Golf 3 automaatsed tuled

Do It Yourself, ehk siis tee ise ja õpeta teisi.

Moderaatorid: etnies858, J.Aru, GTI, dellu

Vasta
vahelduvool
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mär 2010, 11:09
Auto: VW Golf 4 1,6 16V 77kw 2003a
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas vahelduvool » 26 Dets 2010, 11:47

Tere!

Sai uuritud ja puuritud paljudest kohtadest, kust saaks skeemi ning kõige lihtsamalt selle paigaldada.

Igatahes põhimõte on järgmine, kui auto käima panna ei lähe tuled põlema ennem, kui generaator laeb. Süüdet sees hoides tuled ei põle (juhul kui mootor ei käi - välja suretades ei oska öelda). Kui tulede lüliti on 0 asendis ja mootor käib siis põlevad lähituled koos kabariididega, kaugtulesid saab ainult vilgutada. I asendis põlevad kabariidid ja armatuur. II asendis põlevad kabariidid, lähi-, armatuurituled, kaugtuld on võimalik sisse lülitada.

Kindlasti veenduge, et teil on juhtmed sama värvi samadel klemmidel. Tuletan meelede, et mina ei vastuta, kui midagi halba juhtub, sest see on ikkagi teie enda teha. Mina lihtsalt usaldasin ühte vamemat autoelektrikku.

Mida vaja on:
Ühte releed ühe NO kontaktiga 12V
Dioodi, mis on pingega üle 25V ja vooluga vähemalt 3A
Kahte dioodi pingega üle 25V ja vooluga vähemalt 10A
Kaableid
Ühenuds tarvikuid
Joote vahendeid dioodide jootmiseks

Minu sopping list Oomipood.ee
Diood 3A
2Tk diood 10A
Ühendus klemm
Lame pesa
Relee
Kaablid ostsin tavalisest elektripoest :) 2,5mm2
Juhtmete kohapealt: Väiksemaid kui 2,5mm2 ei ole soovitatav kasutaja, sest sealt hakkab kulgema terve tulede vool. Minul oli see 10A (lähituled ja kabariidid).
Miks valida dioodid suurema vooluga? Sest iga elektroonika komponent ei ole veatu. Alati tasub võtta vähemalt pool varuks, sest siis suudab elektroonika komponent ka vastupidada suurematele vooludele ja/või pingetele.

Mis lahti lammutada?
Mina võtsin lahti armatuuri, mis on raadiost vasakul. Lahti tuli võtta ka plastik, mis on rooli ümber. Kui soov minna generaatori juhtmele järgi lammutage roolist alumised plastikud ka lahti.

Kõige põhilisem – skeem

Kogume asjad kokku, paneme jootekovi sooja, hakkame autot lammutama. Kolb soe võib jootma hakata vastavalt skeemil, dioode juhtmete vahele. Viimane tehtud ühendame lahtised otsad õigetesse kohtadesse.
1* - tuleb ühendada generaatorist tulevale sinisele juhtmetele (sinine juhe asub katsmebloki taga). Või kasutaja enda soovil nt süüteluku külge.
TL – tulede lüliti küljes
RL – rooli lüliti küljes

Edit
0 asendis (auto käib) ei põle numbri tuled.

Vaatasin ja lugesin seadusi. Ning leidsin, et uues Liiklusseaduses on järgnev lõik:
Riigi Teataja kirjutas:§ 40. Tulede kasutamise üldnõuded
(2) Valge ajal võib lähitulede asemel kasutada päevatulesid. Päevatuled võivad põleda ilma ääre- ja numbrituledeta.
Ootan kommentaare ning arvamusi sellel teemal!
Edu tegemisel! :)

Edit. Lisasin uuesti skeemi.
Edit. 31.08.2022 - Muutsin skeemi paremini kätte saadavaks. Üks kasutaja tundis selle vastu huvi.
Viimati muutis vahelduvool, 31 Aug 2022, 20:26, muudetud 9 korda kokku.

Heixio
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 25 Apr 2008, 21:58
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas Heixio » 05 Jaan 2011, 00:37

Terv,ostsin golfi ja minu golfil just see asi ongi et tuled lähevad automaatselt tööle aga küsimus selline et äkki oskad öelda miks täistulesid ainult vilgutada saab?Peale see laba ei jää:S

Kasutaja avatar
argo
Foorumi arendaja
Postitusi: 2632
Liitunud: 17 Dets 2009, 14:39
Asukoht: Eesti
Tänanud: 118 korda
Tänatud: 64 korda

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas argo » 05 Jaan 2011, 09:38

