Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 17 Apr 2021, 00:03

Tere
Esiteks kiire vabandus, puudutasin seda teemat ka mootori rubriigis, aga ehk hakkab siin silma kellelegi, kes mootori alt ei loe.
Mure siis selline - sai ostetud 1996a Golf 3 1.6 55kw AEE. Mootori tööga töötemperatuuril ei saa rahule jääda ning teeks diagnostika. Tuttav pani töökojas külge VCDS v muu sellise diagnostika, ri ühendanud mootoriga, hiljem pandi ka Delphi külge, sellega sama jutt. Ostsin siin täna endalegi vajaliku seadme ning hankisin programmi.
Pildid tänasest -
Pilt

Pilt

Esimese asjana võtsin lahti konsooli, et kontrollida pistiku juhtmeid, tundus okei.

Pilt

Mis mu edasine tegevus võiks olla, et ühendus saada?

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas Petzo » 17 Apr 2021, 06:09

Hall/valge juhe on k-line mis infot jagab. Jookseb ta kaitsmeploki tagant läbi ja ajusse. Kui tundub, et katkestust kuskil pole, siis tasub siiski aju juurest sellele juhtmele sisselõige teha ja prooviks uus juhe vedada. Punane ja pruun on voolu juhtmed ja kuna seada ise töötab, ei tohiks nendega probleem olla kuid muigugi tasub vanal vw pea iga vea korral mass üle kontrollida. Kollane juhe ei oma otstarvet hetkel.
Rait.

Alhambra
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: 14 Veebr 2021, 18:54
Auto: Seat alhambra
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 33 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas Alhambra » 17 Apr 2021, 07:28

Kas see elm 327 on sul see sinine hiina jublakas?
Mul oli ka see kunagi. Ei ühendunud ühegi volkswageniga, aga mazdaga suhtles probleemideta.
Proovi enne mõne teise autoga, võibolla autol pole midagi viga ja see junn ei suhtlegi sinu autoga.

jazz
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 10 Sept 2009, 11:20
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas jazz » 17 Apr 2021, 10:14

Vahest on K-juhtme liin aftermarket raadioga segatud. Proovi raadio lahti ühendada ja siis uuesti.
Saad ka googeldada - "K-wire aftermarket stereo"

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 17 Apr 2021, 10:25

Alhambra kirjutas:
17 Apr 2021, 07:28
Kas see elm 327 on sul see sinine hiina jublakas?
Mul oli ka see kunagi. Ei ühendunud ühegi volkswageniga, aga mazdaga suhtles probleemideta.
Proovi enne mõne teise autoga, võibolla autol pole midagi viga ja see junn ei suhtlegi sinu autoga.
Töötas 2012a Honda Cr-V peal ilusti. Ja golf 3 ei saanud ühendust ka Delphi ja VCDS diagnostikaga, seega kahtlustan ikka autot.
jazz kirjutas:
17 Apr 2021, 10:14
Vahest on K-juhtme liin aftermarket raadioga segatud. Proovi raadio lahti ühendada ja siis uuesti.
Saad ka googeldada - "K-wire aftermarket stereo"
See käidud tee, raadio pistik lahti ühendatud.
Viimati muutis MarkGabriel, 17 Apr 2021, 21:18, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 17 Apr 2021, 21:37

Petzo kirjutas:
17 Apr 2021, 06:09
Hall/valge juhe on k-line mis infot jagab. Jookseb ta kaitsmeploki tagant läbi ja ajusse. Kui tundub, et katkestust kuskil pole, siis tasub siiski aju juurest sellele juhtmele sisselõige teha ja prooviks uus juhe vedada. Punane ja pruun on voolu juhtmed ja kuna seada ise töötab, ei tohiks nendega probleem olla kuid muigugi tasub vanal vw pea iga vea korral mass üle kontrollida. Kollane juhe ei oma otstarvet hetkel.
Kas uue k- line juhtme võib vedada otse ajust obd pistiku taha või peaks kaitsme ka vahele panema?
Viimati muutis MarkGabriel, 17 Apr 2021, 22:38, muudetud 1 kord kokku.

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas Petzo » 18 Apr 2021, 17:14

Võid otse vedada.
Rait.

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 24 Apr 2021, 13:59

Petzo kirjutas:
18 Apr 2021, 17:14
Võid otse vedada.
Olgu nii, ega Te ei oska öelda, millisesse pin'i ta aju pistikus läheb? seal mitu halli juhet :D ja ei suuda netist ka leida adekvaatset infot

Edit. Leidsin info, et ECU pistikus Pin 43. Lõikasin pistiku järelt juhtme ära, asendasin uue juhtmega, mille teise otsa panin OBD pistiku taha, kus lõikasin läbi Pin7. Seega vedasin juhtme otse Pin7 - Pin 43. Ikka ei saa ECU'ga ühendust...
Viimati muutis MarkGabriel, 24 Apr 2021, 16:40, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 29 Apr 2021, 13:44

