Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
Kasutaja avatar
Liblikas
Klubiline
Postitusi: 1109
Liitunud: 07 Veebr 2008, 01:16
Telefon: 1+7
Auto: G2 1.9TDI 4Motion, Touareg V10 TDI
Asukoht: Paide
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 14 korda

Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas Liblikas »

Tervist. Kuna kütte hinnad tõusevad ja palkad vähenevad, siis mõtlesin toiduõliga sõitma hakata. Siit ka küsimus. Kuidas golf 2 diisli pump ja pihustid toiduõlile vastu peavad? Mida ma peaksin ringi ehitama, et ma saaks edukalt toiduõliga sõita?
Viimati muutis argo, 05 Mai 2012, 01:35, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Lisatud kategooria.
TDI 4Motion. Mostly Front Wheel Drive. Occasionally All Wheel Drive.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas R36 »

Midagi pead talvel arvatavasti toiduõlile lisama, sest vaevalt, et -30 see toiduõli edukalt süttida tahab.
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

greatmaster
Huviline
Postitusi: 8
Liitunud: 26 Dets 2004, 13:47
Asukoht: Võru

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas greatmaster »

Puhas toiduõli hangub juba -5 kraadi juures nii ära, et ei lähe ühestki voolikust ega filtrist läbi.

Kasutaja avatar
Liblikas
Klubiline
Postitusi: 1109
Liitunud: 07 Veebr 2008, 01:16
Telefon: 1+7
Auto: G2 1.9TDI 4Motion, Touareg V10 TDI
Asukoht: Paide
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 14 korda

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas Liblikas »

Talv ei ole probleemiks, sest talvel on auto garaažis. Kasutama hakkaksin siis kasutatud õli mille filtreerin läbi enne paaki kallamist. Hetkel kogun veel infot kuidas pump ja pihustid ja muud krempel vastu peab toiduõlile.
TDI 4Motion. Mostly Front Wheel Drive. Occasionally All Wheel Drive.

Netman112
Huviline
Postitusi: 210
Liitunud: 18 Jaan 2009, 19:13
Asukoht:

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas Netman112 »

Õliga sõitmine pole probleemiks, kui suudad ehitada süsteemi mis soojendab õli ca 70-80 kraadini(visoosuse vähendamiseks). Kui huvi võin sulle pikemalt seletada kuidas asi toimib. Sõitsin ise pool aastat ühe vabalthingava diisliga ringi milles voolas toiduõli. Kahjuks läks auto kuusakoskisse kuna hakkas õli sööma ja ei tahtnud pärast enam soojast peast käima minna.
Suurem probleem tuleb selle kasutatud õli saamisega kuna toitlustus asutused tohivad oma õli anda vaid vastavaid lubasid omavale juriidilisele isikule. Ja selle nõude täitmist kontrollib vet-ja toiduamet. Kui seda õli kuskilt õnnestub saada siis selle filtreerimine ja vee eraldamine sellest on paras peavalu.võid kindel olla et kogu tööruum haiseb nagu kiirsöögi putka ja riided on õliga koos. Kui midagi lähemalt huvitab võin seletada :)

hautz
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 29 Dets 2011, 14:18
Telefon: 56502382
Asukoht:

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas hautz »

Tükkaega sõitnud juba toiduõli ja diisli seguga. Autoks G2 1,6d 40kw. Praeguste ilmadega läks käivitamine viletsaks, kuid kui käima saab, siis töötab ilusti. Hetkel prooviks diisel kanistris kapoti all, kui homme läheb ilusti käima, siis viga teada.
Minu kütusekokteil selline umbes: 45% diislit, 45% toiduõli, 5% mootoriõli ja 5% bensiini. Umbes 1000km olen ära sõitnud, kui mitte rohkem.

Kasutaja avatar
marco
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 18 Dets 2006, 21:51
Asukoht: Tartu
Tänanud: 12 korda
Tänatud: 19 korda

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas marco »

Ise panin suvel diisliga pooleks toiduõli. Toimis väga hästi. Pumpa ja pihusit see õli ei riku, kuna õlitamis omadused on isegi paremad, kui diislil. Filtri pidavat kiiremini ummistuma, kui tavaliselt, aga kuna ise alati sügisel peale õli kasutamist filtri ära vahetan, siis ei oska ma sellest filtri ummistusest rohkem rääkida.

