Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Ussike
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 01 Juun 2015, 07:13
Auto: VW G2
Asukoht:
Tänanud: 8 korda
Tänatud: 5 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas Ussike » 22 Okt 2018, 11:40

Jääb mulje nagu SEB oleks pidanud auto ostma aga müüja ei sobinud ja tehing jäi katki .Sampo laenas lihtsalt raha välja ja ise vaata mis sa ostad.Ise vahetasin ka SEB välja kuna liisingu summa oleks nende nägemuses 20 eurot mu võimalusi ületanud,lihtsam oli uksest välja astuda ja teise panka minna.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 22 Okt 2018, 13:51

SEB on jah oma laenude ja liisingutega natuke üle võlli. Mul küll autosi liisingus pole, kuid te proovige firmaomanikuna sealt näiteks maja laenu võtta (tavatöötajana pidi lihtsam olema), siis saate alles tunda, kuidas bürokraatia käib :D Lihtsam oli samuti teise panka kõndida. Kodupank my ass!

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas dellu » 22 Okt 2018, 14:59

Kodulaenuga loobusin ka SEB-st. Sisuliselt enne mingiga pakkumise saamist pidi juba hulluks võitlema oma bürokraatiaga. SWEDi kludkliendina tehti pakkumine, mida nad juba kindlalt ise ka välja ütlesid, et ilmselt keegi üle ei löö. LHV-st tuli algul mingi number, mis hiljem selgudes pidi yldse miinimum olema ja pigem kasvab.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 07 Dets 2018, 11:15

Eks oleneb inimesest ja perioodist ilmselt, aga SEB kipub pigem kiirem ja heade tingimustega olema. Aga eks igal pangal omad plussid-miinused. Reeglina teeb parima pakkumise ikkagi kodupank(kindlasti ka erandeid).

Väljaostudel on jah palju erinevaid nüansse. Eraisikuna tasub liisida kapitalirenti kasutades, paljudel ei ole siis ka lepingu lõpetamise tasu ning müües pole ka käibemaksu teemat. Kasutusrendiga asi juba keerulisem ning tavaliselt on ka lepingu lõpetamise tasu olemas.

Sama panga sees liisingusse müües saab raha ilusti kätte ja pole ka lepingutega probleeme. Kahe erineva panga vahel saab hakkama, aga tekibki tavaliselt käibemaksu nüanss ja alati on kasulikum, kui väljaostu raha on endal olemas, et siis ise edasi müüa, kaotad rahas kõige vähem.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Maxpower
Huviline
Postitusi: 439
Liitunud: 26 Sept 2012, 08:54
Auto: Traxxas Maxx / BMW X5 G05 M-sport
Asukoht: EU
Tänanud: 27 korda
Tänatud: 10 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas Maxpower » 07 Dets 2018, 15:31

KuldarA kirjutas:
07 Dets 2018, 11:15
Eks oleneb inimesest ja perioodist ilmselt, aga SEB kipub pigem kiirem ja heade tingimustega olema. Aga eks igal pangal omad plussid-miinused. Reeglina teeb parima pakkumise ikkagi kodupank(kindlasti ka erandeid).
arvasin ise ka nii, mul ettevõte ongi SEB pangas kuid hoopis parema pakkumise tegi Swed. Samas ei ole ma eraisikuna ega ka ettevõttena kunagi Swedi klient olnud.
Toon veel lisaks välja Luminori kust ka uurisin (eraisikuna olen selles pangas) ja seal taheti kohe et oma ettevõtte nende kliendiks tooksin, enne kui üldse jutule võetakse ja ka siis ei oleks olnud tingimused kuigi head :cry:

Markko_
Huviline
Postitusi: 442
Liitunud: 08 Nov 2012, 08:13
Auto: Skoda Superb 1.4TSI Elegance Plus DSG
Asukoht: Jõhvi
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 2 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas Markko_ » 12 Dets 2018, 10:00

Jällegi ilmselt individuaalne. Kui endale CR-V soetasin, siis samuti võtsin liisingpakkumisi nii SEB-st (kodupank), Swedbankist kui ka Luminorist ja just viimane tegi parima pakkumise. Ajaliselt polnud vahet, kõigist kolmest tuli pakkumine päeva jooksul.

