VW Golf R 7.5 - Korintos

Näita oma Volkswagenit.

Moderaator: etnies858

Vasta
Korintos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 30 Sept 2022, 21:01
Auto: Golf R 7.5 221kw, B8 Passat Variant 1.8 TSI Highline 132kw
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 2 korda

VW Golf R 7.5 - Korintos

Lugemata postitus Postitas Korintos »

Tervitus

Mõni aeg tagasi küsisin siin nõu, kui tahtsin oma 1.8 TSI B8 Passati B8.5 2.0 TSI vastu vahetada. Nüüdseks on asjad hoopis nii läinud, et ustav B8 Passat teenib pereautona veel edasi, aga ta sai eile omale vähe erksama väikevenna Golf R-i näol. Kuna jagati lahkesti head nõu siin, siis püüan natuke tagasi anda enda Golfi kogemuse näol.

Ilmavalgust nägi ta 2019 aasta alguses ja enne Saksamaalt minuni jõudmist jõudis omajagu teid näha (39 tkm). Otsisin kindlasti autot, millel oleks DCC, Dynaudio ja Kessy, AID ja Discover Pro olid optional (oleks retronud tõenäoliselt, kui ilma nendeta hea isend oleks end pakkunud). Värvivalikusse jäid mulle hall (esimene eelistus) ja valge, sest must on minu jaoks liiga ebapraktiline ja sinine natuke liiga edev. Nahksisu asemel oleksin eelistanud pigem tavalist, kuna ventileerimata nahk mulle ei istu, aga praeguse lühikese kogemuse põhjal ei ole hullu (ilm ei ole ka muidugi ei palav ega päris külm). Kui mõni R-i omanik istmekatete vahetusest huvitatud on, siis suhtleks ja uuriks neid tavalisi istmeid hea meelega. Meeldib ka katuseluuk, sest teeb auto avaramaks.

Olen ise läbinud alles veidi üle 100km, aga seda üsna erinevatel teedel. Esimene meeldiv üllatus oli sõidumugavus kehval teel (teeremondiks üleskaevatud teelõik) nende 19'' velgede ja 35 kõrgusega rehvidega (DCC oli comfortis) - ei ütleks, et mu ilma DCC-ta Passat 17'' velgede ja 55 kõrgusega rehvidega seal parem oleks olnud. Dynaudio ja basic VW heli vahe on ka märkimisväärne (Passatiga võrdluses). Sõidudünaamika mulle esimese hooga muidugi meeldib, sest istusin sinna ju pea 90kw lahjemast ja õõtsuvamast Passatist, millel tagumised rattad midagi peale veeremise ei tee.

Täna jõudsin juba esimese käigu Möllerisse ka tehtud, et kurta niiskust esituledes ja kliimaploki kahe nupu valguse puudumist. Need peaksid garantiikorras lahenduse leidma.
Pakilisem mure on aga talvevelgedega. Møllerist pakuti ainult 18'' gloss black Pretoriaid, mis mulle ei meeldi (läikiva musta pärast) ja on pealegi päris kallid (500 tk). Enne auto jõudmist mõtlesin, et panen kindlasti 17'' talveks, aga nüüd pärast 19'' ja DCC-ga sõitmist kistub pigem 18'' poole.

Igasugune tagasiside ja arutelu on muidugi oodatud, aga hetkel huvitaks mind eelkõige need teemad:
- talveveljed 18'' - kui kellegi on pakkuda, andke julgelt teada
- istmete keskmise nahaosa vahetamine Alcantara vastu. Ma usun, et keegi ikka teeb seda, aga ehk on kellelgi kogemust jagada.
- start stopi väljalülitamine OBD-ga? Ostsin Passatile aasta algul OBDEleveni eelkõige sellel eesmärgil, aga timmisin seal üht-teist veel (tagatulede disain, auto hold tundlikkus jms). Kas one click appi kaudu selle väljalülitamine garantiid võiks mõjutada?
- kummimatid talveks. Oskab keegi soovitada, kust saaks matte, mis oleks nö vähe R-ilikumad, kui lihtsalt tavalise Golfi kummimatid?
- põrandakate pagassi. Millist soovitate?
- hallide mirrorcapide asemele mustad?

Paar pilti ka siia:
Pilt
Pilt

Sellel teemal on 72 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Huviliste autod”