Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Lugemata postitus Postitas R36 » 28 Nov 2011, 19:50

Sõber küsis mu käest ükskord kas oleks võimalik panna autole millel pole tehasest mitte kui midagi lisavarustuses peale kütusekulu kompuuter. Jäin mina talle vastuse võlgu, kuid ütlesin, et kindlasti kuidagi on.

Nii pöördungi siia küsimusega kas ehk on midagi leiutatud, millega seda stock-varustuse probleemi lahendada ;)
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

pppp
Veteran
Postitusi: 2245
Liitunud: 04 Juun 2004, 11:44
Telefon: viis kuus kuus üheksa O I null üks
Auto: T***a P***s+
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 66 korda
Tänatud: 16 korda

Re: Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Lugemata postitus Postitas pppp » 28 Nov 2011, 19:58

Mis autoga täpsemalt tegemist?

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3323
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 136 korda
Tänatud: 128 korda
Kontakt:

Re: Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Lugemata postitus Postitas HawkHill » 28 Nov 2011, 21:18

OBDII autodele on võimalik kasutada selles teemas nimetatud vidinaid:
http://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php? ... 54&t=72014" onclick="window.open(this.href);return false;

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7866
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Lugemata postitus Postitas R36 » 01 Dets 2011, 00:19

Tegemist on kyll Toyota-ga, aga mõtlen kas pole ehk mingit universaalset lahendust.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

Jurmola
Huviline
Postitusi: 1493
Liitunud: 05 Juun 2007, 23:05
Auto: Golf 2
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 26 korda
Kontakt:

Re: Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Lugemata postitus Postitas Jurmola » 01 Dets 2011, 08:39

Mõelnud ka seda Boral, et kas oleks võimalik selle nö ekraani keset näidikute plokki installida. Neid ekraane on küll saada ju, et vahetad kui pikslid läbi, kuid ilmselt tavalises plokis puudub palju asju. Aga kui vahetada plokk ära ja kui saab ka immo korda, on ka siis vaja mingeid lisaasju(juhtmeid)?

blade
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 22 Aug 2003, 15:54
Auto: Audi A7 3.0TFSI
Asukoht: Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Lugemata postitus Postitas blade » 01 Dets 2011, 21:03

Ainult seda displeid kahjuks vanade kellade sisse ei pane. Nende elektroonika on täiesti erinev. Aga VW puhul, kindlasti saab. A4'l kevadel vahetasin. Nüansse on seal päris palju, vähemalt audi puhul oli. Iga plokk ei sobi, oleneb aastakäigust jne jne. Mul oli see mudel millel immo oli veel eraldi plokis, seal oli asi sellega üsna lihtne. Juhtmeid oli küll mitmeid vaja vedada mootori ajust ja mujalt.

Peab teemaga kurssi viima end veidi. Passatile saab ka kindlasti installi teha. Kõige lihtsam oleks sama aastakäigu kompuutriga kellad aga palju huvitavam oleks ju B5.5 kellad juba :D VW ei tunne veel väga, ilmselt ei käi 99 aasta B5 kellad läbi can-busi, ja B5.5 juba can-busiga raudselt. Mis teeb selle asja juba väga keeruliseks.

Mis Toyotat puudutab siis ma arvan, et on olemas ka kompuutriga kellad sellele, kõige lihtsam leida sellised kellad ja need paigaldada. Aga seal ilmselt jamamist on, ei tunne toyota elektroonikat üldse.
Viimati muutis blade, 01 Dets 2011, 21:04, muudetud 1 kord kokku.

VeiksK
Huviline
Postitusi: 315
Liitunud: 13 Juul 2011, 20:59
Auto: VW Sharan, 1.9 TDI 81 kw
Asukoht: Võru
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Kütusekülu kompuuter autole millel seda pole

Lugemata postitus Postitas VeiksK » 01 Dets 2011, 21:25

lihtsam oleks osta vist selline auto, millel on see mõõtja peal. Üldiselt suht mõtetu vidin auto küljes, kuigi näitab enam vähem täpselt, ei kulutaks ma küll selle heaks sentigi, et seda peale panna :)
Aga eks igaüks ise teab, mida oma autole külge krutib, see pole minu asi. Minu autol on ta küljes ja pigem on ta tülinaks, sest kipud vägisi ökosõitu tegema... koguaeg vahid seda kulu. Teinekord on nii, et kui näidikut ei vaata, tuleb kulu isegi väiksem, kui ökosõitu üritades :D

Vasta

Mine “Elektroonika”