpg
Selle hinna eest ei lootnud saada ma ei rehve ega ka täiesti rahuldava sirgusega velgi, 195/55r15 mis seni all olid isegi diameetrilt 6mm? suuremad kui nüüdsed 205/40r17-d, kuid autoga esimene sõit oli väga veider, nagu auto oleks kuidagi juba palju tõusnud või mdea, ei oska täpselt seletada, väga kõva sõita ei ole, ning olen rahul selle valikuga. Sai ka käidud esimest korda ülemistel neljapäevakul, kus sai pilke ikka meeletult kogutud, isegi sattusin ühe kaamera ette:
Ülemiste neljapäevakul.jpg
Eelnevalt sai mainitud, et plaan autoga matkama minna, kong aga jäi minu keskmise pikkuse juures lühikeseks(Mina 185, kong 175vms). Kuna gümnaasiumis loovtööna sai ehitatud T4-ja voodi:
Bussi voodi.jpg
Sai siis endale ka hakatud ehitama, miksit kommentaare ei oska lisada, pildi materjal on hädine, kes tahab, küsib täpsustuseks midagi üle.
Kongi ehituse algus.jpg
Kuna tagakõlarid on puudulikud siis sai ka need lisatud:
Ovaali paigaldus.jpg
Jaaa plaks valmis, hästi pildistatud Pets :thumbup:
Kongi plate.jpg
Tulevikus plaan subwoofri lahendus nii teha:
Woofri idee.jpg
Ahja see tümpsu teema ka, ustes ja armatuuril on dd mingid koaksiilid, kes tahab,võin mudel üle täpsustada, neid duosi toidab jbl helivõimendi. Hetkel on ovaalid lihtsalt augutäiteks kuna, plaan midagi tahaustesse hoopis paigalda(Ukselahti siis peale woofri oleks ka vokaale). Woofer oli R15 vana kooli alpine kolaka kastiga
Woofer.jpg
Hetke seisuga seda ei tea, mis selle asemele tuleb, kuna vedeles niisama ja teadsin, et element viimase peal pikalt peksnud mul siis vahetasin ta raha vastu.

Ahja need tulukesed, ega siis salong neist pääse, või noh nüüd jälle pääsend kuna odavad hiina ledid küpsetasin ma läbi, massipuudus.
video-1642711797.mp4
(290.58 KiB) Allalaaditud 81 korda
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 14:29

Kongi pealt küsiks veel nii palju abi kallitelt kaasfoorumlastel, et kus leida seinade jaoks taolist materjali:
Seinade idee.jpg
Seinade idee.jpg (78.37 KiB) Vaadatud 2937 korda
Niisiis, kuna ma ei suutnud kuskilt leida oma autole soodsalt hästi sobivaid tekstiil matte siis sai ehituspoest tavalist esikuvaipa võetud, närakatest kummimattidest said sabloonid ja nii valmisid minu enda kätetööl normaalsed jalamatid minu pirukasse, lisaks kongi põranda lõpp sai materjali jäägist ka endale viisakama kujunduse:
DIY vaibad.jpg
Teatavasti Caddydele ei pandud käetugesi, polodele ka vist mitte? Ajasin taga autode originaale, jube naljakas oli küsida mõõte kuna kõik imestasid, et miks mul mulle neid vaja ja targutasid, et tema autol ja kõigil muudel mudeli kaaslastel on samad mõõdud. Pidin korduvalt selgitama, et ei lähe üldse sinna, kuhu tehasest see loodud oli, siis ikka sain mõõdud ka. Kuna hinnad veidi kõrged siis sai võetud tükike viineri, vanast madratsist porolooni ja tükike kunstnahka, eriline sadulsepp ma pole aga siin on lahendus, tulevikus plaan ka lisada sellele topsihoidjad aga hetkel oleme minevikus. Pilti kah:
Käetugi.jpg
Töölt koju sõites ja romulast möödudes jäi silma 6n2 polo classic, järgmine päev vaatasin teravamalt ja sain ka nr märgi ning üllatuseks diisel, järgmise päeva lõunal raiskasin ma seal romulas, saagiks juhipoole tuulesuunaja, istmesoojenduse nupp(nüüd on mul neid 2, üks on pakkumisel :wink:), spidoplokk ja nipetnäpet midagi täpselt samasugusele kodus seisvale polole:
Romula saak (1).jpg
Nüüd siis uuriks veel veidi, kuidas ja mida teha:
1. Ilgelt hakkas see kindalaekaluuk meeldima, kuidas teha, kleeps või riie, mis mõtted teistel sihukese plaaniga?
Kindalaeka idee.jpg
2. No Ingel, see spidoplokk näeb kõva välja, kuidas taustavalgust muuta, see roheline tegelikult eriti ei eruta. Kui kellegil taolise välja nägemise ja rahuldavas seisukorras rool peaks üle olema siis oleks sellest huvitatud. Orig nardiks mul raha pole aga olen ka repsiga rahul
Spidoplokk.jpg
Spidoplokk.jpg (54.69 KiB) Vaadatud 2937 korda
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 14:50

