VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Attachment
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 14 Veebr 2015, 17:30
Auto: Passat B5 '98 - 1.9 TDI 81kw
Asukoht: Tartu linn
Tänanud: 19 korda
Tänatud: 0

VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Lugemata postitus Postitas Attachment » 16 Apr 2021, 20:54

Tervist!

Ostsin endale HEX-V2 kaabli koos VCDS 20.4.2 versiooniga ja ei oska mitte midagi seal eriti teha, peale nuppude vajutamise ja näitudele otsa vaatamise. Kas oleks kuskil põhjalikke õpetusi selle programmi kasutamiseks? Ross-techi enda kodulehel üsna pealiskaudselt kirjutatud. Näiteks ei leia ma sealt gruppide tähendusi (mida mingi grupp kontrollib, teeb - näidu järgi võib eeldada ainult ühtteist).

Mõningad pidepunktid, mis jätavad nõutuks või tahavad selgust saada (Passat B5, 1.9 AFN 1998):
1) EGR klapi väljalülitamine jäädavalt;
2) turborõhu ja MAF, MAP näitude logimine (sain kuidagi Exceli tabelisse need, aga korraliku graafiku peale?);
3) ukselukkude kontrollimine (hetkel central conv. paneelile ligi minnes ütleb "no response from the controller");
4) mingite lisavarustuse sisse/väljalülitamine;
5) milleks see login code 12233 on? Kas on veel koode, millest teadma peaks?
6) basic settingu peal vajutades engine alt hakkab mootor kuidagi pehmemalt käima, mingi kõrin kaob ära.
7) vaatasin YouTube'ist mingeid õpetusi, siis seal vanema versiooniga sai rippmenüüsid avada, aga uuema versiooniga ei saa (?) nt. output testi lahtri all pean järjest testima neid asju. Valida, mida testin, seda võimalust ei ole.
8) engine alt adv. measure values, security access ja advanced 1A on mitteaktiivsed, miks see nii on?
9) enamik paneelid ütlevad "no response from controller", aga mitte kuskilt ei tea, mis paneelid üldse võimalikud on vastavale mootorile/mudelile. Loogiliselt saab järeldada mingeid võimalusi, nt. rehvirõhu paneel ei saagi aktiivne olla jne.
10) kuidas ma saan 4 erineva pihusti küttekoguseid mõõta, et määrata nende "kusemist"? milline peaks olema see nominaalne küttekogus str kohta? Hetkel sain mingid injection quantityt, aga neid on kolme erineva grupi all ja kogused on ka täiesti seinast seina, mitte midagi juures ei ütle, mis kogusega parasjagu tegemist on :D
11) millised peaksid olema õhukoguse ja -rõhu näidud, et tuvastada andurite korralik töö? (veakoodid puuduvad, lihtsalt tulevikuks)
12) kas veakoode saab skännida ka eraldi, nt ABS, mootor, airbag jne? Hetkel tundus, et ei ole võimalik.

Kindlasti on veel midagi, mis hetkel meelde ei tule.

Sai ehkki kuidagi väga pikk ja lohisev, kuid ma tänan juba suurelt ette ära vastajatele! Soovin lihtsalt oma autot aina rohkem ise diagnoosida, et vähendada võimalikke remondikulusid. Suuresti ka silmaringi avardamise mõistes. :) Olen peaaegu kõik selle mootoriga seoses olevad teemad siit foorumist läbi lugenud, mitmeid ja mitmeid kordi, kuid nüüd, kui endal on VAGCOM olemas, siis näen asja hoopis teist pidi ja tahe auto juures veeta ja süvitsi minna on palju suurem kui varasemalt.

tofetome
Huviline
Postitusi: 813
Liitunud: 31 Mai 2011, 15:41
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 92 korda
Tänatud: 121 korda

VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Lugemata postitus Postitas tofetome » 16 Apr 2021, 21:08

Ma ei hakka kõiki küsimusi eraldi vastama, kuna kõiki ei tea. Suurema osa õpetustest saad YouTube ja Google abiga :wink:
Kes tänasid kasutajat tofetome selle postituse eest:
Attachment
Tallinna ümbruses saab minult ka tekstiilipesurit rentida!

