ostuabi golf IV vs Bora...TEEMA LUKKU!

Antud rubriik on mõeldud selleks, et hõlbustada AUTODE ostmist, varuosad ja audio selle alla ei kuulu. Siia paluks postitada kõik "mis te arvate sellest autost" jne postitused.

Moderaatorid: dellu, Gull

Suletud
copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

ostuabi golf IV vs Bora...TEEMA LUKKU!

Lugemata postitus Postitas copilot » 17 Mär 2009, 17:07

Asi siis nii kaugele j?udnud l?puks, et raha enamv?hem koos ja autot v?lja valima, ostusooviks siis G4 1,9 TDI. Seni teinud proovis?itu ?he masinaga, t?psemalt eile
Link

Keegi klubilistest ehk isegi sellega tutvunud? aga masinast siis, k?ima pandi kaasas kantava "t?ku" abil, kui ma ei eksi siis lasi 2 korda eels??det:dd: k?ivitus nagu ?rnalt vaevaliselt,st mootor rappus veidi rohkem kui hiljem veidi soojemana k?ivitades. Tagant tuli korraks sellist hallikat sinist nagu ikka k?lma mootoriga dislal k?ivitamisel(p?lemata gaasid siis), peale seda ok. Peale paari minuti mootori k?imist rohkem gaasi andes veidi tuli sellist sinakat-halikat, musta nagu pmt ?ldse(v?ideti et ei tea vb pole saksast toomisest saati sinna k?tet sisse kallatud ja pmt aasta juba eestis, kaua seisnud)kui mootor soe hakkas auru ajama nagu ikka soojaks minev mootor, n??d rohkem gaasi andes sinist vms. ei tule, diislile omaselt musta veidi ikka.
Juhipoolse esiukse esiporitiiva juurest all nurgas nii 5 cm pikkuselt juba rooste tuleb. Lisaks veel taga luugi ??rest jube veidi rohkem ja ka juhipoolse tagaporitiiva ??rel v?ike rooste allikas. mujal kiire ringi peale ei tuvastanud, auto alla ei hakanud roomama. Vb kusagile kunagi vastu selle poolega s?idetud, taga luugi ??re roostetus pidi tyypviga olema? platsi peal paar ringi tehes(kuni 2. k?iguni v?lja, sest ei olnud seal ruumi paarutada), kuid 1. k?iguga kohalt kiirendades tundus kuidagi uimane(preagune G2 1,6 d 40 kw 5 k?igulise kastiga tundub selle 85 kw ja 6 k?igulise kasti juures kuidagi erksam) oskab ehk keegi kommenteerida kes sarnase isendiga s?itunud? Samuti olen kunagi proovinud s?itu paari G3 66 kw TDI ga ja tundusid kuidagi erksamad(siis muidugi sai korra lennuv?ljal ja korra maanteel vb sellest see tunnetuse vahe):o

Mida muidu siinne rahvas soovitab ja arvab 1,9 TDI koha pealt? k?ttekulu pealt peaks 66 kw ja 85kw mootor olema suht samad? Ootaks kommentaare ka just 85 kw omanikelt. Mis head ja vead, mida ja kuidas tasuks ?ldse vaadata ja kontrollida jne. Plaanis minna varsti ka tartu kanti turge uurima.

[Muudetud: 17-3-2009 copilot]

[Muudetud: 19-3-2009 copilot]

[Muudetud: 24-3-2009 copilot]
Viimati muutis MustVälk, 20 Sept 2015, 17:58, muudetud 1 kord kokku.
Põhjus: Kategoorija lisatud.
Diesel Power KEEPS ME GOING

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 144 korda

Lugemata postitus Postitas alkeemik » 17 Mär 2009, 17:28

Mina arvan, et sa v?iksid sellise raha eest hoopis kasutaja siil Bora ?ra osta. Saad kindlasti parema masina. Mina ei oska 85kw disla kohta midagi halba ?telda, olen ?he sellisega pea 3 aastat liigelnud ja rahul. Kui korralikult hooldada, peab h?sti vastu ka.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas copilot » 17 Mär 2009, 17:32