Nii, oleme jõudnud umbes juuli keskpaika, kus mootorivent otsustas, et tema 30kraadiga küll end liigutada ei viitsi ja pärast seda kui auto oli pool tundi kohapeal põristanud lõi tosooli välja, algselt lootsin, et viga on termostaadi tihendis, kuna enamus lahkus seda kaudu, kuna garaazi mul endal veebruarist saadik polnud siis sai see töö ette võetud kodus, pilt kah:
Kodune veepumba vahetus.jpg
Veepump vahetud, tosool sisse ja proovima, kas sai korda. Ei saanud. ei tea, mis juhtus aga kaane ja plokki vahelt lööb kõik välja, tosooli kadu umbes 1l/1km, mootorit pole näppind rohkem. Nii ta mul koju seisma jäi ja hakkasin mõltema, et kuidas ja mida, sai otsustatud see Tdi nüüd siis sinna vahele istutada, sest nii või naa oli see olemas ja kunagi pidi ta ju sinna vahele jõudma, Boonuseks üks pilt:
Toss väljas.jpg
Kuna mul endal jätkuvalt garaazi polnud siis sain esimest korda auto viidud kellegi teise juurde tegemisse, väga halb kogemus ja pikemalt siin ei tahaks peatuda, mida kõike ma nägin ja kuulsin(Pole mehaanikuks õppind, ise hakanud) sellelt "mehaanikult", kiirelt võtan siiski sealsed 4kuud? kokku:
Sdi välja võtmisega alustatud
Sdi valmis lahkuma.jpg
Sdi autost lahutatud
Hüvasti SDI.jpg
Peasilinder tulemüüri küljes
Peasilinder paigas.jpg
Seoses sidurisüsteemi ehitamiseks võeti ka armatuur välja, täpselt aru ei saa miks aga olevat olnud vähe ruumi, no ju siis
Ussi pesa laiali.jpg
Tdi on ju sama, mis sdi väliselt, lihtsalt teoga, selle suutis vahele panna
Tdi omal kohal.jpg
Radikate kinnitamine ohjah
Nina koos.jpg
Sumbuti esimine osa koosnes garaazi tagant leitud opel astra bensuka sumpsi juppidest, jälle sain peast kinni hoida. Miks asjad nii kaua aega võtsid siis mehaanik ütles, et tema tegeleb autoremondi mitte nende ümber ehitamisega. No selge, aga milleks lubada algul 200ga ära teha ja lõpuks veedab auto seal 4kuud, muidugi maksin ka palju rohkem. Las ta olla, sain oma õppetunni, mitte viia igasuguste juurde oma autosi kui selleks vajadus peaks olema.

Kuna millegiga oli vaja sõita siis ükspäev lambist facebooki marketplace sirvides jäi silma selline asi:
MPI.jpg
Kuna hind oli enam vähem vanaraua vääriline siis tuiskasin järgi kuna, mul läheb ühte kere veel vaja, SPOILER ALERT:
271774559_3171903139801879_8141386155731586994_n.jpg
Pikemalt sellel autol ei peatu, sõitsin, remontisin natuke, panin mõned varuosad tuuri oma autole ja müüsin maha.
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 15:03

