Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Jutud VW diiselmootorite teemadel.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

puna1
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 20 Sept 2006, 09:35
Auto: VW Passat CC
Asukoht: Pealinn

Lugemata postitus Postitas puna1 »

Vigu oli rohkem kui ?ks ja mis selle algatas on hetkel selgusetu.

madtongue
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 30 Mär 2005, 00:06
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas madtongue »

Kui n??d uue turbo peale saad siis vaata, et pill k?est minema ei rapsi:) Ses suhtes, et see vana turbo tundub k?ll selline mis enam mingit r?hku ei puhunud, k?lmal kojal pole nagu labasid ollagi enam millega ?hku tirida. Ehk siis tulemus peaks olema nagu ?? ja p?ev peale remonti.
Ökoraider

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Lugemata postitus Postitas Indrek »

?ks mis kindel - midagi on sisse lennanud. Homme hakatakse uurima, mis see v?is olla ja kust ta v?is tulla.. Homme vaadatakse ?le ka, kas oli ?litusprobleeme. Vahetamisele l?hevad (v?i juba vahetatud) turbo, turbo ?litustorud, ?li, k?ik filtrid, rihmad ja rullikud, veepump, jahutusvedelik, katal?saator ja homme selgub ka, kas cooler on korras. Kogu sisselaske osa vaadatakse ?le.
vanasti olin insche

Zorgilaator
Huviline
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2006, 20:07
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas Zorgilaator »

mul endal sama atuo, sama mootoriga. p?ris hirmus lugu kohe. palju sul l?bis?itu on. ja kas turbot kuidagi hooldada v?i miskit sellist annaks. kas turbodel on mingi eluiga kah (km)?

Anna siis teada mis selle jama p?hjustas

[Muudetud: 15-5-2008 Zorgilaator]

puna1
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 20 Sept 2006, 09:35
Auto: VW Passat CC
Asukoht: Pealinn

Lugemata postitus Postitas puna1 »

Turboga tulebki ilusti ringi k?ia siis peab ka vastu.

vamps
Klubiline
Postitusi: 189
Liitunud: 30 Mai 2004, 20:26
Telefon: 51982593
Auto: ŠKO O3 / VW G7.5
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Tänanud: 13 korda

Lugemata postitus Postitas vamps »

Kuidas ?litustorud mudu v?lja n?gid? Olid v?ga t?is k?rbenud? Mul ?le 200000 l?bis?it, vb oleks ka igaks juhuks m?teks need ?ra vahetada, et ?litus ikka parem oleks.
psiiaaaooooo

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Lugemata postitus Postitas Indrek »

L?bis?it (?igemiene odo n?it, ingel [VW Bot: "Keel korda!"] seda teab mis ta tegel on) on 170000. ?litustorud olid OK olnud, vahetati v?lja sellegipoolest. Mis sinna lendas, ei tea, ilmselt on sumpsist v?ljas see asi juba. Kogu sisse- ja v?ljalase kontrolliti ?le.
vanasti olin insche

puna1
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 20 Sept 2006, 09:35
Auto: VW Passat CC
Asukoht: Pealinn

Lugemata postitus Postitas puna1 »

Algselt postitas: vamps
Kuidas ?litustorud mudu v?lja n?gid? Olid v?ga t?is k?rbenud? Mul ?le 200000 l?bis?it, vb oleks ka igaks juhuks m?teks need ?ra vahetada, et ?litus ikka parem oleks.
Mis vahe kuidas nad v?ljast on ja ?kki seletad kuidas sa neid korralikult seest n?ed.
Vaheta kindlalt.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab [turbo rikkis, pildid es

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Peaaegu saigi 3a täis, täna lõi jälle turbost õli välja. Minek veel ära ei kadunud, homme vean nööri otsas raisa remonti ja lähen õhtul 1,5 nädalaks Norra kalale...
vanasti olin insche

Kasutaja avatar
Siim
Huviline
Postitusi: 2488
Liitunud: 11 Juul 2009, 11:00
Auto: A6 C7 BiTDI, Octavia ‘15 tdi
Asukoht: Pärnu
Tänanud: 21 korda
Tänatud: 4 korda

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab [turbo rikkis, pildid es

Lugemata postitus Postitas Siim »

Indrek kirjutas:Peaaegu saigi 3a täis, täna lõi jälle turbost õli välja. Minek veel ära ei kadunud, homme vean nööri otsas raisa remonti ja lähen õhtul 1,5 nädalaks Norra kalale...
:o

Kas siis PD on nii per**kukkunud mootor? Palju LS on?

