e-Golf

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
tommm
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 22 Apr 2020, 08:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 10 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas tommm » 06 Veebr 2022, 10:03

Ei suutnud siit e-Golfi teemat leida esimese hooga. On kellelgi endal või tuttava-tuttaval kogemusi?

Linnapilti vaadates on neid kaduvväike hulk võrreldes n. Leafiga, sest ilmselt on kallimad uuena osta, aga samas järelturu hinnad Euroopas tunduvad juba söödavamad. Ja Golf on rohkem päris auto moodi.

Elekter on huvitav eelkõige bussiraja, kesklinna parkimise ja 6000-7000 aastaläbisõidu pärast. Kodune laadimine poleks probleemiks.

Kasutaja avatar
kaupo51
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 20 Nov 2021, 17:16
Auto: VW Golf 4 cabrio, Mercedes Benz W123, ja üks Peugeot
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 22 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas kaupo51 » 06 Veebr 2022, 17:31

Kesklinna tasuta parkimise ja bussirajal sõitmise pärast elektriautot osta ei ole mõtet. Kui elektriautode arv hakkab jõudsalt kasvama, siis Tallinna linn lõpetab need hüved ära. Selles olen ma kindel. Pere teiseks või suisa kolmandaks autoks on e-Golf sobilik, kui kuskil laadida ja parkida autot saad.
Ise ei ole elektriautot omanud ja ilmselt lähema viie aasta jooksul ei plaani ka soetada.

tommm
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 22 Apr 2020, 08:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 10 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas tommm » 06 Veebr 2022, 19:51

Ma jällegi usun, et kui autosid (lähema 10a jooksul) saab linna liiga palju, siis lajatatakse edasi parkimistasuga nagu seni on tuimalt tehtud. Vaadates millised on laadimisvõimalused suuremas osas Tallinnas, siis ka see linna elektriautodest küllastumine üldiselt on vähetõenäoline. Või võtab väga kaua aega.

Aga prohvetlikud ennustused polnud tegelikult teemaks. Pigem huvitaks reaalsed kogemused sõiduulatuse, akude pikaealisuse kohta jne.

MartenL
Huviline
Postitusi: 524
Liitunud: 08 Sept 2014, 09:43
Asukoht:
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 39 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas MartenL » 07 Veebr 2022, 07:28

Vt siin lõpus on kirjas reaalsed sõiduulatused. Vanem e-golf.
https://www.auto24.ee/soidukid/3542457

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 07 Veebr 2022, 09:50

e-Golfe on transpordiameti seisuga kokku napid 19 autot, selle põhjalt sa siit ilmselt suurt infot ei leia. Pigem uuri põhjamaade või saksa foorumeid.

margus
Huviline
Postitusi: 298
Liitunud: 19 Apr 2005, 17:56
Asukoht: Tartu
Tänanud: 22 korda
Tänatud: 14 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas margus » 07 Veebr 2022, 09:58

Teema lihtne - siis kui eGolfid meile müügile jõudsid, oli ostutoetus juba läbi. Seetõttu neid ka suht üsna käputäis vaid ostetigi ( minu teada vaid üks toodi otse Saksast uuenda, et veel toetust saada ).

Ka hind oli eGolf vs. Leaf üsna sarnane ja hinnavahe jäi suurusjärgus 1kEUR Leafi kasuks.

