Aknat?stuki mootori vahetus VW Passat B5-l

Autoelekter, elektroonika, lisaseadmed jne.

Moderaatorid: etnies858, dellu, J.Aru, GTI

Vasta
resnick
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Mai 2005, 16:19
Asukoht: Tartu (Põltsamaa-Paide)

Aknat?stuki mootori vahetus VW Passat B5-l

Lugemata postitus Postitas resnick »

Mure j?rgmine. Passatil (1997.a) juhipoolse tagumise ukse lukustus ei t??ta korralikult. Kesklukust lukustades (puldiga) ei lukustu uks. Samas aga avaneb igal korral ilusti. Uksepiidas olevad juhtmed kontrollisin ?le. K?isin Tartus ka ?hes autoelektriga tegelevas ettev?ttes ja sealt ?eldi kohe, et tuttav probleem ja p?hjustajaks keskluku mootori mittet??tav digiplokk, mis asub aknat?stuki mootori k?ljes (see sama osa, mille k?lge see suur pistik kinnitub).

N??d aga mure aknat?stuki mootori asendamisega. Nimelt proovisin 1998.a masinalt p?rinevat mootorit (nii ainult seda digiploki osa asendada kui pistsin terve kupatuse pistiku otsa) ning ei hakanud t??le.
?ks tark teadis r??kida ?hes lammutuses, et oluline on, et mootor p?rineks masina k?ljest, mille v?ljalaskeaasta j??ks vahemikku 1996. okt. - 1997.a. Ehk peaks p?rinema masinalt, mille armatuuril oleks veel roheline valgustus (hilisematel mudelitel teatavasti muudetud valgus puna-siniseks). Mu enda masin ka aastast '97 ja rohelise armatuurivalgustusega...

Kasutaja GTI teadis aga minu ostuteemas r??kida, et "B5 Passati aknat?stuki vahetuse korral on vaja need ?mber programmeerida, ega muidu ei hakkagi suvalise auto pealt v?etud t?stuk t??le - nii v?hemalt v?itis mulle asjaga kursis olev inimene. Endalgi kogemus sellega et suvaline t?stuk mis on ?hendatud auto el. s?steemiga ei hakka t??le."

Kas on kellelgi kogemusi/teadmisi sel teemal ja oskab mulle n?u anda?
Eurotrakats põka põka...

txx
Huviline
Postitusi: 87
Liitunud: 12 Mai 2006, 09:53
Asukoht: Tallinn/Vanalinn/Lasnamägi

Lugemata postitus Postitas txx »

Kui tahad jah m?ne teise mootori koos kupatusega panna siis peab selle programeerima uuesti. Aga kas oled ikka kindel et viga on selles aknat?stukiplokis? Niipalju kui mina neid ukselukkude pistikuid nii golfidel ja passatitel ?le jootnud olen on 99% olnud veaks vigased joodised ukseluku pistikul, mida v?ljastpoolt kuidagi ei n?e. Selleks tuleb lukk maha v?tta ja lahi kiskuda ja ?le joota. Kui lukk on eelnevalt kontrollitud siis otsiks viga aknat?stuki elektroonikast.

resnick
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Mai 2005, 16:19
Asukoht: Tartu (Põltsamaa-Paide)

Lugemata postitus Postitas resnick »

Millised need ukseluku pistikud on ja kus asuvad? Et saaksin need ehk ?le vaadata...

EDIT: vist leidsin ?he DIY juhise: http://www.taligentx.com/passat/mainten ... mechanism/

See peaks asjakohane olema?

[Muudetud: 31-3-2009 resnick]
Eurotrakats põka põka...

erkki
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 18 Apr 2004, 22:22
Auto: Passat´98 V6 Syncro
Asukoht: saaremaa

Lugemata postitus Postitas erkki »

Selle juhendi abil saad asja tehtud k?ll.Olen ise ka seda kasutanud.
Saare elanik

Vasta

Mine “Elektroonika”