1,9tdi v?riseb kui p??rane

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

arvo12
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Nov 2007, 00:18
Asukoht:

1,9tdi v?riseb kui p??rane

Lugemata postitus Postitas arvo12 »

Autoks golf 3.Mure siis just t?hik?igul ja kuni 1000 p??rdeni. V?riseb just nagu rohkem salongist ,k?ige rohkem rool ja armatuur.mootoripadjad on kontrollitud,sumbuti ja sukk terved ja kusagil vastu keret ei k?i ja pihustid ka nagu t??tavad,rohkem ei osanud ise midagi kontrollida .s?ites v?rin kaob.oskab keegi veel midagi soovitada?

[Muudetud: 20-11-2007 arvo12]

[Muudetud: 20-11-2007 arvo12]

syyber
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 08 Jaan 2007, 16:40
Asukoht: eesti

Lugemata postitus Postitas syyber »

mul sama lugu

krss
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 06 Mär 2007, 03:52
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas krss »

Pihustid t??tavad? Ma k?siks niipidi, et kas k?ik silindrid ikka t??tavad? Saad teada nii, kui keerad t??taval mootoril pihusti pealt toru mutika lahti pool p??ret (ettevaatust, pritsib naftat sealt vahelt!) - kui eriti midagi ei muutu, siis selle silindriga ongi mingi kala. Siis oskad juba edasi otsida, kas on pihustite, pumba, klappide, r?ngaste vm viga. Pihustit lihtne pingis testida. Klappide ja r?ngaste vea eristamiseks on kompressiooni m??tmine silindris algul ilma ?lita ja p?rast ?liga (ei tohi liiga palju panna, diisli p?lemiskamber hirmus v?ike! klapivea puhul ?li lisamine survet ei t?sta). Pumba testimine on viimane asi, enne tuleks kontrollida ?le ka pumba/s??temomendi/k?tusekoguste h??lestus. Nimelt hammasrihma vahetades tuleks alati korraks nuka ratas lahti keerata (koonuse otsas), mida enamjaolt ei tehta ja nii ei olegi alati v?imalik s??tenurka ideaalseks saada ja j??bki mingi vibra mootorisse, veidi suurem k?tusekulu ja ka v?ike v?imsusekadu.

EDIT: oops, alles praegu m?rkasin, et Sul tdi t?histab vist hoopis TDI mootorit, mitte TDi (intercooleriga TD). Elektroonilise pumba korral peab paika vaid osa mu jutust ja ise l?heks sellisel juhul teenindusse (pead minema nagunii, kui just omal pihustiv?tmeid, stendi jms kodus garaazhis ei ole:))

[Muudetud: 21-11-2007 krss]

arvo12
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Nov 2007, 00:18
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas arvo12 »

Ma nii tegingi ,et keerasin natuke pihusti mutrit lahti.Lahtikeeramisel muutus nagu p?ris palju ja nii ma arvasingi ,et nad t??tavad.arvad et peaks minema teenindusse ja laskma oma pumba ?le kontrollida?

arvo12
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Nov 2007, 00:18
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas arvo12 »

?kki on ikka viga milleski muus,sest edasi l??heb auto v?ga h?sti ja ka mootor k?ib v?ga ilusti ,kui v?rin vibra muidugi v?lja arvata... oskab keegi veel midagi pakkuda?

Solts
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 09 Mai 2007, 19:52
Asukoht: Kiviõli/Jõhvi

Lugemata postitus Postitas Solts »

aga ?kki ikka mootoripadjad need kurja juured

taavi00
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Apr 2007, 13:40
Asukoht: pärnu

Lugemata postitus Postitas taavi00 »

tuttava passatil on sama lugu et v?riseb kohapeal seistes ja ta vahetas moto padjad ?ra ja asi oli vist nagu hullemaks l?inud

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas corbe »

Algselt postitas: taavi00
tuttava passatil on sama lugu et v?riseb kohapeal seistes ja ta vahetas moto padjad ?ra ja asi oli vist nagu hullemaks l?inud
kunagi kui g2l sama asja ette v?tsin v?rises ka hullemini peale patjade vahetust. V?heke s?ita ja patjadel loksuda lasta ning muutus paremaks. Pidid ehk "sisse k?ima" v?i mine sa tea mis neil vaja oli

taavi00
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 09 Apr 2007, 13:40
Asukoht: pärnu

Lugemata postitus Postitas taavi00 »

no see passat on vist uute patjadega s?itnud umbes pool aastat ja ikka selline vibra sees

Solts
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 09 Mai 2007, 19:52
Asukoht: Kiviõli/Jõhvi

Lugemata postitus Postitas Solts »

padjal ja padjal on vahe ka ..ehk siis ?kki on s*tad.

mclx
Huviline
Postitusi: 238
Liitunud: 21 Apr 2004, 11:50
Asukoht: Võru - Tallinn

Lugemata postitus Postitas mclx »

endal oli sama kamm b3 passatiga, nimelt esimene padi oli pandud bensuka padi. sai see siis ?ige padja vastu v?lja vahetatud, ehk siis diislil padja vastu, mis on h?dropadi. esimene padi on siis diislil h?dro, bensukal pole. see peaks nii olema v?hemalt nendel vw mudelitel, millel on mootor risti paigutatud, pikuti paigutuse kohta ei oska kommenteerida.

