Kas passat B4 välimisi ukselinke saab kuidagi reguleerida?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
kuusk623
Huviline
Postitusi: 37
Liitunud: 28 Veebr 2004, 19:40
Asukoht: Pärnu

Kas passat B4 välimisi ukselinke saab kuidagi reguleerida?

Lugemata postitus Postitas kuusk623 »

Tere

Tagumiste uste avamine nõuab lingi mitmekordset tõmbamist ning seda ka teatud nurga all. Kas on olemas võimalus neid linke paremini käima reguleerida või tuleb soetada kohe uus toode?

vaherna
Huviline
Postitusi: 198
Liitunud: 09 Juul 2009, 16:01
Asukoht: Pärnumaa

Re: Kas passat B4 välimisi ukselinke saab kuidagi reguleerid

Lugemata postitus Postitas vaherna »

uute soetamisega on selline asi et mina sain suht saasta poest igatahes, parem on eelistada originaali.. ehk siis kuskilt maha keerata vms. Reguleerimisest niipalju et, mina võtsin lukud, käivad kuuskantidega küljest ära, ning pesin kõigepealt korralikult puhtaks(puhastusspray, diisel vms...). Minumeelest ainu asi mida seal reguleerida peaks saama on see valge plastiku tükk selle lingi taga mis vajutab selle luku päästikut seal... Suurt rolli mängib siiski nende süsteemide puhul nende linkide kulumisest tingitud loksud...

See on minu visioon...
Viimati muutis vaherna, 16 Sept 2011, 10:24, muudetud 1 kord kokku.
Pluss on massis, kõik on sassis !

audivana
Huviline
Postitusi: 2648
Liitunud: 08 Nov 2010, 09:18
Telefon: 56871880
Auto: Volkswagen Passat 1.9tdi 1999a, Audi A4 B6 1.9tdi
Asukoht: Elva
Tänatud: 2 korda

Re: Kas passat B4 välimisi ukselinke saab kuidagi reguleerid

Lugemata postitus Postitas audivana »

KUi sa lingi lahti tõmbad peaksid nägema trossi ja astmeid. B5 saab seda trossi niipalju edasi tõsta kui palju vaja.
Mul oli algus sama jama,, et link oli täitsa lahti, aga uks ikka kinni.

vaherna
Huviline
Postitusi: 198
Liitunud: 09 Juul 2009, 16:01
Asukoht: Pärnumaa

Re: Kas passat B4 välimisi ukselinke saab kuidagi reguleerid

Lugemata postitus Postitas vaherna »

b5 ja b4-ja lingid on suht koht erinevad ma arvan
Pluss on massis, kõik on sassis !

erks25
Huviline
Postitusi: 128
Liitunud: 09 Apr 2008, 18:55
Asukoht:

Re: Kas passat B4 välimisi ukselinke saab kuidagi reguleerid

Lugemata postitus Postitas erks25 »

reguleerida saad tõesti vaid neid valgeid plastik lullasid . Enda omal regullisin need plastikud paika lasin puuriga augu läbi ja auku panin tifti ja sai 5+
Viimati muutis erks25, 18 Sept 2011, 11:33, muudetud 1 kord kokku.

ounou
Huviline
Postitusi: 388
Liitunud: 10 Nov 2008, 11:21
Asukoht: Tallinn
Tänatud: 1 kord

Re: Kas passat B4 välimisi ukselinke saab kuidagi reguleerid

Lugemata postitus Postitas ounou »

b4jal pole mingit trossi ja reguleerida saab avamist küll. ukse küljes olevalt lukumehhanismilt võta plastik kate maha, seal üleval nurgas paistab üks poldi pea. kui sa nüüd linki liigutad näed, et ka see poldi pea liigub kaasa. selle poldiga on omavahel ühendatud hoob mida link vajutab ja luku mehhanism. see polt aga ei ole mitte augus vaid sellises pikemas soones, kui nüüd polt lõdvaks keerata saab muuta hoova ja luku mehhanismi omavahelist asendit ja seega muuta luku avamist "varasemaks".

Segane sai, aga kui sa seda polti vaatad ja samal ajal linki liigutad saad isegi aru.

Teine sagedasem viga on aga see, et lingi küljes oleva hoova tift on ühest otsast lahti. seda näeb kui link ära võtta. link on kinni ühe poldiga mis on ukse otsast näha (vist oli ka ainus) aga ettevaatust minu passatil oli millegi pärast see ühel lingil tavalise keermega, teisel aga vastupidisega. nii, et keera mõlemale poole, kui just keegi targem ei tea ütelda kummale poole konkreetse lingi poldil on. Minul oli vist kõrvalistuja poolne teistpidi keermega.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”