Algselt postitas: alkeemik
Mina arvan, et sa v?iksid sellise raha eest hoopis kasutaja siil Bora ?ra osta. Saad kindlasti parema masina. Mina ei oska 85kw disla kohta midagi halba ?telda, olen ?he sellisega pea 3 aastat liigelnud ja rahul. Kui korralikult hooldada, peab h?sti vastu ka.
kusjuures olen m?elnud siili Bora peale, kuid antud masin mis vaatasin, annaks hinda veel allagi kaubelda. siili bora puhul tuleks kuumakse liiga suur. Iseenesest siili bora varustus v?ga hea, ?he eelisena n?iteks p?sikas, kuna pikki s?ite tuleb ette pea iga nv(nii 300-450 km) ja vaikselt kopp ees juba ise jalga gaasipedaalil hoidmisest;D
Diesel Power KEEPS ME GOING

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 144 korda

Lugemata postitus Postitas alkeemik » 17 Mär 2009, 17:48

No ja kui tegemist on pikkade otstega, siis Recaro istmed on v?ga head, millel istuda - tean mida r??gin. Vaat kui sa praegu ostad odavalt saani, millesse sa paned j?rgmisel kuul pool auto hinda veel, siis pole vast m?tet. Minu 5 senti selle peale.

vamps
Klubiline
Postitusi: 189
Liitunud: 30 Mai 2004, 20:26
Telefon: 51982593
Auto: ŠKO O3 / VW G7.5
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas vamps » 18 Mär 2009, 07:54

Toda halli masinat sinu jutu p?hjal ei soovitaks k?ll v?tta. Oman samuti 1.9 TDI 85kW 2000a golfi, sama varustusega oli ostes, ise olen m?ned mugavused juurde lisand. Mina istusin sinna mitte diislist, vaid G2 82kW GTI-st ning tookord oli diisli minek lausa p??rane minu jaoks, niiet ilmselt sellel Su v?lja pakutud isendil t?esti midagi viga.
Olen niisama vahepeal auto24-s diisel golfidel silma peal hoidnud ja antud isend t?esti p?ris pikalt m??gis. Ning kui niipalju roostealgeid, siis ei soovitaks, sest need v?ivad j?udsalt arenema hakata. Aga vaata veel ringi ja tee m?ned s?idud ja otsusta, milline k?ige asjalikum on.
85kW mulle meeldib, v??net on k?vasti ja minekut piisavalt. Kui h?sti hooldatud ja ise hooldad samuti korralikult, peaks olema vastupidev masin.
Edu auto ostmisel.
psiiaaaooooo

BuellerMan
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:27
Asukoht: Viljadi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas BuellerMan » 18 Mär 2009, 12:32

Mina soovitaksin ka Golf IV aga just 66 ja 81 kw neil ei ole veel pump pihusteid kuid on ka v?ga ?kod,hea minekuga ja vastupidavad pillid

[Muudetud: 18-3-2009 BuellerMan]

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas copilot » 18 Mär 2009, 15:29

Algselt postitas: vamps
Toda halli masinat sinu jutu p?hjal ei soovitaks k?ll v?tta. Oman samuti 1.9 TDI 85kW 2000a golfi, sama varustusega oli ostes, ise olen m?ned mugavused juurde lisand. Mina istusin sinna mitte diislist, vaid G2 82kW GTI-st ning tookord oli diisli minek lausa p??rane minu jaoks, niiet ilmselt sellel Su v?lja pakutud isendil t?esti midagi viga.
Olen niisama vahepeal auto24-s diisel golfidel silma peal hoidnud ja antud isend t?esti p?ris pikalt m??gis. Ning kui niipalju roostealgeid, siis ei soovitaks, sest need v?ivad j?udsalt arenema hakata. Aga vaata veel ringi ja tee m?ned s?idud ja otsusta, milline k?ige asjalikum on.
85kW mulle meeldib, v??net on k?vasti ja minekut piisavalt. Kui h?sti hooldatud ja ise hooldad samuti korralikult, peaks olema vastupidev masin.
Edu auto ostmisel.
eks jah peab minema tartu kanti vaatama. ropsu kohe kindlasti ei osta.parem venitan veidi veel oma G2 ga kui mingi saani ostan. Aga kui suur sul umbes k?ttekulu on mnt 90 s?ites ja linn? Ja sinu masinal 1. k?iguga ikka minekut hullum??da, mitte ei ole kudagi uimane vms, va nagu j?eks j?udu v?heks, mida mulle tundus selle masinaga.?
Diesel Power KEEPS ME GOING

