K: GPS - TomTom Vs Garmin

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

rahvaauto
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 06 Mai 2007, 21:59
Auto: Passat 1,9 tdi 96 kw 2001
Asukoht: Tallinn, Nõmme

K: GPS - TomTom Vs Garmin

Lugemata postitus Postitas rahvaauto »

Tervitus

Olen kolanud siin m??da otsingumootorit ja otsinud sobilikku GPS seadet netist. Naised saunas r??givad, et TOMTOM ja GARMIN on ainukesed ja ?iged. Sattusin ka t?na Hobbhall?i poodi ja seal pakuti ikka igasugu saasta. M??gimees teadis r??kida, et kui sul TOMTOM?i taskus pole, siis v?id ka tiiburi kapteni jutu j?rgi s?ita.
Sooviks siis saada euroopa ja paha ei tee ka jupike skandinaaviast.

Eelnevalt on siin r??gitud igasugu huvitavat juttu, aga k?ik see on nagu miskit muud.

T?nud.

[Muudetud: 25-2-2009 daqqer]

kristuhan
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 20 Nov 2006, 01:31
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas kristuhan »

k?i garmini kodulehel - seal k?ik vajalik kirjas nii navide kui ka kaartide kohta. endal kah n??d uus kaart sees ja toimib h?sti. plaanimegi hetkel pikemat eurotrippi autoga austria kanti. tomtomi ei ole omanud kuid ka seda kiidetakse. uued kaardid peaks m?lemal ok olema kuid sa pead endale selgeks tegema, mida sa navilt tahad (kas teejuhti v?i mingit multikeskust). lisad t?stavad vaid hinda. osadel mudelitel ka kiiruskaamerate ja ummikute hoiatused peal - endal seda pole kuid euroopas s?ites v?ib vajalikuks osutuda.
elu on õlu

UMMI
Huviline
Postitusi: 294
Liitunud: 12 Apr 2004, 21:43
Asukoht: Tallinn, Õismäe

Lugemata postitus Postitas UMMI »

Tomtomi kasutatud mitu aastat, seni pole probleeme olnud.Kui pidevalt kaarte uuendada siis uutel teedel s?ites ei tohiks Tom ka kuskilt p?llul v?i metsas seigelda, teadmata et tee olemas on :D
Gaminiga nii positiivset juttu pole.V?hemalt euroopas olevatel autodel millel see peal on, ei ole k?iki kohti v?lja v?tnud.
Hullemad asjad on suuremad tunnelid, kus m?ni aparaat lausa pikaks ajaks ?ra kaob kuna signaal kadunud ja uut ?les ei leia.
Eks tegelt on nii, et igal?hel erinevad kogemused erinevate seadmetega. Seega ei pruugi alati samad probleemid olla.

rahvaauto
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 06 Mai 2007, 21:59
Auto: Passat 1,9 tdi 96 kw 2001
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas rahvaauto »

Jah, eks iga l..s kiidab oma tagumikku;D.
Millised aga tegelikult toimivad millised sohu juhatavad. Neid tuhandeid ei tahaks k?ll niisama loopida.
Praegu kisub ka TOMTOM?i poole rohkem.

Evens
Veteran
Postitusi: 563
Liitunud: 30 Apr 2003, 19:57
Telefon: 5141494
Auto: Vw T5 Multivan Higline 2,5TDI 128kw 2004a. , Vw Golf 1 2,0 16v 111kw. 1981a.
Asukoht: Tallinn-Saue
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Evens »

Aga kas kellegil on kogemusi Sony navidega?
UUS KOHT ON Liimi 3A UUED RUUMID
Avatud uus kodukas meil :) www.sadulsepp.ee

Krix
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 28 Dets 2003, 20:12
Auto: VW Golf 5 1,9TDI DSG 2009
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas Krix »

Enda kogemus Garmini gepsuga juba 8 kuud, m??da eestit iga p?ev s?itmine, nii taludes kui ka linnades. Siiani olen V?GA v?he h?tta j??nud. Garmini valisin sellep?rast, et neil on olemas EOMap'i kaart, mis sisaldab pmst kogu eestit, sh ka v?ikesed metsateed jpm. T??kaaslasel on tomtom ning tema seda v?ga ei kiida, kuna ei ole v?iksemaid asulaid ja v?ikseid teid peal..

