G3 tagakoobaste rullimine?

Küsimused, probleemid ja arutelud plekitöödest vilkuvate täringuteni.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

G3 tagakoobaste rullimine?

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 20 Mär 2010, 00:49

Tervist,

Olen juba mõnda aega otsinud ja pole leidnud endale sobivat lahendust antud probleemile. Nimelt on mure selline, et oleks tarvis VW Golf 3'l tagumised koopad ära rullida. Ise seda koduste vahenditega teha ei tahaks ning auto värvi ja koobaste huvides laseks selle töö hea meelega väikse tasu eest kellelgi teisel ära teha. Seega oleksin huvitatud igasugusest infost inimeste või asutuste kohta, kes Tallinnas, Harjumaal või Kesk-Eesti kandis tegeleb sellise asjaga. Minu poolest võib seda tööd teha ka pesapallikurikaga, aga ma tahaks kindel olla, et mul pärast tiivaäärtel ka värv alles oleks :) See, et koopast seest värv kahjustada saab on paratamatus ning selle hilisema viimistlemisega saan vast ise hakkama.

Nii, et kes on lasknud endal teha või tegeleb ise sellega, siis andke teada kas siin teemas, privaatsõnumis või e-maili teel. E-maili leiab kiiresti profiilist :)

Kristjan
Viimati muutis argo, 07 Mär 2012, 01:22, muudetud 1 kord kokku.
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

wiltz2004
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 19 Nov 2007, 22:05
Auto: VW golf mk1 cabrio
Asukoht: Tallinn/Norra
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas wiltz2004 » 20 Mär 2010, 09:21

Tean, et db-hp-s tegelevad sellega. Uuri neilt ja leidsin kiiruga veel järgneva firma. http://www.stlauto.ee/cms/eesti/teenuse ... -rullimine" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf mk1 cabrio 1987

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 20 Mär 2010, 11:54

Tänud. Saatsin hinnapäringud teele :) Kui kellelgi veel mõni koht on, siis andke julgelt teada :) Pärast tulevastele lugejatele ka hea informatsioon.
Viimati muutis Kristjan, 20 Mär 2010, 11:55, muudetud 1 kord kokku.
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

GTI
Moderaator
Postitusi: 7846
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 77 korda
Tänatud: 179 korda

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas GTI » 20 Mär 2010, 22:26

üks vana teema:
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=77&t=37174" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis GTI, 20 Mär 2010, 22:28, muudetud 1 kord kokku.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 20 Mär 2010, 22:47

Tule mõistusele. Kas viid velje ET-i.väga välja? Mida laagrid,rattalaagrid siis teevad? Ära üle pinguta oma tahtmistest,kuid küsida võid alati,mina vastasin.

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 83 korda
Tänatud: 144 korda

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas alkeemik » 20 Mär 2010, 23:02

T6nis2 kirjutas:Tule mõistusele. Kas viid velje ET-i.väga välja? Mida laagrid,rattalaagrid siis teevad? Ära üle pinguta oma tahtmistest,kuid küsida võid alati,mina vastasin.
Kas küsimus oli, et mida te arvate tagakoobaste rullimisest? Mis küsimusele sa vastasid?

Minu arust inimesed võivad teha oma masinatega midaiganes. Samas arvan, et Kristjan teab mis teeb.
Viimati muutis alkeemik, 20 Mär 2010, 23:03, muudetud 2 korda kokku.

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 20 Mär 2010, 23:15

GTI kirjutas:üks vana teema:
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?f=77&t=37174" onclick="window.open(this.href);return false;
Tänud .. olen neid vanu teemasid sirvinud, kuid pole meelde jäänud kuskilt kedagi, kes teenusena seda osutaks. Tänud siiski, et viitsisid vaeva näha. Praeguse seisuga db-hp'sse ja STLAutosse hinnapäringud saadetud. Eks annan teada, mis sealt koorub. Streetrace's ja driftime.ee foorumis renti pakkunud kasutaja Jaanus on välismaal ja ei osanud suurt aidata mind. Arvas, et äkki ES-Tuning tegeleb sellega.
T6nis2 kirjutas:Tule mõistusele. Kas viid velje ET-i.väga välja? Mida laagrid,rattalaagrid siis teevad? Ära üle pinguta oma tahtmistest,kuid küsida võid alati,mina vastasin.
Tänan, et minu pärast muretsed :) Kuid olen probleemivabalt sõitnud ka negatiivse ET'ga 8 tolli laiade velgedega ja pole probleeme leidnud. Golfi rattalaagrid ei maksa ka nii palju, et neid korra kahe aasta jooksul vahetada ei raatsiks :) Kuid tänan siiski, et minu pärast muret tundsid.
alkeemik kirjutas: Kas küsimus oli, et mida te arvate tagakoobaste rullimisest? Mis küsimusele sa vastasid?