Muus osas on peamine hea argument just kodune laadimine, mis vajab ka võimsust või lihtsalt palju aega.
Ja sõiduvälp on täpselt nagu sisepõlemismootori puhulgi - sõltub väga palju paremast jalast. Arusaadavalt elektriauto puhul rohkemgi kui arvata võiks
Oettinger Powered
Uued rehvid ja veljed

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas tito » 07 Veebr 2022, 10:28

Puuriit kirjutas:
07 Veebr 2022, 09:50
e-Golfe on transpordiameti seisuga kokku napid 19 autot, selle põhjalt sa siit ilmselt suurt infot ei leia. Pigem uuri põhjamaade või saksa foorumeid.
Ma just tahtsin sama kirjutada, et ega see auto mingi müügihitt pole (tuli peale seda kui riik enam elektriauto ostu ei toetanud)
Aga @tommm rendi, kasuta, naudi ja anna meile ka tagasisidet :D
https://elerent.ee/autopark/volkswagen-e-golf/
Viimati muutis tito, 07 Veebr 2022, 10:57, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat tito selle postituse eest:
Puuriit
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

Kasutaja avatar
links
Klubiline
Postitusi: 1025
Liitunud: 12 Mai 2018, 18:31
Auto: 1.9 TDI hallmetallik
Asukoht: Eestimaa
Tänanud: 61 korda
Tänatud: 90 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas links » 07 Veebr 2022, 10:59

tito kirjutas:
07 Veebr 2022, 10:28
Puuriit kirjutas:
07 Veebr 2022, 09:50
e-Golfe on transpordiameti seisuga kokku napid 19 autot, selle põhjalt sa siit ilmselt suurt infot ei leia. Pigem uuri põhjamaade või saksa foorumeid.
Ma just tahtsin sama kirjutada, et ega see auto mingi müügihitt pole (tuli peale seda kui riik enam elektriauto ostu ei toetanud)
Aga @tommm rendi, kasuta, naudi ja anna meile ka tagasisidet :D
https://elerent.ee/autopark/volkswagen-e-golf/
Sealt samalt lehelt. :lol:
image.png

Kasutaja avatar
Puuriit
Huviline
Postitusi: 316
Liitunud: 12 Dets 2019, 18:15
Auto: Tesla Model 3 SR+ 239kw 2022
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 101 korda
Tänatud: 101 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas Puuriit » 07 Veebr 2022, 11:05

Andmed on küll mööda, aga pmst ju kõik õige :D Kui laed tund aega 40kw võimsuse juures, saad juurde 220km sõiduulatust eeldusel, et energiakulu on ~18,2kw/100km...
Kes tänasid kasutajat Puuriit selle postituse eest:
lonestarr

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

e-Golf

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 07 Veebr 2022, 17:56

Mis eelarvega elektriautot vaatad?

e-Golf sõiduomadustelt hea auto, aga miinuseks on oma raha ees väike sõiduulatus. Leafe põhjusega palju kuna sama rahaga saad kaugemale sõita. Veel sarnases klassis Hyundai Ioniq.

Selline linnaautona või linna lähedalt tööle koju ta ilmselt sobilik küll. Tasuta parkimine(kesklinna tsoonis) ja bussiraja kasutamine on head boonused. Lisaks on oluline sääst ka nö kütusekulul. Minu elektriauto 100 km kulu ca 3€. Enamikel nädalatel on mitu päeva kus öösiti elekter väga odav on, mis hoiab hoolimata kohati kõrgest elektrihinnast keskmise kulu madala.

DC laadimiskiirus on maksimumvõimsus. Reaalsuses on igal autol laadimiskõver(madalama laetuse tasemega laeb kiiremini ja mida suurem SOC, seda väiksem kiirus). Lisaks muud faktorid nagu aku temperatuur jms. Antud klassis laadimiskiirust nagunii taga ajada ei kannata.

Hea leht kust saad enamike autode ülevaate:
https://ev-database.org/car/1087/Volkswagen-e-Golf

Eelpool mainitud rendivõimalus on samuti hea autost ülevaate saamiseks.

Üljoontes kipuvad suurimad kriitikud ja naljamehed olema need, kes ise proovinud pole. Ise olin ka väga skeptiline. Eelmise aasta alguses peale Passati müümist hakkasin erinevate variantidega katsetama ja nüüd on väga kindlaks saanud, et igapäevasõidukiks on elekter minu jaoks sobivaim. Sõidan seejuures ca 25 000-30 000 km aastas.

