kasutatud auto arvelevõtmine

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
JETTAMEES
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: 30 Sept 2012, 16:32
Telefon: 56503745
Auto: Audi q7. Multivan
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

kasutatud auto arvelevõtmine

Lugemata postitus Postitas JETTAMEES » 23 Aug 2015, 20:16

kuidas saksast tulnud auto arvele võtta-step by step? :oops:
Kas kõigepealt ark ja siis ülevaatusele või kõigepealt ülevaatusele ja siis ark?
Nagu ma arki kodulehelt välja lugesin siis kõik kokku umbes 190.- koos numbritega!
Ärge kohe siis peksma hakake-autoost ei ole minu ala!
Viimati muutis argo, 16 Sept 2015, 16:01, muudetud 2 korda kokku.
Põhjus: pealkiri!

selfkiller
Huviline
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Mai 2008, 21:08
Auto: VW Golf IV
Asukoht: Lõuna-Eesti
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Re: kas keegi selgitaks mulle kui lollile

Lugemata postitus Postitas selfkiller » 23 Aug 2015, 20:27

Sõida arki, uuri võibolla kehtib veel saksa ülevaatus. Kui ei ole ülevaatust, võta arkis arvele ja tee samas ka kindlustus. Siis käruta oma autoga ülevaatusele ja ongi kõik. Raha läheb jah 190 euri arkis, plus veel kindlustus ja ülevaatus.

JETTAMEES
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: 30 Sept 2012, 16:32
Telefon: 56503745
Auto: Audi q7. Multivan
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: kas keegi selgitaks mulle kui lollile

Lugemata postitus Postitas JETTAMEES » 23 Aug 2015, 20:44

ei hakka uut teemat tegema, aga kas oleks kellegil kasulikke näpunäiteid mida kindlasti kontrollida 96kw tdi passati puhul üldisele jamale lisaks?

romeoD
Klubiline
Postitusi: 930
Liitunud: 03 Dets 2013, 17:55
Auto: VW golf TDI
Asukoht: Valga
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 31 korda

Re: kas keegi selgitaks mulle kui lollile

Lugemata postitus Postitas romeoD » 23 Aug 2015, 20:47

No kui väljamaa registris auto, siis tuleb minna arki garagesse, kus vaadatakse vin kood yle ja sisestatakse arvutisse tyybikinnitus. Maksma midagi selle eest ei pea.
Yle näidatud, siis lähed byroosse, võtad järjekorranumbri ja ootad. Eelnevalt oleks tore, kui riigilõiv tasutud, aga saab ka kohapeal vist(kindel pole)
Ootamise ajal täida ära blankett auto arvele võtmiseks.
Tuleb sinu aeg, lähed tädi/onu juurde ja ta vaatab blanketi yle, klõpsib veits arvutit ja kui kõik on ok, siis toob numbrid. Kui on väljamaa ylevaatuse paber, saab selle eestisse yle kanda. Siis teed kindlustuse masinale, kui pass on käes ja võid julgemalt juba ylevaatusele sõita.
Viimati muutis romeoD, 23 Aug 2015, 20:48, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei vastuta foorumis tehtud postituste sisu eest.

JETTAMEES
Huviline
Postitusi: 573
Liitunud: 30 Sept 2012, 16:32
Telefon: 56503745
Auto: Audi q7. Multivan
Asukoht: Harjumaa
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 3 korda

Re: kas keegi selgitaks mulle kui lollile

Lugemata postitus Postitas JETTAMEES » 23 Aug 2015, 20:57

romeoD kirjutas:No kui väljamaa registris auto, siis tuleb minna arki garagesse, kus vaadatakse vin kood yle ja sisestatakse arvutisse tyybikinnitus. Maksma midagi selle eest ei pea.
Yle näidatud, siis lähed byroosse, võtad järjekorranumbri ja ootad. Eelnevalt oleks tore, kui riigilõiv tasutud, aga saab ka kohapeal vist(kindel pole)
Ootamise ajal täida ära blankett auto arvele võtmiseks.
Tuleb sinu aeg, lähed tädi/onu juurde ja ta vaatab blanketi yle, klõpsib veits arvutit ja kui kõik on ok, siis toob numbrid. Kui on väljamaa ylevaatuse paber, saab selle eestisse yle kanda. Siis teed kindlustuse masinale, kui pass on käes ja võid julgemalt juba ylevaatusele sõita.
et siis vormistan enda nimele ja maksan raha auto eest ära! siis lähen ülevaatusele ja seal tehakse tahmatest kus lastakse keps küljepealt välja! LOL. :lol:
Nali naljaks, aga ostes tuleb ise tahmatest ära teha! Lapats põhja ja kui üle elab siis läheb ka ülevaatuselt elusalt läbi!

Kasutaja avatar
Pets115
EVWK juhatus
Postitusi: 1136
Liitunud: 03 Veebr 2011, 17:07
Telefon: 56966151
Auto: Volkswagen Passat B8 2.0 140kW R-Line Highline - 16 & Volkswagen Jetta CL 1,3 40kW -86
Asukoht: Tartu
Tänanud: 283 korda
Tänatud: 103 korda

Re: kas keegi selgitaks mulle kui lollile

Lugemata postitus Postitas Pets115 » 23 Aug 2015, 20:59

Üldiselt näed juba kohapeal ära kas tahmab või mitte. Ma kunagi käisin üht 5 seeria bemmi vaatamas mis ka tahmas jubedalt. Vajutasin korra gaasi põhja ja järsku käis pauk ja juppe lendas. :D :D :D Omanik oli päris kurb, aga õnneks polnud veel siis diili teinud temaga. :D
"Kuigi ümbrus on sama, elab igaüks meist erinevas maailmas." Arthur Schopenhauer.

romeoD
Klubiline
Postitusi: 930
Liitunud: 03 Dets 2013, 17:55
Auto: VW golf TDI
Asukoht: Valga
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 31 korda

Re: kas keegi selgitaks mulle kui lollile

Lugemata postitus Postitas romeoD » 23 Aug 2015, 21:04

Kui platsilt ostad, siis esimene vajutus tavaliselt tahmabki kuna proovisõidu maa on nii väike ja ei saa korralikult torusid puhtaks köhida. Aga eks võid ju viia ka enne registreerimist arki kontrolli, aga ylevaatust teha ei saa, kuna pole dokumente.
Ma ei vastuta foorumis tehtud postituste sisu eest.

Vasta

Mine “Autoostu abi”