See Garmin mis minul on, maksab momendil 2700.- + eesti kaart 590.- Seega ma usun et hinna poolest ei ole ka midagi hullu.
VW Golf 2 1,6D -> VW Golf 3 1,8GT -> VW Bora 1,6 ->VW Golf 5 Variant 1,9TDI DSG

Peps7
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 29 Sept 2005, 18:22
Telefon: 5103244
Auto: VW Golf V 1,6 75kw, Ford Galaxy 1,9TDI 85kw. Hingusele läinud VW Golf III 1,8 66kw, Ford Galaxy 2,3 103 kw
Asukoht: Türi-Paide
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Uued Tomtom-id peaksid juba saadaval olema uue kaardiga, kus eesti, l?ti ja leedu ka 100% peal. Omal olemas nii tomtom, kui ka Garmin(eomap-i k?ige uuema versiooniga), kasutanud neid m?lemaid koos umbes aasta. M?lemal omad plussid ja miinused. Tomtom-i miinuseks on minu aparaadi puhul vana kaart, kuid kui n??d k?ige uuema saaksin, ei oska enam miinuseid tema kohta ?elda. Garminil on miinuseid rohkem. K?igepealt teed juhatav h??l. Kui tomtom-il juhatab sind "eestlane", siis garminil mingi "v?lismaalane" oma v?ga puise ja halva eesti keele oskusega. Lisaks j?tab garminil navigeerimine soovida(eomap-il, regio versiooniga kogemust pole). Mitte alati ei juhata ta k?ige kiiremat teed pidi vaid teeb vahel sisse v?ga imelikke haake. Ka on ta k?skinud mul ringteele minnes liikuda ringile vastassuunav??ndisse(liikumisviisiks on m?rgitud auto, mitte jalgratas v?i jalak?ija). K?ige uuemal eomap-i versioonil on asi n??d v?heke parem aga ka selle n?dala jooksul, mil ta mul n??d on, olen ikka veel puudusi m?rganud. Kui nad oma kaardi t?iesti valmis l?puks saavad, v?ib ju siis see kaart p?ris arvestatav olla. Muide, eomap-i praegused kaardi omanikud saavad oma kaarti tasuta uuendada kuni kaardi t?ieliku valmimiseni. Eomap-i suureks plussiks on see, et isegi talud on oma nimedega olemas. Kui praegu peaksin uue soetama, eelistaksin tomtom-i uue kaardiga.

[Muudetud: 24-2-2009 Peps7]

[Muudetud: 24-2-2009 Peps7]
http://www.ally.ee

rahvaauto
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 06 Mai 2007, 21:59
Auto: Passat 1,9 tdi 96 kw 2001
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas rahvaauto »

Algselt postitas: Peps7
Uued Tomtom-id peaksid juba saadaval olema uue kaardiga, kus eesti, l?ti ja leedu ka 100% peal. Omal olemas nii tomtom, kui ka Garmin(eomap-i k?ige uuema versiooniga), kasutanud neid m?lemaid koos umbes aasta. M?lemal omad plussid ja miinused. Tomtom-i miinuseks on minu aparaadi puhul vana kaart, kuid kui n??d k?ige uuema saaksin, ei oska enam miinuseid tema kohta ?elda. Garminil on miinuseid rohkem. K?igepealt teed juhatav h??l. Kui tomtom-il juhatab sind "eestlane", siis garminil mingi "v?lismaalane" oma v?ga puise ja halva eesti keele oskusega. Lisaks j?tab garminil navigeerimine soovida(eomap-il, regio versiooniga kogemust pole). Mitte alati ei juhata ta k?ige kiiremat teed pidi vaid teeb vahel sisse v?ga imelikke haake. Ka on ta k?skinud mul ringteele minnes liikuda ringile vastassuunav??ndisse(liikumisviisiks on m?rgitud auto, mitte jalgratas v?i jalak?ija). K?ige uuemal eomap-i versioonil on asi n??d v?heke parem aga ka selle n?dala jooksul, mil ta mul n??d on, olen ikka veel puudusi m?rganud. Kui nad oma kaardi t?iesti valmis l?puks saavad, v?ib ju siis see kaart p?ris arvestatav olla. Muide, eomap-i praegused kaardi omanikud saavad oma kaarti tasuta uuendada kuni kaardi t?ieliku valmimiseni. Eomap-i suureks plussiks on see, et isegi talud on oma nimedega olemas. Kui praegu peaksin uue soetama, eelistaksin tomtom-i uue kaardiga.

