Xenoni asendamine halogeeniga?

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

thor
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Juun 2011, 18:20
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas thor » 03 Jaan 2012, 11:24

Tere.
Kuna originaalis paigaldatud xenonid valgustavad väga halvasti (mõlemad pirnid hiljuti vahetatud),tekkis küsimus et kas on võimalik neid asendada tavaliste tuledega? Autoks on Sharan 2003a.

Kasutaja avatar
siLc
Tunnustatud
Postitusi: 2054
Liitunud: 20 Juun 2010, 07:07
Auto: Passat B7 EcoFuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas siLc » 03 Jaan 2012, 13:07

Äkki tulede plastikklaasid tuhmunud ning luubid/reflektorid seest määrdunud?

Wizard
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 01 Mär 2005, 13:30
Auto: g4 variant `05
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas Wizard » 03 Jaan 2012, 14:10

On võimalik asendada aga tuled pead siis ära vahetama.
Br.

thor
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Juun 2011, 18:20
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas thor » 03 Jaan 2012, 14:49

Ei ,klaasid ja reflektorid on OK. Tulede vahetamine läheb ilmselt mõttetult kalliks... tuleb minna siis lihtsama vastupanu teed ja paigaldada lisatuled. :?

Wizard
Huviline
Postitusi: 1127
Liitunud: 01 Mär 2005, 13:30
Auto: g4 variant `05
Asukoht: Saaremaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas Wizard » 03 Jaan 2012, 14:55

äkki valesti reguleeritud / automaatne süsteem ei tööta
Br.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3323
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 128 korda
Kontakt:

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas HawkHill » 03 Jaan 2012, 16:57

Mingi legaalne halogeen ei saa küll ühelegi tehase xenonile valgustugevusega vastu. Seal peab olema viga reguleeringus või millegis muus.

[ Postitus tehtud Android'i kaudu ] Pilt

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas daff » 04 Jaan 2012, 16:13

thor kirjutas:Tulede vahetamine läheb ilmselt mõttetult kalliks...
Kui sa tulesid ei vaheta, siis tavapirniga sa xenonite jaoks mõeldud tulede korral sõidad nagu kotis. Mul sõber politsei virisemise pärast pani xenoni jaoks mõeldud luupidesse ajutiselt tavapirnid sisse ja tulemus oli, et teeservi veel hädapärast nägi, aga otse ette ei valgustanud üldse.

thor
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Juun 2011, 18:20
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas thor » 04 Jaan 2012, 16:57

No selge et lihtsalt luubi taha aretatud halogeen ei valgusta midagi. Lihtsalt seda tuld uurides tundus mulle et see xenoni "torn" koos luubiga on eraldi detail,mille saaks vahetada halogeeni reflektori vastu (nagu kõrval asuval kaugtulel). Aga uurin enne veel seda reguleerimist- ehk saab ka xenonid paremaks...

mihkel27
Huviline
Postitusi: 225
Liitunud: 01 Veebr 2010, 16:07
Asukoht:
Tänanud: 4 korda
Tänatud: 5 korda

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas mihkel27 » 04 Jaan 2012, 19:19

Ma ei saa aru, kui kõik reguleeringud ja asjad paigas on, siis mis põhjusel sa üldse eeldad, et halogeen peaks samas tules paremini näitama? Kuidagi täiesti loogikavastane see asi.
Diagnostika ja elektritööd. 56052094

thor
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Juun 2011, 18:20
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas thor » 05 Jaan 2012, 09:56

mihkel27 kirjutas:Ma ei saa aru, kui kõik reguleeringud ja asjad paigas on, siis mis põhjusel sa üldse eeldad, et halogeen peaks samas tules paremini näitama? Kuidagi täiesti loogikavastane see asi.
Ega ma seda nüüd ise ka nii väga siiralt ei usu et halogeen xenonist parem oleks. Asi lihtsalt selles et NII kehvade lähituledega autot ei ole ma varem kohanud...ja kõik varasemad autod on mul tõesti olnud halogeenidega- seega eeldan et viga ei ole mitte halvasti projekteeritud tules vaid xenonis? Ja kui nüüd algusesse tagasi jõuda -et kui oleks lihtne ja odav võimalus vahetada xenon halogeeniga- oleksin ma HAPPY ja süsimust asfaldilint mu sharani ees, kui me sukeldume talviselt pimedasse öösse, oleks taas nähtav... :yes:

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 05 Jaan 2012, 10:25

Väga kummaline. Sest mul tuttaval ka sharan 2003 kui ei eksi. Tal ka xenon lähituled luubis minu teada.
Ning valgustavad ikka väga hästi. Samas ka sama aasta ford galaxy(sama mis sharan) millel tavaline halogeen pirn lähitulel ja kaugtulel valgustab samuti väga hästi. Kuigi pole luupi.
Et need tuled näitav ise juba niisama päris hästi.
Miks pirne vahetasid ning kas eelmised näitasid ka halvasti ?
Viimati muutis --keit--, 05 Jaan 2012, 10:25, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3323
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 128 korda
Kontakt:

