VR6 jõud kaob ära - viga leitud

Küsimused, probleemid ja arutelud seoses mootoriga.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

VR6 jõud kaob ära - viga leitud

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

Mure siis selline, et k?rgetel p??retel kaob autol j?ud ?ra. Alates 5200-5300st p??rdest nagu "pooks" mootori ?les miski. Eriti h?sti on see aru saada k?rgemate k?ikude juures. Ja ?le 190 km/h ei pigista kohe kuidagi v?lja kuigi manuaalis on tippkiiruseks 235 m?rgitud. Autoks on siis 2000 aasta Golf 4 ja mootoriks 2.8L vr6. Hiljuti vahetati mootori temperatuuri andur ?ra ja arvati et see annab vale infot ja siis lambda [VW Bot: "Keel korda!"] satub omakorda segadusse v?i midagi. Ma ise arvasin k?ll et nad mingit jura ajasid aga igatahes probleem j?i alles. Auto on toodud kunagi Hollandist ja n??dseks aasta Eestis olnud ja mina ise olen s?itnud sellega alles kuu aega.
Et kas keegi oskab pakkuda milles v?ib probleem olla? Diagnostika igatahes n?itab et k?ik korras.

[Muudetud: 30-9-2009 tynys]

qoolager
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Sept 2005, 12:46
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas qoolager »

vaata kas see gaasipedaali tross ikka avab t?ies ulatuses throttle body...meibi sul on see elektriline aga tross peaks ikkagi olema...
?hu ja k?ttefiltrile viska pilk peale

[Muudetud: 6-1-2009 qoolager]

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

ma k?ll ei tea mis see throttle body on aga eks ma otsin ja filtritele viskan ka pilgu peale kui aega saan

qoolager
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Sept 2005, 12:46
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas qoolager »

Algselt postitas: tynys
ma k?ll ei tea mis see throttle body on aga eks ma otsin ja filtritele viskan ka pilgu peale kui aega saan
http://www.80tq.com/images/GULP.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;

cornic
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 06 Nov 2008, 18:43
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas cornic »

K?ttefilter on ka v?imalik p?hjus,mul on ka aadama ajast vist vahetatud,ja ka n??d annab samasid m?rke,?hufiltri panin uue originaali tagasi aga ikka t?mbaks nagu kinni,seega tuleb n??d k?ttefilter vahetada ja siis n?ha,kas muutusi toimub.

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

eks n?is mis saab. Vahetan filtrid ?ra ja kui ei aita siis kontrollin selle throttle body ka ?ra. Arvatavasti mul pole aint aega seda enne j?rgmist n?dalat teha. Eks peab siis nii kaua leppima sellega mis on;)

qoolager
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Sept 2005, 12:46
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas qoolager »

Algselt postitas: cornic
K?ttefilter on ka v?imalik p?hjus,mul on ka aadama ajast vist vahetatud,ja ka n??d annab samasid m?rke,?hufiltri panin uue originaali tagasi aga ikka t?mbaks nagu kinni,seega tuleb n??d k?ttefilter vahetada ja siis n?ha,kas muutusi toimub.
Originaalne ?hufilter t?mbaki natuke s?rtsakust ?ra aga talvel kahjuks peab sellega leppima. Proovi suvel teha v?ike ring ilma ?hufiltrita vaata, mis h??l ja t?mme siis mootoril on :D !

cornic
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 06 Nov 2008, 18:43
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas cornic »

Algselt postitas: qoolager
Algselt postitas: cornic
K?ttefilter on ka v?imalik p?hjus,mul on ka aadama ajast vist vahetatud,ja ka n??d annab samasid m?rke,?hufiltri panin uue originaali tagasi aga ikka t?mbaks nagu kinni,seega tuleb n??d k?ttefilter vahetada ja siis n?ha,kas muutusi toimub.
Originaalne ?hufilter t?mbaki natuke s?rtsakust ?ra aga talvel kahjuks peab sellega leppima. Proovi suvel teha v?ike ring ilma ?hufiltrita vaata, mis h??l ja t?mme siis mootoril on :D !
Suvel oli mul ka originaal,siis sai mingi aeg ?ra vahetatud.Sai ka ilma proovitud,astus h?sti k?ll!Aga suvel saigi koonus pandud,see puhastatav,4 kuud sai sellega tuisatud,seda vist palju,ei tea ka t?pselt,mis aja tagant neid puhastatakse ja kuidas,kas surve?huga v?i suisa pestakse!?N??d siis j?lle originaal ja ikka poob,arvata on et ikka k?ttefilter ka vahetada vaja.Seda v?itis ka Aleksei(Monah).