riio
Huviline
Postitusi: 339
Liitunud: 10 Juul 2005, 11:47
Asukoht: Pealinn

Lugemata postitus Postitas riio »

Mul on padjad uued originaalid ja sammuti on vibra/v?rin sees. Seega pole padjad s??di alati. Rohkem huvitab t?esti pihusti teema!?:o

sigaelmar
Huviline
Postitusi: 269
Liitunud: 02 Dets 2003, 00:18
Asukoht: Ösel

Lugemata postitus Postitas sigaelmar »

Padjad v?ivad olla uued ja originaalid, aga VAG grupp teeb t?pselt samasuguseid patju n?iteks 6 erineva j?ikusega olenevalt mootorist. Kui ma ei eksi, siis v?rvit?pp eristab j?ikusi. Ja ei soovita mitte vana t?pi j?rgi uut osta, vaid andmete!
Jooksik...

Martti
Huviline
Postitusi: 289
Liitunud: 12 Apr 2004, 14:14
Asukoht: Tartu
Tänanud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Martti »

minul aitas pumba m?rkida paika panemine
Jooge piima!

master6
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 06 Dets 2003, 18:46
Asukoht: Tartu, Jõgevamaa

Lugemata postitus Postitas master6 »

Kui ise veel diisel mootoriga autot omasin, siis oli analoogne fenomen, et madalal p??rdel kippus v?risema. Sai lasta s??de paika uuesti panna ja k?ik ok. Ajapikku l?heb see lihtsalt paigast ?ra (nt.kui ketiga mootor, siis kett venib aastatega v?lja jne.).

razza
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Dets 2007, 22:20
Asukoht: saaremaa

Lugemata postitus Postitas razza »

minu passati puhul aitas otsak?bi vahetus ja "s??tem?rkide" ?igeks panemine ning arvatavasti peamine kurjajuur - tagumine mootoripadi, see oli raud rauas kinni, kumm oli oma t??lepingu l?petanud. N??d s?ida nagu limusiinis ;D;D;D

arvo12
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Nov 2007, 00:18
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas arvo12 »

tegelt ei ole see v?rin enam ?ldse naljakas.s??tem?rgid said paika pandud. ja mootor sai k?ikidest patjadest lahti lastud .seisis teine tungide peal aga salongis ikka v?rises.kas see v?rin ei v?i kuidagi pooltelgede ja roolikarbi kaudu sisse tulla? vabandan juba ette oma v?hiklikust aga ei oska enam midagi loogilist pakkuda...

razza
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Dets 2007, 22:20
Asukoht: saaremaa

Lugemata postitus Postitas razza »

summuti oli k?ljes? ?kki sealt kaudu annab ka tunda - tripid k?vad ja sukk j?ik aga v?he t?en?oline, ise ka imestan siin, kuidas ma sellepeale tulin.... Ise olen siiamaani aru saand, et volksu diislid on t?hik?igul ?hed l?rmakamad ja vibrarohkemad kui teiste autode diislid.

arvo12
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Nov 2007, 00:18
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas arvo12 »

Proovin jah l?hiajal sumbuti k?ljest v?tta ja siis vaadata kas vibreerib...ega pikapeale harjub juba muidugi selle v?rinaga ?ra;). Aga m?nus oleks vast ikka kui ei v?riseks.

ddc84
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 18 Apr 2007, 08:23
Auto: G2
Asukoht: Pärnu City

Lugemata postitus Postitas ddc84 »

Mis korras sidur on? ?kitsi miskitmoodi tasakaalust ?ra? V?ib ka vibra tekitada.

razza
Huviline
Postitusi: 42
Liitunud: 06 Dets 2007, 22:20
Asukoht: saaremaa

Lugemata postitus Postitas razza »

mul on tekkinud uus kahtlus....kas geneka pinguti ei v?i seda anomaaliat tekitada,kui ta v?sind on. T?hik?igul pendeldab kui p??rane, annad tuure juurde kaob vibra ja pinguti seisab ka ilusti enamv?hem paigal.

arvo12
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Nov 2007, 00:18
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas arvo12 »

Jah ma ise kahtlustasin ka seda.. aga see onjust vahetatud nii et see vast see kurja juur pole

arvo12
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 21 Nov 2007, 00:18
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas arvo12 »

Aga sidur k?ll libiseb kui viiendaga gaasi p?hja vajutad... ja kui auto seisma j??b siis ka kuidagi kahtlase kolina-v?rinaga. ?kki v?ibki siis sidur muret teha.

syyber
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 08 Jaan 2007, 16:40
Asukoht: eesti

Lugemata postitus Postitas syyber »

mul sidur vahetatud ja ei midagi paremaks ei l?inud,ainult ei libise enam

syyber
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 08 Jaan 2007, 16:40
Asukoht: eesti

Lugemata postitus Postitas syyber »

mul sidur vahetatud ja ei midagi paremaks ei l?inud,ainult ei libise enam

Vasta

Mine “Diislid”