Passat B8 vilin salongis

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
qub
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Jaan 2019, 09:01
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas qub » 14 Jaan 2020, 23:34

Tere, olen aasta aega sõitnud oma esimese Volkswageni - Passat B8 2015 ja on ikka mõnus masin :) Küll aga ei ole ma terve selle aja jooksul suutnud aru saada miks tuleb kõrvalistuja poolt vilinat...

Probleem:
Vilinat on kosta maantee kiirustel rahuliku ilmaga või ka linnakiirustel kui on tuuline.
Kõige paremini kuuleb vilinat pildil märgitud kohas kõrvalistuja poolel.
Pilt

Mida olen proovinud:
  • Kontrollinud ukse tihendeid ja veendunud et nad on terved ja mõnusalt elastsed.
  • Kontrollinud, et uksel on kõikidel aukudel plastik "tropid" alles kus peab olema.
  • Proovinud tihendile panna ohtralt silikoonmääret (ajutiselt) et tihendi ja kere vahel oleks parem kontakt.
  • Teipinud kinni kõik ukse vahed ja praod mis võimalik.
  • Peale survepesu vaadanud ega tihend pole vett läbi lasknud kuskilt ja ei ole.
  • Sõitnud autoga küljepeeglid kokkupandud asendis.
  • Käisin Mustamäe Mölleris mehhaanikuga proovisõidul ja muidugi see hetk seda vilinat ei olnud.
Mitte miski pole olukorda isegi natuke paremaks teinud.

Täna avastasin, et kui panen auto kliima siseõhu peale, siis vilin kaob või vähemalt jääb palju vaiksemaks. Hakkasin siis kliimaga rohkem mängima ja teatud puhumisastme juures on kuulda kerget vilinat sealsamas ukse juures isegi kui auto seisab. Siseõhule lülitades kaob see 100%.

Oletame korraks et ukse ja tihendiga on kõik korras. Kas see on mingist otsast loogiline, et ventilatsiooni vilin kostub täpselt sellest kohast esimese ukse ja piilari vahelt praost? Ukse sees minuteada ventilatsiooni pole :D

Internetist leidsin ainult ühe postituse kus vähegi sarnane kirjeldus. Kirjutab seal, et eemaldas mingi HEPA filtri ja siis ei kuulnud vilinat aga siis tundub et see teema hüljati.

Ma ei oskagi nüüd midagi peale hakata. Loodetavasti kellelgi tekib mingi idee või häguselt mäletab sarnast probleemi. Tänan.
Ahjaa, raadio kõvemaks keeramine tuleb ka alati jutuks nende teemade puhul ja ma eelistaks probleemi lahendada muul moel :)

qub
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Jaan 2019, 09:01
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas qub » 16 Jaan 2020, 15:05

Konkreetset lahendust pole veel leidnud, aga olen nüüd üsna kindel, et vilin tekib kuna salongis ja väljas on erinev õhurõhk.

Nagu mainitud, siis kui auto on pargitud aga ventikad puhuvad salongi välisõhku, siis on kuulda vilinat. Lisaks sellele, et vilin kaob kui lülitada siseõhu peale, kaob see ka siis kui mõni aken on natuke avatud. Kaob ka siis kui ma surun kõrvalistuja suletud ust seest väljapoole.

Siit ma järeldan, et probleem pole mitte väljast õhu sisse pressimises vaid vastupidi õhk tahab salongist välja saada. Kui õues on suurem tuul, siis ilmselt pressib salongi ka rohkem õhku - salongis tekib suurem rõhk ja see õhk siis viliseb mingit teed pidi välja.

Kuna ukse surumine tundus aitavat, siis ma näen praegu kahte võimalust:
a) kui vilin tuleb ikkagi tihendist, siis ukse lükkamine väljapoole tekitas tihendi vahele piisavalt suure vahe et rõhk salongis normaliseerus ilma vilinata
b) õhk üritab väljuda kuidagi läbi uksepaneeli ja mingi pilu seal põhjustab vilinat. Äkki on paneeli sees mingi praht või pole korralikult kinnitatud või aitab kui paneeli vahele midagi toppida.

