Kulmude paigaldamine?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
kristuhan
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 20 Nov 2006, 01:31
Asukoht: Tallinn

Kulmude paigaldamine?

Lugemata postitus Postitas kristuhan »

sai siis passatile kulmud soetatud kuid soovin tiba nõu paigaldamise osas. esialgselt plaanis need kinnitada kahepoolse teibiga - ilmselt siis tuleks valida ilmastikukindel teip või kõlbab ka tavaline? margi eelistused? (olen kuulnud, et soovitatakse näiteks 3M?!?) ning kas on soovitatav teibiga katta täies ulatuses kulmude pind või osaliselt? kindlasti huvitab ka asjaolu, et need kunagi ka tervelt kätte saaks:rolleyes:

ingli [VW Bot: "Keel korda!"] palju küsimusi tuli korraga:dork:
Viimati muutis argo, 06 Mär 2012, 15:30, muudetud 1 kord kokku.
elu on õlu

Foudroyante
Huviline
Postitusi: 204
Liitunud: 30 Juun 2007, 23:42
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Foudroyante »

Paigaldatud sai ühele Mersule kulmud ja nendel oli kahepoolne teip taga. Sellest teibist polnud seal kasu üldse, kuna ei võtnud korralikult kinni. Teip sai maha kisutud ja paigaldasime klaasimis silikoniga, mis on läbi paistev. Sellega jäi väge ideaalselt. Kui juba kord plaanid paigaldada, siis ma arvan, et hiljem pole enam mõtet neid maha kiskuda:) Edu.

[Muudetud: 01-07-2007 Foudroyante]
Lowered cars save gas!

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas h4rz »

Endal olen kaks korda kulmud suvalise läbipaistva silikooniga paigaldanud. Kaks korda olen neid maha ka kiskunud ja ei kiida seda varianti heaks.
Jube kõvasti võtab kinni :lol:
Ma soovitaksin mõned punktid panna kahepoolset teipi, siis vast lootus need tervelt kätte saada.
Ma ei tea kuidas B5.5-l lood on, kuid mul hoidis kapott ka kulme kinni, seega idee poolest oleks võinud peaaegu lahtiselt külge panna.
Roolide nahatamine/polsterdustööd.

kristuhan
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 20 Nov 2006, 01:31
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas kristuhan »

h4rz kirjutas:Endal olen kaks korda kulmud suvalise läbipaistva silikooniga paigaldanud. Kaks korda olen neid maha ka kiskunud ja ei kiida seda varianti heaks.
Jube kõvasti võtab kinni :lol:
Ma soovitaksin mõned punktid panna kahepoolset teipi, siis vast lootus need tervelt kätte saada.
Ma ei tea kuidas B5.5-l lood on, kuid mul hoidis kapott ka kulme kinni, seega idee poolest oleks võinud peaaegu lahtiselt külge panna.
niisama kukub kohe välja. et kapott üritust toetaks, on vaja vähemalt 3-4 mm kõrgendust. kulmudega pandi muidu kaasa kah natukene mingisugust kahepoolset teipi kuid juures ka kiri, et mõeldud vaid näituste jaoks (liiga lahja nakkega):sniffle:
elu on õlu

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas miilits »

mina panin enda omale ehitus poes myygil oleva ilmastiku kindla kahepoolse läbipaistva teibiga,ja ilusti hoiab kinni,vahest kui kapott lahti siis saand ikka natu näppida et kaś liiguvad ka aga teps mitte kohe ei liigu,kõik ok
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

Janno25
Huviline
Postitusi: 367
Liitunud: 24 Mär 2004, 10:13
Auto: Audi A6 Quattro 2,5 TDI
Asukoht: Pärnu

Lugemata postitus Postitas Janno25 »

Enda G4'l olid kulmud kinnitatud nendega kaasas oleva liimiga (tegu oli kamei toodanguga). Hiljem tulid üsna ilusti maha (hästi natuke tuli nokkida seda silikooni). Küsi tuningtarvetega kauplevatest firmadest.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: kulmude paigaldamine

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Et siis kõige püsivam oleks see 3m teip? Endal ka mingit head kahepoolset teipi vaja, vw märgi jaoks tagaluugile. Ostsin mingi tesa välistingimustes kasutatava teibi ja no paari päevaga hoiab juba eemale,võtsin teise üldse küljest ära.
Kus seda 3m ka leidub Tartus, ehituspoodides kus käisin hakkasid vaid need tesa tooted silma.
W8

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 2 korda

Re: kulmude paigaldamine

Lugemata postitus Postitas h4rz »

Ma ostsin tükk aega tagasi Bauhofist. Oli miski ilmatikukindel teip ning siiani pole numbrid eest ära kukkunud :)
Roolide nahatamine/polsterdustööd.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: kulmude paigaldamine

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Nojah, mul olid selle tesa karbi peal ka kõik jutud, et jube vastupidav, sobib välistingimustesse jne. Tegelikkuses on ta aga jube nõrk - kui poleks küljest võtnud siis arvatavasti oleks märk praeguseks juba lännu.
Eks siis hakkan mingi päev ehituspoode läbikammima ja seda 3m teipi otsima. :spin:
W8

alts20
Huviline
Postitusi: 580
Liitunud: 01 Sept 2005, 16:03
Asukoht: Jõgeva-Tartu

Re: kulmude paigaldamine

Lugemata postitus Postitas alts20 »

tibullus kirjutas:Nojah, mul olid selle tesa karbi peal ka kõik jutud, et jube vastupidav, sobib välistingimustesse jne. Tegelikkuses on ta aga jube nõrk - kui poleks küljest võtnud siis arvatavasti oleks märk praeguseks juba lännu.
Eks siis hakkan mingi päev ehituspoode läbikammima ja seda 3m teipi otsima. :spin:
Sellisel juhul oli kas pind(pinnad) must või oli teip vana. Teibil on ka aeg millal tehtud ja kaua säilib jne.
Tegelikult on TESA välitingimuste teip( oli äkki valget värvi) väga tugev ja hoiab megalt. Lahti saamiseks tuleb teip pooleks kiskuda, et teip läheb keskelt veel pooleks ja liimid jäävad mõlemale poole kinni. Ise olen palju seda kasutanud ja tõesti on olnud juhus kus teip ei hoidnud nagu tibullus räägib ja pärast selgus, et teip oli vana ja vales koha poes seisnud.
Viimati muutis alts20, 25 Mai 2010, 21:31, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
tibullus
Veteran
Postitusi: 1480
Liitunud: 20 Mai 2007, 18:17
Auto: Passat W8 4.0 4Motion
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Re: kulmude paigaldamine

Lugemata postitus Postitas tibullus »

Pinnad tegin ikka ennem korralikult puhtaks. Teip oli selline õrnalt läbipaistev ( valkjas), mõlemal poolel oli tumeroheline kattekleebis- pakist jäi mulje, nagu oleks teip ka roheline.
Teistsugust välistingimuste teipi ei näind tesalt igatahes, ülejäänud olid niisketesse vannitubadesse jne.
Võib olla oli tõesti vana või midagi, katsetama rohkem ei hakka ning muretsen selle 3m hoopis.
Viimati muutis tibullus, 25 Mai 2010, 22:06, muudetud 1 kord kokku.
W8

Vasta

Mine “Kere & Sisu”