Samuti tasub silmas pidada, et õigeks otstarbeks õige auto ostad. e-Golf on hea linnaauto, aga Tallinn-Tartu-Võru otsteks on paremaid variante.
Viimati muutis KuldarA, 07 Veebr 2022, 17:57, muudetud 1 kord kokku.
Kes tänasid kasutajat KuldarA selle postituse eest:
titotommm
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

murkamarko
Klubiline
Postitusi: 1677
Liitunud: 27 Aug 2012, 19:02
Telefon: 53542362
Auto: Volkswagen Passat Variant 2014 1.6 TDI
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 125 korda
Tänatud: 55 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas murkamarko » 07 Veebr 2022, 19:11

Talvetega ja jahedate imadega pead arvestama sellega et sõidad 1 km samal ajal kaotad 2 km.

tommm
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 22 Apr 2020, 08:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 10 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas tommm » 07 Veebr 2022, 20:56

Eks kaalutlusi on inimestel lähtuvalt vajadustest erinevaid. Arvestades selle masina marsruuti, siis on bussirida pikalt ja sealt võib tulla mõni päev tuntav ajasääst. Parkimise osas oleks variant võtta kuukaart 60€ eraparklas vs jätta maja ette tänavale tasuta. Kuna eraparklasse jõudmiseks on kütet ka vaja paaki valada, siis ei tundu elekter rahaliselt ebamõistlik variant.

Muidugi eeldab kõrvale ka päris auto olemasolu, aga see on ilmselt nagunii.

Aga suured tänud selle rendi variandi välja toomise eest. Uurin, kas saan ta paariks päevaks võtta kui diisel-Golf iluprotseduuridel on. Sõiduulatus tundub tõesti kehvem kui Aasia konkurentidel.

/margientusiastide foorumi kvaliteedimärk on see, et keegi ei soovita bussiga sõita või takso võtta :D /

Kasutaja avatar
tito
Klubiline
Postitusi: 5170
Liitunud: 25 Mär 2009, 20:00
Asukoht:
Tänanud: 230 korda
Tänatud: 273 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas tito » 07 Veebr 2022, 21:49

tommm kirjutas:
07 Veebr 2022, 20:56
Eks kaalutlusi on inimestel lähtuvalt vajadustest erinevaid. Arvestades selle masina marsruuti, siis on bussirida pikalt ja sealt võib tulla mõni päev tuntav ajasääst. Parkimise osas oleks variant võtta kuukaart 60€ eraparklas vs jätta maja ette tänavale tasuta. Kuna eraparklasse jõudmiseks on kütet ka vaja paaki valada, siis ei tundu elekter rahaliselt ebamõistlik variant.

Muidugi eeldab kõrvale ka päris auto olemasolu, aga see on ilmselt nagunii.

Aga suured tänud selle rendi variandi välja toomise eest. Uurin, kas saan ta paariks päevaks võtta kui diisel-Golf iluprotseduuridel on. Sõiduulatus tundub tõesti kehvem kui Aasia konkurentidel.

/margientusiastide foorumi kvaliteedimärk on see, et keegi ei soovita bussiga sõita või takso võtta :D /
Ma arvan ka, et sellise auto rentimine 3-4 tööpäevaks annab hea pildi ja ei pea hiljem otsust kahetsema kui auto peaks osutuma valituks.
Mulle E-Golfi kangem versioon jättis viisaka mulje, mis Sullegi meeldib on see, et ta ei eristu tavaautost võrreldes mõne konkurendi mudeliga ( BMW 🤮🤮🤮🤮 )
Nägin esimest korda elus CC oli tagatuleks olevõiolegLED tuli- mine pekki mida valgus ja värvide mäng!

