Millised on VW CNG paakide mahud?

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
vwbora
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Dets 2011, 15:28
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas vwbora » 20 Apr 2020, 15:03

Kuna plaanis soetada CNG-ga VW,siis olen üritanud leida mis on CNG paakide mahud erinevatel mudelitel.Aga miskipärast ei ole seda infot väga saadaval.Või ei leia/oska leida internetist.Oskab keegi infot jagada.

Holm
Huviline
Postitusi: 62
Liitunud: 15 Veebr 2012, 19:37
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 1 kord
Tänatud: 10 korda

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas Holm » 20 Apr 2020, 15:10

Viimati muutis Holm, 20 Apr 2020, 15:17, muudetud 2 korda kokku.

Kasutaja avatar
MRT0
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 21 Jaan 2020, 08:35
Auto: Passat B6 R-Line ecofuel '10
Asukoht: Saue
Tänanud: 0
Tänatud: 12 korda

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas MRT0 » 20 Apr 2020, 15:49

Ja mingilmääral võib arvestada suurema numbriga kui kirjas. Parimal juhul olen täpselt 23kg sisse mahutand passatile kuigi kirjas 21.

vwbora
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 13 Dets 2011, 15:28
Asukoht:
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas vwbora » 20 Apr 2020, 16:04

Suured tänud info eest,palju lihtsamaks läks kohe võrdlemine.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas dellu » 21 Apr 2020, 08:36

MRT0 kirjutas:
20 Apr 2020, 15:49
Ja mingilmääral võib arvestada suurema numbriga kui kirjas. Parimal juhul olen täpselt 23kg sisse mahutand passatile kuigi kirjas 21.
No siinse foorumi arutelude põhjal hakkab järjest enam tunduma, et tegemist on Alexela anomaaliaga. Samuti on osa saanud vahepeal Alexelast kehvemat kütust (k.a mu enda auto käitus selle paagitäiega imelikult, kuigi oli pool paaki eelmisest tankimisest veel all - imelikud puterdamised, kehv käivitumine, kippus rohkem ka bensult töötama, kütust kulus suht palju kuigi enamus oli rahulik maantee jne). Kõik nn tankimisrekordid on Alexelas. EG-s jääb tavaliselt number ikka maksimaalselt 21.5 kanti tühjaks sõidetud paagiga (k.a aurud mida rahulikult sõites üritab veel uuesti kasutada - a la järgmine hommik). Seda enam tekitab minus seda uskumust see, et ma olen B6 CNG varuosadeks teinud ja müütan juppidega. Pagassi alused paagid on 6.5 ja 7.5kg (peale löödud). Usun et istme alune paak on siis ilmselt ka 7.5 (seda ei viitsinud maha kiskuda ja läks koos sellega metalli). Seega kokku tuleb ikkagi 21.5. Kui oleks 6.5ne, siis suisa 20.5 ja ilmselt torude maht juurde panna võib 21 ka kokku tulla. Aga no 23 on väga kahlane ikkagi igast otsast. Ise olen teadlikult viimasel ajal siiski EG-s tankida.

Lisaks peab arvestama, et väga palju sõltub ka tanklast. Kui Eestis saab paagi enamasti täis, siis näitks Vilniuse tanklas võib õnnelik olla kui 3/4 välja pigistad. Nii et jah reisimise puhul tasub ka seda väheke arvestada teekonna planeerimisel (mitte et neid tanklaid väga valda oleks Baltikumi suunal). Lisaks tanklad mis töötavad ainult mõned tunnid päevas jne. Mis muidugi ei tähendaks, et CNG auto nüüd ostmata jätma pead. Ise 2 pikka reisi teinud läbi euroopa Nica, Sveits jne kaugustesse miskite ringidega ja ühe lühema hambrugini. Kütusearveid vaadates alati nägu naerul ka Euroopa veidi kõrgema hinnaga. Itaalias samuti teatud kellaaegadel ainult tankimine (seal saab ainult operaatori vahendusel, ise tankida ei lasta). Korra jõudsin 18:44 tanklasse, avatud oli 18:45ni gaasi osa. Vana vehkis kätega ja tankida ei lasknud. Üritasin küll seletada et pole ju veel aeg täis, aga ei, tee mis tahad. Lootusetu rahvas. Tankida ei lasta ise ka näiteks Poolas ja miskites naaberriikides oli veel. Samas Saksas, Prantsusmaal, Sveitsis jne sai küll ise tankida 24h. Aga jah samas peab jälgima infot, mis vastavatel CNG tanklakaartide kodulehtedel üleval. Parem muidugi tankida vähe tihedamalt, sest nibin nabin tanklani võib osutuda, et seda polegi. Näiteks Poolas meil nii oli.