Minu arust inimesed võivad teha oma masinatega midaiganes. Samas arvan, et Kristjan teab mis teeb.
Ma tänan toetuse eest. Tore, et keegi minusse usub :)

Päikest,
Kristjan
Viimati muutis Kristjan, 20 Mär 2010, 23:18, muudetud 1 kord kokku.
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

greenkamikaze
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 20 Sept 2008, 18:52
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas greenkamikaze » 21 Mär 2010, 16:00

Teema igati huvitav ning soov lasta kellegil enda auto koopad ka vist rullida, seega olen samuti huvitatud hindadest.

Kristjan, äkki avaldad enda velgede suuruse, laiuse ja ET, et koopaid vaja rullida?
Lowlifer
Wheel-Whore

Kermo
Veteran
Postitusi: 698
Liitunud: 20 Veebr 2009, 01:35
Telefon: +3725204426
Auto: VW Polo 82/VW Caravelle 86
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kermo » 21 Mär 2010, 16:04

16 tolli ja laiust 7,5 tolli. ET'ks on tootja märkinud 35mm
Suuremat rolli hakkab arvatavasti madaldud mängima :smirk: , sellepärast ka rullimise soov.
Lowlifer@FB | "I'm starting to think my cars enjoy my money more than I do... "
Kermo - tel. 5204426 | Meeldivad vanad autod ja noored naised!

greenkamikaze
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 20 Sept 2008, 18:52
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas greenkamikaze » 21 Mär 2010, 17:28

Kermo kirjutas:
16 tolli ja laiust 7,5 tolli. ET'ks on tootja märkinud 35mm
Suuremat rolli hakkab arvatavasti madaldud mängima :smirk: , sellepärast ka rullimise soov.
Arusaadav, et madalduse pärast rullib. Küsisin sellepärast, et ka endal tulevad laiemad veljed ja väiksema ET-ga ning ka madaldus läheb alla.

Tänud vastuse eest.
Lowlifer
Wheel-Whore

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 22 Mär 2010, 20:22

STL Autost sain täna hommikul vastuse, et ühe koopa rullimine maksab 500.- ja nemad ei garanteeri värvi püsima jäämist. DB-HP'st pole seni veel vastust tulnud. Proovin teisele meilile ka sama kirja saata.
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 23 Mär 2010, 17:12

Täna sain DB-HP'st ka umbkaudse hinna teada. Märksa inimlikumad summad kui STL Autos. DB-HP's on 2 tiivakaart keskeltläbi 600.-. Hind on päris aus sellise teenuse eest.
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 23 Mär 2010, 23:49

Kas see 600 kr. on ,,väike,, tasu koopa muljumise eest? Vabatahtlikult lõhute autot,mingi hetke ,momendi huvides. See siiski on minu arvamus.

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 23 Mär 2010, 23:58

Kas ma tulen su garaazi näpuga näitama kuidas sa roolivarda pihta haamriga lööd? Ei tule. Miks sina tuled teiste garaazi õpetama kuidas oma autole veljed alla mahutada? Jah ma olen sellest ise teadlik, et vähemalt 70% inimestest ei saa aru miks üldse autode kallal midagi tehakse. Aga vaata igaüks ei taha olla hall tarbija kes tarbib seda, mida talla ette söödetakse vaid tahab teha midagi vähe omapärasemat ja hallist massist eristuvat. Või peaksin endale mingi laheda automaattulede süsteemi hoopis peale aretama hoopis velgede asemel?
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas T6nis2 » 24 Mär 2010, 00:22

Loe minu vastuse teine pool rahulikult uuesti üle. Mis puutub automaatselt mootori käimaminemise hetkel süttivaid esi tulesi,siis see on kordades praktilisem,kui auto keret ,,retsida,, . Veel kord,ütlesin välja oma arvamust.