BuellerMan
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 03 Jaan 2008, 23:27
Asukoht: Viljadi
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas BuellerMan » 18 Mär 2009, 22:29

minul linnas k?tuse kulu max 6 liitrit ja maanteel 4,5l kui s?ita ?htlaselt 90km/h aga kui s?ita 100-110siis umbes 5l minek on jumala hea nii m?nigi bensiini auto peab maha j??ma

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Indrek » 18 Mär 2009, 23:19

Leedus k?ies tuli mul k?tusekulu 4,7 (Oli natuke linna ja ka 150kmh kiirteed sees). Mul on Variant ka, natuke raskem vist. 1. k?iguga on ikka minek korralik sooja mootoriga (peale 1500 p??ret lendab suht lupsti piirajasse), k?lmaga ei soovita proovida. Kui turbo teeb mingitki imelikku h??lt (v?ike vihin peab olema, aga undamist vms mitte), siis j?ta auto ostmata. Musta suitsu ei pea ka tulema, niukest valget k?lma mootoriga ikka tuleb, sooja mootoriga midagi silmn?htavalt tulla ei tohiks.

V?ike m?te enda oma ka m??ki panna ja sital ajal hoopis mingi korralik G2 v?i Audi B3 laadne asi osta, aga kindel veel pole :P Suht k?va raha alla taotud, m?tlen kas on m?tet m??a... Mu oma peaks tehniliselt v?ga hea olema praegu..

EDIT: nendel toodud masinatel ?ra seda odon?itu s?damesse v?ta, saksast tulnud 2001a auto ei ole 130tkm l?bi s?itnud, eriti veel kui ta juba roostetab ka...

[Muudetud: 18-3-2009 insche]
vanasti olin insche

vamps
Klubiline
Postitusi: 189
Liitunud: 30 Mai 2004, 20:26
Telefon: 51982593
Auto: ŠKO O3 / VW G7.5
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 17 korda
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas vamps » 19 Mär 2009, 10:07

Algselt postitas: copilot
eks jah peab minema tartu kanti vaatama. ropsu kohe kindlasti ei osta.parem venitan veidi veel oma G2 ga kui mingi saani ostan. Aga kui suur sul umbes k?ttekulu on mnt 90 s?ites ja linn? Ja sinu masinal 1. k?iguga ikka minekut hullum??da, mitte ei ole kudagi uimane vms, va nagu j?eks j?udu v?heks, mida mulle tundus selle masinaga.?
No 90-ga maanteel s?ites on suvekummidega (205/55 R16) t?esti k?tuse kulu 4,5 l/100km, 100k/h on umbes 4,7. Talvel tuleb maanteel umbes 5 l/100km (talvel on 195/65 R15 lamell). Linnas tuleb suvel keskmine umbes 6,5 kanti ja talvel 7 vast, s?ltub kui pikki otsi linnas teha.
Ja 1. k?iguga on minekut ikka k?vasti, niiet kui p?rast 1700 rpm on minek kehva ja uimane, siis v?ib midagi viga olla k?ll.
psiiaaaooooo

corbe
Huviline
Postitusi: 1203
Liitunud: 16 Juul 2005, 00:38
Auto: A5
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 6 korda
Tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas corbe » 19 Mär 2009, 10:49

Mul 110kw diiselisend ja keskmine k?tusekulu 110 km/h p?sikaga n?itas kuskil 5,5 viimane kord kui Tallinna poole s?itsin. Linna vahel on ta v?he k?rgem, oleneb kui palju vajutad ja mis otsi s?idad. 1 k?ik saab suht kiiresti otsa ja minek on jah v?ga hea :)
Mul peaks 4motion ka ehk v?he k?ttekulule juurde lisama ?ldiselt.

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas copilot » 19 Mär 2009, 15:22

Algselt postitas: insche
Leedus k?ies tuli mul k?tusekulu 4,7 (Oli natuke linna ja ka 150kmh kiirteed sees). Mul on Variant ka, natuke raskem vist. 1. k?iguga on ikka minek korralik sooja mootoriga (peale 1500 p??ret lendab suht lupsti piirajasse), k?lmaga ei soovita proovida. Kui turbo teeb mingitki imelikku h??lt (v?ike vihin peab olema, aga undamist vms mitte), siis j?ta auto ostmata. Musta suitsu ei pea ka tulema, niukest valget k?lma mootoriga ikka tuleb, sooja mootoriga midagi silmn?htavalt tulla ei tohiks.

