Ukseplekk

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
kaitsevaim
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Okt 2012, 12:40
Telefon: 56635825
Skype: kaitsevaim
Auto: VW Touran 1T 2,0 TDI 103 kW
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas kaitsevaim » 28 Apr 2020, 11:00

Tere! Uus tulija küsiks esimese asjana kohe keredetailide kohta. Mul 2004 aasta Touran ja avastasin suht esimeste asjade seas peale ostu, et olen vähe pügada saanud ses mõttes, et väliselt paistis kõik ilus, aga üks hetk kukkus iluliist juhiistmel pesast välja ja seal oli rooste suure augu sisse söönud. Nii et mul oleks vaja kas see välimine plekk seal välja vahetada kuidagi või terve uus uks panna, mida tõenäoliselt mulle iga lammutus tahaks müüa. Siiski kas oleks võimalik ka seda plekki kusagilt hankida (sest sisu on korralik ja mis tavaliselt ka üldiselt on) ? :P Nojah...et oleks abi lahenduse leidmisel. Osalt on ka karpe vaja keevitada...remontida. Põhi roostesurmaga üle käidud ja vanker muidu paistab täitsa ok ja tugev. Kõige lollim asi oli see, et eelmine omanik polnud nähtavasti eriti hooliv masina suhtes ja esitiiva karpides oli mõlemal pool mullahunnik ja juurte ja okkasegu :thumbdown:

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas tito » 28 Apr 2020, 11:12

See tiivatagune neil põhikoht jah.
Kui juba rooste sees, siis soovitaks vahetada, muidu on välist ilu aastaks kaheks maksimaalselt peale suuri keretöid.
Küljekarpe ja esitiibasid saab b osana, millede sobivus loto. Ukse soovitaks uurida Fendernetist kasutatuna näiteks (võib ka muidugi tiibasid uurida).
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

kaitsevaim
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Okt 2012, 12:40
Telefon: 56635825
Skype: kaitsevaim
Auto: VW Touran 1T 2,0 TDI 103 kW
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaitsevaim » 28 Apr 2020, 11:25

See Fendernet on Tallinnas ja kindlasti Tallinna hinnad ka. Mul üks Maardu lammutus pakkus esiust 145€-ga. Tra....viid vana masina terves tükkis neile, saad sama hinna ja nemad tahavad ainult uksega oma summa tagasi saada. Ei vaja ikka hakata silikooni, rällaka ja keevitusega jamama. Tuleb veel odavam. Vahemärkusena..põhiliselt liigun Viljandi ja Tartu vahet kuigi ei välista ka mujale spetsiaalselt sõitmist kui saab hea variandi. Pakkuge kui keegi teab mingit head kohta, kust küsida.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas dellu » 28 Apr 2020, 11:44

Kui palju on omanikke, kes logarid maha kisuvad ja seda nurka seal puhastavad? Tänapäeval ei hakka ilmselt 99% inimesi midagi sellist tegema. Auto on tarbeese ja kui otsa saab võetakse uus. Seda enam et sinu suksu on tänaseks 16a vana ja juba päris mitme inimese vana ilmselt olnud ja ei tasugi ju roostevaba uut autot oodata, eriti ilmselt sellise 1-2000 eurose auto puhul.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

kaitsevaim
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Okt 2012, 12:40
Telefon: 56635825
Skype: kaitsevaim
Auto: VW Touran 1T 2,0 TDI 103 kW
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas kaitsevaim » 28 Apr 2020, 12:07

Jah, dellu! Tõesti sain 1500 raha eest kätte ja ega on jah tarbeese kuigi õige omanik võiks veidi oma masinat ka hooldada, et kauem kestaks. Auto võiks välja ka näha, et inimese moodi liikuda saaks. Neid trööbatud tööautosid ka palju nähtud. Ega selle pärast meil seda romuparki ongi nii palju teedel ja eks see ole kõik vesi autotöösturite veskile. Siiski peab ütlema, et vanade masinate plekk, mis jääb ütleme allapoole 2000 aastat, oli ikka plekk. Nüüd on selline paras foolium pigem. Tehaksegi trööpamiseks ehk seni kuni kestab ja siis lammarisse. Uuema aja tarbimise mentaliteet. Selle tõttu need prügimäed siin kasvavad ja keskkond kannatab...ja siis on veel mõned lollid vaesed, kes üritavad olemasolevast viimast võtta ja väärtustada. Aga ok, see teine teema. Mina sooviks nüüd mingi normaalse hinnaga oma esiukse korda saada

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas dellu » 28 Apr 2020, 14:26

Aga no ukse suhtes, tee turgu ostu alla teema. Äkki kellegil on. See 145 veel täitsa hea hind. Ulmelisi asju küsitakse, näiteks Golf 4 - 3 ukseline 2 uksepolstrit olid Pärnus hinnaga 200 eurot. Tekkis küsimust, et kas plastik on nüüd kulla hinnaga müügis. Ise enamasti prügimäele plastiku vedanud.


