Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Teadaanded varastatud autodest ja muust ebaseaduslikust tegevusest.

Moderaator: etnies858

priidu6
Huviline
Postitusi: 691
Liitunud: 27 Okt 2012, 21:09
Auto: Golf III 1.6 / Golf IV 1.9
Asukoht: Tallinn/Tartu
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas priidu6 » 11 Veebr 2013, 20:01

... ja nendest ülbitsejatest rääkides - alles hiljuti Tallinnas Õismäe kandis tahtis üks uuem BMW minust samasuunalisel kõrvalreal mööduda, kuid üsna minu lähedal oli tema reas teine auto... mööda ta igatahes ei saanud vaid pidi üsna järsult pidurdama... lõpuks, kui sai, siis üks hallipäine vanamees keris akna alla ja näitas mulle rusikat :lol: täiesti lõpp ikka. Saan aru, et mõni noor rullnokk, aga soliidses eas vanahärral sellised kombed. Kergelt meenutab juba neid Youtube videosid Venemaa liiklusest, kus Bemmid sõeluvad igalpool.
Aga jah, Tallinnas sõites on igal teisel BMW ja kõik nii väge täis... mitte mingit viisakust. Ainult üks tõmblemine käib.
Viimati muutis priidu6, 11 Veebr 2013, 21:42, muudetud 2 korda kokku.

Tõnujellow
Uustulnuk
Postitusi: 1
Liitunud: 08 Mai 2013, 08:23
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Tõnujellow » 08 Mai 2013, 08:29

Tere, seoses selle parkimise teemaga on ka minul üks huvitav lugu. Nimelt on Põhja-Eesti Regionaalhaigla juures parkimist korraldav City Park ja mitmeid erinevaid parkimistsoone, üks on seal teeääres lihtsalt, siis see erakorralise meditsiiniosakonna parkla jne. Mina nimel parkisin sinna erakorralise parkla kõrvale, kus on Citypark 22 tsoon, panin isegi mobiiliga parkima auto, olen seal korduvalt parkinud, seal on ühel pool personal ja teisel pool tundus nagu tavaparkla, kuid nüüd sain 35 eurot trahvi, sest selgituseks on pandud, et seal on vaja eriluba parkimiseks, mis on suhteliselt arusaamatu, milleks see mobiilne parkimine siis CP22 ja isegi tõkkeid ees pole. Ei tegi kuidas peaksin edasi käituma, maksma trahvi, vaatamata sellele, et maksin mobiilselt parkimise?


Tervitades,

Tõnu

Kasutaja avatar
Igor
Veteran
Postitusi: 2109
Liitunud: 08 Nov 2005, 10:49
Asukoht: Eesti/Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 15 korda

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Igor » 08 Mai 2013, 15:25

Ma olen ka kusagil kirjutanud, soovitan maksta ära. Miks nii?
Maksad ära siis vaidle - kui kohtu case saab kaotatud, siis maksad ka 35eur + viivis (kohtu case kuludest rääkimata). Nii vaidles üks mu sõbranna ja lõpus 20 eurosest trahvist 6 kuu jooksul tuli miskit 600-650 ei mäleta täpselt.

Kui maksad ära ja võidad - saad need samad 35 eur tagasi - kui ei maksa ja kaotad...ise mõistad.
Daodejing §70-71
http://vw-life.lv/

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 08 Mai 2013, 16:15

Cato kirjutas:
dellu kirjutas:Vargad jäävad varasteks ütleks selle kohta. Poest ka võtad asju maksmata, sest kui sul kiired jalad ei saa ju nad sinu andmeid teada?
Pole ma varas, ega mingi pehmeke ka mitte, et igale küsijale automaatse pappi käepeale viskan(või et passin autos, kui mõni ülbik mind kinni parkinud).
Arvestades teemaalgataja situatsiooni, ei tunneks mingitki süümepiina sellise jama mittemaksmisel. Eriti olukorras, kui pappi vähe, milleks nuumata neid parklaid? Mida nad üldse sinu heaks teinud on? Et niiväga kaitsed neid.

See on ikka ulmeline suhtumine... Nad on teinud Sulle nii palju, et on võimaldanud parkimise koha kesklinnas või kus iganes Sa parkida tahad. Ma küll ei tea, kus Sa töötad, aga mis siis oleks kui Sinu tööandja poolt pakutava toote või teenuse ostjad arvavad sama, et mis ta neile teinud on, et nemad selle toote või teenuse eest maskma peavad?

Dellu tõi väga hea näite koduõuel parkimise kohta. Minu arust võiksid kõik need, kes siin suure suuga takka kiidavad seda "tasuta" parkimist, oma kodu aadressi panna. Ma heameelega pargiks maal, mille omanik seda nõus tasuta jagama.

