passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
auka
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Mär 2010, 19:35
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI 103 kW DSG
Asukoht: Pärnumaa

passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas auka »

Tere kõigile,

Isend passat b7 2.0 tdi 103 kW DSG. Auto pärit Prantsusmaalt

Mure siis selline et auto soojaks ei läinud, sai termostaat vahetatud asi paremaks ei läinud. Temp tõuseb ca 70 kraadini ja reeglina sealt üle ei lähe. Kui anda masinale pöördeid linna sõidu ajal siis olen saanud tempi ka 80 kraadini. Nii kui rahulikumalt sõidad langeb temp alla tagasi. Samuti olen täheldanud et päris ühe kohapeal temp ei seisa vaid vahel ühtlase sõidu ajal temp kõigub üles alla ca 5-10 kraadi piires. Nüüd saabunud külmadega maantee sõidul vajub tempi näidik üldse 0-i kuigi puhurist sooja tuleb ilusasti.

On kellelgi sarnast probleemi esinenud?

Tihver
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 04 Nov 2013, 21:25
Auto: VW Passat 2011, Seat Alhambra 2011
Asukoht:

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas Tihver »

Kaabel külge ja võrrelda reaalset temperatuuri näidikuga.

teet82
Huviline
Postitusi: 622
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 27 korda

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas teet82 »

EGR jahuti probleem äkki, juhul kui on olemas sellel autol.
Nime järgi on see küll jahuti, aga tegelikult soojendataakse ju heitgaaside jahutamise käigus jahutusvedelikku. Näiteks BMW-l juhitakse analoogset süsteemi eraldi termostaadiga ja sellel on oluline roll mootori töötemperatuuri saavutamisel.

jass161
Huviline
Postitusi: 136
Liitunud: 01 Nov 2011, 19:24
Auto: VAG
Asukoht: Viljandimaa

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas jass161 »

teet82 kirjutas:Näiteks BMW-l juhitakse analoogset süsteemi eraldi termostaadiga ja sellel on oluline roll mootori töötemperatuuri saavutamise
VW ei ole minuarust egr termostaati. Selliste sümptomitega on bemmil egr termostaat kutu :D Teemaalgataja ei saa välistada ka seda, et sai praagi termostaati.

teet82
Huviline
Postitusi: 622
Liitunud: 14 Nov 2013, 16:08
Auto: VAG
Asukoht: Võrumaa
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 27 korda

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas teet82 »

Ma polegi väitnud, et VW-il on EGR termostaat, aga soojusvaheti on neil enamasti olemas, kus heitgaasid ja jahutusvedelik kokku saavad. See on mootori tagumisel küljel, ei jää silma eriti. Kui BMW-l reguleeritakse termostaadiga vedeliku läbivoolu, siis VAG-il lülitatakse vaakumiga heitgaase suunavat siibrit ümber. Ma ei oska neid BMW sümptomeid välja tuua siin, aga töötemperatuuri saavutamisel mängib see süsteem kindlasti rolli.

Tuttava B6-l on see EGR-jahuti süsteem rikkis hetkel, sest vaakum-aktuaator lekib ja sai voolik pimedaks pandud, et turbo normaalselt toimiks. Ta ise küll väidab, et mingit vahet pole tunda sellest, ka soojenemise suhtes. Ta helistas ka esindusse, need ei osanud öelda, et mida see jahuti mõjutab seal. Loogiliselt peaks see ikka mootori soojenemist mõjutama.
Viimati muutis teet82, 23 Nov 2014, 07:37, muudetud 1 kord kokku.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas GTI »

mis termostaat külge läks - originaal või mõni muu?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

müstaago
Huviline
Postitusi: 161
Liitunud: 22 Mai 2011, 12:43
Asukoht:

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas müstaago »

teet82 kirjutas:Ma polegi väitnud, et VW-il on EGR termostaat, aga soojusvaheti on neil enamasti olemas, kus heitgaasid ja jahutusvedelik kokku saavad. See on mootori tagumisel küljel, ei jää silma eriti. Kui BMW-l reguleeritakse termostaadiga vedeliku läbivoolu, siis VAG-il lülitatakse vaakumiga heitgaase suunavat siibrit ümber. Ma ei oska neid BMW sümptomeid välja tuua siin, aga töötemperatuuri saavutamisel mängib see süsteem kindlasti rolli.

