Soovitage mootoriõli

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, GTI, dellu, J.Aru

matu27
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Juul 2014, 21:41
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas matu27 »

GTI kirjutas:Mis oli külmikus niiskuse protsent katse tegemise ajal?
Kõigil õlidel sama, see ei ole vabandus, ilmselt -24 kraadi juures seda seal meeletult olla ei saanud! Niipalju, et vahepeal midagi värsket v sooja sinna kappi juurde ei pannud, mis trastiliselt õhuniiskust oleks tekitanud vms. Auto mootoris õli ikka kuumeneb ja jahtub oluliselt suuremates vahemikes ja võib samuti ka mitu nädalat või lausa kuud seista. Igasugu tingimusi peab kannatama.

Ei pretendeeri sellega absoluutsele tõele ja kui kedagi solvasin siis vabandust. :)
Viimati muutis matu27, 22 Nov 2016, 17:42, muudetud 4 korda kokku.

Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 22 Juul 2013, 19:30
Auto: Seat Ateca Xcellence 4drive
Asukoht: Tallinn, Õismäe

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas Riivo »

PAnnuks sinna Castroli 0w30 sis oleksid teised välja praakinud...võta ikka sarnaste viskoossustega asjad võrdlusteks mitte mingi suva lobi....villis ka bahnil mersu kupeega ei võistle aga metsas saab mersu vene imemaasturilt haledalt põske...ei tahtnud kedagi solvata aga see test küll midagi olulist küll ei öelnud.

matu27
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Juul 2014, 21:41
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas matu27 »

Riivo kirjutas:PAnnuks sinna Castroli 0w30 sis oleksid teised välja praakinud...võta ikka sarnaste viskoossustega asjad võrdlusteks mitte mingi suva lobi....villis ka bahnil mersu kupeega ei võistle aga metsas saab mersu vene imemaasturilt haledalt põske...ei tahtnud kedagi solvata aga see test küll midagi olulist küll ei öelnud.
5W40 ja 5W50 on külma voolavuselt ju samad niiet ikka pisut ütleb küll! 0W30 ma igaks juhuks ei vala ka mootorisse, kus 5W40 käib. :eh:
Kirjutasin, et võtsin, mis parasjagu oli ja ei teinud mingit täieõiguslikku teaduslikku testi vaid viskasin need sügavasse kontrollitud tempi juurde lihtsalt huvi pärast. Kuna kuskile 0W30 õli minu masinapargis ei lähe siis ma ei hakka seda ka eraldi ostma :mrgreen:
0W testi võid siis ise teha, mul pole ju pointi neid õlisid osta. :)
5W40 EDGE TURBO DIESEL titanium FST, ingel [VW Bot: "Keel korda!"] väga lobi ei ole. Castroli kõige tukim täissünt 5W40 :crazy:
Viimati muutis matu27, 24 Nov 2016, 10:31, muudetud 2 korda kokku.

matu27
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Juul 2014, 21:41
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas matu27 »

matu27 kirjutas:
Riivo kirjutas:PAnnuks sinna Castroli 0w30 sis oleksid teised välja praakinud...võta ikka sarnaste viskoossustega asjad võrdlusteks mitte mingi suva lobi....villis ka bahnil mersu kupeega ei võistle aga metsas saab mersu vene imemaasturilt haledalt põske...ei tahtnud kedagi solvata aga see test küll midagi olulist küll ei öelnud.
5W40 ja 5W50 on külma voolavuselt ju samad niiet ikka pisut ütleb küll! 0W30 ei pane ju ka auto mootorisse, kus ette nähtud 5W40? :eh:
Kirjutasin, et võtsin, mis parasjagu oli ja ei teinud mingit täieõiguslikku teaduslikku testi vaid viskasin need sügavasse kontrollitud tempi juurde lihtsalt huvi pärast. Kuna kuskile 0W30 õli minu masinapargis ei lähe siis ma ei hakka seda ka eraldi ostma :mrgreen:
0W testi võid siis ise teha, mul pole ju pointi neid õlisid osta. :)
5W40 EDGE TURBO DIESEL titanium FST, ingel väga lobi ei ole. Castroli kõige tukim täissünt 5W40 :crazy:

matu27
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Juul 2014, 21:41
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas matu27 »

Aga tegelikult kui võrrelda 5W30 Mobil1 või Castrol või siis 0W30 Mobil1 või Castrol siis mõlemad on tasemel preemium õlid ja ühe teisele eelistamine on pm sama, mis ühele meeldib Mari ja teisele Mann. :mrgreen:

Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 22 Juul 2013, 19:30
Auto: Seat Ateca Xcellence 4drive
Asukoht: Tallinn, Õismäe

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas Riivo »

vastupidiselt ma pettusin just Mobilis kui vahetasin 5w40 5w30 castroli vastu käis auto hoopis pehmemalt ja mõnusamalt...sellest parem on olnud seni ainult Bardahli täissünt...ja õnneks ei tule meil ka mitu nädalat sedasi -24 et see saaks seal läbi jäätuda :)

matu27
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Juul 2014, 21:41
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas matu27 »

Riivo kirjutas:vastupidiselt ma pettusin just Mobilis kui vahetasin 5w40 5w30 castroli vastu käis auto hoopis pehmemalt ja mõnusamalt...sellest parem on olnud seni ainult Bardahli täissünt...ja õnneks ei tule meil ka mitu nädalat sedasi -24 et see saaks seal läbi jäätuda :)