[Muudetud: 24-2-2009 Peps7]

[Muudetud: 24-2-2009 Peps7]
TOMTOM-i ka p?ris mitut erinevat varianti.
XL 31 tundub olevat k?ige m?istlikum valik.

Peps7
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 29 Sept 2005, 18:22
Telefon: 5103244
Auto: VW Golf V 1,6 75kw, Ford Galaxy 1,9TDI 85kw. Hingusele läinud VW Golf III 1,8 66kw, Ford Galaxy 2,3 103 kw
Asukoht: Türi-Paide
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Ise kasutan k?ige lihtsamat One v3 ja t?isesti piisav minu jaoks. Aga ostmisel uuri kindlasti, kas on k?ige uuemad kaardid v?i kui pole, kas saad ise ilma rahata uuendada. K?ige uuemad kaardid, kus eesti 100% peal on, on alles m?ni n?dal vanad ja igal poes m??gis oleval seadmel ei pruugi neid veel peal olla.
http://www.ally.ee

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Vanasti oli TomTomil kolmekuune uusima kaardi garantii, ehk siis kui peale poest ostmist tuleb kolme kuu jooksul uus kaart v?lja (v?i on juba tulnud) siis saad selle tasuta sisse laadida...

Ise olen TomTom OneXL-i kasutanud ca aasta ja rahul olen. Samas kui tunnelites tahad tihtipeale s?ita, soovitan osta v?he kangema versiooni, mis tunnelis ka toimib (nendel mingid kiirendusandurid vist sees vms), Gee60 j?i mu omaga norras korra h?tta -s?itis tunnelisse ja tunnelist v?lja tulles hargnes tee neljas suunas ja aparaat otsis siis t?kk aega levi...
vanasti olin insche

daqqer
Veteran
Postitusi: 694
Liitunud: 26 Apr 2004, 23:47
Telefon: 5177458
Auto: BMW
Asukoht: [ Tallinn ]

Lugemata postitus Postitas daqqer »

TomTom ja Garmin m?lemad v?rdv??rsed, maitse asi t?iesti. Suht sama nutikad ja samad funktsioonid m?lemal.

M?lemal v?id alati ise t?mmatud software-i kasutada ja uuendada kohe kui midagi uut v?lja tuleb (vabalt torrentites jms olemas), niiet ma v?ga uuenduste p?rast ei p?eks.

PS TomTomid panevad tihedamini pange, minu kogemustel (TomTom GO720, TomTom OneXL). N?iteks vahepeal l?heb marsruut sassi poole s?idu peal ilma ?ldse seda puutumata (alguses on ?ige k?ik) ja suudab Tallinn-Valga juhatada sind m??da mingit ?lipikka ringi m??da v?ikseid teid vms. Garminiga pole sellist asja n?inud veel.

[Muudetud: 25-2-2009 daqqer]

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

Mina v?iks soovitada Garmini, sest see on ainus asi, millel t?ieneb kaart tihedamini kui kord paari aasta jooksul. Mitte, et ma teaks, ma lihtsalt r??gin :).

daqqer
Veteran
Postitusi: 694
Liitunud: 26 Apr 2004, 23:47
Telefon: 5177458
Auto: BMW
Asukoht: [ Tallinn ]

Lugemata postitus Postitas daqqer »

Algselt postitas: alkeemik
Mina v?iks soovitada Garmini, sest see on ainus asi, millel t?ieneb kaart tihedamini kui kord paari aasta jooksul. Mitte, et ma teaks, ma lihtsalt r??gin :).
TomTomil tuleb v?hemalt 4 uut kaarti aastas. St k?ik kaardid uuenevad v?hemalt 4 korda aastas.