miilits
Huviline
Postitusi: 2186
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 16 korda
Tänatud: 123 korda
Kontakt:

VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Lugemata postitus Postitas miilits » 16 Apr 2021, 21:45

Selle pika loo peaksid endalt ka küsima, et kas on olemas number, mis pàrast auto korda ka teeb 👍
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

Kasutaja avatar
etnies858
Moderaator
Postitusi: 1728
Liitunud: 10 Nov 2014, 17:22
Auto: Passat B6 1.4 Ecofuel Skoda Karoq Sportline
Asukoht: Tartu
Tänanud: 401 korda
Tänatud: 194 korda

VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Lugemata postitus Postitas etnies858 » 16 Apr 2021, 21:50

1) vcds pole võimalik
2) googelda vcds log viewer
3) kontrolli, kas juhi jalge all vaip kuiv, seal ccm moodul
4) kõik lisad, mida vcds aktiveerida saab käib 09 alt(uksed lukku 20km/h pealt ja ega rohkem polegi :D)
5)login code üldjuhul väga vaja ei lähe
7)auto liiga vana
9) vajuta pealehel autoscan ja vali vasakult enda auto (ega seal neid mooduleid väga palju pole) pärast scan näed, mis moodulid olemas
11) enamus näitudel üleval kirjas, mis vahemikus olema peab ja kui pole sellel lehel siis järgmisel või ülejärgmisel üldjuhul.
12) veakoode saab eraldi ka kustutada ja kontrollida. Pealehel vajutad select ja lähed mooduli juurde, mida tahad kontrollida.

Edit: ühtegi head õpetust sa ilmselt ei leia, pead lihtsalt ise ringi kondama seal moodulites, kui ei tea, mis teed siis püsi mooduli sees vasakul pool lahtrites, seal pole võimalik midagi pekki keerata.
Viimati muutis etnies858, 16 Apr 2021, 21:54, muudetud 2 korda kokku.
Kes tänasid kasutajat etnies858 selle postituse eest:
Attachment

Kasutaja avatar
jussike
Tunnustatud
Postitusi: 5317
Liitunud: 25 Jaan 2005, 22:07
Auto: Passat B8 R-line Diamond White 132KW
Asukoht: Tallinn. Peetri
Tänanud: 59 korda
Tänatud: 601 korda

VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Lugemata postitus Postitas jussike » 16 Apr 2021, 22:37

miilits kirjutas:
16 Apr 2021, 21:45
Selle pika loo peaksid endalt ka küsima, et kas on olemas number, mis pàrast auto korda ka teeb 👍
Selline number on täitsa olemas - kõige lähemal asuva VW esinduse tel number.
Võin rääkida miskit keretöödest, ärge mootorite kohta minu käest midagi küsige.....

Kasutaja avatar
TanelP
Huviline
Postitusi: 1341
Liitunud: 16 Apr 2012, 19:14
Auto: VW Caddy mk1 w/o engine, VW Käfer 1.2
Asukoht: Märjamaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 21 korda

VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Lugemata postitus Postitas TanelP » 16 Juul 2021, 21:44

6. Basic settingu alt saab tdi timingut vaadata sp käib teistmoodi mootor.
Aga jah üldiselt B5 passat suht vana auto et ei kannata "näppida", nagu uuemaid.
Viimati muutis TanelP, 16 Juul 2021, 21:46, muudetud 1 kord kokku.
you know you are doing something right when the haters come out.

8413
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 04 Mai 2012, 18:08
Telefon: 55615730
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

VCDS 20.4.2 ja Passat B5 AFN

Lugemata postitus Postitas 8413 » 27 Juul 2021, 09:56

minu teada muudatusi saab teha vcds puhul vaid täisversiooniga.
need odavad mis minulgi olemas paistab, et saab vaid lugeda ja mõne veateate ka kustutada.
aga, et muuta midagi näiteks süütenurka või muid mootori parameetreid siis olen aru saanud, et minu programm piiratud.

muidugi vist juhe ka loeb palju, et mis to juhe suudab(et milliste ajudega ühildub)

Vasta

Mine “Elektroonika”