Sinu Passatil ongi vist ette nähtud 5W30 v 0W30, sinna 5W40 ei sobigi.
Küll tuleb meil ka tali maha ükspäev. :mrgreen:

zellek
Huviline
Postitusi: 52
Liitunud: 24 Jaan 2016, 16:10
Auto: vw passat 3C 2.0TDI
Asukoht: Haapsalu

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas zellek »

Ära KAMAZ-i igaks juhuks pane :D

VwBoy
Veteran
Postitusi: 1733
Liitunud: 24 Apr 2005, 21:49
Telefon: Kellel vaja see küsib!
Skype: -
Auto: Vw Bora
Asukoht: Paide
Tänanud: 9 korda
Tänatud: 20 korda
Kontakt:

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas VwBoy »

Mina valiks midagi Liqui Moly lt Kuna ise kasutan siis soovitaks teistel ka :) Samas eks kõik õlid teevad oma tööd aga eks iga üks ise teab kui kallist õli autosse ostab ! 8)
Viimati muutis VwBoy, 25 Nov 2016, 21:04, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: -

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas copilot »

Kõik jahuvad siin viskoosusest....sama viskoosus klassiga a la 5W40 võib olla ka õli, mis PD mootorile ei sobi, samas suvalisele vanemale bensukale na vanakoolidiislile täitsa tip top! Jõudu teemal "iga *its kiidab ikka oma tagumenti" !
Vihjeks: VW 505.00 505.01 jne. Kas on pointi kallata VW 507.00 õli mingisse vanakooli mootorisse, mis tahab 505.00 õli ja kas on hea mõte kallata 505.00 õli PD mootorisse, mis nõuab 505.01? Kusjuures viskoosus võib neil sama olla!
Viimati muutis copilot, 26 Nov 2016, 08:48, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas copilot »

matu27 kirjutas:
Riivo kirjutas:vastupidiselt ma pettusin just Mobilis kui vahetasin 5w40 5w30 castroli vastu käis auto hoopis pehmemalt ja mõnusamalt...sellest parem on olnud seni ainult Bardahli täissünt...ja õnneks ei tule meil ka mitu nädalat sedasi -24 et see saaks seal läbi jäätuda :)

Sinu Passatil ongi vist ette nähtud 5W30 v 0W30, sinna 5W40 ei sobigi.
Küll tuleb meil ka tali maha ükspäev. :mrgreen:
On nii 5w30, 0w30, 5w40 kui ka 10w40 õli, mis tollesse mootorisse sobib....ja samas on hulgim neid kõiki õlisid nende viskoosus klassidega, mis sellesse mootorisse ei sobi!
Diesel Power KEEPS ME GOING

matu27
Huviline
Postitusi: 10
Liitunud: 18 Juul 2014, 21:41
Asukoht:
Tänanud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas matu27 »

Kui 505.01 võib PD mootorisse kallata siis loomulikult. Endal ühtegi PD mootorit pole ja ei teadnud, et seda klassi õli sinna kallata võib. Siis on loomulikult riiulid sobivaid 5W40 ja 10W40 õlisid täis.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas copilot »

matu27 kirjutas:Kui 505.01 võib PD mootorisse kallata siis loomulikult. Endal ühtegi PD mootorit pole ja ei teadnud, et seda klassi õli sinna kallata võib. Siis on loomulikult riiulid sobivaid 5W40 ja 10W40 õlisid täis.
Vanemad PD mootorid just nõuavad miinimum 505.01 ja viskoosusklassid erinevad saadaval(enda PD mootoris oleval õlil 5w40). Samas on hulgim a la 5w40 õlisid, mis antud spesifikatsiooni ei täida st näiteks ainult 502.00 ja 505.00. Uuemad diislid tahavad näiteks juba a la 506.01 v isegi 507.00 Ja näiteks on hulgim 5w30 õlisid, mis neid uuemaid spesifikatsioone ei täida!
Viimati muutis copilot, 26 Nov 2016, 16:05, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Riho72
Huviline
Postitusi: 554
Liitunud: 23 Dets 2009, 10:50
Auto: 4x4 Bora Variant, Bora Variant
Asukoht: Tln
Tänatud: 1 kord

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas Riho72 »

Riivo kirjutas:vastupidiselt ma pettusin just Mobilis kui vahetasin 5w40 5w30 castroli vastu käis auto hoopis pehmemalt ja mõnusamalt...sellest parem on olnud seni ainult Bardahli täissünt...ja õnneks ei tule meil ka mitu nädalat sedasi -24 et see saaks seal läbi jäätuda :)
Tegelikkuses kui õlivahetusel kallata sama (mark ja mudel) uus õli mis enne oli siis käib ka paremini. Ma ei väida et õlidel vahet ei ole.
Viimati muutis Riho72, 03 Dets 2016, 10:58, muudetud 3 korda kokku.
Lugupidamisega Riho

Rahulolu on peamine

Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 637
Liitunud: 22 Juul 2013, 19:30
Auto: Seat Ateca Xcellence 4drive
Asukoht: Tallinn, Õismäe

Re: Soovitage mootoriõli

Lugemata postitus Postitas Riivo »

ma ei kalla sama õli sisse mis välja sai lastud :P
Ehk keegi paneks koha kus siis need pädevad specid saaks per auto välja otsida millisele mis?

Vasta

Mine “Diislid”