[Muudetud: 25-2-2009 daqqer]

marios
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 12 Okt 2008, 12:52
Asukoht: keila
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas marios »

Endal TomTom 7200 Go, kui n??d mudelinimega m??da ei pane. Hind peaks olema sinna 5 tuhande kanti. Siiamaani on saadud sellega L?tis, Leedus, Soomes k?idud ja pole h?tta j??dud. Ainuke prob mis on, et kaart vist pole k?ige uuem, kuna osasid uusi t?navaid ei leia, ei leia ka m?ndasid v?ga v?ikeseid t?navaid v?lisriikides. Muidu olen rahul, t?idab h?sti oma funktsioone ja neid on tal suhteliselt palju.
VEOTEENUS KAUBIKU JA KALLURIGA 51 904 594

Peps7
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 29 Sept 2005, 18:22
Telefon: 5103244
Auto: VW Golf V 1,6 75kw, Ford Galaxy 1,9TDI 85kw. Hingusele läinud VW Golf III 1,8 66kw, Ford Galaxy 2,3 103 kw
Asukoht: Türi-Paide
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

Aga kas kellegi on kogemusi Garmin+regio kaart?
http://www.ally.ee

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

Kui Garmin, siis EOMAPi kaart on parem valik.

enzo
Huviline
Postitusi: 57
Liitunud: 17 Apr 2004, 02:26
Auto: Seat Leon ST Cupra 300 4drive
Asukoht: Eesti
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas enzo »

Sai ka hiljuti soetatud TomTom GO 930T ja v?ga rahul. Ostsin siit: http://www.aqaris.ee/pea.php?leht=18&alam=26&alam2=30. Asjal 2 aastat garantii ja uusima kaardi garantii (saab 30 p?eva jooksul alla laadida uusimad kaardid). Peal kogu Euroopa, Venemaa, Usa ja Kanada. Olen ka Garminit testinud, aga TomTom j?ttis parema mulje. Eesti kaart on nagu ta on, n?iteks minu seadmes olev uusim kaart ei tunnista siiamaani Smuuli silda Tallinnas. Aga ei ostnudki seda Eestis s?itmiseks. Samas meeldib s?iduridade juhendamise funktsioon. Soomes esimest korda s?ites oli v?ga kasulik, kuna teatab aegsasti millisele s?idureale tuleb reastuda enne p??ret. Ka n?itas Soomes ?ra k?ik t??tavad kiiruskaamerad (kes Soomes pole k?inud, siis teadmiseks, et seal kiiruskaamerate poste p?ris palju p?sti, aga t??tavad nendest umbes pooled ja tehnikat t?stetakse ?hest postist teise mingi aja tagant) ja ka seal kehtiva kiiruspiirangu. ?hes?naga ise olen rahul, aga nagu siin enne juba ?eldi, et iga l*ts kiidab oma.

[Muudetud: 25-2-2009 enzo]

Even
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 10 Apr 2007, 07:11
Auto: VW Vento (1.8, 66kW, aut. gaasiseadmega)
Asukoht: Lõuna osariigid

Lugemata postitus Postitas Even »

Kasutan Garmini k?sigepsu ja EOMAP kaarti ja v?ga rahul. Eks vigu tuleb vahel ette, kuid neist v?ib alati teada anda ja k?ll nad ?ra parandatakse. Tean, sest ise t??tan seal. Inimesed, kes seda arendavad, on hingega asja juures.

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas miilits »

pole vb k6igeparem aeg v6i koht,aga mure selline et terveks j2rgmiseks n2dalaks gps-i venemaa kaardiga vaja laenata,kuna olemas olev kolimise k2igus kukkus ja ootab oma remondi j2rjekorras.
kui kellegil siin tallinnas sellist asja laenata 4paki eest oleks miilist hyper t2nulik kiire reageerimise eest :)
vastust siis ps!
t2nud
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

joosep666
Huviline
Postitusi: 115
Liitunud: 01 Apr 2007, 17:26
Auto: VW Passat 2001a. 74kw(diisel), VW Golf IV 66kw.(diisel)
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas joosep666 »

[quote="Peps7"]Muide, eomap-i praegused kaardi omanikud saavad oma kaarti tasuta uuendada kuni kaardi t?ieliku valmimiseni.
[Muudetud: 24-2-2009 Peps7]


Kuidas selline asi toimib? Ostsin aasta tagasi eomap-i ja nüüd võiks küll väheke värskemaks seda saada?

rahvaauto
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 06 Mai 2007, 21:59
Auto: Passat 1,9 tdi 96 kw 2001
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas rahvaauto »

joosep666 kirjutas:
Peps7 kirjutas:Muide, eomap-i praegused kaardi omanikud saavad oma kaarti tasuta uuendada kuni kaardi t?ieliku valmimiseni.
[Muudetud: 24-2-2009 Peps7]


Kuidas selline asi toimib? Ostsin aasta tagasi eomap-i ja nüüd võiks küll väheke värskemaks seda saada?
Siis peaks Sul karbis olema ka juhe, mille arvutiga ühendad ja hakkabki värskendusi otsima. Ära internetti unusta.:yes: Peaks ka sobima fotoka juhe, kui originaali ei leia. Otsad on samad. Kliki SIIA.