Tabelist on puudu G4, sellel ka 11kg. Iseasi kas see sulle huvi pakub.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
siLc
Tunnustatud
Postitusi: 2045
Liitunud: 20 Juun 2010, 07:07
Auto: Passat B7 EcoFuel
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 164 korda

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas siLc » 21 Apr 2020, 09:14

Poolas CNG tanklad on cngeurope.eu andmetel 24h. Ma Varssavi ja Poznani omadest eri aegadel 8 korda läbi käinud ja probleeme ei olnud. Putkast tuleb mehike välja, tangib täis ja siis putkas maksad kaartiga. Passati paagitäis nendes kohtas sama olnud - ~100zl / 25€. Kiirteel 140ga paugutades sõidab Varssavist Poznani ühe paagitäiega.
Viimati muutis siLc, 21 Apr 2020, 09:15, muudetud 1 kord kokku.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas dellu » 21 Apr 2020, 10:34

Poolas suure trassi ääres jah (Berliini suunal), aga ma läksin ülevalt Gdanski poolt. Seal olev esimene tankla oli täielikult suletud (väidetavalt remondis). See oli muidugi 2a tagasi. Varssavi ja Poznani oma jah kaardiga ja 24h. Samas paljud teised olid only cash (Varssav oli ka veel paar aastat tagasi sulas - kui ma esimeste gaasikatega Saksast tulin - kohapeal oli vahetuskurss ulmeline). Näiteks Gdanski pool mingi bussijaama territooriumi on sulasl. Ka Byatistokist otse alla minnes ka tankla avati hommikul 7st äkki. Nii et jah Euroopa reisil tasub veidi eeltööd teha.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Kasutaja avatar
MRT0
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 21 Jaan 2020, 08:35
Auto: Passat B6 R-Line ecofuel '10
Asukoht: Saue
Tänanud: 0
Tänatud: 12 korda

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas MRT0 » 21 Apr 2020, 14:27

Aga külmaga läheb ju gaasi rohkem sisse? Mu ülitäpselt 23KG tuli miinuskraadidega varahommikul alexelast jah. Paar korda olen veel 22,x saanud ja muidu 21 kanti. Samas ega väga tihti täiesti tühjaks nagunii ei lase - nüüd 10c plussi ümber polegi saanud proovida.

dellu
Moderaator
Postitusi: 4429
Liitunud: 13 Juul 2005, 09:35
Telefon: 5515335
Auto: Corradod (G60, TDI), Golf 4 CNG, Bora 1.8T, Passat B7 CNG, Audi A3 8P facelift TDI, Skoda Octavia CNG 2020
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 2 korda
Tänatud: 75 korda
Kontakt:

Millised on VW CNG paakide mahud?

Lugemata postitus Postitas dellu » 22 Apr 2020, 08:09

No see on pigem suvel +30-ga, et saad vähem. Mingil määral ilmselt jah mõjub ka väiksem, aga talvel pole kunagi tähendanud, et ulme vähe saaks. Olgu siis -10 või +10.
Soodsad puksiiriveod üle Eesti või miks mitte ka Euroopa.
VAG (Volkswagen, Audi, Seat, Skoda) ja Opeli diagnostika, immo probleemid ja spidode vahetus (immo) ja sellega seotud odonäitude korrigeerimine Tallinnas soodsa hinnaga - 55 15 335

Vasta

Mine “Autoostu abi”