Sai siis peategelane endal garaazi toodud kuna, peale seda pilti, kus perfo lint üle ninaraami jooksis ei tahtnud ma teada, kuidas ta ülejäänud radikate kinnitused teeb, kodus garaazis ootasid teda rõõmsalt 2 vennast:
Kõrval tegelased.jpg
Uues garaazis.jpg
Õhtuke garaazis ja õuest veel ühe kolmanda küljest varuosi varastedes sain kapoti aluse ja nina kokku:
Elektriku juurde minekuks valmis.jpg
Elektriku juurde valmis minema.jpg
Ja siis see armtuur, kõik poldid ja mutrid olid salongi laiali ja mina pole kunagi isegi mitte kõrvalt näinud, kuidas armatuur sisse või välja käib. Õnneks on kolm kohtuda seadus ja just kolmanda korraga ma ta ka paika sain, pärast selgus, et mitte just ideaalselt aga pidavat normaalselt olema:
Lego koos.jpg
Kuna 1. mehaanikuga ma sain üle, siis ega ma ju teisega ei saa, siiamaani olen ta tegevuste rahul olnud, aega läheb lihtsalt kuna teeb seda teise töö ja eraelu kõrvalt. Nii, mis on toimunud teise mehaaniku juures?
Kõige pealt pidi see ju sinna saama, sõbralt konn ja minekut, bussiga kitsast pirukat juba nõme vedada, ainult kurvides näed, kas veel on kaasas või on kadunud :D
Elektriku juurde minek.jpg
Esialgne plaan oli, et tema teeb juhtmestiku lihtsalt, kuna minu tdi juhtmestik oli pigem juhtme tagavara, peale seda kui ma sealt püsika juhtmed tuuri panin, oih. Juhtmestiku toorik tuli sealt toledo 1.9tdi 66kw pealt, millel oli 150kw :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Uus juhtmestik.jpg
Uus juhtmestik 2.jpg
Kahjuks eriti kommenteerida seda juhtmestiku värki ei oska aga ka aju läks tolle sama toledo pealt
Uus aju.jpg
Uus vs vana aju.jpg
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 15:25

Elektrik ütles, et need orig riidest rüüga voolikud ei kõlba kuskile, ma tean isegi aga need lihtsalt olid sealt tdi küljes, asemele said edevad sinised voolikud, lähevad auto värvilahendusega ka hästi kokku :)
Uhked kütsivollad.jpg
Kuna lisatud sai ka välimine map andur siis käis sisselase laiali, õnneks näppis elektrik korra turbot ja avastas sealt umbes 1cm lõtku, pikka eluiga ei ennustaks selle keegi, vedas, et eelmise kere vahel laili ei lennanud. Sai käidud külas tal, auto käivitus poolest pöördest ja see tegi südame soojaks.
Kuid siiski see turbo, samasuguse õppeturbo eest osatakse päris hästi küsida, plaan teha vähe nobedam tdi siis suurem turbo kõlab juba loogiliselt, see pidi küll juhtuma kunagi hiljem aga näe, läheb kohe. Turbo pärineb 2.5 v6 126kw tdi ehk legendaarse Hitleri kättemaksu küljest.
Uus turbo.jpg
Uus turbo käes, läks jälle toimetamiseks, uus turbo istub õnneks kolle külge, ehk kolleb jääb veel stockiks, kunagi ei tea, mis tulevik toob :wink:
Ainuke asi, mida modima peab on õlitus.
Jälle sdi.jpg
Turbo kolle küljes.jpg
Ja jälle läheb kokku ladumiseks, selleks ka igast asju varutud:
Läheb kokku ladumiseks.jpg
Ja olemegi olevikus, hetke seisuga on veel vaja sisselase kokku laduda ja aju õpetada, kuidas ta mootorit käsutab. Kui tehnika osa saab valmis siis on veel vaja põhja keevitada, ei tule suurt taastamist, viimati oli seal 2auku, mis vaja kinni lasta. Siis hakkaks mootori ümber kirjutamisega tegelema. Kes lähi ajal on asjaga tegelend või on lihtsalt kursis siis oleks huvitatud, mis ma tegema pean, kuskilt sillad kaaluma, kas heitgaase ka vaja? Mis ma arki kirjutan, kas ainult kindlatest Arki punktides saab ümberehitust vormistada või saab seda igal pool teha?

Loodan, et sai enamvähem loogilises järjekorras kõik kirja, kuskilt jooksis kindlasti pange aga ehk kuskilt häirima ei jää, järgmised uuendused siis kui miskit autoga toimub.

Pets
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas Petzo » 21 Jaan 2022, 20:46

Milleks seda mootorit ringi regada? Ei suuda meite ülevaatajad seda kapoti alt eristada.
Kes tänasid kasutajat Petzo selle postituse eest:
Siim
Rait.

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 21:13

Petzo kirjutas:
21 Jaan 2022, 20:46
Milleks seda mootorit ringi regada? Ei suuda meite ülevaatajad seda kapoti alt eristada.
Oled sa selle veendunud, et nad ei näe seda turbot ei näe, mul iseenesest vahet poleks, äge oleks muidugi kui passis tdi oleks
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas Petzo » 21 Jaan 2022, 21:26

Passi keegi sulle tdi ei kirjuta. Pole ka kirjas, et praegu turbota oleks. kui kolle on originaal või selle sarnane, siis nad elusees ei tule selle peale, et see asi pole tehasest sellisena tulnud.
Rait.