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas HawkHill » 05 Jaan 2012, 10:30

thor kirjutas:
mihkel27 kirjutas:Ma ei saa aru, kui kõik reguleeringud ja asjad paigas on, siis mis põhjusel sa üldse eeldad, et halogeen peaks samas tules paremini näitama? Kuidagi täiesti loogikavastane see asi.
Ega ma seda nüüd ise ka nii väga siiralt ei usu et halogeen xenonist parem oleks. Asi lihtsalt selles et NII kehvade lähituledega autot ei ole ma varem kohanud...ja kõik varasemad autod on mul tõesti olnud halogeenidega- seega eeldan et viga ei ole mitte halvasti projekteeritud tules vaid xenonis? Ja kui nüüd algusesse tagasi jõuda -et kui oleks lihtne ja odav võimalus vahetada xenon halogeeniga- oleksin ma HAPPY ja süsimust asfaldilint mu sharani ees, kui me sukeldume talviselt pimedasse öösse, oleks taas nähtav... :yes:
Loodetavasti sa ei tähtsusta üle sõna EES. Xenon annabki just korraliku nähtavuse vastavalt reguleeringule, mitte ei valgusta auto nina ette petlikult eredat laiku, millest pole tegelikult 90 km/h liikudes mingit kasu. Üldiselt ma pole senini veel kuulnud, et keegi tahaks xenoni asendada halogeeniga. Pigem on ikka vastupidi. Mul Passatil ka xenonid ees ja vahe nähtavuses on ikka tohutu võrreldes halogeeniga.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas dellu » 05 Jaan 2012, 10:54

Ma käisin ka Saksamaalt meie maale ühte B5.5 Passatit toomas ja tõesti väga head on need Xenonid. ma ei tea kas tal on keerav pirn nagu Touaregil, aga täistuled olid ka väga head ja enamus hakkas ikka juba kaugelt juba vilgutama, et võta tuled maha :D. Küsiks ka jah, et mis pirnid. Õigemini mis temperatuuriga panid, kui mingi 6000+ siis ei imestagi, et valgutus pole kõige parem. Pigem ikka vaadata 4300 poole.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

thor
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Juun 2011, 18:20
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas thor » 05 Jaan 2012, 13:31

Tänud arvamuste ja soovituste eest. Lasen need pirnid ja tulede reguleerimise mõnel spetsialistil üle vaadata... :love:

4ratast
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 27 Juun 2006, 14:41
Auto: BMW i4 M50
Asukoht: Tartu
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 26 korda
Kontakt:

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas 4ratast » 05 Jaan 2012, 13:38

thor kirjutas:Tänud arvamuste ja soovituste eest. Lasen need pirnid ja tulede reguleerimise mõnel spetsialistil üle vaadata... :love:
Ei saa mainimata jätta, et ühtegi teemat vist pole siin veel lõpetatud südamekesega :mrgreen:
▇ ▅ █ ▅ ▇ ▂ ▃ ▁ ▁ ▅ ▃ ▅ ▅ ▄

thor
Huviline
Postitusi: 9
Liitunud: 12 Juun 2011, 18:20
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas thor » 05 Jaan 2012, 16:29

:oops:

spinner
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 05 Mär 2003, 23:53
Auto: Sharan 1.9TDI 96KW 2003
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas spinner » 12 Veebr 2015, 21:36

Küll vana teema, aga... Sai siis ka soetatud 2003 Sharan. Lähituled xenonid ja tegelikult on sama mure, kui teema algatajalgi.
Huvipärast küsin, et kas reguleerimine aitas?
Turbos make torque and torque makes fun

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3323
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 128 korda
Kontakt:

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas HawkHill » 13 Veebr 2015, 00:48

spinner kirjutas:Küll vana teema, aga... Sai siis ka soetatud 2003 Sharan. Lähituled xenonid ja tegelikult on sama mure, kui teema algatajalgi.
Huvipärast küsin, et kas reguleerimine aitas?
Soovitan veenduda järgnevates asjades:
1. Tulede klaas on läbipaistev ja suurema valgust murdva uduta klaasi sisepinnal.
2. Tuledes on xenon pirn valgustemperatuuriga 4300K (või max kuni 5000K) ja pirn ei ole igivana ehk "väsinud" (tunnusena tule lillakas valgus)
3. Kui xenon tuledel on automaatne kõrgusregulaator (2003 aastal ilmselt juba oli), siis tulede sisselülitamisel liigub tuledega vastu seina valgustava auto mõlema esilaterna valgusvihk visuaalsel vaatlusel silmnähtavalt alt ülesse asendisse.
4. Arvutiga tulemooduli testimisel ei esine ühtegi veakoodi, mis räägiks automaatse reguleeringu vigadest.
5. Tulede mehaaniline eelseadistus on õige - saab kontrollida kasvõi ülevaatuspunktis või remonditöökojas.

Kui kõik eelnev on OK, siis näitavad xenonid tunduvalt paremini, kui seda suudab ükski halogeen kunagi teha.
Viimati muutis HawkHill, 13 Veebr 2015, 00:59, muudetud 3 korda kokku.
Põhjus: .