Uurimine jätkub ja nõuanded või teie sarnased vilina-seiklused endiselt teretulnud!

GTI
Moderaator
Postitusi: 7823
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 173 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas GTI » 16 Jaan 2020, 15:25

Ennevanasti olid autodel õhu kerest väljutamiseks/salongi ventilatsiooni eesmärgil klapid tagaosas stange nurkade all peidus - kas sellel pole mingit sellist lahendust?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

qub
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Jaan 2019, 09:01
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas qub » 16 Jaan 2020, 17:56

kõige ligilähedasem mis leidsin on enamvähem hiljutisel Jettal:
Pilt

Ei oska öelda kas B8 Passatil on taoline asi. Pean vaatama kas seestpoolt on võimalik selle ligidale pääseda kuidagi. Huvitav seadeldis igatahes jah, see peaks teoorias ära hoidma ka uste sulgumisel tekkivat ülerõhku. Kuigi oma autos pole täheldanud kõrvades ebamugavust kui uksi sulgeda.

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas kraff » 16 Jaan 2020, 19:11

On ka B8-l need täiesti olemas. Pildil punase ovaali sees.
IMG_20180628_163056.jpg
IMG_20180628_163056.jpg (233.78 KiB) Vaadatud 6256 korda

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas kraff » 17 Jaan 2020, 08:59

Küsiks omalt poolt, kas oled proovinud ka ust sissepoole tõmmata? Uksed jooksevad väljastpoolt kerepaneelidega ikka samas joones?

qub
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Jaan 2019, 09:01
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas qub » 17 Jaan 2020, 16:27

kraff kirjutas:
17 Jaan 2020, 08:59
Küsiks omalt poolt, kas oled proovinud ka ust sissepoole tõmmata? Uksed jooksevad väljastpoolt kerepaneelidega ikka samas joones?
Käisin just uuesti proovimas ja kuulamas. Proovisin ust liigutada igas suunas ja kõige parema tulemuse saab kui lükata ust natuke väljapoole ja natuke ülespoole samal ajal.

Välistasin ka vahepeal selle, et probleem võib olla uksepaneelis. Toppisin ja teipisin uksepaneeli ümbruse ära aga midagi ei muutunud. Seega tundub, et asi ongi lihtsalt selles kuidas uks istub. Silma järgi tundub kõik tip top ja ukse praod olid esimesed asjad mida alguses kontrollisin, aga ju siis kuskil midagi pool millimeetrit valesti ja sellest piisab.

Proovin kere küljes olevat ukse klambrit veidi nihutada järgmiseks, ehk annab tulemust.

Kasutaja avatar
kraff
Klubiline
Postitusi: 709
Liitunud: 28 Jaan 2017, 08:13
Auto: Passat B8 / Tiguan Allspace Highline
Asukoht: Tallinn/Võru
Tänanud: 79 korda
Tänatud: 53 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas kraff » 17 Jaan 2020, 16:30

qub kirjutas:
17 Jaan 2020, 16:27
kraff kirjutas:
17 Jaan 2020, 08:59
Küsiks omalt poolt, kas oled proovinud ka ust sissepoole tõmmata? Uksed jooksevad väljastpoolt kerepaneelidega ikka samas joones?
Käisin just uuesti proovimas ja kuulamas. Proovisin ust liigutada igas suunas ja kõige parema tulemuse saab kui lükata ust natuke väljapoole ja natuke ülespoole samal ajal.

Välistasin ka vahepeal selle, et probleem võib olla uksepaneelis. Toppisin ja teipisin uksepaneeli ümbruse ära aga midagi ei muutunud. Seega tundub, et asi ongi lihtsalt selles kuidas uks istub. Silma järgi tundub kõik tip top ja ukse praod olid esimesed asjad mida alguses kontrollisin, aga ju siis kuskil midagi pool millimeetrit valesti ja sellest piisab.

