B8.5 4Motion

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Vasta
Korintos
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 30 Sept 2022, 21:01
Auto: Golf R 7.5 221kw, B8 Passat Variant 1.8 TSI Highline 132kw
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 2 korda

B8.5 4Motion

Lugemata postitus Postitas Korintos »

Tere

Olen korraliku dilemma ees ja loodan, et viitsite mind aidata. Foorumisse olen paar päeva ka ikka tundideks kolama jäänud, aga otsustada ikka veel ei suuda.

Alates 2018 kevadest olen sõitnud 2016 B8 1.8 TSI Variant Highline isendiga. See auto sai ostetud kiiresti olude sunnil, kuigi oleks tahtnud nelivedu, sest eelmine auto oli 2008. a A6 3.0 tdi quattro, millega jõuddsin sõita ca aasta ja siis pmst maha kanda, sest tekkis mingi elektroonika viga, mida mitu töökoda pärast paari tuhandet eurot ikka korda ei saanud. Siis mõtlesingi, et edaspidi ostan ainult väikse läbisõiduga ja garantiiga auto. Nii see Passat valitud saigi. Kellal oli tol hetkel ca 50k, garantiid tol hetkel veel 3ks aastaks. Tänaseks on ca 124k ees ja olulisi muresid pole olnud (garantii ajal on aku vahetatud ja mõned ukselukud, mis talvel streikima hakkasid). Suvel on täitsa lust sõita, aga talvel ja tegelikult ka vihmase ilmaga on esiveo jaoks isegi see 132kw liiga palju.

Käisin ka ühe G31 FL 530d xdrivega proovisõitu tegemas, sest BMW-d pole ainsana veel peamistest Saksa autodest olnud (varem olnud MB e280 CDI, A6 quattro 3.0tdi ja hetkel siis see B8 1.8 tsi). Õnneks oli Eestis ainus 530d xdrive M-paketiga (20'' veljed ja tõen runflat rehvid). Õnneks sellepärast, et see kogemus oli phemelt öeldes pettumust valmistav - isegi Peetri vahel kergelt krobelisel teel oli see ikka täielik puuhobune ja Tartu mnt oli müra minu jaoks väljakannatamatu. Lisaks on nende G31 FL-ide hinnasildid piisavalt kõrged, et mul on enda jaoks raske ostmiseks õigustust leida.

Nüüd siis asja juurde ehk B8.5. Minu jaoks on olulised:
Väike läbisõit ja võimalikult palju garantiid
4Motion
IQ matrix
ACC
normaalselt jõudu, kui vahel tõmbeisu tuleb
mäludega istmed. Müüsime teise auto peres maha, kuna see seisis ja oli juba vana, aga naine on minust oluliselt lühem ja see tooli üles-alla kääksutamine sealt kangist ei ole minu jaoks, edasi tagasi on fain manuaalselt kusjuures. Katetest meeldib kõige rohkem Alcantara, kuna suvel ei higista nii ja talvel pole jäik ega külm, aga neid enam mäludega ei tehta minu arusaamise järgi. Seega jääb see Alltracki variant või ventileeritud nahk, mis ei ole must ega täitsa hele.
Kessy
El tagaluuk
Korralik heli
Discover pro

Muu mudru on teisejärguline.

Kuna Eestis valikut pigem ei ole, siis on hetkel Saksast 2 bensuka kandidaati (206kw isendid) ja 2 Alltracki (176kw dislad):
Valge 2.0 TSI
Hall 2.0 TSI
Kallim Alltrack
Odavam Alltrack

Peamised küsimused, mis mul pähe tulevad hetkel:
Kui tuntav on AT-i ja 2.0 TSI jõuvahe?
Kui tuntav on Dynaudio ja HK vahe?
176kw diislit pärast 2020. enam ei tehtud?
Kuna Alltracki garantii saab varem läbi ja tahaks tõenäoliselt veidi kauem kui 3a sõita sellega, siis kui riskantne see 176kw disla on? Juhtusin kuskilt VAG remondispetside FB lehelt videot nägema, kus räägiti, et see on ulme keeruline mootor.
Kas B8 206kw ja B8.5 206kw on mingi kütusekulu vahe ka? Foorumist jäi silma, et B8 206kw kipub üle 10l/100 keskmiseks tulema. 176 on vast mitu liitrit ökom ja disla on 98-st omajagu odavam ka.

Kui need küsimused kõrvale jätta siis bensukate kasuks räägib kindlasti, et nad on uuemad (garantiid rohkem), aga samas alltrackide hinnad on omajagu ahvatlevamad.

PS. Sõbral on 2017 176kw Alltrack ja sellega oli täitsa lõbus eelmine talv sõita. Plaanin lähiajal kindlasti tähelepanelikuma sõidu teha tema isendiga, et vaadata, kas diisli värinad ja mürinad hakkavad mingis olukorras häirima. 206kw isendiga ma kahjuks sõitnud pole, aga äkki on siin keegi, kes nt 50 euri eest tahaks oma masinat tunnikeseks proovida anda.

Aitäh kõigile, kes viitsivad mõtteid jagada!

Sellel teemal on 26 vastust

Vastuste nägemiseks peate olema registreeritud liige ja sisse logitud.


Registreeru Logi sisse
 
Vasta

Mine “Autoostu abi”