Netman112
Huviline
Postitusi: 210
Liitunud: 18 Jaan 2009, 19:13
Asukoht:

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas Netman112 »

kuskohast te õli olete hankinud ja kui palju selle eest maksnud?

j6nks
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 03 Dets 2005, 15:53
Asukoht:

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas j6nks »

1.6D 40kw sööb peaaegu kõike, millel vähegi omadus plahvatada. Vana puhas mootori õli sobib hästi, fritüüriõli, kui saada õnnestud (ise olen viimase ajal seda kasutanud), trafoõli. Kui midagi nende sarnast veel leidub, siis usun, et mämmutab selle ka läbi. Vana mootoriõliga teoreetiline probleem see, et metalliosakesed seal sees, päris puhtal pole ise ka proovinud, millegiga ikka pooleks, see mis kätte juhtub.

Mul mootor liiga hõre, alates nullkraadist ja plussi poole kannatab juba 30l naftat ja 70l toiduõli sõita.

Mina ei tea, mis ta rikub midagi või ei aga kui 1000l maha ajad sellega ja tasuta kätte saad, siis omadega igati mäel mu meelest. Mul hakkab oma hõreda mootoriga sinna kanti kiskuma juba, remonti näeb mootor sama palju, kui palgatõusu Eestis. Eks ta vähe õli tilgu ja survelaager ka undab juba ammu, kuid mis ma tast ikka putun.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas copilot »

j6nks kirjutas:1.6D 40kw sööb peaaegu kõike, millel vähegi omadus plahvatada. Vana puhas mootori õli sobib hästi, fritüüriõli, kui saada õnnestud (ise olen viimase ajal seda kasutanud), trafoõli. Kui midagi nende sarnast veel leidub, siis usun, et mämmutab selle ka läbi. Vana mootoriõliga teoreetiline probleem see, et metalliosakesed seal sees, päris puhtal pole ise ka proovinud, millegiga ikka pooleks, see mis kätte juhtub.

Mul mootor liiga hõre, alates nullkraadist ja plussi poole kannatab juba 30l naftat ja 70l toiduõli sõita.

Mina ei tea, mis ta rikub midagi või ei aga kui 1000l maha ajad sellega ja tasuta kätte saad, siis omadega igati mäel mu meelest. Mul hakkab oma hõreda mootoriga sinna kanti kiskuma juba, remonti näeb mootor sama palju, kui palgatõusu Eestis. Eks ta vähe õli tilgu ja survelaager ka undab juba ammu, kuid mis ma tast ikka putun.
:lol: :lol: :lol:

tulemuseks ongi tegelt hõre moto nende õlide ja asjadega sõitmisest...kusjuures huvitaval kombel algstaadiumis pidi isegi häid surveid näitama st surverõngad kinni ei jää aga õlirõngad pidi mõnusalt kinni küpsetama ja hakkavat ka seda moto enda määrimiseks mõeldud õli mõnuga rüüpama. Veidi google otsingut kasutada siis leiab nii mõnegi hea teema kus pmt sõidetud kas puhta bio dislaga v siis justnimelt selle vana fritüüritud õliga ja tulemuseks kinni jäänud õlirõngad ja imesta kui ka hõre moto.

Räägin hetkel just TDI vanakooli motodest... aga ega ka neile päris robustsetele traktoritele pikas perspektiivis mingi suvalise olluse sisse kallamine hästi ei mõju...ikkagi tasuks asja segada mõistlikus koguses õige kvaliteetse selle moto jaoks mõeldud diisliga...
Diesel Power KEEPS ME GOING

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas copilot »

Siin veidi juttu, miks puhta nn biodiisli v fritüüritud õliga sõites lõpuks ka moto hõredaks läheb :wink: rääkimata sellest kui hakkab see toiduõli segunema mootori enda õliga põhjustades ka kahju teistele liikuvatele osadele mootoris. Jutt küll TDI motost aga ega see 40kw väga palju TDI vanakoolikast kaugel pole...kolvigrupi tööpõhimõte jääb ju samaks.

http://thesmartdrive.com/vegetable-oil-and-tdi-engines/
Viimati muutis copilot, 06 Juun 2012, 15:25, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas copilot »

Teema algatajale:

Siin ka veidi juttu teaduslikest uuringutest nende erinevate õlide kasutamise kohta diisli asemel...esimene pikk postitus mis ette lööb räägib enda eest, nii et kui ikkagi oma traktorist hoolid ja soovid sellega veel kümneid tuhandeid kilomeetreid muretult veereda, siis hoia sinna mitte mõeldud ollus motost eemale...vb äärmisel juhul väga lahja kontsentraadina diiliga a la 5-10% max ja ülejäänud ikkagi puhas diisel ja sedagi mitte kogu aeg. Ennem kalla sisse sinist.

Teistele, kes juba moto hõredaks ajanud, jõudu näppude õliseks tegemisel motole kappremonti tehes(pluss väike raha kulu juurde) v siis vast saab kuusakoskist veel paar kopikat kui sinna viia oma masin :roll:

http://forums.tdiclub.com/showthread.ph ... ost2042224
Viimati muutis copilot, 06 Juun 2012, 15:47, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

j6nks
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 03 Dets 2005, 15:53
Asukoht:

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas j6nks »

Mäs kuusakoski? Kui kere veel kestab, siis mõne mehe vana uus peale ja tonn kuni paar sodi jälle läbi põletada.

