Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR cooler lekib

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1690
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 97 korda
Tänatud: 50 korda

Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR cooler lekib

Lugemata postitus Postitas murkamarko »

Tere

Nüüd siis see nv selgus et mul egr cooler lekib ja uut ei tahaks osta sest et raudselt see ilgelt kallis.
Siin kohal küsin kes tegeleb nende õhukaartide muutmisega vms. Plaan siis egr alles jätta aga siis vee ringlus nagu ringi teha ja egr cooler pimedaks teha.



Iga aitamine ja nõu teretulnud
Viimati muutis murkamarko, 02 Juun 2013, 18:24, muudetud 1 kord kokku.

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas VWM »

kui EGR kinni panna siis tasuks teha seda mis seal j. punktis kirjas : http://www.tdiclub.com/TDIFAQ/TDiFAQ-7.html#j" onclick="window.open(this.href);return false;
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas copilot »

VWM kirjutas:kui EGR kinni panna siis tasuks teha seda mis seal j. punktis kirjas : http://www.tdiclub.com/TDIFAQ/TDiFAQ-7.html#j" onclick="window.open(this.href);return false;
Minu teada antud õpetus ei toimi PD moto puhul :roll:
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas VWM »

selge...hea teada.
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1690
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 97 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas murkamarko »

Kas siis keegi pole läbi teinud mdagi sellist või kogenud?

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas VWM »

eelmine aasta sai omal egr ja sisselase ära puhastatud. Siis tegin selle ümberkalibreerimise ka ära ja egr-i tagant on mul voolik eemaldatud...ühtegi viga mul ei näita ja nädalavahetusel panen Egri üldse kinni ( plekk vahele ).
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1690
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 97 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas murkamarko »

VWM kirjutas:eelmine aasta sai omal egr ja sisselase ära puhastatud. Siis tegin selle ümberkalibreerimise ka ära ja egr-i tagant on mul voolik eemaldatud...ühtegi viga mul ei näita ja nädalavahetusel panen Egri üldse kinni ( plekk vahele ).
Mis tähendab ümberkalibreerimise??? Võtsin isegi selle vooliku ära ja ei muutunud nagu miskit vast. Tagasi pannes muutus nagu mootori töö vms.

Kasutaja avatar
VWM
Huviline
Postitusi: 969
Liitunud: 17 Juul 2009, 08:02
Auto: VW Passat B7 / 2.0 TDI 103kw /
Asukoht: Internet
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas VWM »

põhimõtteliselt see nn. ümberkalibreerimine suurendab sisselaske õhukogust.
lugemist:
inglise keelne http://www.cambustion.com/products/egr" onclick="window.open(this.href);return false;
eesti keeles ka veidi http://www.garage55.ee/ee/egr" onclick="window.open(this.href);return false;
Pikem arutelu on siin sellest EGRi eemaldamisest http://foorum.vwklubi.eu/viewtopic.php?f=74&t=80510" onclick="window.open(this.href);return false;
Copilot teab selle kohta rohkemat rääkida.
Viimati muutis VWM, 22 Mai 2013, 07:41, muudetud 1 kord kokku.
VWM / Mairo / Calm down about the CEL, embrace it, it adds more color to the instrument cluster /

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas copilot »

See vanakoolika ümberkalibreerimine vähendab egri poolt sisselaskesse lastavate heitgaaside kogust st moto saab rohkem puhast õhku egri töö ajal. PD moto puhul see ei toimi ja vaja muuta aju softis vastavat kaarti v kaarte,sest lihtsalt pimedaks tegemine v vaakumi eemaldamine paneb põlema check engine tule suurema tõenäosusega kui seda vanakoolikal. Oma vanakoolikal olen teinud ainult selle vag com muudatuse,egr toru väljalaske koldest klappi vahelt visanud,mõlemal pool pimedad ja klapil endal vaakumvoolik tagant ning voolik pimedaks tehtud. PD motol olen muutnud vastava egr juhtimise kaardi ning vaakum klapilt tagant...softi muutmiseks vaja vängemat kaablit ja softi kui vag com. Kui sul egr cooler,siis egr eemaldades võib talvel veidi kauem soojeneda,kuid selle olemasoluta egr delete peaks pigem kaasa aitama vs stock, sest põlemistemp motos suureneb soeses suurema õhu kogusega. Egr coolerist ringleb läbi moto jahutusvedelik,mis soojeneb kiiremini kui väljalaske gaasid sealt läbi jooksevad. Samas suureneb põlemistemp nii v naa ning peaks aitama motol siiski kiiremini soojeneda,aga ei oska öelda kui suur on vahe egr cooleri abil v suuremate põlemisgaaside kaudu soojenemine...ilmselt väga väike. EGR on samasugune roheliste käkerdis nagu seda DPF,mis oma töölepingu lõpetades omanikule vaid suuremaid lisakulutusi toob pluss muud võimalikud jamad...see muidugi puhtalt minu arvamus ja vb mõni siinne roheline tahaks praegu mulle rusikaga lajatada. :D
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas R36 »

VWM-i egr delete kaardi jaoks ajus on vaja kiip maha joota(sama asi on kuumkäivitusega)
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas copilot »

golfi_vend kirjutas:VWM-i egr delete kaardi jaoks ajus on vaja kiip maha joota(sama asi on kuumkäivitusega)
Vastavate seadmete olemasolul päris maha vist jootma ei peagi,kui ma õigesti mäletan seda asja mingi aeg tagasi uurides.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7869
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 172 korda
Kontakt:

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas R36 »

Krokodega saab ümber kiibi kinni võtta aga osadel skeemidel see ei tööta, sest toiteahelal võib peal olla mõni muu kiip, mis hakkab peakiipi segama.
(Näitena oli mul lauapeal 1.8T aju, millel immot maha võtsin ja kiip skeemis lugeda ei saanud, kiip mahajoodetuna õnnestus esimene kord.)
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1690
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 97 korda
Tänatud: 50 korda

Re: Passat 1,9TDI 96KW AVF EGR kinni?

Lugemata postitus Postitas murkamarko »

Sai siin üks hommik tööle sõidetud ja egr vaakum järelt võetud ja pime ette pandud voolikule.
Mingeid tulesid põlema ei löönud. Kuid mingi aeg kapoti alt hakkas nagu veeauru tulema vms. Auras nagu kont aga aru ei saanud kus see tuli. Sai tagasi pandud.

Vasta

Mine “Diislid”