Tuttava B6-l on see EGR-jahuti süsteem rikkis hetkel, sest vaakum-aktuaator lekib ja sai voolik pimedaks pandud, et turbo normaalselt toimiks. Ta ise küll väidab, et mingit vahet pole tunda sellest, ka soojenemise suhtes. Ta helistas ka esindusse, need ei osanud öelda, et mida see jahuti mõjutab seal. Loogiliselt peaks see ikka mootori soojenemist mõjutama.


passat B7 on EGR jahuti elektroonilise juhtimisega (hammasrattad ja väike mootor).

Kontrolli kas mootori ees olev (õlijahuti all)tsirkulatsiooni pump ikka töötab?? Äkki labadega mingi jama kui viga kaabliga ei anna.

auka
Uustulnuk
Postitusi: 2
Liitunud: 06 Mär 2010, 19:35
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI 103 kW DSG
Asukoht: Pärnumaa

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas auka »

Ei ole juhtmeid külge saanud panna.
Termostaat on järeltturu oma mitte originaal, kuigi termostaadi vahetusega asi nagu paremaks ei läinud. Tagant järgi meenutades siis oli suvel ka selliseid olukordi kus maanteel sõites (õues ca 25 kraadi) langes temp vahel alla 90 ja kui kiirust alla võtsin tõusis üles tagasi ja siis jäi normi pidama.
Sõber mehhaanik uuris esindusest asja ja üks diagnostik väitis et DSG jahutuse termostaat/klapp võib sellist asja põhjustada?

sasskinn12
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 02 Juun 2014, 21:09
Skype: sasskinn
Asukoht:

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas sasskinn12 »

Külmad käes ja endal sama mure! :( Eelmine aasta vahetasin termostaadi ära ( ka järelturu oma) mure nagu kadus. Nüüd sama jama. Selline tunne nagu oleks termostaat avatud asendisse kinni kiilunud ja jahutusvdeleik jookseb mööda " suurt ringi " kogu aeg.Said sa oma plobleemi lahendatud?

argolees
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 05 Juun 2015, 18:06
Auto: passat b7 variant
Asukoht:

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas argolees »

Mul suht sama probleem ilmnes b7-ga, et nüüd kui väljas - kraadid, ei lähe mootor soojaks absoluutselt. Salongi puhub samuti leiget ainult. Õlitemperatuur samuti eriti üle 55 kraadi ei soovi minna. Kaabel näitab et viga ei ole.

sasskinn12
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 02 Juun 2014, 21:09
Skype: sasskinn
Asukoht:

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas sasskinn12 »

Nu sama mis mul peaaegu. Ainult et mul pika sõidu peale maantel või linnas sõidu peale ta lõpuks läheb sinna 90 peale.... aga 5 min näiteks koha peal seismist tööötava mootoriga ja juba langeb 60C vms.. Homme läheb minu B7 diagnostikasse selle veaga esindusse, võin pärast jagada, mis nad leidsid seal ...
Viimati muutis sasskinn12, 03 Jaan 2016, 20:10, muudetud 1 kord kokku.

sasskinn12
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 02 Juun 2014, 21:09
Skype: sasskinn
Asukoht:

Re: passat B7 2.0 tdi ei lähe soojaks (termostaat vahetatud)

Lugemata postitus Postitas sasskinn12 »

Ühesõnaga, keda see teema üldse veel huvitab.. Käisin esinduses täna selle probleemiga. Läksin kohe tööde vastuvõttu teenindaja juurde (teine inimene, kes mind registreeris) , kellega sai arutatud minu muret. Ta küsis kohe kas sul on "lisa ahi", ma ei saanud aru et ta pidas silmas webastot (mida mõistagi mul pole). Igaljuhul vaatas auto spec. ist järgi ja ütles et pole. Kuna eelsoendit pole selline käitumine külmal autol on NORMAALNE. See on normaalne et auto läheb 90C ni külmal ajal ainult koormuse all (vajutades gaasi jne), sain vist aru et veepump vms. ajab kiiremeni vee ringi sees :S . Igatahes ütles et see on seotud auto säästlikusega ja kõik uued benzukad juba käituvad samamoodi, mis on normaalne. Ütles et võime su termostaadi kontrollida aga pakus et minu kirjelduse järgi temaga on kõik korras. Käigukasti termostaadi kohta ei öelnud ta midagi ala teda pole mul vist vms.. Läksin õnnelikult ära, kuna kulus 0 eur ja kõik toimib niguni (salongi tuleb kuuma ja 60C sooeneb suht kiiresti ja norm), unustan selle teema enda jaoks praegu...

Vasta

Mine “Diislid”