T6nis2
Huviline
Postitusi: 1843
Liitunud: 15 Juun 2008, 11:22
Asukoht: Harjumaa

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas T6nis2 »

Minu arvamine auto mootorist PD. ja ..... ei ole remondi sõbralik. Iga auto nõuab remonti,kuid olgu kliendi sõbralik.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Põldki hullu, turbo õlitustoru oli pooleks läinud ainult, sealt lõi siis õli välja...
vanasti olin insche

_rein_
Huviline
Postitusi: 391
Liitunud: 20 Sept 2008, 17:20
Telefon: 56565512
Auto: Vento 2.o Cadillac STS
Asukoht: Tartumaa Tõrvandi
Tänatud: 2 korda

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas _rein_ »

Tere
Pakun välja et seda turbot kauaks ei ole, kuna töötas puuduliku õlitusega.

tobimarg
Huviline
Postitusi: 1950
Liitunud: 02 Dets 2005, 11:37
Auto: VW Passat B8 Alltrack 2.0TSI 4MOTION Executive
Asukoht: Tallinn-Rakvere
Tänanud: 108 korda
Tänatud: 35 korda

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas tobimarg »

Eks oleneb millal jaole saadi. Kui autoga veel peale suitsu ilmumist sõideti siis olid puksid kuival. Kui aga kohe välja suretati ja rohkem ei käivitatud siis ei pruugi hullu olla.

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Hammasrihm lendas ja klapid käisid pähe. Vähe sellest - plokikaane mahavõtmisel ilmus turbo otsast samasugune pilt, mis 1. postituses ülemisel pildil. Ehk alumisest on saanud ülemine :D See vahe ainult, et võll pole pooleks veel. Seega vajan uut turbot, BR turbo pakkus 520 euro eest, kuid neil pole kohapeal. Ideid?
vanasti olin insche

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas copilot »

Miks siis rihm lendas?
Diesel Power KEEPS ME GOING

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Vahetamata oli, sellepärast :P Rihm rihmaks, mind huvitab turbo rohkem, miks see lendas miski 160000 sõitnuna.
vanasti olin insche

Kasutaja avatar
J.Aru
Moderaator
Postitusi: 5298
Liitunud: 22 Dets 2011, 11:36
Auto: Passat B5 1.9Tdi 81kw '98(vanemate oma), B5 1.9Tdi 81kw '97, B5.5 2.5Tdi 132kw '04
Asukoht: Rahkla
Tänanud: 47 korda
Tänatud: 58 korda

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas J.Aru »

Õli oled korralikult autol vahetanud ning kas koos turboga õlitustoru ka vahetasid? Oled peale kõvemat "pähe andmist" kohapeal minutikese tiksuda ka lasknud?

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas copilot »

Indrek kirjutas:Vahetamata oli, sellepärast :P Rihm rihmaks, mind huvitab turbo rohkem, miks see lendas miski 160000 sõitnuna.
Eks jah, omad vitsad peksavad. Kaua siis see rihm ka vastu pidas viimasest vahetusest?
Diesel Power KEEPS ME GOING

Stollu
Huviline
Postitusi: 1970
Liitunud: 09 Mär 2008, 19:54
Auto: Bora AUQ(rip), Golf3 GTI(ex) , Audi A4 ASN
Asukoht: Soome/Eesti
Tänatud: 1 kord

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas Stollu »

Indrek kirjutas:Vahetamata oli, sellepärast :P Rihm rihmaks, mind huvitab turbo rohkem, miks see lendas miski 160000 sõitnuna.
minu turbo võll läks 170.000 pealt ja talvel , alguses aru ei saanud kuna tossas ju talvel ikka vaikselt kui käima panid , maanteepeal ka sellised suuremad pilved viis tuul peeglivaate väljast välja , õli hakkas võtma siis sai ka asjale kiirelt jaole , karterituul oli kinni külmunud , nii et kuum õli oli veel ära söönud mõned voolikud kapoti all ehk selle kolmiku , sai ka õli peale valatud et tee peale ei jääks aga kuna sees olev õli oli selle jamaga juba nii mustaks läinud et peale kallatav muutus ka kohe mustaks siis see läks omakorda turbo õlitusse ja see jäi kuivaks ( ei määrinud nii hästi) aga õnneks siis pauguga laiali ei lennanud et võll oli vaid kõver , nüüd on mõõdas 2 aastat ja läbisõitu on taastatud turboga 24.000 umbes. Taastamises päästis Hr.Kuul