BlueVR6
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 26 Okt 2005, 18:33
Telefon: 53837888
Auto: VW Golf III VR6
Asukoht: Haapsalu

Lugemata postitus Postitas BlueVR6 »

L?hnab kangesti selle mure moodi mis mul suvel oli et p??rded ?le 5200 ei l?he,lihtsalt poob kinni.Mul on k?ll autoks 1992a. G3 VR6,kuid v?imalik et sama viga.
Nimelt oli mul katal?saatori seest t?hjaks l??nd ja kogu selle sisu oli summutisse tropi ette l??nud.Mina soovitan kohe kindlasti et vaata katal?saator kindlasti ?le,sest s?mptomid tunduvad t?esti samad olevat.
Aju on kõige seksikam kehaosa,sest seda kepitakse kõige rohkem

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

Sain siis k?ik filtrid ja v?rgid vahetatud kuid probleem ikka veel alles
Katal?saatorit k?ll ?le ei vaadanud, kuid mulle ?eldi et probleem selles ei ole.
K?ll aga r??giti mulle sellist asja et mul on mingisugune piiraja 5500 p??rde peal. P??rded l?hevad k?ll 6500-ni v?lja, kuid et 5500 peal hakkab k?tuse peale andmist v?hendama. ?eldi ka et selle eemaldamiseks pean p??rduma mingi tuuningfirma poole ja laskma aju kallal natuke nokitseda. Sellega pidi aga tekkima v?imalus et mootor jookseb kokku. Kas keegi on sellisest asjast midagi kuulnud ja kuhu ma siis sellise piiraja eemaldamisega p??rduma peaks?

GTI
Moderaator
Postitusi: 7850
Liitunud: 18 Mär 2003, 19:17
Auto: G3 3.0 VR6 N/A
Asukoht: Tallinn Nõmme
Tänanud: 68 korda
Tänatud: 159 korda

Lugemata postitus Postitas GTI »

Kui palju sa siis pidevalt ?le 5000 p??rde (ja 190 km/h) s?idad et see muutub probleemiks? Arvesta et VR6 pole mingi p??retepill nagu n?it. TypeR ja pidevalt ei tasu ka sinna punasesse vajutada. Tehase poolt on t?esti igal autol piirik kuskil maal ees et kepsule mitte tere ?elda. Kui tahad piiraja eemaldada pead ka mootoris ?mberehitusi tegema (liikuvate detailide tasakaalustamine, kolvide ?hte kaalu ajamine jne.) et see mitte laiali ei lendaks.
Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad su oma tasemele ja lajatavad siis kogemusega. /Iid-Tõstamaa/
Tõre vanamehenäss foorumis oma võimeid välja elamas..

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

lihtsalt mulle endale oli algul imelik see, et mu eelmine 1.8 golf 4 l?ks 210 km/h v?lja ja et see j??b tippkiiruses alla ;D

qoolager
Huviline
Postitusi: 98
Liitunud: 01 Sept 2005, 12:46
Asukoht:

Lugemata postitus Postitas qoolager »

noh niiv?rd kuiv?rd p??retepill,mingeid p??rdeid ikka rohkem andma peab aga t?esti seal punases osas see mootor ei tee enam midagi tarka.
Mootori t??p: VR6
Mootori maht, kuup cm: 2792
V?imsus, hj/p/min 204/6200
P??rdemoment, (Nm/p/min): 270/3200

Kiirust 220 ikka peaks tulema, kurja k?ll t?pselt selline olukord nagu pooks miski kinni, pumba survet v?ib ju m??ta ehk ei j?ua ?ra toita...

[Muudetud: 14-1-2009 qoolager]

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

Nojhh. Raamatus on ka m?rgitud ju 235 km/h, et 190 on siiski nagu v?ga m??da. Ja ma siiani ei taipa veel t?pselt ?ra et kui arvuti taha l?kati siis see n?itas et piiraja on 5500 p??rde peal. Ja siis tegi t??koja mees suured silmad p?he kui ma ?tlesin et mul l?hevad p??rded tegelt 6500 peale ja siis v?tab nulli ja hakkab puterdama. ?hes?naga uurimist mul veel j?tkub :D

cornic
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 06 Nov 2008, 18:43
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas cornic »

Ma siin paar p?eva tagasi proovisin ka maanteel,et kas seal 5200 peal pooma hakkab aga udas h?sti ja sain segamatult 250 k?tte,aga millegip?rast just linnas kui vajutad,t?mbaks nagu kinni.

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

mul linnas l?heb just h?sti edasi ja maanteel ei ole ka probleeme. Lihtsalt kui kiirendada siis kolmanda k?iguga on tunda kuidas 5200 peal t?mbab istmest lahti uuesti. Aga ma igaks juhuks lasen pumba surve ka ?le kontrollida. Kui selles ka viga ei ole siis l?heb katal?saator ka kontrolli. Sellega pidi ka mingi teema olema et pidi mingi kahes osas olema katal?saator.

cornic
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 06 Nov 2008, 18:43
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas cornic »

Selge,eks kui saad need asjad ?le vaadatud siis anna teada,saan ka vajalikku infi,mida kontrollida ja vaadata,autod k?ll erinevad aga eks see tehnikapool ole sama,vast!

