Kere värvimiseks abi !

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Aeroks
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Sept 2009, 13:28
Auto: Vw-Golf 2
Asukoht: Eesti

Kere värvimiseks abi !

Lugemata postitus Postitas Aeroks »

sooviks teada palju on kulunud g2 värvijatel auto jaoks värvi ja mis se maksma on läind ? ütlem et aind välist poolt värvida uksed kapott taga luuk küljed satanged
Viimati muutis argo, 07 Mär 2012, 02:49, muudetud 1 kord kokku.

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Tanel »

Ise pole värvinud, aga kuskilt siit foorumist on jäänud meelde, et G2 kulub u 2,5 liitrit värvi, mis maksab u 3500 krooni. Parandage, kui eksin, mälu pole mu tugevaim külg :)
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

freeser
Huviline
Postitusi: 1328
Liitunud: 03 Sept 2007, 22:24
Telefon: 5176554
Auto: Audi a4 1,9TDi Quattro VW Golf I Cabri turbo
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas freeser »

Üks siin foorumis värvis u 600kr eest kogu auto :D

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Mul sõber värvis terve Audi coupe 650 eeguga. Golf sellest ju veel pisem.
Kõik ikka oleneb sellest, et mis värvi sa kasutad.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

enerqy
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 06 Veebr 2007, 22:47
Auto: VW Phaeton 4motion, Audi 90 TQ
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas enerqy »

Odavama värvi liiter on kuskil 300eeki kanti+siis veel lakk ka juurde.
Ilma lakita värv veel odavam.

enerqy
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 06 Veebr 2007, 22:47
Auto: VW Phaeton 4motion, Audi 90 TQ
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas enerqy »

Odavama värvi liiter on kuskil 300eeki kanti+siis veel lakk ka juurde.
Ilma lakita värv veel odavam.

urps
Uustulnuk
Postitusi: 3
Liitunud: 23 Nov 2009, 19:52
Asukoht: rakvere

Lugemata postitus Postitas urps »

minu g2 peale läks 1.3 liitrit mersu rekka värvi see koos matt ainega,värv peaks igati tugev ja kvaliteetne olema liiter maksis 700 kuid sebisin kogu värvi 800kr mul see mõne ukseline gti,kapotialune ja ukse avad said ka värvitud kattis hästi.kere lõpp tulemit saab siit kaeda
http://nagi.ee/photos/averinm/13501717/" onclick="window.open(this.href);return false;

cooler
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 22 Juun 2006, 20:48
Auto: Impreza STI
Asukoht: Pärnu mk. / Tallinn

Lugemata postitus Postitas cooler »

Ma ei tea kuidas te nii väikese kogusega saite, aga kui enda golfi värvisin(lasin lõpp värvimise kambris teha), kulus 4liitrit värvi ja veel sama palju lakki...(uksed ja tagaluuk värviti kerest eraldi).

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

cooler kirjutas:Ma ei tea kuidas te nii väikese kogusega saite, aga kui enda golfi värvisin(lasin lõpp värvimise kambris teha), kulus 4liitrit värvi ja veel sama palju lakki...(uksed ja tagaluuk värviti kerest eraldi).
Sellise kogusega värviti kunagi terve limu ära, 2 kihti läks peale. Lasin omal Borale ka kalkulli teha. Arvestuslik kogus värvi öeldi 1,8 liitrit värvi (kihte siis 2 kuni 3, oleneb kuidas katab ja mis aluskrunt tuleb)+ 0,9 liitrit lakki (vähemalt 2 kihti). 4 liitrit lakki ja värvi on ikka kole ulme. Mitu kihti sulle peale vooliti?
4 liitrit sellisel juhul jah, kui värviti ka salong seest ja kapoti alune mitme kihiga.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

dexter
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 31 Okt 2004, 21:29
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas dexter »

woody kirjutas:
cooler kirjutas:Ma ei tea kuidas te nii väikese kogusega saite, aga kui enda golfi värvisin(lasin lõpp värvimise kambris teha), kulus 4liitrit värvi ja veel sama palju lakki...(uksed ja tagaluuk värviti kerest eraldi).
Sellise kogusega värviti kunagi terve limu ära, 2 kihti läks peale. Lasin omal Borale ka kalkulli teha. Arvestuslik kogus värvi öeldi 1,8 liitrit värvi (kihte siis 2 kuni 3, oleneb kuidas katab ja mis aluskrunt tuleb)+ 0,9 liitrit lakki (vähemalt 2 kihti). 4 liitrit lakki ja värvi on ikka kole ulme. Mitu kihti sulle peale vooliti?
4 liitrit sellisel juhul jah, kui värviti ka salong seest ja kapoti alune mitme kihiga.
ma tahaks seda autot näha, millele on tehtud terve tuise 0,9 l. Olge nüüd....Pisikesele autole läheb ca 2 l värvi ja keskmisele ca 3,5 l. Kogus oleneb suuresti ka värvi katmis omadusest. Kui kunagi oma Golf kahe värvisin kulus 4 l värvi, värvi alla läksid kõik peale salongi, aga oli ka kehva katmisega värv. Kui oma porschet värvisin sain kogu auto väljast värvitud 3,2 l... Lakki kulub ca 3 liitrit ühe auto peale, ma ei kujuta ette kui karvane võiks see auto olla millelele on 0,9 l peale lastud :S
minu töö ongi teiste õpetamine