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas copilot »

disladel väga seda karteri tuulutuse kinni jäämise jama ei ole. Pigem on viga õlituses(ummistunud pealevool), valed sõiduvõtted ja olla ka juhuseid kus peale nn mootori sisepesu pesnud kuskilt suurema joga lahti ja hoolimata uuele pealevoolu torule ja turbole vahetatud suht lühikese ajaga mitu turbot sest uus pealevool ummistub uuesti. Lisaks veel õlipump, ummistunud katalüsaator(kui ennem mootor õli söönud, siis võib vabalt kinni olla veidi kui pole just katti vahelt löödud), rõhulekked, rõhkude vale juhtimine. Õli vahetuse süüks ei saa vast antud teema algataja puhul probleemi panna, sest ilmselt vahetab max 15tkm tagant nii filtri kui õli.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Õlisid ikka olen vahetanud, filtreid ka ilusti. Rihm lihtsalt polnud meeles - sõitsin miski 160tkm ehk sama palju kui turbo. Veepump hakkas nädal tagasi lekkima, siis tuli meelde ja panin rihmavahetusaja. Ei jõudnud ära oodata :) Rihma osas olen süüdi vaid ise ja see teema ei huvita ja klapid-tõukurid on juba vahetatud, pihustitel tihendid vahetatud, eelsüüteküünladki sai kätte tänu sellele et kaas maas jne.
Turbo õlitustorud on vahetatud. Olen lasknud ikka turbol jahtuda ka peale pähe andmist. Sellise pildi järgi tundub, nagu oleks midagi sisse lennanud. Sügisel läks õhulugeja, täpsemalt ei süvenenud, mis seal lendas. Äkki sai sealt miski tükk irduda ja turbosse lennata? Ei usu, et midagi läbi õhufiltri lendab, filtritükki ka ei usu, enne õhulugejat on veel ju metallvõrk ees, mis suuremad konnad eemale hoiab...
vanasti olin insche

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas copilot »

Kui katalüsaator alles, siis tasuks selle seisukorda kontrollida. Samuti teha süsteemile rõhu lekke test, et ega kuskilt veidike seda rõhku ikkagi ei lekiks(ei pruugi mingit kuuldavat vilinat vms olla ja MAP andurilt saadud info järgi näeb aju et kõik on korra). Lisaks sellele kas geomeetria on õigesti juhitud ja ei puhu kergelt ülerõhku. Teine variant on kehvasti taastatud turbo(ka seda juhtub).

EDIT! Aga siis ikka rihm küll kaua vastu pidanud. Kui korralik materjal ja õigesti teostatud vahetus, siis on sellele 90tkm välbal veel kõvasti varu, nagu mulle tundub. :D
Viimati muutis copilot, 10 Apr 2013, 10:50, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Indrek
Huviline
Postitusi: 304
Liitunud: 29 Apr 2005, 07:31
Auto: Golfi risu
Asukoht: Raplamaa

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas Indrek »

Eks ta peabki varuga olema, oh seda jama kui kogemata 88000 pealt lendab ju... Ilmselt rihmal oleks veel ressurssi olnud, veepumba lekkimine viis äkki rihma katkemiseni. Cooler on uus (vanal lõi kuu aega tagasi põhja alt ära), kat on ka 160tkm sõitnud. Ei jälgede järgi olen ma siiski jumala kindel, et miskit on sisse lennanud.
vanasti olin insche

copilot
Huviline
Postitusi: 4355
Liitunud: 22 Okt 2007, 16:33
Auto: VW Bora Highline 1,9 TDI 81kw AHF 99.a. / VW Bora 1,9 TDI PD 96kw ASZ 03.a.
Asukoht: Viljandi
Tänatud: 1 kord

Re: Golf IV TDI-PD 85kw turbo undab (järgmine turbo lendas)

Lugemata postitus Postitas copilot »

Indrek kirjutas:Eks ta peabki varuga olema, oh seda jama kui kogemata 88000 pealt lendab ju... Ilmselt rihmal oleks veel ressurssi olnud, veepumba lekkimine viis äkki rihma katkemiseni. Cooler on uus (vanal lõi kuu aega tagasi põhja alt ära), kat on ka 160tkm sõitnud. Ei jälgede järgi olen ma siiski jumala kindel, et miskit on sisse lennanud.
Nuh, teinekord satub ka praaki ja põhiline praak olevat just pingustusrullik. Lisaks sellele, pingutuse vale paika panemine. Aga kui jäljed sellised on, siis mine tea, vb tõesti midagi sisse lendas, aga kust ja mis :roll: . Leketest rääkides...ei pruugi ainult cooler olla. Vb kuskil lõdvikus mingi mikropragu vms. Lase kuskil erapooletul asjatundjal üle vaata, mitte seal kus lasid taastada v uue ostsid sest võivad hakata ajama sulle jama ja süüd enda kaelast ära veeretama.

EDIT! Õlipump ikka turboni lööb piisava õlisurve?
Viimati muutis copilot, 10 Apr 2013, 17:34, muudetud 1 kord kokku.
Diesel Power KEEPS ME GOING

Vasta

Mine “Diislid”