Passat B5.5 esituled ja pirnide sobivus

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
joonsuu
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 29 Mär 2012, 13:13
Asukoht:

Passat B5.5 esituled ja pirnide sobivus

Lugemata postitus Postitas joonsuu »

Tervist.

Probleem nimelt selles, et sooviksin oma xenon-tuled asendada tavaliste halogeenide vastu. Võtsin tuled küljest ära ning veendusin, et tavalised H7 sinna ei sobi, kuna tegemist siiski tehase xenoni tulega, xenon-plokk tule külge ehitatud jne.
Küsimus nimelt järgmine: Kas ainuvõimalik lahendus on osta uued halogeeni sobivusega tuled või on targemad seal midagi ümber ehitanud, et uute tulede ostust pääseda?

Ikka head ja olge terved!

J.

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn

Re: Passat B5.5 esituled ja pirnide sobivus

Lugemata postitus Postitas daff »

Ma ei kujuta ette küll, miks sa xenon tuledest loobuda soovid, aga see selleks.

Xenoni jaoks mõeldud tule sisse ei ole mõtet üritada halogeenpirni panna isegi kui see sinna füüsiliselt sobib. Tee valgustamine on selle tulemusena nullilähedane. Sõber proovis selle pulli ära kunagi, tal olid xenonite jaoks mõeldud luupidega tuuningtuled, aga kuna politsei pidevalt tulepesurite puudumise tõttu virises, siis pani halogeenpirnid asemele vahepeal (tuled olid H1 pirni jaoks). Tulemus oli, et valgusvihk oli ees umbes nagu W, ehk siis mõlemad tuled näitasid tavalise valgusvihu servasid, aga otse ette ei valgustanud midagi.

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Passat B5.5 esituled ja pirnide sobivus

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Kui tõesti xenononitest loobuda soovid oleks arvatavasti nii mõnigi tulede vahetusest huvitadud (xenionid halogeenide vastu).

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 60 korda
Kontakt:

Re: Passat B5.5 esituled ja pirnide sobivus

Lugemata postitus Postitas dellu »

Ma usun ka, et võimalus on siit foorumist juba piisavalt huvilisi leida. Alternatiiv 2 ostad endale kuskilt tavatuled ja müüd oma xenonid maha. Raha peaks peale tulema veel küll. Aga mis selle point on ei mõista mina ka, tee valgustamise vahe on ikka kordades.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

entu
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 13 Mär 2013, 12:59
Skype: henrytiitus
Auto: VW PASSAT B6 VARIANT 2.0 TDI 125kw
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Passat B5.5 esituled ja pirnide sobivus

Lugemata postitus Postitas entu »

üks potensiaalne vahetaja võiksin isegi mina vb olla. Huvitav kuidas need xenonid sobivad kui enne halogeen tuled olnud. Peab mingeid kaableid või asju ka vedama või muutma?

joonsuu
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 29 Mär 2012, 13:13
Asukoht:

Re: Passat B5.5 esituled ja pirnide sobivus

Lugemata postitus Postitas joonsuu »

Niipalju kui mina neid tulesid nägin, läks juhtme pistik otse xenon-plokki, mis oli tule sisse ehitatud nagu tehasele kohane ning sealt edasi läks jäme must kaablike(mitte kuigi pikk) otse pirni luubi juurde, mis omakorda lõppes nö. keeratava pistikuga seal pirni pesas.

Ikka head.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”