Petturid Foorumis*

Teadaanded varastatud autodest ja muust ebaseaduslikust tegevusest.

Moderaator: etnies858

HrLow
Huviline
Postitusi: 756
Liitunud: 01 Apr 2010, 19:07
Auto: BMW 740iL
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas HrLow » 22 Nov 2012, 00:36

XPR: Minu vastu pole õnneks keegi sõna võtnud (pole põhjustki andnud), tõin vaid idee kuna siin hakkas juba mitme nädala jooksul teatud asjad silma...

Võin käe südamele panna ja niipalju kui ma üldse midagi interneti teel tellinud olen (kasvõi siit foorumist) siis ei ole petta saanud. 1 kindel asi mida ma alati olen soovinud on asjast konkreetne pilt.
Kes ei ole suutnud pilti teha ja ütleb iga kord: "kohe lähen teen" siis temaga on asi katki jäänud...

Ärge mind siduge otseselt selle teemaga kuna tekitasin siia vaid arutluse.

Peale RUF'i kirja lugemist laidan ka pigem selle "5 postituse" teema maha jah, aga mida mina ka tean.

RUF
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 02 Nov 2006, 13:19
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas RUF » 22 Nov 2012, 00:40

Samas ID kaardiga audentimine tundub mõistlik. Minupoolest võiks kõik foorumid olla pärisnimega, oleks vähem spämmi, kõvatamist ja hoiakski veidi seda petmist ohjes.
http://vimeo.com/gadgetsb
http://gadget.planet.ee/
https://www.facebook.com/ruwesaare

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5174
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 232 korda
Tänatud: 273 korda

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas tito » 22 Nov 2012, 07:23

RUF kirjutas:Samas ID kaardiga audentimine tundub mõistlik. Minupoolest võiks kõik foorumid olla pärisnimega, oleks vähem spämmi, kõvatamist ja hoiakski veidi seda petmist ohjes.
Mul pole ja ei tule id kaardi lugejat, minu pärast vesi peale ideele. Samas see newbide värk et peale 5 posti saaks usinasti müüma hakata on hea. kes enda kaupa realiseerida kiirelt ja odavalt tahab ,kasutab selleks mingeid muid keskkondi, a la osta, okidoki vms. Mina oleks küll sellise teema poolt kui see turvatunnet teistes tõstaks ,et päris lambi vend esimest posti müügiteemasse teha ei saaks!
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas dellu » 22 Nov 2012, 10:14

tito, millest selline hoiak, et ID kaart on mõttetus? Kuidas sa ülekandeid teed? Piir oli ju vist mingi 200 eurot äkki või veel vähem? või kasutatud PIN kalkulaatorit? See ju oluliselt tüütum vidin. Ma ei tea, mul on ID kaart aktiivses kasutuses ikka päris pikalt juba olnud, kui arvuti töös siis on kaart sees ka. Eluhea asi ikka, ei kujutaks küll ette, et mingi 4-5 panga koodikaartidelt koguaeg numbreid taga ajaks või samapalju PIN kalkulaatoreid kaasa tassiks. Lisaks igasugu keskkondadesse on võimalik sellega sisse logida. Oluliselt mugavam, paar sõpra ka varem ei kasutanud, aga nüüd on küll suured fännid ja enamus asju käib sellega.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
HawkHill
Foorumi ja kodulehe admin
Postitusi: 3323
Liitunud: 03 Mai 2009, 23:51
Telefon: 58043333
Auto: VW CC Sport Plus
Asukoht: Tallinn / Haapsalu
Tänanud: 135 korda
Tänatud: 128 korda
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas HawkHill » 22 Nov 2012, 10:59

Tegelikult pole ju raske enne kellegiga tehingutesse asumist lugeda kontrolliks mõned postitused läbi ja juhul kui postitusi pole siis tasub ettevaatlikum olla. Ja telefoni numbri või nime googlesse sisestamine peaks ka aitama pettureid tuvastada.
Kui OT-st rääkida siis kartus, põhimõe või kuidastahes seda nimetada, ID kaarti mitte kasutada, on küll täiesti mõttetu. Pigem juba mobiilist loobuda - see on privaatsusele kordades ohtlikum.
Ise ka ei kasuta ID kaarti. :-) Hoopis mobiil-ID on kõige mugavam.
Samast iga müügikuulutust ID-ga autentida oleks küll mõttetu.

