Kõlarite ühendamine

Kõik auto audio, video/multimeediaga seoses.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
addinol
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Juun 2012, 19:05
Asukoht:

Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas addinol »

Tervist, tahaks küsida nõu kuidas oleks parem ühendada kõlareid. Lisan väikse joonistuse, kuidas kõik olema läheb. Kuid ei tea millised parem kõlarid oleks ühendada heli-võimendajaga, aga millised lihtsalt makkiga ? Autoks on golf 3 (96a 4-ukseline hatchback).

Pilt

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas fatedog »

Üldiselt ühendatakse võim makiga ja võimendist veetakse kõlarijuhtmed kõlaritesse !

addinol
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Juun 2012, 19:05
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas addinol »

Ma eriti ei jaga sellest asjast midagi. Oleks tänulik kui seletaks keegi mulle rohkem sellest asjast. Sest mul võimendi ainult 2 channelit, sellest ma saan aru et ainult 2 välja minevat + ja - juhet. Või siis parem osta 4 chaneliga ?

Beluuga
Huviline
Postitusi: 212
Liitunud: 28 Aug 2012, 10:40
Telefon: 58383262
Auto: Golf 4 2001 2,0 85 kw manuaal
Asukoht: Tallinn

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas Beluuga »

4x 50 makk juba annab sulle väikse vihje, et saad juhtida ainult auto 4 nurka (esimesed premad ühendad kokku,esimesed vasakud kokku ja tagumistega sama lugu), ja võimu juhtimine peaks eraldi olema. Võimu vajadust ma isegi ei näe. Võimu krudid siis juurde kui omale mingi wooferi sinna pagassi paned.
Viimati muutis Beluuga, 10 Sept 2013, 15:45, muudetud 1 kord kokku.

fatedog
Huviline
Postitusi: 787
Liitunud: 01 Aug 2011, 02:00
Auto: Škoda Octavia VRS
Asukoht: Maakeral

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas fatedog »

Võimu ei pea panema ainult selleks,et bassikasti sisse panna.
Ja kui võimu paned siis juba jah 4 väljundiga,niiet ikka kõik kõlarid järgi ühendad.
Siis on asjal jumet ka.
Kõik sõltub sellest mis tulemust sa tahad.
Viimati muutis fatedog, 10 Sept 2013, 16:20, muudetud 1 kord kokku.

addinol
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Juun 2012, 19:05
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas addinol »

Ma kahtlen et kui makki pealt ühendan siis ovaalidele jääb võimsust puudu. Sest 4x50w pole palju.. Aga kvaliteete ja heli tahaks rohkem :)) Kuidas 4 väljundiga kõik kõlarid ära ühendada ? 4 ühelpool asuvad ja 4 teisel pool asuvad kõlarid kõik võimendiga ära ühendada ? Ja veel küsimus vb ees need väikesed 10cm saaks makki pealt ühendada, sest ma ei usu et nendel väikestel oleks võimendajat vaja järgi. Ja kuidas siis need 4 kanalit ära jagada ?

Võtaks 4 kanaliga võimendi - Ühendaks sinise makkiga. Rohelise ja punase paneks kokku ja ühendaks ühe kanaliga. Ja ovaalid ühendaks eraldi teise kanaliga. Mõlemal pool sama. Kas mõtlen õigesti ?
Viimati muutis addinol, 10 Sept 2013, 16:28, muudetud 1 kord kokku.

tegija99
Huviline
Postitusi: 950
Liitunud: 11 Jaan 2011, 14:19
Telefon: 56340146
Auto: Vw Passat 2.8
Asukoht: Antsla
Kontakt:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas tegija99 »

mul endal oli nii ,et esimesed väiksed olid maki taga ja ülejäänud neli oli kahekanalise võimu taga ehk siis kaks kõlli ühe kanali all ja ei selline asi võimule midagi.
Kahe pedaaliga on jalgratas,kiirel autol on manuaalkast!

acidmaze
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 03 Sept 2013, 18:42
Auto: golf 3 1,8 55kw
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas acidmaze »

Saan aru et ovaalid sul taga. Kõige õigem ja efektiivsem on kui auto originaal kõlarid mis uste sees need otse makist ja ovaalid ainult läbi võimendi. Ise võtan oma autol ka selle töö järgmine nädal ette.

addinol
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 24 Juun 2012, 19:05
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas addinol »

Miks see kõige efektiivsem on ? Loogiliselt mõeldes ikka on võimsam ju kui rohkem võimu taha panna

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas Mazz »

Sai omal ajal Jettasse pandud ette miskised võimsamad kõllid ja taha ovaalid. 4x50 JVC makk. Täis tambiga sai kuulata mingi pool tundi, siis kuumenes üle. Et ikka võimu vahele vaja.

acidmaze
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 03 Sept 2013, 18:42
Auto: golf 3 1,8 55kw
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas acidmaze »

Võimsam on muidugi kui rohkem võimu taha panna aga rohke võimu jaoks on võimsamaid kõlareid ka vaja.. need uste sees on nii lahjad kõlarid et otse makist neile piisab.. võimu taha panemine ukse sisestele oleks sama hea kui yritaks 0,5 liitrisesse pudelisse 2 liitrit vett ära mahutada :-D et koormad neid kõlareid ja lisa effekt eba kvaliteetsem heli.. aga ovaalid on juba teine asi. Mul endal makk annab 40 watti aga ovaalid on mul 350 watti niiet neile oleks kyll võimu vaja vahele. Kui taga ovaalid mürtsuvad ja esimesed kõlarid puhast heli annavad siis on panem effekt kui see et ovaalid mürtsuvad ja teised kõlarid plärisevad.
Loodan et arusaadav jutt :-D