Eeldusel siis, et Pin 43 ajust oli õige, uue juhtme vedamine ei õnnestunud. Kontrollida soovitati siin veel massi. Kuidas ja kust seda kõige mõistlikum kontrollida oleks?
Vabandan kui küsimus loll, pole varasemalt vanade autode sellist remondikogemust.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7823
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 173 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas GTI » 29 Apr 2021, 14:02

Vabandust kui liiga triviaalne aga kas süüde ikka on sees kui ajusse üritad ligi saada? :)
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 29 Apr 2021, 15:59

GTI kirjutas:
29 Apr 2021, 14:02
Vabandust kui liiga triviaalne aga kas süüde ikka on sees kui ajusse üritad ligi saada? :)
ikka ikka :D proovitud ka töötava mootoriga :D

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 01 Mai 2021, 14:30

Aga tõesti :D mida veel proovida võiks kui uus k-line on proovitud vedada. Vool ilmselgelt sisse tuleb, kuna seade telefoniga ühendab.

Ühendust luues klõpsub midagi armatuuri taga.

Kasutaja avatar
etnies858
Moderaator
Postitusi: 1728
Liitunud: 10 Nov 2014, 17:22
Auto: Passat B6 1.4 Ecofuel Skoda Karoq Sportline
Asukoht: Tartu
Tänanud: 401 korda
Tänatud: 194 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas etnies858 » 01 Mai 2021, 14:52

Kas mingi korraliku seadmega ka proovitud ühendada ehk mitte kloon vcdsiga? Tallinnas ja Tartus olemas mehi, kes saaks orignaal seadmega õnne proovida.

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 01 Mai 2021, 14:55

Enne uue k-line juhtme vedamist prooviti töökojas VCDS ja Delphi seadmetega. Muidugi siis jäeti sisse ka odav aftermarket raadio. Praeguseks olen ta autost välja tõstnud üldse.

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 06 Mai 2021, 09:23

Küsimus kogenenumatele.
Olen siin uurinud ja mõelnud milles võib viga olla, et kui uus K-line juhe otse ajust obd pistikusse veetud, kuid siiski ECU ühendust ei saa. Golf 3'l paistab olevat kolmandas pesas relee, mis kontrollib ECM tööd. Minul on kolmas pesa tühi - Sinna peaks käima relee #30. Kuna auto teeb sama pulli sellest ajast kui ta ostsin, siis kas mu probleemi lahendus võib olla selles?

Pilt

Alhambra
Huviline
Postitusi: 590
Liitunud: 14 Veebr 2021, 18:54
Auto: Seat alhambra
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 33 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas Alhambra » 06 Mai 2021, 15:36

Tõsta kõrvalt mõni sinna pessa korraks, kui on samasugune

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 30 Mai 2021, 00:49

Täna toimus muudatus.

Vaatasin üle kriitiliselt muud asjad, ning mõninga nokitsemist järel sain mootori suhteliselt hästi käima kui drosserklapi pealt pistiku lahti ühendasin.

Pole ma endiselt oma OBD kaudu ECU'ga ühendust saanud. Proovisin vedada ECU pin 43st otse OBD pistiku taha uue juhtme. Kriipima jäi fakt, et ECU juures on see juhe kollane, kuid obd pistiku taga hall. Eeldan, et see võibki nii olla, sest juhe läbib originaalis ka kaitsmeploki. Või olen ma siinkohal puusse pannud ja ka ECU juures peaks k-line olema hall ja olen mingi vale skeemi järgi tegutsenud?
Edit : proovisin ka mõistuse järgi tegutsedes vedada juhtme valge-halliga juhtmest ecu tagant obd pesasse. Ikka ei toiminud.

Ei hakkagi juttu pikemaks venitama, lisaks küsimustele, mis kirjas tekkisid, võite veel välja pakkuda omapoolseid soovitusi.
Tänan

Eeldusel, et siiani on kõik õige, kui tõenõoline on, et ECU vahetus aitaks mu probleemi lahendada ning nii saaksin OBDst ühenduse ECUga?
Viimati muutis MarkGabriel, 30 Mai 2021, 21:03, muudetud 2 korda kokku.

Petzo
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 05 Aug 2010, 15:45
Telefon: 55596240
Auto: Golf II
Asukoht: Haapsalu
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 32 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas Petzo » 01 Juun 2021, 13:58

Multimeetriga saad ju kontrollida kas juhe on õige. Obd hall/valge külge 1 ots ja aju pistikusse teine ja multimeeter piiksuja peale. Vist saatsin ühe 1.6 aju hiljuti prügimäele, aga kui nädalavahetusel meeles vaatan jürgi.
Rait.

tlauri
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 03 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 24 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas tlauri » 01 Juun 2021, 16:46

