DIY Velgede taastamine

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
Duuds
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Dets 2019, 23:14
Auto: GOLF IV Variant (1J5)
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

DIY Velgede taastamine

Lugemata postitus Postitas Duuds » 06 Apr 2020, 20:06

Terve.
Kuna ma plaanin VW originaal veljed korda teha siis väike DIY - kuidas odavatest velgedest saab ülemakstud ja ilusad asjad.
Niisis, veljed on VW BBS oroginaalid, dellu jagas kogemusi ja ütles, et velgede turuhind jämmult 100€...hetkel mul läinud juba 95€. :thumbup:

See on siis algne välimus, teised olid ka päris koledad\koledamad. Keegi on proovinud mingit värvi vist sinna kunagi lasta jne.
Pilt

Edasi, otsisn ja leidsin mõistliku hinnaga liivapritsi ning puhtaks nad said. Välimus juba kena, et lase või lakk peale ja kulda! 8)
Pilt
Pilt

Alguses pidasin nõu sõbraga, kes teeb pulbervärvimist aga hakkasin mõtlema, et mis siis kui ikkagi teeks teistmoodi. Läksin siis poodi ja uurisin natuke värki, selgus, et alustame kahekomponentse krundiga, siis värv ja siis kahekomponentne lakk. Hetkel näidata pole aga kui niikaugele jõuan, siis panen ka värvipilti üles.
Pilt

Hetkel on kaks velge krundi all ning homme lähen ostlema krunti, siis lihvimine ja hakkame värvima. Värvimiseks pean mingi hea kambri leidma...mõtlen.

PS: kuna ma leidsin autol uksepolstri vahelt tehasepaberid, värvikoodi jne asjadega, siis ma sain ka selle auto velgede originaal värvi, valude siis. seda kas konkreetselt need veljed all olid, seda infot ei leidnud aga 50\50 võib olla. <- seda originaal värvi\tooni ma ka kasutan.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1534
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 422 korda

DIY Velgede taastamine

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 06 Apr 2020, 20:40

Alustuseks tere tulemast. Väärt õpetuse saaks siit, aga ootaks ka õpetust sellisel juhul. DIY võiks käsitleda endas kõikide etappide detailset õpetust. Kuidas pritsi kasutada. Kas lambi karjääri liiv või peab mingi spets värk olema. Soovitavad töövõtted. Avastused mida kuidas paremini jne. Siin on igas kaliibris inimesi kes on mootoritega sina peal, kes värviga, kes elektroonikaga, kes mitte millegiga.

Näha piltidelt on, et tulemus on arvestatav ja kas iga käsi suudab selle teha?
Viimati muutis SanderSPS, 06 Apr 2020, 20:42, muudetud 2 korda kokku.
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Duuds
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Dets 2019, 23:14
Auto: GOLF IV Variant (1J5)
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

DIY Velgede taastamine

Lugemata postitus Postitas Duuds » 06 Apr 2020, 21:00

SanderSPS kirjutas:
06 Apr 2020, 20:40
Alustuseks tere tulemast. Väärt õpetuse saaks siit, aga ootaks ka õpetust sellisel juhul. DIY võiks käsitleda endas kõikide etappide detailset õpetust. Kuidas pritsi kasutada. Kas lambi karjääri liiv või peab mingi spets värk olema. Soovitavad töövõtted. Avastused mida kuidas paremini jne. Siin on igas kaliibris inimesi kes on mootoritega sina peal, kes värviga, kes elektroonikaga, kes mitte millegiga.

Näha piltidelt on, et tulemus on arvestatav ja kas iga käsi suudab selle teha?
Hoi.
Võtan teadmiseks ning järgmise postitusega püüan olla täpsem, kuigi raske on eriliseks kirjeldada kruntimist. 8) ma ei ole nii osava suuvärgiga, et oleks mönus lugeda. Liivatera ei kommenteeri, ei mäleta....liiva saab osta tonniga, toovad koti kohale ja pista toru sisse...

DIY lisaks: leidsin ka Dr. Guugli abiga natuke veljeinfot:
BBS Solitude (1h0 601 025 af) 6.5 J x 15H2 ET43 bolt circle: 5/100 Corrado VR6 1994-1995, Golf III with PLUS chassis manufactured before 1998 <- ehk siis minu auto all need konkreetsed veljed kahjuks tehasest välja ei veerenud. Savi, saavad vähemalt auto värvikoodile vastava tooni omale selga.
Viimati muutis Duuds, 06 Apr 2020, 21:19, muudetud 1 kord kokku.

Duuds
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Dets 2019, 23:14
Auto: GOLF IV Variant (1J5)
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

DIY Velgede taastamine

Lugemata postitus Postitas Duuds » 07 Apr 2020, 23:13

:!: DIY kullafond: kui on purgi peal manual, loe see läbi, enne kui kasutad, päriselt see on seal põhjusega.

Hetkel kooliraha krundi kohapealt. :oops: Nimelt kahekomponentne "aerosool" ei ole sul riiulis valmis segatuna, vaid korgi sees on plönn mis käib aerosooli põhja ning sa pead seda suruma kuni käib köss. Sellest hetkest muutub asi kahekomponentseks(loomulikult loksutama sigakorralikult jne) ning kehtib kuni 4 päeva, purgis...esimesed kaks velge läksid 1 purk ja kokku läks hetkel 3 purki, et saaks korralikult krundi peale...FU***...kooliraha on +45€. Homme selgub, kas läks önneks ning ei pea uuesti pritsima neid, hetkel tuli masendus peale ja loodan, et läks hästi.

Ma olen alati oma köik värvid vötnud sealt - https://www.autopaint.ee/home/ hea seltskond letitaga ning know-how on kui küsid - :thumbup:

Hetkel velgede hinnaks kujunenud 140€...küll lisandub. :thumbup:

Duuds
Uustulnuk
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Dets 2019, 23:14
Auto: GOLF IV Variant (1J5)
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

DIY Velgede taastamine

Lugemata postitus Postitas Duuds » 15 Apr 2020, 23:26

peale leitud vigu(peale lihvimist, 600 pehmendusega paberiga), leidsin, et võiks korra veel krundi peale lasta ja teha viimase "kuldse lihvimise"...tegin "köss" ära nagu ülal kirjeldasin aga siis kukkus käest asi, tulemuseks ...---... ehk mingi augu lõi külge sisse ja pool ruumi täis krunti, rääkiamta riietest, näost jne jne jne. :mrgreen:
velgede hinnaks on kujunenud hetkel 162€.

MantaOwner
Huviline
Postitusi: 45
Liitunud: 30 Okt 2012, 11:36
Auto: 2004 VW Passat B5.5 1.9 TDI 74kW aut.
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

DIY Velgede taastamine

Lugemata postitus Postitas MantaOwner » 29 Apr 2021, 08:20

Kus ja mis hinnaga said veljed liivaga pritsitud?

Tõnu

Vasta

Mine “DIY”