Mis aga hooldamise puutub, siis no logari alt puhastamine ilmselt on juba autopedenduse tippklass. Kuigi jah ma olen ka mõnel golfil/boral lahti kiskunud ja samal ajal ka ühed svammid välja visanud, mis ka tiiva sisse topitud. Kogub väga hästi niiksust ja paneb roostetama.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

kaitsevaim
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Okt 2012, 12:40
Telefon: 56635825
Skype: kaitsevaim
Auto: VW Touran 1T 2,0 TDI 103 kW
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas kaitsevaim » 28 Apr 2020, 23:19

Vaevalt logari alt, muidugi. Siiski kui on läbi rooste näha, et tiiva karbis on si** sees, siis järelikult kusagilt on see sinna saanud. Aga olgu, eks otsin :(

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas tito » 29 Apr 2020, 05:54

Nii jutu jätkuks tean siit foorumist vaid 1 "pedet" kes logari tagant puhastab, sanderSPS i käest tasub autot osta :)
Kes tänasid kasutajat tito selle postituse eest:
KuldarASanderSPSMindfreak
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas dellu » 29 Apr 2020, 08:14

kaitsevaim kirjutas:
28 Apr 2020, 23:19
Vaevalt logari alt, muidugi. Siiski kui on läbi rooste näha, et tiiva karbis on si** sees, siis järelikult kusagilt on see sinna saanud. Aga olgu, eks otsin :(
See saab sinna nn klaasipuhasti all olevast rennist. Seal on vee äravoolu augud mõlema esitiiva taha. Piisab sellest kui tolm ka sinna sattub ja veega alla uhutakse, ja nii ongi ta sinna 15a kogunenud ja lõpuks loomulikult see niiskena püsiv liivakogus hakkab tiiba mändandama. Autoomanik nüüd vaevalt midagi valesti teeb, steriilset keskkonda auto kasutamiseks pole olemas ju.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

kaitsevaim
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 02 Okt 2012, 12:40
Telefon: 56635825
Skype: kaitsevaim
Auto: VW Touran 1T 2,0 TDI 103 kW
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas kaitsevaim » 29 Apr 2020, 08:18

tito...ei kavatse minagi puhastada logari alt, nii et kohatu nali mu meelest, aga paraku pleki vahel olev niiskus ja muu sodi määndab pleki ära.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1530
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 29 Apr 2020, 10:49

tito kirjutas:
29 Apr 2020, 05:54
Nii jutu jätkuks tean siit foorumist vaid 1 "pedet" kes logari tagant puhastab, sanderSPS i käest tasub autot osta :)
Minu põhimõte on ikkagi see, et ma soovin ise sõita korras autoga ja soovin oma nime säästa kui auto müün. Ehk ma ei taha, et inimene kes mult auto ostab, ütleb, et näe vaata seda emmi, müüs mulle peidetud veaga või halvasti hoitud auto. Sp ka ma logari tagant puhastan.

Tänan kiituse eest:)
Kes tänasid kasutajat SanderSPS selle postituse eest:
martin333
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas dellu » 29 Apr 2020, 11:10

No eilse Sotid Selgeks saate järgi on igasugu ostjaid, kes leiavad iga detaili pealt põhjust vinguda :). Pärast muidugi selgus, et ise viis hullema roima vahetuseks asemele :). Endalgi kogemus, kus audihoolduses auto müügikontrollis käis ja leiti, et paari aasta jooksul võiks hakata tagasilla mingite pukside vahetuse peale mõtlema, et midagi katki pole, aga kerged praod hakkavad tekkima. Ostja muidugi hakkas kohe ulmesummasid alla kauplema.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas tito » 30 Apr 2020, 12:35

kaitsevaim kirjutas:
29 Apr 2020, 08:18
tito...ei kavatse minagi puhastada logari alt, nii et kohatu nali mu meelest, aga paraku pleki vahel olev niiskus ja muu sodi määndab pleki ära.
See ei olnud nali.
Ma näinud päris uusi autosid mis kilode viisi Eesti teid endaga kaasa veavad. Et hiljem need autod meil sellised nagu on, on puhas hoolimatus enda neljrattalisest :thumbdown:
6F6ED857-9FC1-47B8-8BC3-F8FE8AAAED86.jpeg
6F6ED857-9FC1-47B8-8BC3-F8FE8AAAED86.jpeg (268.63 KiB) Vaadatud 6949 korda
Ei hakka klubilist mainima :)
Viimati muutis tito, 30 Apr 2020, 12:40, muudetud 1 kord kokku.
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1530
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

Ukseplekk

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 01 Mai 2020, 00:16

tito kirjutas:
30 Apr 2020, 12:35
kaitsevaim kirjutas:
29 Apr 2020, 08:18
tito...ei kavatse minagi puhastada logari alt, nii et kohatu nali mu meelest, aga paraku pleki vahel olev niiskus ja muu sodi määndab pleki ära.
See ei olnud nali.
Ma näinud päris uusi autosid mis kilode viisi Eesti teid endaga kaasa veavad. Et hiljem need autod meil sellised nagu on, on puhas hoolimatus enda neljrattalisest :thumbdown:
6F6ED857-9FC1-47B8-8BC3-F8FE8AAAED86.jpeg
Ei hakka klubilist mainima :)
Täis ajuvähk jutt ju. Eelmine omanik ei olnud väga hooliv, aga ise käitud sama moodi? Tito väide on jumala õige. B8l näiteks on täitsa logari ja tiiva üleval pool piisav vahe, et, sealt sodi sisse saaks. Lased roostetõrjet teha või teed ise ja ootad sealt tulemust millist? Et liiv sealt läbi ei näriks? Tõesti raske 2 kruvi ära võtta ja survekaga asi ära pesta? Lihtne visuaalne vaatlus annab selgelt märku, et logari taga käib elu. Nimelt hakkab tiib just sellest kohast nn. Higistama. Lõpuks minnakse ikka esindusse ja küsitakse leregarantii korras uut tiiba, hoolimata sellest, et enda panus auto säilimisse on minimaalne...

Aga...ma pole inimene kes kellelegi ütleb kuidas ta oma vara hooldab:) loodan, et leiad uue pleki ja loodan, et kestab kaua. Esindus vähemalt minu puhul teades, kuidas ma oma autoga ümber käin on alati vastu tulnud ja kiitnud takka, et mu masinat on hea vastu võtta.
Viimati muutis SanderSPS, 01 Mai 2020, 00:17, muudetud 1 kord kokku.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Vasta

Mine “Kere & Sisu”