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Vot ei tea. Pakkumise tegi sell, kes on seda tööd korduvalt teinud ja ka olen näinud tema töid. Need ei ole veel karvased olnud.
Täpselt, kõik oleneb ikka värvi katmisvõimest ja ka sellest, et mis tooni aluskrundi alla lased. Selline jutt oli mulle.
Ise olen korra püstolit käes hoidnud ja peale seda oli apelsin ka siledam :lol: Nii, et värvimise jätan targematele ja kogenumatele.
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

dexter
Huviline
Postitusi: 386
Liitunud: 31 Okt 2004, 21:29
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas dexter »

No ma räägin kuna tean, olen seda tööd juba päris pikka aega teinud ja 0,9 l tundub lihtsalt ulme. Kui võtta kasvõi selline leht lahti nagu http://www.glasurit.com" onclick="window.open(this.href);return false;, sealt valida color tulbas search a formula ja järgnevaks mingis suvaline värvikood sisse lüüa, siis annab ka see leht umbkaudse materjali kulu ja kui sealt võtta small car(ehk alto,polo, c1 jms) siis min värvi kogus on ca 2l või natuke alla selle..
minu töö ongi teiste õpetamine

Arts555
Huviline
Postitusi: 370
Liitunud: 15 Nov 2003, 13:23
Telefon: 5174819
Auto: 9-3 Aero, Golf I Cabrio, Audi Coupe Typ 85
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Arts555 »

Väga huvitav ja naljaks teema, 0.9L lakki tervele autole on üks parimaid väited kodumaiste autofoorumite peale kokku:lol:
Mulle jääb veel arusaamatuks kas räägitakse töösegust või nn paksust värvist. Näiteks 4L töösegu mingi edeva värviga sõiduauto puhul pole mingi kogus, aga tavalise pinnaka jaoks on seda isegi palju.
Värvikoguste teema on selline suur ja lai ning palju sõltub töö võtetest, nutikusest ja olemasolevatest võimalustest ( oled näiteks sama värvi autot värvinud ja on värvi alles jäänud, või sitasti katvale värvile võtad mingi vana jäägi alla värvimiseks).

Mõni näide paarist viimasest tööpäevast värvi ja laki koguste kohta, mis minul kulusid:

Golf 6, läbisõiduga 2000 km värvisin karbi, esiukse, esistange, esitiivad võtsin toonipärast kaasa, metallik värv. Tellisin 400g paksu värvi, teeb 600g töösegu ja lakki läks mul 1.2 L . Base-i jäi isegi alles vast 100g jagu

Zafira, paar aastat vana, värvimata jäi katus ja esistange, kõik muu läks töösse. Kuna juba vanem auto, kriime mõlke ja muidugi tsingi oksüdeerumist , päris üleni krundi all polnud. Värvi võtsin 1.5 paksu, värviks oli selline helehall met., lakki 3l .

Aga noh kuna ma oma kollektiivis kõige noorem ja vähem kogenum, siis vanad kalad ikka nokivad vahest mu kallal, et sa poisiraisk ei tea mmidagi sellest tööst:lol:
GOLF, VOLKSWAGEN GOLF

TaaviR
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 09 Jaan 2008, 15:13
Asukoht: Viljandi

Lugemata postitus Postitas TaaviR »

Huvitavad kogused ja huvitavad hinnad peaks mainima:lol: Kuidas Värvida auto ära 650kr eest? Vastus on imelihtne! Auto värviti sõna otseses mõttes lihtsalt ära! See tähendab et: kattepaberit, teipi, krunti, pahtlit, pesulappe, liivapabereid, lahusteid, kõvendeid, pesuaineid, elektrit ja üle 1 töötunni ei kulunud ja värviti rulliga.
Mõelge nüüd ise kah mida kirjutate. Küsiti palju värvi läheb golfi värvimiseks ja ilmselt mõreldi kvaliteetse tulemuse peale.
Automaalrina võin pakkuda koguse autole nt golf 2:
ilma sisepindu värvimata 2.5l
Koos sisepindadega 3.5l ja pealegi.
NB!Kogused pinnavärvi puhul!
Lakialuse puhul määrab kattevõime ja mitu kihti lasta ja millise püstoliga aga u 2-3l-ga saab hakkama ja sisepindade värvimisel jälle rohkem. Lakki soovitaks peale panna vähemalt kaks kihti. Kulu 2.5l vähemalt auto peale. Sisepindadele kulub lakki rohkem kuna möödalendumine suurem.
Autoremont, varuosad, keretööd ja värvimine Viljandis. SPell Plus OÜ tel:5579095
http://album.ee/kostcoastcustoms" onclick="window.open(this.href);return false;

aht
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 12 Veebr 2006, 12:52
Auto: VW Transporter TDI, VW Amarok
Asukoht: Tartu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas aht »

ausalt öeldes herr woody võiks nats tempot maha võtta, ei ole vaja igale poole postitada kui ei tea, muudes teemadeski hakkab see silma

[Muudetud: 11-12-2009 aht]

woody
Veteran
Postitusi: 1692
Liitunud: 04 Apr 2008, 21:16
Auto: Bora 2.0, B6 103 cbab
Asukoht: Uhtna
Tänanud: 45 korda
Tänatud: 8 korda

Lugemata postitus Postitas woody »

Herr aht võik läbi lugeda postitused ka. Kas ma olen siin teemas ennast teadjaks teinud? Nagu ma ütlesin, siia pandud on see, mis öeldi minevat. Sorry kui see mõnel kohe harja punaseks võtab ja värvimise kohapealt ei ole ma kogemustega ja ka ei kavatse selleks hakkata. Nii, et herr aht Vabandused siis sinu ees, aga igas teemas ma loll ka ei ole!
EI ole aega, üldse ei ole aega!!

Vasta

Mine “Kere & Sisu”