Vvariant
Huviline
Postitusi: 244
Liitunud: 28 Veebr 2016, 14:23
Asukoht: Tln
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 36 korda

Lühikesed küsimused VI

Lugemata postitus Postitas Vvariant » 02 Aug 2019, 14:12

Kuidas liisinguautot müües vältida seda 14 päevast perioodi, kus ostja saab ringi rallitada (loe: "harjuda finantskohustusega") ja müüja rahata on?
Ilmselt murevaba, kui firmaks satub juriidiline isik, kui seda õnne pole, siis ainuke variant välja osta ja kuhugi platsile müüki panna?

Miks just platsile, seda selle mõttega, et tundub, et vahet pole, kui müüa autot liisingust-liisingusse, siis ostja saab ikka oma 14 päeva prooviperioodi kätte. Kui müüb plats, siis müüja maksab mingi kopika neile teenuse eest, aga kui ostja tahab liisida, siis saab omanikuks juba plats tehtud ja risk ka nende käes. Palun mõtteid :D

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Lühikesed küsimused VI

Lugemata postitus Postitas dellu » 02 Aug 2019, 14:22

Kui plats müüb sinu autot, siis ta pole mingi omanik ju, vaid esindab sind. Ega plats seda oma nimele kirjuta. Juriidilisel isikul on ilmselt samamoodi ju see 14 päeva. Ainuke võimalus seda vältida on ostjaga kokku leppida, et auto seisab 14 päeva valvega parklas. Ega muud varianti polegi, kui ta just kohe kätte saada ei taha ja ei kirjuta avaldust, et tal pretensioone pole. Siis peaks raha kohe saama, vähemalt 5+ aastat tagasi nii töötas.
Minul on kunagi auto müüja nii teinud, et auto platsile. Tema kartis avariide pärast ja nii oligi. Kirjutasime auto arkis ringi ja siis ootasime. Eks ta sisuliselt selline nokk kinni ja saba lahti ja vastupidi värk on. Liising ju samas enne raha ei kanna kui ringi vormistatud.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vvariant
Huviline
Postitusi: 244
Liitunud: 28 Veebr 2016, 14:23
Asukoht: Tln
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 36 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas Vvariant » 02 Aug 2019, 16:58

Kui auto ostsin, siis oli müüjaks plats, sellest oligi mõte, ehk kui selgub, et ostja kvalifitseerub liisingut saama, siis ostab plats minult auto ära ja müügilepingu pooleks on juba plats ja minuga on kõik.

MartenL
Huviline
Postitusi: 524
Liitunud: 08 Sept 2014, 09:43
Asukoht:
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 39 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas MartenL » 02 Aug 2019, 17:56

Ega seal head varianti vist polegi peale selle kokkuleppe et kumbki osapool autot ei kasuta. Mistahes lepingud mis raskedavad või toovad lisakulutusi, on kehtetud. Võibolla saab kuidagi siduda liisingulepingusse kilomeetri maksumus aga vaevalt et keegi liisingfirma oma tüüplepinguid muudab.

Võlaõigusseaduse punkti on mingi hetk muudetud, kuid saan aru et nüüd vastutab Liisingfirma kui klient sulle autot üldse tagasi ei too?

§ 409. Tarbija taganemisõigus

(41) Liisingulepingust taganemise korral kannab asja tagastamise või teenuse hüvitamisega seotud kulud ja sellega seotud riisiko krediidiandja. Pooled võivad kokku leppida, et tarbija kannab tagastamise tavalised kulud kuni 10 euro ulatuses, välja arvatud juhul, kui üleantud asi või osutatud teenus ei vasta tellitule. Kui tarbijat ei teavitatud taganemisõigusest, vastutab ta taganemise puhul asja kahjustamise eest üksnes tahtluse või raske hooletuse korral. Muus osas kohaldatakse taganemise tagajärgedele käesoleva seaduse §-des 188–192 sätestatut.