Proovin kere küljes olevat ukse klambrit veidi nihutada järgmiseks, ehk annab tulemust.
VW on kulude kokkuhoiu mõttes koonerdanud veidi ka uksetihenditega. Võid vaadata ja võrrelda kas juhiuksel olev alumine nn tolmutihend kõrvalistuja uksel olemas on. Aga esimest pilti vaadates see vist rolli ei mängi sest heli ei tule ju alt servast.

qub
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Jaan 2019, 09:01
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas qub » 18 Jaan 2020, 16:57

kraff kirjutas:
17 Jaan 2020, 16:30
VW on kulude kokkuhoiu mõttes koonerdanud veidi ka uksetihenditega. Võid vaadata ja võrrelda kas juhiuksel olev alumine nn tolmutihend kõrvalistuja uksel olemas on. Aga esimest pilti vaadates see vist rolli ei mängi sest heli ei tule ju alt servast.
See tolmutihend on täitsa olemas, aga jah vilin tuleb mujalt.

Sain lõpuks 12-tähik M8 võtme ja proovisin reguleerida kere küljes olevat ukse klambrit, et natuke muuta kuidas uks istub. Paraku aga esimeste uste klambreid ei saagi eriti reguleerida. Ma teadsin, et tagumisega saab suht palju seda klambrit nihutada ja nii reguleeriti mul esinduses ühte tagumsit ust. Aga jah esimesi ei saa samamoodi.

Jamasin selle uksega täna mitu tundi ja leidsin ühe kindla koha uksepaneelis kuhu vajutades vilin kaob. Ukse ja piilari vahel käepidemest natuke üleval pool. Väga kõvasti isegi ei pea vajutama (pakun umbes 1-2kg jõudu) ja mulle tundub et sellise väikse jõuga uks ei liigugi üldse.

Eks ma nuputan edasi ja käin ilmselt korra veel esinduses abi küsimas. Tahaks proovida uksepaneeli küljest ära võtta ja siis uuesti kuulata. Igatahes tänud kaasa mõtlemast ja annan teada kui läbimurre tuleb :lol:

PS: Proovisin ka nii sise- kui välistihendi juurde panna 5 kihti isoleerteipi ja sellel oli täiesti 0 effekti.
Pilt
Viimati muutis qub, 18 Jaan 2020, 17:10, muudetud 1 kord kokku.

qub
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Jaan 2019, 09:01
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 4 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas qub » 22 Juul 2020, 17:28

Aega läks aga lugu on lõpuks lahenduse leidnud! Võtsin lõpuks uksepaneeli maha kuigi teadjamad olid kindlad, et asi on ikkagi uksetihendis. Panin auto käima ja ventikad 100% peale ja selline tore vaatepilt avanes: YouTube link (kuulake heliga).

Sain selle kummist komponendi õigesti istuma ja tõmbasin veel teibiga ääre üle, et paneeli tagasi panekul seda uuesti lahti ei peksaks vms. Ma ei tea ikkagi miks seal ukse sees õhk liigub aga näed liigub :D

Vilin lõpuks kadunud ja kokku läks vast ainult 30 minutit. Isegi ukse tüüblid jäid terveks.
Kes tänasid kasutajat qub selle postituse eest:
MustVälkaustofetomeJ.Aru

Kasutaja avatar
martin333
Huviline
Postitusi: 340
Liitunud: 11 Juul 2019, 09:24
Auto: BMW 330i
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 33 korda
Tänatud: 75 korda

Passat B8 vilin salongis

Lugemata postitus Postitas martin333 » 22 Juul 2020, 17:34

Väga hea, et lahenduse leidsid ja siia ka jagasid! Tihti lahendus küll leitakse aga tehtud teemale ei lisata.
Päev on lühike, kuid ööbik.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”