RUF
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 02 Nov 2006, 13:19
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas RUF » 22 Nov 2012, 11:56

Pidasin kasutaja audentimist silmas. Igat müügipostitust oleks jah veidi tüütum audentida. Tito, sinust saan ma siis nii aru, et parem ei ostakski midagi või kui ostaks, siis ostaksid seda oma sõpradelt? :lol: Seda saad läbi msni, skype, telefoni või üldse näost näkku kohtudes ka teha. On tohutult turvaline ka veel... Kaob foorumi mõte üldse ära, kui turg muutub ainult "siseturuks". Hakkate siin Ansipi poliitikat ajama jah? :lol:
Viimati muutis RUF, 22 Nov 2012, 11:56, muudetud 1 kord kokku.
http://vimeo.com/gadgetsb
http://gadget.planet.ee/
https://www.facebook.com/ruwesaare

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 99 korda
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 22 Nov 2012, 12:14

Olen nõus, et miinimum postituste teema on mõttetu. Endal on olnud juhuseid, kus on vaja olnud just ainult müügi eesmärgil Volvo, Nissani või mis iganes foorumisse kasutaja teha ja ainuke juhus oligi Audiklubis, kus nõuti minu mäletamist mööda mingit perioodi, et a la pidid olema 1-2 kuud kasutaja või siis tegema teatud arvu postitusi. Tookord jäigi sinna kuulutus panemata.

Samal ajal olen nõus, et autentimise teema võiks olla, kas siis ID-kaardi, mobiil-ID või mõne pangalingi kaudu(neile kes oma elu raskeks tahavad teha).

Müügiteemade õigus anda ainult end tuvastanud kasutajatele. Teistele ainult postitusõigus muudes foorumites.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5174
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 232 korda
Tänatud: 273 korda

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas tito » 22 Nov 2012, 12:56

RUF kirjutas:Pidasin kasutaja audentimist silmas. Igat müügipostitust oleks jah veidi tüütum audentida. Tito, sinust saan ma siis nii aru, et parem ei ostakski midagi või kui ostaks, siis ostaksid seda oma sõpradelt? :lol: Seda saad läbi msni, skype, telefoni või üldse näost näkku kohtudes ka teha. On tohutult turvaline ka veel... Kaob foorumi mõte üldse ära, kui turg muutub ainult "siseturuks". Hakkate siin Ansipi poliitikat ajama jah? :lol:
No igal pool tonti näha on ka nagu haige, eks olen ostnud ka võõrastelt!
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

xpr
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Juul 2006, 09:22
Auto: Passat B8.5
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 0

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas xpr » 22 Nov 2012, 13:15

Ei pea iga kuultust ID kaardiga audentima. Kasutaja konto lihtsalt seotud ID kaardiga ... selle puudumisel ei ole võimalik lihtsalt postitada osades teemades. Aga ei näe ka sellel asjal mõtet.
Praegu toimiv asi foorumis ju. Kui ikka ise loll siis saad ka petta :)

EDIT:
Vanasõna isegi selle kohta: "Loll saab kirikus ka peksa"
Viimati muutis xpr, 22 Nov 2012, 13:16, muudetud 2 korda kokku.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 99 korda
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 22 Nov 2012, 13:22

Pidasingi silmas kasutaja autentimist ja ilma autentimata on lihtsalt teatud foorumites postitamine keelatud. Üldiselt süsteem toimib, kui viimasel ajal on näha üha enam "spämmi", mis pidevalt esile kerkib ja muudab asjalikud teemad kohati mõttetuks mölaks.Ühesõnaga ootaks moderaatoritelt suuremat aktiivsust. Muidugi ei tohi pilli lõhki ajada, aga mõningane kontroll/puhastus oleks vajalik.
Viimati muutis KuldarA, 22 Nov 2012, 13:23, muudetud 1 kord kokku.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

wolkar3
Huviline
Postitusi: 732
Liitunud: 30 Sept 2003, 21:48
Auto: VW Passat 2.0, Highline 2001, bensiin, 85 KW
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas wolkar3 » 22 Nov 2012, 13:26

Tehke endale kasvõi excelis/wordis lihtlabane fail kõiksugu andmetega nö petturitest.
Ei pea ju 2x ühe reha otsa astuma..