Kasutaja avatar
SanderSPS
Tunnustatud
Postitusi: 1530
Liitunud: 12 Juul 2017, 14:54
Asukoht: Kolhoos
Tänanud: 153 korda
Tänatud: 421 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas SanderSPS » 02 Aug 2019, 18:36

Mul läks sellega hästi. Ostja ostis ettevõttele auto ja pärast akti allkirjastamist mõni tund edasi laekus raha. Ettevõttel taganemisõigust pole
Aitan diagnostika/kodeerimisega VAS ja originaal Ross Tech Hex-Net kaabliga.

Vvariant
Huviline
Postitusi: 244
Liitunud: 28 Veebr 2016, 14:23
Asukoht: Tln
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 36 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas Vvariant » 02 Aug 2019, 19:44

Auto mitte tagasitoomine ei ole vast esimene mure, pigem millises seisus tagasi tuleb, eriti kui seda pole võimalik silmaga hinnata, telli veel korrasoleku kontroll oma kulul :D

MartenL
Huviline
Postitusi: 524
Liitunud: 08 Sept 2014, 09:43
Asukoht:
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 39 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas MartenL » 03 Aug 2019, 09:51

Eks enamik ostjaid ilmselt ei tagane, kuna soovivad endale autot osta.
Siin on üks vastupidine näide ka :)
https://www.auto24.ee/foorum/foorum.php ... tmNnarxRR4

Kasutatud autol ilsmelt suurt vahet pole kui seal on 3000km peale sõidetud, uuel salongiautol võib see hinda mõjutada küll. Huvitav kas mõni "tarbija" on Möllerisse ka mõne tutika auto tagasi toonud :D

Kasutaja avatar
Pulku
Klubiline
Postitusi: 897
Liitunud: 28 Veebr 2019, 20:20
Auto: VW Passat 1.4TSI CNG B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 80 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas Pulku » 03 Aug 2019, 12:21

Ma näen vist suht usaldusväärne välja 8) Aga minu viimase kahe liisingus olnud auto müügiga läks ladusalt. Esimesel juhul kandis ostja mulle jääk väärtuse. Mina küsisin pangalt lõpparve ning tasusin selle. Pank saatis ARK'i ümbervormistamis volikirja. Siis kandis ostja mulle vahe ning mina andsin üle dokumendid, võtmed, ost/müük lepingu. Ning ostja suundus ise ARK ümber vormistama.

Teisel juhul sõlmisime kahepoolselt custom dokumendi, kus müüa kohustab kokkulepitud tingimustel üle andma auto vms. Ostja kandis arvele kogu summa. Mina küsisin SWED'ist lõpparve ja tasusin selle. Pank saatis volikirja panka. Andsin üle auto, dokumendid, võtmed, ost/müük lepingu ning ostja läks ise ARK'i.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas dellu » 03 Aug 2019, 14:44

Pulku, sa räägid ju liisingauto müügist. Siin on jutt liisingusse müümisest. EHk siis keegi ostab sinult auto liisingusse. Nagu ka auto24 lingist said lugeda, siis "ostetakse" sellisel viisil juba aastaid 9 kohalisi busse. Aetakse kamp kokku, kihutatakse pool euroopat läbi ja tuuakse lõpuks auto tagasi, ei sobinud. Keegi õnnelik on niiöelda sinu autot 2 nädalat tasuta tarbinud ja mitte vähe. See skeem on tegelikult juba oma 10a vana, mitte nagu seal räägiti. Ma juba ammu seda kuulnud. Kahjuks on seadus selliste ostjate poole kaldu. Loomulikult ja ostja peab maksma lepingu sõlmimise tasu ja ilmselt ka arkis vormistamise. Huvitav kes tagasivormistamise maksab? See rõõm jääb veel ka müüjale? Kiire google näitas et selline 400-600 tundub 2 nädala hind olema, seega auto24 väide et kallim kui rent ilmselt ei päde.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
Pulku
Klubiline
Postitusi: 897
Liitunud: 28 Veebr 2019, 20:20
Auto: VW Passat 1.4TSI CNG B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 80 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus

Lugemata postitus Postitas Pulku » 03 Aug 2019, 15:11

Vabanda dellu kui puusse panin. Ma paraku lähtusin pealkirjast "Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus" mitte, kellegi konkreetsest postitusest. Minu auto oli liisingus ja ma müüsin seda, seega tundus, et läheb teemasse! :roll:

Vvariant
Huviline
Postitusi: 244
Liitunud: 28 Veebr 2016, 14:23
Asukoht: Tln
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 36 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas Vvariant » 17 Sept 2019, 17:38

Targad mehed, kui liising teeb senisele vastutavale kasutajale jäägiga lõpparve, ta maksab selle ära ja liising algatab omanikuvahetuse senise vastutava kasutaja nimele, kas vastne omanik saab seda protseduuri lõpuni viimata teha kohe ostumüügilepingu teise inimese nimele, või peab ikka 2x omanivahetuse eest maksma?

DNA
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 10 Sept 2019, 16:38
Auto: VW CC R-line 4-Motion 2.0 130kW 2014
Asukoht: ...
Tänanud: 35 korda
Tänatud: 23 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas DNA » 17 Sept 2019, 17:49

Minul käis omanikuvahetus kuidagi väga valutult. Liisingus olev auto osteti ära. Tuli teade, et kui 15 päeva jooksul omanikuvahetust ei toimu, võetakse sõiduks registrist maha. Ja sealt mingi nõksuga pääsebki sellest topeltmaksmisest. Auto läks kohe otse sõbra nimele. Minul aitas seda protsessi läbida tuttavast isik, kes tegeleb igapäevaselt autode müügiga.

Kasutaja avatar
aus
Huviline
Postitusi: 1075
Liitunud: 24 Veebr 2014, 22:37
Telefon: 5238749
Auto: VW Passat B8 4Motion (MY 2016)
Asukoht: Tartu
Tänanud: 112 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas aus » 17 Sept 2019, 18:22

Mul oli 3a tagasi müües nii, et liising (SEB) saatis Maanteeametisse (ARKi) "paberi", et inimene B võib vormistada auto X enda nimele. Ehk siis toimus omanikuvahetus liisingufirmast otse uuele omanikule. Mu arust määravaks saab siin kommunikatsioon ja sellekohase soovi väljendamine liisinguhaldurile. :D
Le VW Freaks - diagnostika, projektid: koduleht | Facebook | Originaal VCDS (HEX-V2) võimalus Tartus, Viljandis ja linnade lähiümbruses.
My motion is 4motion. | Aeg-ajalt tundub mulle, et kilovattide arv on pöördvõrdelises seoses mõistusega.

DNA
Huviline
Postitusi: 255
Liitunud: 10 Sept 2019, 16:38
Auto: VW CC R-line 4-Motion 2.0 130kW 2014
Asukoht: ...
Tänanud: 35 korda
Tänatud: 23 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas DNA » 17 Sept 2019, 18:30

aus kirjutas:
17 Sept 2019, 18:22
Mul oli 3a tagasi müües nii, et liising (SEB) saatis Maanteeametisse (ARKi) "paberi", et inimene B võib vormistada auto X enda nimele. Ehk siis toimus omanikuvahetus liisingufirmast otse uuele omanikule. Mu arust määravaks saab siin kommunikatsioon ja sellekohase soovi väljendamine liisinguhaldurile. :D
Ma ei süvenenud sinna protsessi erilise tähelepanuga. Kui ma tean, et inimesed on pädevad, siis ma lisaküsimusi ei küsi :D
Mulle öedli:"Et las see teade jääda kus see ja teine, ära muretse". Aga sellega ma pääsesin omanikuvahetuse topeltmaksmisest. Sest ost/müük pangaga tehti ikkagi minu nimele, mitte sõbra.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 17 Sept 2019, 19:08

aus kirjutas:
17 Sept 2019, 18:22
Mul oli 3a tagasi müües nii, et liising (SEB) saatis Maanteeametisse (ARKi) "paberi", et inimene B võib vormistada auto X enda nimele. Ehk siis toimus omanikuvahetus liisingufirmast otse uuele omanikule. Mu arust määravaks saab siin kommunikatsioon ja sellekohase soovi väljendamine liisinguhaldurile. :D
Ma nagu mäletaks ka aastetagust liisingauto müügist, et sai ka kohe kolmandale isikule müüa, ehk kui ostja olemas, sai kohe pangale ka kolmanda isiku andmed edastatud, kes selle vara siis jäägiga välja ostis ja vaheraha praegusele liisinguvõtjale tasus.