murf
Huviline
Postitusi: 884
Liitunud: 24 Mär 2015, 19:27
Auto: VW Passat B8 Highline 2.0TSI 162kW
Asukoht: Eesti
Tänanud: 37 korda
Tänatud: 181 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas murf » 07 Veebr 2022, 22:10

tito kirjutas:
07 Veebr 2022, 21:49
Ma arvan ka, et sellise auto rentimine 3-4 tööpäevaks annab hea pildi ja ei pea hiljem otsust kahetsema kui auto peaks osutuma valituks.
Mulle E-Golfi kangem versioon jättis viisaka mulje, mis Sullegi meeldib on see, et ta ei eristu tavaautost võrreldes mõne konkurendi mudeliga ( BMW 🤮🤮🤮🤮 )
Kusjuures mul on ka alati tekkinud küsimus miks need hübriidid ja elektrikad peavad mingi värd kujustusega olema? Toyota Prius paneb muidugi kõigile lati ikka sellisele tasemele ette, et raske on teistel seda ületada, kuid siiski püütakse.

Ahjaa BMW, vot ma ei tea mis värk on, kuid i3 rsk meeldib. Friik, a meeldiv friik. Uuem toodang on küll :sick: , samas enamus uuemaid bemme tekitab mul :crazy: efekti. Vanaks vist jäänud.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

e-Golf

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 08 Veebr 2022, 09:42

i3 mulle alguses üldse ei istunud, aga ajapikku hakkas meeldima. Nüüd on paar tk ka omatud ja tegelikult päris asjalik linnaauto. Lastega oli miinuseks, et tagumisi uksi ei saa avada ilma esimest avamata ja siis oli keerukas tagaistmele neid sättida. See ka tegelikult hea alternatiiv mida kaaluda. Koostekvaliteet ja sõiduomadused on väga head. Sõiduulatus veidi parem kui e-Golfil.
murkamarko kirjutas:
07 Veebr 2022, 19:11
Talvetega ja jahedate imadega pead arvestama sellega et sõidad 1 km samal ajal kaotad 2 km.
Nii hull see kindlasti pole, eriti kui soojuspumabaga elektriauto.

Selle talve test Norras:
https://nye.naf.no/elbil/bruke-elbil/te ... wGS0qj5gqI
Viimati muutis KuldarA, 08 Veebr 2022, 09:42, muudetud 1 kord kokku.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

tommm
Huviline
Postitusi: 69
Liitunud: 22 Apr 2020, 08:30
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 7 korda
Tänatud: 10 korda

e-Golf

Lugemata postitus Postitas tommm » 09 Veebr 2022, 21:33

Elepordil, kurask, on e-Golf pikaajalisele rendile ära antud.

Jäi ka Kuldari küsimusele vastamata - kuskil ca 25k võiks eelarve olla. Peale Golfi ja Leafi selles hinnaklassis midagi osta ei raatsiks.

KuldarA
Huviline
Postitusi: 1425
Liitunud: 08 Veebr 2007, 17:25
Telefon: 56248247
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 56 korda
Tänatud: 98 korda
Kontakt:

e-Golf

Lugemata postitus Postitas KuldarA » 10 Veebr 2022, 10:34

tommm kirjutas:
09 Veebr 2022, 21:33
Elepordil, kurask, on e-Golf pikaajalisele rendile ära antud.

Jäi ka Kuldari küsimusele vastamata - kuskil ca 25k võiks eelarve olla. Peale Golfi ja Leafi selles hinnaklassis midagi osta ei raatsiks.
Kui veidi juurde panna saab Saksamaalt vähekasutatud 62kwh Leafi või Kona ka juba, millega sõidab päris pikalt kui vahel soov maale ka minna.

Kui ainult linnas ja liiga palju asju vedama ei pea, siis võibolla võtaks isegi i3 selles hinnaklassis.
Autod ja mootorrattad välismaalt, autode komisjonimüük, autode ost http://www.mobile24.ee

Vasta

Mine “Autoostu abi”