V?ike m?te enda oma ka m??ki panna ja sital ajal hoopis mingi korralik G2 v?i Audi B3 laadne asi osta, aga kindel veel pole :P Suht k?va raha alla taotud, m?tlen kas on m?tet m??a... Mu oma peaks tehniliselt v?ga hea olema praegu..

EDIT: nendel toodud masinatel ?ra seda odon?itu s?damesse v?ta, saksast tulnud 2001a auto ei ole 130tkm l?bi s?itnud, eriti veel kui ta juba roostetab ka...

[Muudetud: 18-3-2009 insche]
ega jah, ma hakkasin ise kah m?tlema, et selline uimane ei saa ?ks 85 kw olla, kui minu 40 kw kah 2 korda erksam ja ennem g 3 ga 66 kw TDI d proovides olid need hoopis minu g 2 est 2 korda erksamad, seega vb turbo sellel isendil ?htal vms?
ja ega jah, seda, et nii v?he s?itnud ei usu ilmaski, raudselt 100 k v rohkemgi maha keritud. Kui leian mingi korraliku isendi kusagilt siis ennem ostu plaanin ka k?ia saksa auto esinduses, et vb on olemas mingi garantii ajalugu(seda muigugi v?idetavalt otse saksast toodud masina puhul).

Ja kui masin pmt v?lja valitud, siis ei tea kas tasuks ennem ostu igaksjuhuks diagnost kah teha?

[Muudetud: 19-3-2009 copilot]
Diesel Power KEEPS ME GOING

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas copilot » 19 Mär 2009, 17:43

niih, tartus raadilt ?ks odavam G4 maha m??dud, sama raha eest midagi ilusat ja hea varustusega ei saa, ja olen hakanud kaaluma kasutaja siil Borat, mis varustuse ja hinna suhtes v?ga soodne.:mad:

ja kui juba borast siis kuidas bora vastupidamine? Olen lugenud et bora pmt sama mis G4, ainult sedaan kerega ehk veermik pmt. sama ja ka siili bora mootor peaks olema sama mida g 4 dele pannakse. ?

[Muudetud: 19-3-2009 copilot]
Diesel Power KEEPS ME GOING

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa
Tänanud: 0
Tänatud: 0

Lugemata postitus Postitas Indrek » 19 Mär 2009, 21:59

Nii ongi. Diagnostika kindlustab sul une :)
Bora on sama mis golf jah, kere on teine natuke ainult..
vanasti olin insche

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas copilot » 19 Mär 2009, 22:06

Algselt postitas: insche
Nii ongi. Diagnostika kindlustab sul une :)
Bora on sama mis golf jah, kere on teine natuke ainult..
aga ma arvan et kui l?heb ?nneks ja saab selle viimase sulli tilga kokku aetud sissemaksuks siis, siis v?ike autoga tutvumine kokku leppida kasutaja siiliga ja kui auto sobib siis panga asjad kah, olen hetkel loobunud auto24 vaatamisest G4?de osas, sest seal pmt ei liigu midagi mulle m?istliku hinna ja varustuse suhtega hetkel enam. Loodan ainult et seda talt keegi l?hiajal ?ra ei osta :(

ja siili bora puhul vast ei ole diagnost nii oluline, sest nagu aru olen saanud, tegemist igati korraliku ja oma suksu eest h?sti hoolt kandva omanikuga.;)

[Muudetud: 22-3-2009 copilot]
Diesel Power KEEPS ME GOING

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänanud: 0
Tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas copilot » 24 Mär 2009, 23:34

Teema lukku....peadselt siis kasutaja siil bora omanik:cool:
Diesel Power KEEPS ME GOING

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 82 korda
Tänatud: 144 korda

Lugemata postitus Postitas alkeemik » 25 Mär 2009, 09:41

Palju ?nne. Tundub, et saad endale korraliku masina.

Suletud

Mine “Autoostu abi”