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

eks ma ikka annan teada. samas on k?ik ideed oodatud mis veel viga v?ib olla ;)

cornic
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 06 Nov 2008, 18:43
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas cornic »

Aga vaheta k??nlad ka veel ?ra.V?i oled vahetanud?

Tõnna
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 05 Jaan 2009, 23:27
Auto: Otsin
Asukoht: Saaremaa

Lugemata postitus Postitas Tõnna »

ka m?te kuigi muid m?rke ei ole et v?iks k??nalde viga olla kuid kunagi ei v?i teada

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier »

Tublid kihutajad ma vaatan, liigelge m?istlikult palun ?rge maanteel k?ll jamage niimoodi, minge kuskile mujale, kus v?listatakase t?ielikult k?rvaliste isikute ohtu sattumine.
Pooldan m?istlikku ja ohutut liiklemist!
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

cornic
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 06 Nov 2008, 18:43
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas cornic »

Algselt postitas: EliteSoldier
Tublid kihutajad ma vaatan, liigelge m?istlikult palun ?rge maanteel k?ll jamage niimoodi, minge kuskile mujale, kus v?listatakase t?ielikult k?rvaliste isikute ohtu sattumine.
Pooldan m?istlikku ja ohutut liiklemist!
Sai proovitud suht k?rvalises kohas,ei olnud suur maantee.Egast ise ka pooldan,rahulikku s?idustiili!

[Muudetud: 15-1-2009 cornic]

EliteSoldier
Huviline
Postitusi: 919
Liitunud: 24 Juun 2006, 19:29
Auto: Volkswagen Golf III 1,6 55kW 1993, Golf 6 90kW TSI 2012
Asukoht: Keila

Lugemata postitus Postitas EliteSoldier »

Positiivne seegi :)
[color=blue]GOLF- Great, Outstanding, Lovely, Finest[/color]

alkeemik
Klubiline
Postitusi: 2202
Liitunud: 29 Juun 2003, 14:26
Auto: Bora
Asukoht: Tallinn
Tänanud: 57 korda
Tänatud: 112 korda

Lugemata postitus Postitas alkeemik »

Originally posted by cornic
Algselt postitas: EliteSoldier
Tublid kihutajad ma vaatan, liigelge m?istlikult palun ?rge maanteel k?ll jamage niimoodi, minge kuskile mujale, kus v?listatakase t?ielikult k?rvaliste isikute ohtu sattumine.
Pooldan m?istlikku ja ohutut liiklemist!
Sai proovitud suht k?rvalises kohas,ei olnud suur maantee.Egast ise ka pooldan,rahulikku s?idustiili!
[Muudetud: 15-1-2009 cornic]
Kuskohas on selliseid kohti Eestis kus m?istusega inimene 250 k?tte saab ja mis pole suur maantee?! Ma arvan, et sellistelt inimestelt tuleks nii load, kui ka auto k?est v?tta. Oleme ikka inimesed ja arvestame teistega ka. Kahjuks on nii, et jumal kaitseb lolle ja joodikuid ja sellest tulenevalt saavad avariis tavaliselt k?rvalseisjad viga. Seega kui m?istust pole, osta endale 1.2 Polo ja lase piiraja 50 peale panna.

cornic
Huviline
Postitusi: 96
Liitunud: 06 Nov 2008, 18:43
Asukoht: TARTU

Lugemata postitus Postitas cornic »

Algselt postitas: alkeemik
Originally posted by cornic
Algselt postitas: EliteSoldier
Tublid kihutajad ma vaatan, liigelge m?istlikult palun ?rge maanteel k?ll jamage niimoodi, minge kuskile mujale, kus v?listatakase t?ielikult k?rvaliste isikute ohtu sattumine.
Pooldan m?istlikku ja ohutut liiklemist!
Sai proovitud suht k?rvalises kohas,ei olnud suur maantee.Egast ise ka pooldan,rahulikku s?idustiili!
[Muudetud: 15-1-2009 cornic]
Kuskohas on selliseid kohti Eestis kus m?istusega inimene 250 k?tte saab ja mis pole suur maantee?! Ma arvan, et sellistelt inimestelt tuleks nii load, kui ka auto k?est v?tta. Oleme ikka inimesed ja arvestame teistega ka. Kahjuks on nii, et jumal kaitseb lolle ja joodikuid ja sellest tulenevalt saavad avariis tavaliselt k?rvalseisjad viga. Seega kui m?istust pole, osta endale 1.2 Polo ja lase piiraja 50 peale panna.
Keegi kedagi tapmas ei k?inud ja kui arvad et sellist s?idustiili kogu-aeg oman v?i kasutan siis eksid.Kuna sai sobivat teed m??da s?idetud ja samas sai teemakohast proovitud.

Vasta

Mine “Mootor”