Aga eks see ole maitse asi, kes viitsib nikerdada ja kannatada 40kw disla uimasust ning plärinat. Kui rahakott kannatab, siis muidugi auto korralikum ja seda solkima ei ole mõtet hakata.

Üks asi, mille teema algatajale veel mainiks, et fritüüriõlis on tihti ka muud peale õli (jätame söögikraami välja). Nt. sisaldab ka see tihti peale vett, kas suurel või väiksel määral. Nimelt katlakivi tapab juba pihustiotsi, rääkimata muidugi muust ka :lol:

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas copilot »

j6nks kirjutas:Mäs kuusakoski? Kui kere veel kestab, siis mõne mehe vana uus peale ja tonn kuni paar sodi jälle läbi põletada.

Aga eks see ole maitse asi, kes viitsib nikerdada ja kannatada 40kw disla uimasust ning plärinat. Kui rahakott kannatab, siis muidugi auto korralikum ja seda solkima ei ole mõtet hakata.

Üks asi, mille teema algatajale veel mainiks, et fritüüriõlis on tihti ka muud peale õli (jätame söögikraami välja). Nt. sisaldab ka see tihti peale vett, kas suurel või väiksel määral. Nimelt katlakivi tapab juba pihustiotsi, rääkimata muidugi muust ka :lol:
eks saab ka nii, kui neid motosid võisaia hinnaga saab ja kui viitsimist jamada.

Aga kusjuures nägin selle toidu õliga sõidetud masina pumba sisust pilti mingis teemas....ja ütleme et see pilt polnud ilus st esines ka roostet ja mitte vähe. Nii et jutt et ei hakka pihustitele v pumbale ei ole kohe kindlasti õige...seda enam et kuna ei ole see ollus ka surtel temperatuuridel nii viskoosne võivad ka pihustid umbe minna näiteks. Aga eks iga mees teab mis ise teeb
Viimati muutis copilot, 06 Juun 2012, 21:00, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas corbe »

Ma võin nüüd küll eksida, aga kas mitte pole juba jõustunud seaduse muudatus ( või siis jõustumas? ), kus toiduõliga sõitmise eest määratakse samamoodi trahv tolli poolt nagu erimärgistusega diisliga sõitmisel. Aastal 2010 ei olnud jah selles probleemi, kuid praeguseks ei ole enam see asi niivõrd lilleline. Võtame kasvõi toiduõli omastamise protsessi nagu Netman välja tõi. Seadus ei võimalda enam niisama kasutatud õli kellelegi ära anda, kogu protsess on keeruliseks tehtud.

Kasutaja avatar
NOTFAST
Tunnustatud
Postitusi: 1406
Liitunud: 27 Mär 2010, 15:19
Telefon: 5141947
Skype: kollerimees
Auto: Hunnik erinevaid Volkse, MB ja BMW
Asukoht: Saverna
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 4 korda

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas NOTFAST »

Tean inimest kes sõidab puhta trafo õliga. Väidab, et ei panegi sinna diislit juurde. Tegu on siis mingisuguse veneaegsete kõrgepinge alajaamade trafo õliga, mille täpset marki ei tea. Ainus viga olevat selles, et külmast peast suitseb pisut. Ise proovisin ka ta autoga sõita (G3 1,9 55kw) TD ja oma üllatuseks ei saanud üldse aru, et mingi muu asi paagis on. Suumutist väljuvad heitgaasid on veidi teise haisuga kui diislil. Tal pidi seda õli lausa mitu tonni olema ja oli ostnud 20 tonnise mahuti koos õliga, mis polnud muidugi päris täis ;) . Lisaks veel, et teine inimene kasutab automaat käigukasti õli oma Belarus traktoris diisliga pooleks ja sõidab kah. Poeg on tal mingi teenindaja suurtel ekskavaatoritel, laaduritel jms. Saavat seda õli täiesti tasuta vahetuste käigus.
Tartu ja Võru vahel. Tel 5141947
VAG autode remont ja enamus autode diagnostika. Sportautod ja nendega seonduv. Autoabi ja lammutus. karol@kolleriauto.ee Küsi kindlustust. Ametlik koostööpartner.

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 5 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Golf 2 1.6td ja toiduõli?

Lugemata postitus Postitas corbe »

Mida avalikumalt neid kanaleid paljastada, seda lhtsam on tollil neid kinni panna :D Ärge nüüd päris kõike ka avalikustama hakake.

Vasta

Mine “Diislid”