Teeme ise roolile uue nahast katte

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
karelkasper
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Aug 2012, 18:36
Telefon: 59086464
Auto: Passat B2, B4, B6 ja Sirje
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Teeme ise roolile uue nahast katte

Lugemata postitus Postitas karelkasper » 13 Aug 2014, 20:09

Tere!
Sai uuritud asja ja tuli mõte ise ka teha.
Selleks tuleb varuda mõned pikad õhtud vabaaega, otsida endale sobiv jupp nahka (sobib nahast seelik 8) ), vaja on naasklit, kahte nõela ja niiti (punane on hästi tähtis :lol: ). Kui vajalik leitud, tuleb hakata tööle. Arvasin, et oleks mõistlik eemaldada rool, sest siis on äki sutsa mugavam, kuid saab ka autos teha. Nahka mõõtes ja kokku õmmeldes/nõeludes tuleb jälgida, et ühenduskohad oleks peekelpildis (minul tuli ühenduskohti väga palju, materjal ei andnud välja, kasutasin tavalist õmblusmasinat)
Kodarate jaoks tuleb julgelt varu jätta (15cm on vähe, väga napp)
Mina tegin õmblused pesapalli moodi. Saab ka teisiti, kuid kodustes tingimustes on kõige mõistlikum.
Pesapalli moodi õmblus
Pilt
Selle tegemiseks on vaja naaskliga augustada naha äär (mina tegin 3mm servast ja 5mm sammuks),sest nõelaga on seda teha surm.
Pilt
Siin tuleb panna tähele seda, et mõlema serva augud peavad klappima, muidu juhtub nii
Pilt
Arvestada tuleb ka sellega, et nahk venib (minu oma venis, Passati rooli jamudus 95mm, mina tegin naha 85mm ja 2mm jäi puudu peale mitmendat pingutamist)
Samuti ei ole soovitatav kasutada liikset jõudu, tulemus on siin
Pilt
Nõelumine käib kahe nõelaga https://www.youtube.com/watch?v=eisCbf7SMAQ" onclick="window.open(this.href);return false; (17.40)
Mina olen tegelikult enda tehtud asja tulemusege väga rahul (esimestelt piltidelt näha kaks ämbrit ja rohkem neid ei olnud), varem pole midagi sellist teinud ja muidu päriselt näeb parem välja (piltidel tunduvad naaskli aukud väga suured, tegelikult ei ole).

Pilt
► Näita Spoilerit
Pikk ja segane jutt, aga loodan, et saite aru ja keegi teeb ise ka.

h4rz
Huviline
Postitusi: 1277
Liitunud: 21 Mär 2007, 11:01
Auto: 4.2/1.8T/2.0T
Asukoht: Tartu
Tänanud: 13 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Teeme ise roolile uue nahast katte

Lugemata postitus Postitas h4rz » 13 Aug 2014, 22:07

Kui masin olemas, siis lihtsam ääred läbi õmmelda ja omavahel kokku tõmmata.

Pilt

-e- Õmblus(t)e kohta(desse) oleks tark ka soon(ed) lõigata.
Viimati muutis h4rz, 13 Aug 2014, 22:09, muudetud 2 korda kokku.
Roolide nahatamine/polsterdustööd.

GTI
Moderaator
Postitusi: 7840
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 76 korda
Tänatud: 179 korda

Re: Teeme ise roolile uue nahast katte

Lugemata postitus Postitas GTI » 13 Aug 2014, 22:30

Mul G3 orig. rooli nahk surnud. Kas viisaka tulemuse saamiseks peaks tehasenaha pealt maha harutama või uus nahk kattena orig. nahale peale õmblema? Kas viimasel juhul (kuna nahk venib) see nahkkate rooli peal liikuma ei hakka ehk kas tuleks kasutada ka liimi?
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

karelkasper
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Aug 2012, 18:36
Telefon: 59086464
Auto: Passat B2, B4, B6 ja Sirje
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Teeme ise roolile uue nahast katte

Lugemata postitus Postitas karelkasper » 13 Aug 2014, 23:16

Selleks, et teha nii
Pilt
on vaja väga vinget õmblusmasinat. Masin peab oskama õmmelda pingult jämeda niidiga, proovisin teise Passati roolil seda meetodit (kodaraid ei katnud, nagu pildil) ja ei ole tulemusega rahul. Masinaga oli raske saada ühtlast pistevahet ja pingutada väga ei julenud.

Mina võtaks vana naha maha. Liimi ei kasutaks. Kui nõeluda nagu ma tegin, siis on väga lihtne pingutada, kui nahk on 12h küljes olnud, venib ta natuke ja on aeg pingutada (sellega, et venib tuleb arvestada, ei tohi teha liiga laia).

Ei liigu see nahk kuskile, isegi sellel, mis ei saanud eriti pingule on kõik täitsa OK. Ainult õmbluse välimus ei ole ilus (olin tark ja ei teinud punase niidiga :lolno: )

Selline võimalus on ka olemas:
http://shop.volkswagen-classic-parts.de ... g-1bx.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Viimati muutis karelkasper, 13 Aug 2014, 23:28, muudetud 1 kord kokku.

krl
Huviline
Postitusi: 199
Liitunud: 02 Okt 2011, 09:46
Auto: Golf4 2001
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Teeme ise roolile uue nahast katte

Lugemata postitus Postitas krl » 20 Sept 2014, 16:04

E-bayst saab ju meid õmmeldud servadega nahkasid tellida. Kvaliteedi kohta küll ei oska kommenteerida, kuid omal juba ammu plaanis üks tellida ja ära proovida.

karelkasper
Huviline
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Aug 2012, 18:36
Telefon: 59086464
Auto: Passat B2, B4, B6 ja Sirje
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Re: Teeme ise roolile uue nahast katte

Lugemata postitus Postitas karelkasper » 21 Sept 2014, 13:32

krl kirjutas:E-bayst saab ju meid õmmeldud servadega nahkasid tellida. Kvaliteedi kohta küll ei oska kommenteerida, kuid omal juba ammu plaanis üks tellida ja ära proovida.
Aga telli, pane külge, tee pilti ja räägi kuidas on.

Vasta

Mine “DIY”