Tee parem kõik originaaliks tagasi ja kasuta abi, kes omab õigeid töövahendeid. Pildid on ülal kustunud ja ma ei näe, millega sinna tahetakse kallale minna. Pole ka mingi argument, et mingi VCDS ja Delphi ei saa ühendust. Ei saagi need "mingid".
Paljud universaalsed diag. seadmed selle ECU küljes ei tööta - eriti mingid vufflid. Seal peab olema sileda KW1281 protokolli toetav seade, mida a la ELM327 taoline seade ei toeta!
Seal võib täielik sokk olla nüüdseks tekitatud ja vaja ka TBA protseduur teha. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ment_(TBA)
Sellel auto ei ole diagnostika protokollidega mitte midagi ühist mingi 2012 aasta Hondaga ja see pimesi juhtmete asendamine on meelevaldne tegevus, mis tapab viimaks ka veel selle, mis elus. Golf 3 on suhteliselt lihtne auto ja ka diagnostika ei ole mitte midagi keerulist - seda on vaja teha lihtsalt valdkonnas levinud A&O teadmiste ja õigete töövahenditega.
MarkGabriel kirjutas:
30 Mai 2021, 00:49
Täna toimus muudatus.

Vaatasin üle kriitiliselt muud asjad, ning mõninga nokitsemist järel sain mootori suhteliselt hästi käima kui drosserklapi pealt pistiku lahti ühendasin.

Pole ma endiselt oma OBD kaudu ECU'ga ühendust saanud. Proovisin vedada ECU pin 43st otse OBD pistiku taha uue juhtme. Kriipima jäi fakt, et ECU juures on see juhe kollane, kuid obd pistiku taga hall. Eeldan, et see võibki nii olla, sest juhe läbib originaalis ka kaitsmeploki. Või olen ma siinkohal puusse pannud ja ka ECU juures peaks k-line olema hall ja olen mingi vale skeemi järgi tegutsenud?
Edit : proovisin ka mõistuse järgi tegutsedes vedada juhtme valge-halliga juhtmest ecu tagant obd pesasse. Ikka ei toiminud.

Ei hakkagi juttu pikemaks venitama, lisaks küsimustele, mis kirjas tekkisid, võite veel välja pakkuda omapoolseid soovitusi.
Tänan

Eeldusel, et siiani on kõik õige, kui tõenõoline on, et ECU vahetus aitaks mu probleemi lahendada ning nii saaksin OBDst ühenduse ECUga?
51905398 - diagnostikaseadmed ja töövahendid- VAS/VAG, AUTEL, AUTOCOM, LAUNCH jne- viewtopic.php?f=159&t=77012

Kasutaja avatar
MarkGabriel
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 13 Veebr 2011, 20:33
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas MarkGabriel » 07 Juun 2021, 23:49

tlauri kirjutas:
01 Juun 2021, 16:46
Tee parem kõik originaaliks tagasi ja kasuta abi, kes omab õigeid töövahendeid. Pildid on ülal kustunud ja ma ei näe, millega sinna tahetakse kallale minna. Pole ka mingi argument, et mingi VCDS ja Delphi ei saa ühendust. Ei saagi need "mingid".
Paljud universaalsed diag. seadmed selle ECU küljes ei tööta - eriti mingid vufflid. Seal peab olema sileda KW1281 protokolli toetav seade, mida a la ELM327 taoline seade ei toeta!
Seal võib täielik sokk olla nüüdseks tekitatud ja vaja ka TBA protseduur teha. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ment_(TBA)
Sellel auto ei ole diagnostika protokollidega mitte midagi ühist mingi 2012 aasta Hondaga ja see pimesi juhtmete asendamine on meelevaldne tegevus, mis tapab viimaks ka veel selle, mis elus. Golf 3 on suhteliselt lihtne auto ja ka diagnostika ei ole mitte midagi keerulist - seda on vaja teha lihtsalt valdkonnas levinud A&O teadmiste ja õigete töövahenditega.
Vaatasin, et Te müüte vastavaid seadmeid. Seega üks võimalus oleks Teie käest osta õige seade 40€ga, et mul oleks võimalik lugeda koode ja TBA läbi teha.

Samas äkki keegi oskab soovitada mõnd asjatundjat Pärnus/Pärnumaal, kes võiks probleemist jagu saada?

Kasutaja avatar
etnies858
Moderaator
Postitusi: 1728
Liitunud: 10 Nov 2014, 17:22
Auto: Passat B6 1.4 Ecofuel Skoda Karoq Sportline
Asukoht: Tartu
Tänanud: 401 korda
Tänatud: 194 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas etnies858 » 08 Juun 2021, 01:01

Oeh... Pöördu @Sunbunny poole Pärnus, suudab sind kindlasti aidata. Pole mõtet mingeid hiina juhtmeid kokku osta siin 5x hinnaga.
Kes tänasid kasutajat etnies858 selle postituse eest:
romeoDSunbunny

GTI
Moderaator
Postitusi: 7823
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 173 korda

Golf 3 OBD II ei ühenda ECUga

Lugemata postitus Postitas GTI » 14 Juun 2021, 08:27

Teemavälised isiklikud viisakusavaldused prügikastis.
Kes tänasid kasutajat GTI selle postituse eest:
etnies858MustVälkMarkGabriel
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Vasta

Mine “Elektroonika”