Kui parkimise eest maksmiseks raha pole siis käi jala või registreeri ennast Tallinnlaseks ja sõida tasuta bussiga, aga selline "tasuta" parkimine on antud ettevõtte teenuse varastamine. Muidugi on erijuhte, kus tekib vaidluskohti kas on tasuline või mitte, kuid selle jaoks ongi vaidlustuse esitamisvõimalus. Mis puutub näiteks PERHi, Keskhaiglat jms, siis need asuvad keset tihedalt asustatud elurajooni, mille elanikud vastasel korral pargiksid need kohad täis ja patsiendid peaks parkima kaugele ja see on mõnel juhul ilmselt lausa eluohtlik.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Pealik
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 26 Okt 2006, 16:45
Auto: Audi Allroad BiT 2014, Skoda Octavia RS 2009, MB 300CE 1988
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Pealik » 19 Juun 2013, 09:57

Olin nädal aega komandeeringus ja koju jõudes avastasin, et minu maja ees olev parkla ka vahepeal "eraparklaks" muutunud ja parkimine ainult vastasmaja lubadega. Teenust pakub Parkit, ikka see leppetrahvi teema.
Kas erafirmad endiselt ei saa auto omaniku andmeid, kui ise midagi vaidlustama ei hakka?
Sama moodi võin ju oma autole panna sildi, et minu autot pildistades on sõlmitud minuga leping ja mul on õigus nõuda leppetrahvi.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 19 Juun 2013, 10:59

Pealik kirjutas:Olin nädal aega komandeeringus ja koju jõudes avastasin, et minu maja ees olev parkla ka vahepeal "eraparklaks" muutunud ja parkimine ainult vastasmaja lubadega. Teenust pakub Parkit, ikka see leppetrahvi teema.
Kas erafirmad endiselt ei saa auto omaniku andmeid, kui ise midagi vaidlustama ei hakka?
Sama moodi võin ju oma autole panna sildi, et minu autot pildistades on sõlmitud minuga leping ja mul on õigus nõuda leppetrahvi.

Parem mine hangi see luba ja lase see trahv tühistada.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Pealik
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 26 Okt 2006, 16:45
Auto: Audi Allroad BiT 2014, Skoda Octavia RS 2009, MB 300CE 1988
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Pealik » 19 Juun 2013, 11:15

Ei ma ei saanud trahvi. Lihtsalt huvitab.
Kunagi ammu sain citypargi trahvi. Mina ei reageerinud, ähvardati inkassoga, siia maani vaikus.
hardrock14 kirjutas:Parem mine hangi see luba ja lase see trahv tühistada.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 19 Juun 2013, 11:47

Sinu eramaja esine on kellegi poolt parklaks tehtud :D?
Sa pigem tahtsid äkki öelda, et sinu korteri esise on ühistu eraparklaks teinud? Sellisel juhul tõesti nagu soovitati, võta see luba sealt siis, milleks lolli mängida. Täna võib naljakas olla küll, aga kui näiteks kuu aja pärast saavad mingi valemiga erafirmad juurdepääsu andmetele, mis sa arvad et neid nõudeid siis välja ei saadeta? Seda enam, et kui sind juba inkassoga ähvardati on neil ju sinu andmed olemas? Ükspäev lihtsalt poes avastad, et konto on arestitud ja kõik.
Kui sa oled maja elanik peaksid ju selle loa saama, kui üürnik, siis vast omaniku kaudu ka. Eks kortermajal on järelikult probleeme naabritega, kes sinna oma autosid pargivad. Arvatavasti on selles ka ühistu koosolekul juttu olnud, lambist see ju ei teki sinna.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Pealik
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 26 Okt 2006, 16:45
Auto: Audi Allroad BiT 2014, Skoda Octavia RS 2009, MB 300CE 1988
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Pealik » 19 Juun 2013, 12:29

Korter majaga ikka tegu. Ammustest aegadest nagu mäletan, et mitmed juristid on isegi avalikult öelnud, et sellise skeemiga määratud leppetrahvide tasumisel ei ole kohustust.
dellu kirjutas:Sinu eramaja esine on kellegi poolt parklaks tehtud :D?
Sa pigem tahtsid äkki öelda, et sinu korteri esise on ühistu eraparklaks teinud? Sellisel juhul tõesti nagu soovitati, võta see luba sealt siis, milleks lolli mängida. Täna võib naljakas olla küll, aga kui näiteks kuu aja pärast saavad mingi valemiga erafirmad juurdepääsu andmetele, mis sa arvad et neid nõudeid siis välja ei saadeta? Seda enam, et kui sind juba inkassoga ähvardati on neil ju sinu andmed olemas? Ükspäev lihtsalt poes avastad, et konto on arestitud ja kõik.
Kui sa oled maja elanik peaksid ju selle loa saama, kui üürnik, siis vast omaniku kaudu ka. Eks kortermajal on järelikult probleeme naabritega, kes sinna oma autosid pargivad. Arvatavasti on selles ka ühistu koosolekul juttu olnud, lambist see ju ei teki sinna.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 19 Juun 2013, 12:45