Heixio kirjutas:Terv,ostsin golfi ja minu golfil just see asi ongi et tuled lähevad automaatselt tööle aga küsimus selline et äkki oskad öelda miks täistulesid ainult vilgutada saab?Peale see laba ei jää:S
Keera tulede lüliti sisse, siis peaksid ka kaugtuled põlema jääma.
Kahe sõnaga, mis ajaks sysadminni närvi? Eile töötas; arenduses töötab; reedel laivi

daff
Huviline
Postitusi: 601
Liitunud: 06 Dets 2006, 00:25
Auto: GMC Suburban 5.7, Golf III 1.8
Asukoht: Rakvere-Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas daff » 05 Jaan 2011, 20:19

Kas ei oleks ehk lihtsam osta vastav plokk, Carstop müüs minu mäletamist selliseid suhteliselt soodsa hinnaga. Tahan endalegi millagil midagi sellist külge panna, aga udutulesid lülitama, sest uue Liiklusseadusega saab see lubatud olema, et päevatulede asemel udukaid kasutada. Mina tahaks kindlasti ka, et põlema hakkaksid ka numbri- ja armatuurituled, sest näiteks Tallinnas kannataks enamasti pimedas ka kasvõi tuledeta sõita, siis saaks pooltuledesse xenonid panna ja Politsei neid pidevalt ei märka ning neid saab kasutada vaid siis kui neid vaja on.

intz18
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 06 Sept 2006, 11:01
Auto: VW G3
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 0
Kontakt:

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas intz18 » 16 Veebr 2011, 00:52

daff kirjutas:Kas ei oleks ehk lihtsam osta vastav plokk, Carstop müüs minu mäletamist selliseid suhteliselt soodsa hinnaga. Tahan endalegi millagil midagi sellist külge panna, aga udutulesid lülitama, sest uue Liiklusseadusega saab see lubatud olema, et päevatulede asemel udukaid kasutada. Mina tahaks kindlasti ka, et põlema hakkaksid ka numbri- ja armatuurituled, sest näiteks Tallinnas kannataks enamasti pimedas ka kasvõi tuledeta sõita, siis saaks pooltuledesse xenonid panna ja Politsei neid pidevalt ei märka ning neid saab kasutada vaid siis kui neid vaja on.

Ja arvad et Carstopis müüdav komplekt teeb seda kõike või :P tegelt selle sama ühe relee alt saab need kõik tööle panna.

Kasutaja avatar
R36
Tunnustatud
Postitusi: 7865
Liitunud: 02 Mär 2009, 15:53
Skype: magnake
Auto: VW GOLF MKV 2.0TDI 4Motion MY07 VW CADDY 1.6TDI MY2013
Asukoht: Võru-TARTU
Tänanud: 48 korda
Tänatud: 229 korda
Kontakt:

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas R36 » 03 Mär 2011, 00:17

kas ainult mina või ei näe teised ka skeemi?
levwfreaks.eu - Hobiprojekt - VW/AUDI/SKODA/SEAT ODIS/Immobilisaatorid/Komponendikaitse/SVM jne...... Magnus

keidzo
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 07 Apr 2010, 13:08
Telefon: 55542108
Auto: VW Vento GT
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas keidzo » 03 Mär 2011, 07:44

golfi_vend kirjutas:kas ainult mina või ei näe teised ka skeemi?
ei näe küll jah

vahelduvool
Huviline
Postitusi: 94
Liitunud: 21 Mär 2010, 11:09
Auto: VW Golf 4 1,6 16V 77kw 2003a
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas vahelduvool » 03 Juun 2014, 05:54

keidzo kirjutas:
golfi_vend kirjutas:kas ainult mina või ei näe teised ka skeemi?
ei näe küll jah
Olemas.

tlauri
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 03 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 0
Tänatud: 24 korda

Re: Golf 3 automaatsed tuled

Lugemata postitus Postitas tlauri » 03 Juun 2014, 13:37

Lahendusi on tõesti ilmselt igale maitsele.
Näiteks minuarust on üks lihtaim meetod päevatulede triggeri tekitamiseks, geneka laadimise asemel, süüteluku "#15 starter off" ja selle nn "päevatulede automaatika" väljalülitus ehk ellimineering võtta numbritulede toitelülitusest (asend 0 need ei põle ja neid põlema panna pole selle automaatiga ka vajadust), sest päevatulede reziimis ei pea neid põletama.
Sellise lahendusega on vaja 2 releed, soovitavalt 1 kaitse ja ei mingeid dioode ehk säilitatud/ära kasutatud on kõik orig. tuledelülitused. Sellise automaatika ainus puudus on see, et süüte sissekeeramisel lähevad tuled kohe põlema ja näiteks aku pealt raadio kuulamine on siis halb mõte. Teisest küljest talvel jällegi akule elektronide nügimiseks kasulik, et enne starteri andmist ajutiselt see 130W koormus tekitada (vastavalt skeemile starteri andmise ajal päevatuled ei põle). Kaitse eemaldamisega on auto orig. tulede töö taastatud.
51905398 - diagnostikaseadmed ja töövahendid- VAS/VAG, AUTEL, AUTOCOM, LAUNCH jne- viewtopic.php?f=159&t=77012

Vasta

Mine “DIY”