Kasutaja avatar
Mattias
EVWK juhatus
Postitusi: 687
Liitunud: 17 Okt 2007, 08:49
Auto: G3 1.8T,Passat B5.5 1.9TDI
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 52 korda
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas Mattias » 22 Nov 2012, 14:05

Üldiselt on elus ikkagi nii, et eelkõige tuleb ise oma heaolu eest seista.Loomulikult on tervitatav, et on mingi koht olemas, kus hoiatusi ühes kohas hoitakse, aga minu soovitus on siiski selline, et lihtlabane Google otsing tehingu teise poole kohta annab vastuseid,kui tegemist on juba mitmekordse "komistajaga".
Pigem suhtuge igasugusesse äri ajamisse väikese ettevaatlikkusega ja võimalusega, et asi võib hapuks minna ning seetõttu sobivad siia tuntud hinnavaatluse foorumist võetud soovitused turvaliseks äriajamiseks :
  • * Tee internetiotsing tehingu teise poole kohta.Lihtne kodanikunime googledamine võib anda olulist infot.
    * Kasvõi üks negatiivne kommentaar kasutajaprofiilis on juba hoiatus, sest oma reputatsiooni hoidev inimene üritab alati sellest negatiivist lahti saada, lahendades olukorda kas või endale teatud materiaalset kahju tekitades.
    * Eelistada põhimõtet "sularaha asja vastu". Saatmine ja ette/järelmaks on kurjast ja tulevad kõne alla vaid usaldusväärsete partnerite puhul.
    * Kui peab siiski ettemaksu tegema, siis hajutada riski, makstes pool ette ja teine pool pärast kauba kättesaamist. Kui teine pool sellega nõus ei ole, on see kahtlane !
    * Eelnevalt leppida alati kokku kõigis tingimustes: kauba seisukord, komplektsus, kes maksab saatekulu jne.
    * Garantii!! olgu alati olla, kas või mõned päevad suusõnaliselt. Kui garantiid ei anta üldse, siis tasub kaaluda asja ostu.
    * Eute kasutajatega äri ajamisel olla eriti ettevaatlik.
    * ja veelkord: uute kasutajatega äri ajamisel olla eriti ettevaatlik.
Maailmas on ka palju ausaid ja häid inimesi, aga tõega - kunagi ei või teada, kes see teine tehingupool olla võib, kui jutt käib esimesest-teisest diilist.

>> Minu soovitus oleks,et kui teha mingi petturite teema,siis võiks see olla SR.org foorumile sarnaselt lukus teema, kuhu postitab mode talle saadetud konkreetseid fakte ja olukorra kirjeldust sisaldava jutu.
Viimati muutis Mattias, 22 Nov 2012, 14:07, muudetud 1 kord kokku.
G3 1.8T teema | Disain ja muud tegemised: UnitedDesign&Code | Ühel õigel autohuvilisel on pool autot koguaeg toas.

Tanel
Veteran
Postitusi: 896
Liitunud: 19 Dets 2008, 19:47
Telefon: 56902793
Auto: '88 JETTA
Asukoht: Hellfield
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Petturid Foorumis*

Lugemata postitus Postitas Tanel » 22 Nov 2012, 16:12

Kõige parem on käest-kätte osta. Smartposti või muu sellisega saates mina üle 10 € maksvat kaupa vist polegi foorumi kaudu ostnud. Abivalmis klubikaaslasi on meil üle Eesti ja nii olen ma kauba saanud Saaremaalt või Tartust või kus iganes, seejuures samamoodi käest-kätte, lihtsalt ise pole kohal olnud. See muidugi eeldab mingil määral eeltööd tutvuste loomisel, aga kui üritustel käia jne, siis neid ikka tekib... ja siis saab juba kaupa ka tundmatute käest osta :D

Ja muidugi võite müüjalt ka paluda seda, et saadab kauba enne teile ja kui asi õige/korras, siis kannate raha üle (ma olen korra nii teinud, müüjana). Sedapidi esineb petmist ka ilmselgelt vähem, kuna raha tahetakse rohkem, mitte mingit golfi roolivõimupumpa või mõnda juhet :D
"kunagi arvasin et Rako normulks vend a nüüd tuleb välja et selline lamelli enn et ohohohohhhoooo." -tito

Vasta

Mine “Seadusega pahuksis”