VW passat b5.5 1.8T temp. näidiku probleem

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
joonsuu
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 29 Mär 2012, 13:13
Asukoht:

VW passat b5.5 1.8T temp. näidiku probleem

Lugemata postitus Postitas joonsuu »

Tere,

Kolasin oma probleemiga mööda välismaa foorumeid ja vist tean, mis mulle mäkra mängib- temp. andur. Mootoriks on 1.8T.
Nimelt maanteel või vähe ühtlasemat otsa sõites viskab temp. näidik ennast nulli tagasi ja siis jälle norm-asendisse...ja siis jälle nulli.
Algul mõtlesin, et äkki on konditsioneer nõnda lähedal, et teeb selle anduri töö raskeks, kuid nüüd kui puhus 19C autos, tegi ta jälle seda pulli.

Siit foorumist leidsin ka selle anduri asukoha, kuid see vahetamine on selline arvamuste hunnik- Üks ütleb, et lasku ma kogu tosool välja ja miskid voolikud lahti. Teine aga seda, et kui käpa ligi saad, võta pistik lahti ja mürtsti uus sisse.

Nüüd siit aga küsimus: Kuidas see vahetamine õieti käib ja kas keegi oskab volksuklubist mulle natuke abiks olla selle vahetamisega? Asun ise Tallinnas.

Ikka lootma jäädes ja head soovides.

J.

Kasutaja avatar
Nirgid
Klubiline
Postitusi: 769
Liitunud: 09 Apr 2012, 08:04
Auto: VW Passat Variant Bluemotion 2.0 TDI 110 kW 2016
Asukoht: Rakvere
Tänanud: 42 korda
Tänatud: 23 korda

Re: VW passat b5.5 1.8T temp. näidiku probleem

Lugemata postitus Postitas Nirgid »

kui on samas kohas kui 1.6 siis pole miskit kuntsti tee endale tee vabaks,minul oli vaja õhufiltrisse minev voolik küljest ära võtta ja juba paistiski andur soovitav on seda teha külma mootoriga ja ei voola tosooli välja,ühendad pistiku lahti tõmbad splindi välja ja ongi sul põhimõtteliselt andur käes tahab kindlasti natuke kangutamist kuna ta ikka suht kõvasti kinni :D
Tervitades Annika ja Mart

priidu6
Huviline
Postitusi: 691
Liitunud: 27 Okt 2012, 21:09
Auto: Golf III 1.6 / Golf IV 1.9
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: VW passat b5.5 1.8T temp. näidiku probleem

Lugemata postitus Postitas priidu6 »

Mul on Golf 4 sama jama - diagnostika kaabel annab veaks:

1 Fault Found:
01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)
30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

Peaks enne talve ära vahetada...

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: VW passat b5.5 1.8T temp. näidiku probleem

Lugemata postitus Postitas R36 »

Miks mitte kohe? See andur ei maksa suurt midagi ja ohu korral saad reageerida. Vahetus ei tohiks ka eriline teadus olla. Omal vahetasin anduri ja kui on kiired näpud saab jahutusvedeliku kulu ka miinimuminu viia. Kindlasti teha seda tööd külma mootoriga ja mitte paisupaagilt punni maha keerata. Uut andurit pannes veenduda, et vana tihend on oma pesast ära, või kui on seal, siis näppudega ära tõmmata.

Minu vedeliku kadu oli ehk 0.5L.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

janar103
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 26 Mär 2007, 10:28
Asukoht:

Re: VW passat b5.5 1.8T temp. näidiku probleem

Lugemata postitus Postitas janar103 »

Vana välja. uus sisse ja korras. Mitte midagi muud pole vaja puutuda, Pärast muidugi pistik tagasi panna.

Vasta

Mine “Elektroonika”