tanelka
Huviline
Postitusi: 27
Liitunud: 08 Juun 2014, 21:30
Auto: Seat Leon ST Cupra 300 4Drive
Asukoht: TLN
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas tanelka » 17 Sept 2019, 20:08

Kevadel müüsin just, maksin pangale jäägi ära, pank tegi maanteeametisse minu nimele omanikuvahetuse algatamise. Mina ja uus omanik kirjutasime ostumüügilepingu, kus müüja olin mina juba ja sellega sai ta auto ümber registreerida.

Kasutaja avatar
Pulku
Klubiline
Postitusi: 897
Liitunud: 28 Veebr 2019, 20:20
Auto: VW Passat 1.4TSI CNG B7
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 161 korda
Tänatud: 80 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas Pulku » 18 Sept 2019, 07:15

Vvariant kirjutas:
17 Sept 2019, 17:38
Targad mehed, kui liising teeb senisele vastutavale kasutajale jäägiga lõpparve, ta maksab selle ära ja liising algatab omanikuvahetuse senise vastutava kasutaja nimele, kas vastne omanik saab seda protseduuri lõpuni viimata teha kohe ostumüügilepingu teise inimese nimele, või peab ikka 2x omanivahetuse eest maksma?
Ei pea 2x omanikuvahetuse eest maksma. Pärast lõpparve tegemist algatab liisinguandja omanikuvahetuse vastutava kasutaja nimele. Sina kui vastutav kasutaja soovid aga autot müüa siis sõlmidki auto ostjaga tava formaadis ost/müük lepingu, millega auto ostja läheb ARK'i ning kirjutab auto hoopis enda nimele.

Läbi tehtud ning toimis nii mul vähemalt eduliselt :)
Kes tänasid kasutajat Pulku selle postituse eest:
Vvariant

Vvariant
Huviline
Postitusi: 244
Liitunud: 28 Veebr 2016, 14:23
Asukoht: Tln
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 36 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas Vvariant » 18 Sept 2019, 21:06

Tänud, just nii oligi, ei olnud probleeme.

Kasutaja avatar
TiitRE
Huviline
Postitusi: 5373
Liitunud: 25 Aug 2012, 15:24
Auto: VW Passat B7 2.0 TDI DSG 2011; BMW E70 xDrive 30d M-pakett 2009; VAZ 21063 1985; Suzuki KingQuad LTA-700 2007; Škoda Octavia 2.0tdi DSG 2005
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru
Tänanud: 117 korda
Tänatud: 149 korda

Liisingus oleva auto Ost, Müük, Vahetus jm küsimused

Lugemata postitus Postitas TiitRE » 18 Sept 2019, 22:13

Pulku kirjutas:
18 Sept 2019, 07:15
Vvariant kirjutas:
17 Sept 2019, 17:38
Targad mehed, kui liising teeb senisele vastutavale kasutajale jäägiga lõpparve, ta maksab selle ära ja liising algatab omanikuvahetuse senise vastutava kasutaja nimele, kas vastne omanik saab seda protseduuri lõpuni viimata teha kohe ostumüügilepingu teise inimese nimele, või peab ikka 2x omanivahetuse eest maksma?
Ei pea 2x omanikuvahetuse eest maksma. Pärast lõpparve tegemist algatab liisinguandja omanikuvahetuse vastutava kasutaja nimele. Sina kui vastutav kasutaja soovid aga autot müüa siis sõlmidki auto ostjaga tava formaadis ost/müük lepingu, millega auto ostja läheb ARK'i ning kirjutab auto hoopis enda nimele.

Läbi tehtud ning toimis nii mul vähemalt eduliselt :)
No see ongi ju otse kolmandale isikule müümine, millest kirjutasin. Ehk jääb ära 1 vahe ümber regamine.

Vasta

Mine “Autoostu abi”