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas Laur » 13 Veebr 2015, 10:48

Luubid, mustad, reflektorid mustad või põlenud. Kõrguse andur katki ja tuled näitavad ninaette
Olen proovinud korra audil luupe ja reflektoreid puhastada, parem sai aga uus tuli on oluliselt parem.
Viimati muutis Laur, 13 Veebr 2015, 10:56, muudetud 1 kord kokku.
M.O.T.T

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas h6bekuul » 13 Veebr 2015, 11:02

Miks nii raske uskuda, et kehva xenooni pole olemas? Näinud neid küll erinevatel mudelitel. Siia kah kirjutanud. Hallogeenil on 1 hea eelis, mida ma ei propageeriks siin ;)

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 13 Veebr 2015, 11:31

h6bekuul kirjutas:Miks nii raske uskuda, et kehva xenooni pole olemas? Näinud neid küll erinevatel mudelitel. Siia kah kirjutanud. Hallogeenil on 1 hea eelis, mida ma ei propageeriks siin ;)

On olemas kehvad xenonid. Täiesti nõus. Eriti just suvalised hiinakad.
Kuid kui võtta auto mida toodeti nii xenoniga kui ka halogeeniga, siis ma ei tahaks uskuda, et halogeen tuli paremini näitab. Siiani vähemalt ise pole sellist juhust olnud.
Muidugi kui võrrelda uusi tulesi. Mitte tuhmund, katkiseid vms klaase, pirne, luupe jne.
Mõlemad kaotavad kokkuvõttes oma jõudlust. Ainuke suur vahe on see, et korralik halogeen pirn on kordades odavam kui korralik xenon pirn.
Ning teiseks, halogeen annab 100% oma valgustugevusest hetkega. Xenonil aga võtab süttimine aega.

Kasutaja avatar
siLc
Tunnustatud
Postitusi: 2054
Liitunud: 20 Juun 2010, 07:07
Auto: Passat B7 EcoFuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 166 korda

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas siLc » 13 Veebr 2015, 12:02

--keit-- kirjutas:Kuid kui võtta auto mida toodeti nii xenoniga kui ka halogeeniga, siis ma ei tahaks uskuda, et halogeen tuli paremini näitab. Siiani vähemalt ise pole sellist juhust olnud.
Audi A6 C6 olevat üks selline, kus Audiclubis räägivad xenonite vahetusest halogeenide vastu.

urmet25
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 06 Sept 2012, 18:12
Telefon: 56243147
Auto: Passat 2002 2.5TDI 4motion
Asukoht: Kohila-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas urmet25 » 13 Veebr 2015, 12:32

HawkHill kirjutas: 2. Tuledes on xenon pirn valgustemperatuuriga 4300K (või max kuni 5000K) ja pirn ei ole igivana ehk "väsinud" (tunnusena tule lillakas valgus)
valgustemperatuuri saab kontrollida kuidas?
endal on 2002 passat ja xenonid valgustavad väga halvasti. Naise autol halogeenid ja valgustavad tunduvalt paremini.

Ehk siis pildid ka
töötav xenon - " onclick="window.open(this.href);return false;
mitte töötav xenon - " onclick="window.open(this.href);return false;

Xenonid hakkavad läbi minema?

h6bekuul
Huviline
Postitusi: 306
Liitunud: 04 Okt 2006, 14:24
Auto: [
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas h6bekuul » 13 Veebr 2015, 13:13

siLc kirjutas:
--keit-- kirjutas:Kuid kui võtta auto mida toodeti nii xenoniga kui ka halogeeniga, siis ma ei tahaks uskuda, et halogeen tuli paremini näitab. Siiani vähemalt ise pole sellist juhust olnud.
Audi A6 C6 olevat üks selline, kus Audiclubis räägivad xenonite vahetusest halogeenide vastu.

Just! Omal nahal kahjuks ära kogetud kunagi.

Kasutaja avatar
--keit--
Huviline
Postitusi: 3244
Liitunud: 01 Juul 2008, 06:43
Asukoht: Eesti
Tänanud: 3 korda
Tänatud: 0

Re: Xenoni asendamine halogeeniga?

Lugemata postitus Postitas --keit-- » 13 Veebr 2015, 14:22

h6bekuul kirjutas:
siLc kirjutas:
--keit-- kirjutas:Kuid kui võtta auto mida toodeti nii xenoniga kui ka halogeeniga, siis ma ei tahaks uskuda, et halogeen tuli paremini näitab. Siiani vähemalt ise pole sellist juhust olnud.
Audi A6 C6 olevat üks selline, kus Audiclubis räägivad xenonite vahetusest halogeenide vastu.

Just! Omal nahal kahjuks ära kogetud kunagi.

OKei, uus info minu jaoks.
Ise liikusin üleelmisel talvel nädalakese sellise autoga(S6, aasta oli vist 2007). Olin meeldivalt üllatunud, et nii hea valgustatus.
Rääkimata muudest asjadest millest ma vaimustuses olin selle auto puhul :D

Vasta

Mine “Elektroonika”