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 21 Jaan 2022, 22:04

Petzo kirjutas:
21 Jaan 2022, 21:26
Passi keegi sulle tdi ei kirjuta. Pole ka kirjas, et praegu turbota oleks. kui kolle on originaal või selle sarnane, siis nad elusees ei tule selle peale, et see asi pole tehasest sellisena tulnud.
Tdi tõesti ei kirjutata, mõtlesin, et 1z ja 66kw, kolle orig, kaalikas vähe suurem lihtsalt. Eks lähen teen proovi, sai kunagi ühe bemmiga käitud, teostatud oli manu swap kuid passis oli jätkuvalt atm, ei saanud need tuhkagi aru tõesti.

Natuke teema väline aga, kas sul on tumesinine golf 2, mis seisis tihti abc parklas? :)
Viimati muutis PeeterPets, 21 Jaan 2022, 22:06, muudetud 1 kord kokku.
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
links
Klubiline
Postitusi: 1025
Liitunud: 12 Mai 2018, 18:31
Auto: 1.9 TDI hallmetallik
Asukoht: Eestimaa
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 90 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas links » 21 Jaan 2022, 22:42

PeeterPets kirjutas:
21 Jaan 2022, 22:04
Petzo kirjutas:
21 Jaan 2022, 21:26
Passi keegi sulle tdi ei kirjuta. Pole ka kirjas, et praegu turbota oleks. kui kolle on originaal või selle sarnane, siis nad elusees ei tule selle peale, et see asi pole tehasest sellisena tulnud.
Tdi tõesti ei kirjutata, mõtlesin, et 1z ja 66kw, kolle orig, kaalikas vähe suurem lihtsalt. Eks lähen teen proovi, sai kunagi ühe bemmiga käitud, teostatud oli manu swap kuid passis oli jätkuvalt atm, ei saanud need tuhkagi aru tõesti.

Natuke teema väline aga, kas sul on tumesinine golf 2, mis seisis tihti abc parklas? :)
Seda manuaal ja automaadi asja ei vaata nad üldse. Neid masinaid ringi liikumas nagu muda, millel passis automaat kuigi reaalselt manuaal, kes hakkab sellepärast mingit riigilõivu maksma :)

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5293
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 66 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas J.Aru » 21 Jaan 2022, 23:28

Seda automaat-manu teemat saan isegi kinnitada, pole 6a jooksul kordagi selle kohta märkust tehtud. :)

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 22 Jaan 2022, 10:29

Kuulutaks ka tagaotsitavaks el. akende süsteemid, polo ja mingid seatid peaks ka vist sobima? Mõte oli lülitiks leiutada vändad, oleks üldse mõeldav?

Pets
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 27 Jaan 2022, 13:40

Auto töötab uue turboga :thumbup: Natuke veel vaja leegitoru keevitada ja siis võiks tehnilise poolega algselt kõik olla. Ajutisest sisselasketorustikust pilti ka:
received_400018315232965.jpeg
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas tito » 27 Jaan 2022, 14:23

Silikoonvoolik diislit ikka kannatab :roll:
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Kasutaja avatar
PeeterPets
Huviline
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Jaan 2020, 21:48
Auto: Vw Golf 3 1.9D 47kw, Vw Caddy mk2 1.9 TDI 66kw, Vw Golf 3 kere, Seat Inca mk2 kere, Vw t4 2.4 57kw
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas PeeterPets » 27 Jaan 2022, 15:37

tito kirjutas:
27 Jaan 2022, 14:23
Silikoonvoolik diislit ikka kannatab :roll:
Kui mõtled neid ülevoolu vollasi siis ta ütles, et tema ainult neid kasutabki ja kestavad kõige paremini, eks aeg näitab
Paigaldan autodele lisatulesi ja helitehnikat Läänemaal

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

VW Caddy mk2 1.9 TDI - 1996 - PeeterPets

Lugemata postitus Postitas tito » 27 Jaan 2022, 15:49

Neid ülevoolusid jah, ma kardan et see mingi tavaline silikoon voolik siis olla ei saa, sest minu teada ei kannata silikoonvoolik kütust absull ja läheb pehmeks võib ummistuda vms
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Vasta

Mine “Huviliste autod”