[Muudetud: 3-7-2009 rahvaauto]

RKsilver
Veteran
Postitusi: 710
Liitunud: 08 Jaan 2008, 21:56
Auto: Audi B8 3.0TFSI manuaal Stage1 2009 vs Audi V8 1991 vs Touran 2011
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas RKsilver »

tegelikult isegi suureks abiks on GPS reciver nimega Holux GPSlim 236 ning oma nokia e65-ega millele peale pandud nokia maps (tasuta tarkvara)

pole mind isegi lätis hätta jätnud, isegi ilma antennita on sellel tikukarbi suurusel gps vastuvõtjal üllatavalt hea levi nii majas, autos kui väljas :thumbup:

miilits
Huviline
Postitusi: 2198
Liitunud: 10 Jaan 2007, 15:23
Telefon: 5kolm423753
Auto: 4motion 142kw-müüdud, 330xd e91-müüdud, B6 dsg-müüdud, passat b7 4mo-müüdud, e61 525i-müüdud, Allroad 10a-müüdud. Passat b8 bitdi 2/3R-line 4mo, Audi a8d3 2004 v8 pre fl, Fiat Dethleffs 2021
Asukoht: tallinn / jõgeva :5kolm423753
Tänanud: 10 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas miilits »

miilits kirjutas:pole vb k6igeparem aeg v6i koht,aga mure selline et terveks j2rgmiseks n2dalaks gps-i venemaa kaardiga vaja laenata,kuna olemas olev kolimise k2igus kukkus ja ootab oma remondi j2rjekorras.
kui kellegil siin tallinnas sellist asja laenata 4paki eest oleks miilist hyper t2nulik kiire reageerimise eest :)
vastust siis ps!
t2nud
no need anymore,sai uus isiklik ostetud.(nyvi255w)kui keegi tahab teada :P
www.kamadorent.ee
HUVILINE ....

rahvaauto
Huviline
Postitusi: 181
Liitunud: 06 Mai 2007, 21:59
Auto: Passat 1,9 tdi 96 kw 2001
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Lugemata postitus Postitas rahvaauto »

miilits kirjutas:
miilits kirjutas:pole vb k6igeparem aeg v6i koht,aga mure selline et terveks j2rgmiseks n2dalaks gps-i venemaa kaardiga vaja laenata,kuna olemas olev kolimise k2igus kukkus ja ootab oma remondi j2rjekorras.
kui kellegil siin tallinnas sellist asja laenata 4paki eest oleks miilist hyper t2nulik kiire reageerimise eest :)
vastust siis ps!
t2nud
no need anymore,sai uus isiklik ostetud.(nyvi255w)kui keegi tahab teada :P
Kuidas nyvi toimib?
Palju tal Eestit peal on?
Kasutan ise TOM-TOM XL-i ja seal Eesti kaetud u. 75%. Linnades saab kenasti hakkama, kuid mõningad väiksemad teed on puudu. Siiani pole mind sohu juhatanud:smilegrin:.

Peps7
Huviline
Postitusi: 185
Liitunud: 29 Sept 2005, 18:22
Telefon: 5103244
Auto: VW Golf V 1,6 75kw, Ford Galaxy 1,9TDI 85kw. Hingusele läinud VW Golf III 1,8 66kw, Ford Galaxy 2,3 103 kw
Asukoht: Türi-Paide
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Peps7 »

joosep666 kirjutas:
Peps7 kirjutas:Muide, eomap-i praegused kaardi omanikud saavad oma kaarti tasuta uuendada kuni kaardi t?ieliku valmimiseni.
[Muudetud: 24-2-2009 Peps7]


Kuidas selline asi toimib? Ostsin aasta tagasi eomap-i ja nüüd võiks küll väheke värskemaks seda saada?
Kui sul on eomap-i kaart mälukaardil, siis külasta koos mälukaardiga mõnda eomapi esindust.
http://www.ally.ee

Vasta

Mine “Elektroonika”