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas h6bekuul » 24 Mär 2010, 08:09

Tähendab....sa võid ju oma panniga midaiganes teha. Näiteks 30 tonnise pressi all madalamaks lasta :P Aga siis ei tasu halada värvikahjustuste pärast. Vaadates seda pilti http://www.stlauto.ee/public/Fotod/tiib ... 2-suur.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; on ju selge, et ilma värvikahjustuseta siin ei pääse :) Ja tiivaäär on ju üks viimaseid, mis roostetama hakkab :D

Kermo
Veteran
Postitusi: 698
Liitunud: 20 Veebr 2009, 01:35
Telefon: +3725204426
Auto: VW Polo 82/VW Caravelle 86
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kermo » 24 Mär 2010, 08:28

Kristjan kirjutas:Seega oleksin huvitatud igasugusest infost inimeste või asutuste kohta, kes Tallinnas, Harjumaal või Kesk-Eesti kandis tegeleb sellise asjaga. Nii, et kes on lasknud endal teha või tegeleb ise sellega, siis andke teada kas siin teemas.
Kus kohas on siin küsitud kellegi arvamust?
Püsime teemas ja räägivad ikka kaasa need kes asjast midagi teavad!

Kermo
Lowlifer@FB | "I'm starting to think my cars enjoy my money more than I do... "
Kermo - tel. 5204426 | Meeldivad vanad autod ja noored naised!

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas VWM » 24 Mär 2010, 08:43

Tõnis2 ja hõbekuul..kyll te teete sellest ikka suure probleemi, nagu olex see teie enda auto. Teie rahakott kannatab?
"Mis puutub automaatselt mootori käimaminemise hetkel süttivaid esi tulesi,siis see on kordades praktilisem,kui auto keret ,,retsida,,": no mix mul on vaja auto käivitumisel syttivaid esitulesid... et talvel kylmaga auto käima ei lähex ?:D,no korraliku aku puhul ei tohix probleemi olla, aga mix ikkagi. Või kardad, et unustad tuled põlema panna :D
Ja värvikahjustuste poole pealt..no Eesti oludes on see ju sellise aastaarvuga auto puhul suht välimatu.

Peace! :)
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas h6bekuul » 24 Mär 2010, 09:25

Vabandust, et juhtisin tähelepanu teemapüstitaja vastuolulisele probleemeile :)

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 24 Mär 2010, 10:32

Värvikahjustuste all mõtlen koopast välja jäävaid värvikahjustusi ehk et tiiva pealt värvi ära ei rikuks. See, et ära ,,muljutava,, randi pealt värv viga saab on siililegi selge ja seetõttu ei pidanud vajalikuks seda ka siia kirjutada. Seda tööd tehaksegi nii, et väljast ei jääi mingit märki, et koopaid oleks kunagi rullitud. Seest tuleb kahjustatud osa siiski puhtaks teha korralikult ära kaitsta korrosioonitõrje vahenditega. Väikse ääremärkusena usun, et hoolin enda autost rohkem kui te kahepeale kokku. Ja selleks on mul ema kes mu tegemiste kallal nii vingub koguaeg :)
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

greenkamikaze
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 20 Sept 2008, 18:52
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas greenkamikaze » 24 Mär 2010, 18:47

ma ikka pean sõna sekka ütlema. mis puudutab värvikahjustusi kas siis seest või väljast, siis kasutatakse paralleelselt selle rullimisasjaga kuumapuhurit, mis leevendab/hoiab ära värvi pragunemise vms. youtube.com on see koht kust võib nii mõnegi video leida.
Lowlifer
Wheel-Whore

Kristjan
Huviline
Postitusi: 612
Liitunud: 18 Aug 2003, 17:32
Telefon: 53 333 807
Auto: Madallennuagregaat
Asukoht: Tallinn/Rapla
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Tagakoobaste rullimine

Lugemata postitus Postitas Kristjan » 30 Mär 2010, 19:43

Niih. Koopad rullitud db-hp's. Suhtumine ja asjaajamine oli ilus kiire ja ladus. Hommikul helistasin ja õhtuks sain juba aja. Töö ise oli selline, et sai tehtud, kuid oli näha, et see polnud nende põhitöö. Aga muidu koopad on rullitud ja ruumi on rohkem. Tiivale tõmbas paar väikest volti sisse, aga vb on see tingitud ka auto omapärast. Värv jäi ilusti terveks kui välja arvata üks koht, kus oli juba enne roosteuss sees ning oli nii minule kui tööt tegijale ette teada. Sealt viskas värvi maha kuid ma loodan, et selle vea saab likvideeritud ilma, et peaks tiiba üle värvima. See polnud nende süü ka. Tööriist oli päevi näinud ning jutu järgi Eestis juba ligi 10 aastat ausalt tööd teinud. Natuke vajas see veenmist, kuid lõppkokkuvõttes tegi töö ära. Üldine hinnang 5-punkti süsteemis oleks 4. Vb oleks saanud need voltide tekkimised ära hoida, kuid ei oska öelda.
myScrapes | tito ütles kunagi: "Kristjan tähendab urgmundia keeles autosaatan"

Vasta

Mine “Kere & Sisu”