Laur
Huviline
Postitusi: 993
Liitunud: 06 Mai 2011, 08:52
Auto: Mercedes E350CDI 4Matic
Asukoht: Vasalemma
Tänanud: 1 kord

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas Laur »

Kui tõesti heaks tahad saada tuleb kogu süsteem vahetada. Targem oleks kõik kõlarid võimendi järgi, siis kasvab volüümi keerates võimsus ühtlaselt kõigis kõlarites.
Makist 4x50W on reklaam, mida ei tohiks väga tõepähe võtta.
M.O.T.T

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas Mazz »

acidmaze kirjutas:Võimsam on muidugi kui rohkem võimu taha panna aga rohke võimu jaoks on võimsamaid kõlareid ka vaja.. need uste sees on nii lahjad kõlarid et otse makist neile piisab.. võimu taha panemine ukse sisestele oleks sama hea kui yritaks 0,5 liitrisesse pudelisse 2 liitrit vett ära mahutada :-D et koormad neid kõlareid ja lisa effekt eba kvaliteetsem heli.. aga ovaalid on juba teine asi. Mul endal makk annab 40 watti aga ovaalid on mul 350 watti niiet neile oleks kyll võimu vaja vahele. Kui taga ovaalid mürtsuvad ja esimesed kõlarid puhast heli annavad siis on panem effekt kui see et ovaalid mürtsuvad ja teised kõlarid plärisevad.
Loodan et arusaadav jutt :-D
Ehk Sul on siis taga ovaalid ilma võimuta 40w maki taga ?

199
Huviline
Postitusi: 46
Liitunud: 21 Sept 2007, 19:22
Auto: G3
Asukoht: Viljandi

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas 199 »

yks kirjutas: Makist 4x50W on reklaam, mida ei tohiks väga tõepähe võtta.
lõpuks suudeti lõpetada se 4x jutt. reaalselt 4x8w rms mis makist tuleb. 4 kanaliga võimendi + tviitritele (armatuuri kõlaritele) filtrid vahele.

acidmaze
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 03 Sept 2013, 18:42
Auto: golf 3 1,8 55kw
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas acidmaze »

Mazz kirjutas:
acidmaze kirjutas:Võimsam on muidugi kui rohkem võimu taha panna aga rohke võimu jaoks on võimsamaid kõlareid ka vaja.. need uste sees on nii lahjad kõlarid et otse makist neile piisab.. võimu taha panemine ukse sisestele oleks sama hea kui yritaks 0,5 liitrisesse pudelisse 2 liitrit vett ära mahutada :-D et koormad neid kõlareid ja lisa effekt eba kvaliteetsem heli.. aga ovaalid on juba teine asi. Mul endal makk annab 40 watti aga ovaalid on mul 350 watti niiet neile oleks kyll võimu vaja vahele. Kui taga ovaalid mürtsuvad ja esimesed kõlarid puhast heli annavad siis on panem effekt kui see et ovaalid mürtsuvad ja teised kõlarid plärisevad.
Loodan et arusaadav jutt :-D
Ehk Sul on siis taga ovaalid ilma võimuta 40w maki taga ?
Mul jh olid 350 ovaalid otse 40w maki taga. Sain imeodavalt yhe 2*100 vatise kasutatud võimendi ja panin ovaalide vahele eile.. juhtmed vahetasin ka välja mis eelmise omaniku poolt pandud. Ja nyyd myrtub päris hästi. Tööautole ei hakka kallimt võimendit ostma.

Kasutaja avatar
Mazz
Huviline
Postitusi: 1396
Liitunud: 02 Dets 2008, 14:48
Auto: Skoda Octavia 1Z
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas Mazz »

Endalgi olnud. Aga kas makk ilma võimendita kuumaks ei läinud? Endal läks tulikuumaks ja siis jäi vait. Pool tundi vaikust ja sai jälle edasi kuulata. Aga kui normaalselt kuulasin, siis sellist jamamist polnud.

acidmaze
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 03 Sept 2013, 18:42
Auto: golf 3 1,8 55kw
Asukoht:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas acidmaze »

Kuumaks minemist tähele ei pannud aga heli oli väga nõrk niiet kui tahad et ovaalidest ikka asja ka oleks siis mingisugunegi võimendi vahele

overkill
Huviline
Postitusi: 352
Liitunud: 21 Mär 2006, 12:14
Telefon: 56677167
Skype: mtoomik
Auto: Golf Cabriolet, E39 530d
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kõlarite ühendamine

Lugemata postitus Postitas overkill »

Nende vahenditega, mis sul praegu on ei olegi nagu ühtegi head varianti välja pakkuda. Võid ju proovida nii, et esimesed on maki võimendatud väljundite taga, mis laseb sul balannssi timmida natuke taha, ehk siis esimeste 16,5cm, poole. Tagumised on paralleelselt võimu taga (eeldusel, et võim on mõeldud töötama 2 oomi peal).
See muidugi eeldab et makil on RCA väljund(id) olemas ja need ei ole bassikõlari jaoks filtreeritud.

Pilt

Nii sul tagumised kõlarid toodavad tugevamat heli, kui esimesed. Saad mingi helitugevuse jaoks gaini paika sättida, et hea oleks, kuid kui kõvemaks keerad, hakkab taga orkester esimesi üle mängima.
"Don't touch my monkey"

Vasta

Mine “Audio ja video”