No sellest on siin teemas juba piisavalt juttu olnud, pole mõtet jälle teemat üles võtta ju. Ühesõnaga üks osa on seisukohal, et varas on varas (ka teisi inimese vara kasutamine selle eest maksmata, leppetrahv on tagajärg parkija "suhtumisele", on vargus) ja teised arvavad endiselt, et kõik on meil ühine ja peab saama kasutada. Kui su enda kortermaja seda haldab, siis milleks lolli mängida? Või oled juba varasemalt ühistuga tülis või võlgnik jne? Vaevalt ühistu enda liikmetele parkimist keelatakse, kui just ei taha mitut autot hoida ja kõigile lihtsalt kohti ei jätku nii (et üks korter pargib mitut ja kui teise korteri ainuke õhtul koju jõuab pole enam kuskile panna). Üks asi on mis juriidiliselt õige on, teine on inimese südametunnistus (ausus, inteligents või mis iganes muu definitsioon siia panna). Ma nagu siiani ei saa ikkagi aru, sa ju kasutad teise inimese hüvesid, aga sa ei taha maksta?
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Pealik
Huviline
Postitusi: 191
Liitunud: 26 Okt 2006, 16:45
Auto: Audi Allroad BiT 2014, Skoda Octavia RS 2009, MB 300CE 1988
Asukoht: Järvamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas Pealik » 19 Juun 2013, 12:58

Dellu me kõik juba teame sinu seisukohta sell teema suhtes.
Mina kasutan oma maja esist parklat, kus ma olen siiani 5 aasatat oma autot hoidnud ja nüüd äkki ilmub üles märk, et lubatud ainult teise maja lubadega. Kui ma olen nüüd sinu arust varas siis jäägu sulle su arvamus.
Kõik see on ikkagi äri, mitte kellegi püüdlus maailma paremaks muuta.
Kui kelleltki on erafirma poolt määratud leppetrahv sisse nõutud, siis palun andke teada.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1426
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 19 Juun 2013, 13:57

Pealik kirjutas:Dellu me kõik juba teame sinu seisukohta sell teema suhtes.
Mina kasutan oma maja esist parklat, kus ma olen siiani 5 aasatat oma autot hoidnud ja nüüd äkki ilmub üles märk, et lubatud ainult teise maja lubadega. Kui ma olen nüüd sinu arust varas siis jäägu sulle su arvamus.
Kõik see on ikkagi äri, mitte kellegi püüdlus maailma paremaks muuta.
Kui kelleltki on erafirma poolt määratud leppetrahv sisse nõutud, siis palun andke teada.

Mina oleks küll õnnelik, kui minu maja ette selline kord tuleks. Päris siiber on nedest kõrvalmajade inimestest, kes pidevalt parkimiskohti hõivavad. Kui see Su oma maja ees, siis mine küsi luba ja pargi südamerahuga, mitte igapäev lipikuid korjates. Endal ka halb tunne, kui kellelegi võlgu oled pidevalt :)

Maanteel võtad ka ju talve tulekul kiiruse 90-ne peale seal, kus varem 110 ala oli, mis siis et nii harjunud oled.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Re: Eraparklas saadud trahvi maksmata jätmine

Lugemata postitus Postitas dellu » 19 Juun 2013, 15:55

Pealik kirjutas:Dellu me kõik juba teame sinu seisukohta sell teema suhtes.
Mina kasutan oma maja esist parklat, kus ma olen siiani 5 aasatat oma autot hoidnud ja nüüd äkki ilmub üles märk, et lubatud ainult teise maja lubadega. Kui ma olen nüüd sinu arust varas siis jäägu sulle su arvamus.
Kõik see on ikkagi äri, mitte kellegi püüdlus maailma paremaks muuta.
Kui kelleltki on erafirma poolt määratud leppetrahv sisse nõutud, siis palun andke teada.
Järelikult maa on teise maja oma siis? Võta maa-ameti koduleht lahti ja vaata kelle see maa kuulub. Kui maa on teie oma tuleb kisa tõsta kuskil, mitte suvalt edasi parkida. Mõni arglikum ei julgegi parkida. Kui aga maa on teise maja käes, siis polegi midagi kobiseda.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Seadusega pahuksis”